akrep olmak güzel ama...

Sizce Akrep Olmak ?
derinsu

akrep olmak güzel ama...

Okunmamış mesaj gönderen derinsu » Prş 13 Nis, 23:23

ben burcumdan genel anlamda çok memnunum özel bir burç bence akrep, her zaman bir şekilde insanları kendinize çekiyosunuz taşıdığnız farklı hava ve çekiciliğinizle ama bu durum bazen rahatsız edici olabiliyor.İinsanlar fiziksel özelliklerinize takılıp iç dünyanızı keşfetme zahmetine katlanmıyor. Tabi ki ilk görüşte dış görünüşten etkilenir insanlar ama yüzeyde bu kadar takılmak daha derin duyguların gelişmesine büyük bir engel,insanın kendini sadece bir meta, olarak hissetmesine yol açıyor, iç dünyanız ne kadar zengin olursa olsun, bu derinliği görmek istemeyene herşey boş. niye bazı erkekler sevdikleri bedenin benliğinden giremez içeri, niye yüzeyde kalır kimileri???

Kullanıcı avatarı
akrep_kartal
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_kartal » Cum 14 Nis, 19:36

sen bayagı bi dertlisin....çözeriz...senin sıkıntını...konuyu şöyle iyice bi aç bakalım...
En son akrep_kartal tarafından Cum 17 Kas, 20:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
yabancılara karşı her zaman nazik ol,bir gün sende bir yerde yabancı olabilirsin.

derinsu

Okunmamış mesaj gönderen derinsu » Cmt 15 Nis, 02:08

konu erkeklerin karşı cinsi sadece bir obje olarak değerlendirmeleri, kimileri süslü sözlerin ardına saklansada, duygulardan dem vursada,bunların içi boş laflar olduğunu anlamak,tüketim toplumu içinde yaşamamızın bir sonucu olarak, tıpkı şarkıların bir kaç haftada tüketilmesi gibi,beraberlikler de hızla tüketiliyor seni seviyorum cümlesinin de içini boşaltmış insanlar, merhaba der gibi herkes birbirine seni seviyorum diyor, sevgi, sadakat eski moda olmuş. herkes daha güzelini daha yakışıklısını daha paralısını özetle daha iyisini bulma peşinde, oysa önemli olan seni tamamlayan kişiyi bulmak değil mi yoksa her zaman bir yerlerde daha iyisi vardır
bunlar yetmezmiş gibi dış görünüş tek kriter olmuş, sadece görünüşümden dolayı beğenilmek, insanların kişilik, genel kültür, iç dünya gibi şeyleri pas geçmesi, bana yanlış zamanda bu topraklarda doğduğmu düşündürüyor.

bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Pzt 17 Nis, 10:15

böyle bir ortamda ve böyle bir yozlaşmış toplumda kaç kişinin sana istediğin gözle bakacağını tahmin ediyordun ki. böyle bir şey beklemen hiç yanlış değil. ama insanları tanımak adına sezgilerine bile zor güvenebildiğin bir otamda yaşıyorsun.

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Pzt 17 Nis, 18:34

konu erkeklerin karşı cinsi sadece bir obje olarak değerlendirmeleri, kimileri süslü sözlerin ardına saklansada, duygulardan dem vursada,bunların içi boş laflar olduğunu anlamak,tüketim toplumu içinde yaşamamızın bir sonucu olarak, tıpkı şarkıların bir kaç haftada tüketilmesi gibi,beraberlikler de hızla tüketiliyor seni seviyorum cümlesinin de içini boşaltmış insanlar, merhaba der gibi herkes birbirine seni seviyorum diyor, sevgi, sadakat eski moda olmuş. herkes daha güzelini daha yakışıklısını daha paralısını özetle daha iyisini bulma peşinde, oysa önemli olan seni tamamlayan kişiyi bulmak değil mi yoksa her zaman bir yerlerde daha iyisi vardır
bunlar yetmezmiş gibi dış görünüş tek kriter olmuş, sadece görünüşümden dolayı beğenilmek, insanların kişilik, genel kültür, iç dünya gibi şeyleri pas geçmesi, bana yanlış zamanda bu topraklarda doğduğmu düşündürüyor.
senin sorunun akreplerle deyil erkeklerle :D :x
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

derinsu

Okunmamış mesaj gönderen derinsu » Sal 18 Nis, 00:32

öncelikli cevabım bilgeye haklısın tabi,insanların kendileri olarak toplumda kabul görmeyecekleri yanılgısı onları birey yapan asıl kişilik özelliklerinden uzaklaştırıp karşı tarafın görmek istediği insan kalıbına sokuyo, bu kandırmaca da bir yerde patlak veriyo tabi. kendin olmak, bir duruşun olması bu kadar mı zor yani??
ve gelelim huysuza benim sorunum akreplerle ilgili değil tabi ki, öyle bi şey söylemedim zaten. Şahsım adına konuşuyorum akrep olmanın getirdiği farklı hava çekicilik insanları çekiyor ama sığ bakış açısına sahip olan bi çok insan için yüzey yeterli geldiğinden iç dünyanı merak etme zahmetine katlanmıyor, bu durum da sürekli gardını almanı beraberinde getiriyor. konu budur.

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Sal 18 Nis, 09:35

akrep olmanın getirdiği farklı hava çekicilik insanları çekiyor

tadını çıkar o zaman boşver gerisini: ))

Kullanıcı avatarı
mothkcker

Okunmamış mesaj gönderen mothkcker » Pzr 02 Tem, 14:13

Oski yazdı:
akrep olmanın getirdiği farklı hava çekicilik insanları çekiyor

tadını çıkar o zaman boşver gerisini: ))
katılıyorum:))

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Pzr 02 Tem, 14:26

derinsu sana katılıyorum, yaşadıkların ve gördüklerin birçok kişide olan bir durum ve zaten olmaması anormal olurdu...Fakat sen dış görünüşle yetinen ve iç e bakmayı bilmeyen kişilerden bahsetmişsin ve karşına isteklerin doğrultusunda biri çıkmamış..Bence kafa takma çok normal bir durum ,sadece aradığın kişi henüz karşına çıkmamış hepsi bu..o kişiyle yada kişilerle karşılaştığında bunları dile getirmeyeceksin..Yanlışlar olmadan doğruları bulamayız değil mi :)

Kullanıcı avatarı
gizli
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen gizli » Cum 17 Kas, 19:59

akrep olduğum için kendimle gurur duyuyorum kim bu kadar güçlü ve karizmatik bir burçtan doğmak istemez ki :D

Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Cum 17 Kas, 20:33

Akrebin zehrini tadanlar tabi ki :D
Sipahi

Kullanıcı avatarı
SelçukÖzcan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SelçukÖzcan » Cum 17 Kas, 21:08

eğer sen benim gördüğümden fazla bir şeysen ben zaten bunu bilmiyorum. bu bir. eğer senin iç dünyan önemli ise sen bu iç dünyanı bilmeyen bana yada benim davranışıma neden takılıyorsun bu da iki. bu iki denklemi eşitle kalmaz bi problem.
Şunu bilmek gerekir ki, bu nesnel, gerçek bir zorluk ve de bunun üstesinden ancak bilimsel kesinlik ve soyutlama çıraklığı ile gelinebilir. Bu çıraklık eğitimiyse bir günde tamamlanmıyor.