AKREP DOĞMANIN AYRICALIĞI VE ÖZELLİĞİ

Akrep olarak dünyaya gelmek bir ayrıcalıktır. Fakat bu ayrıcalık birde ağır bir yükü beraberinde getirir.

Sizce Akrep Olmak ?
10Akrepp

Okunmamış mesaj gönderen 10Akrepp » Prş 16 Oca, 17:13

Resim

Öncelikle herkese merhaba;

Forumda yeniyim, bir çok yazıyı okudum bende paylaşmak istedim. Kendi hayat tecrübelerimle aktaracağım.

AKREP DOĞMAK VE AYRICALIKLARI

Sınır tanımaz bir kişiliğin, kararlı bir iradenin, tutkulu ve istekli bir bünyenin ve hayır denmeyecek, hipnoz etkisini bakışlarıyla yaşatacak bir insanın dünyaya gelmesidir akrep doğmak. Bununla birlikte, insanların birşey saklamaması gereken, oyuna getirmeye çalışmaması gereken. Birşey ne kadar saklanmaya çalışışırsa çalışılsın ortaya çıkartacak, söylenen yalanların farkında olan ve itiraf bekleyen hissetmekle kalmayan sanki bunu görebilen bir insanın dünyaya gelişidir akrep doğmak.

AKREP VE AKREP BURCU

12 Farklı burcun içinde sıralamada 8. Sırada yer alan biz akreplerin fark ettiğim farklı bir özelliği ise hiç bir burç bulunduğu burcun yansıttığı sembole biz gibi hayranlık besmemesidir.

Burcumda, yükselenim de akrep benim mesela. Akrep hayatımda öyle önemli rol oynayan bir canlı ki sanki insan bedeninde akrep içgüdüleri ile yaşıyor gibiyim. Sadece ben değil bir çok akrep aynı şekilde.

Mesela akrep kendine tenha bir köşe bulur, orada gizlenir ve etrafı seyreder.
Baktığımız zaman akrep burcu genel olarak yanlız kalmaktan hoşlanır. Bizde akrep gibi bir tenha da gizlenip etrafı seyretmekten keyif duyuyoruz. Onunla uğraşanı yada tehdit aldığı canlıyı sokar bizde öyle değilmiyiz? Birisi birşey yapsın yapmasın biz tehtid sezersek o ortamdan uzaklaşana kadar tetikte olmuyormuyuz? Ben oluyorum sizlerde öylesinizdir diye düşünüyorum. Ancak herkes aynı olacak diye de birşey yok :)

AKREP OLMANIN ZORLUĞU

İnsanlar anlaştıkları için birbirini severler, ne kadar zorlarsan zorla anlayamadığın bir insanla anlaşmak hayli zordur. Aslında akrep için de anlaşılır olmak zordur bence, çünkü akrep bazı zamanlar kendini bile anlayamaz, insan anlayamadığı birşeyi de hali ile anlatamaz. Akrep olmak çelişkilerin içinde doğru olanı aramaktır kimi zaman. Çok fazla düşünce ile boğuşurken, bir konu hakkında doğru kararı verebilmekte denebilir. Şüpheler, hayaller, canlandırmalar, ihtimaller, eskiler, yeni yaşanabilecek şeyler ve daha liste uzar gider. Bir Akrep kafasında böyle kalabalık bir liste ile bir konu hakkında doğru kararı vermeye çalışarak geçirir ömrünü. Bu sezgiselmidir bilmem ancak genelde doğru kararı verir. Bu yüzden liderdir akrep. Birden fazla şeyle uğraşırken hepsini yönetmeyi başarabilir. Akrep olmak ilgi ve odağın üzerinizde olmasına sebep olur.

Ve yine burçlar kuşağında bizim kadar burcunu gururla ortaya koyan bir burç daha yoktur.
Her soru yöneldiğinde pis bir sırıtmayla akrebim ben demek bana gurur veriyor :b

AKREP OLARAK DENEYİMİM

Tavuk çiftliğinde büyümüş bir kartal gibi hissederim çoğu zaman kendimi. Çevrem kalabalık ancak oraya ait olmadığımı bilir bir vaziyette. Kimim ben, yıllardır sorgu bu yönde. Bir gün kanatlarımı kullanmayı öğrenip uçup gideceğim bu diyardan, düşüncesi ile geçiyor ömrüm ince bir çizgi var burda bir arayış içinde. Boş bir hayat sürmekten daha kötü ne olabilir? Bir arayışın içinde geçen bir ömür, ne demişler arayan belasını da bulur mevlasınıda neyse konuya dönüyorum :)

Tavuk çiftliği demiştim. Ömrüm etrafıma uyum sağlamaya çalışmakla geçti, bu ömür geçerken kendimi özelliklerimden mahrum ettim. Kendi ömrümden yedim. Çevremdeki insanlar normalse ben anormal oldum hep, normal olmaya çalışırken beni farklı kılan özellikleri görmezden geldim. Bir gün anladım ki beni ben yapan farklı oluşumdu zaten. Vakit geçerken kendim gibi insanlarla tanışma fırsatım oldu. Farklı düşünen farklı hamleler yapan herkesin yaptığını yapmayan insanlar ve o insanlar hep güzel yerlerde kendi kurdukları düzenin içindeydi kimisi köfte yemek için ankaradan bursaya gidecek kadar normal değillerdi.

Akrep burcu uçların burcudur. Normal olmak için ortada olmak gerekir. Ancak bizim burcumuz bunu reddediyor biz uçların insanlarıyız. Durulduğumuz zamanlar var su gibi durgun olduğumuz anlar o zamanda normalden daha durgun oluyoruz. Ben ilk önce insanlara artık uyum sağlamak istemediğime karar verdim. Kendimi tavuk kümesinde büyüyen bir kartal gibi görmeye başladım. Burdaydım ancak buraya ait değildim. Bu zamanlarda burçlara inanmazdım daha sonra burçları araştırma imkanım oldu akrebi tanıdıkça kendimi okumaya başladım ve aslında burçların insan üzerindeki etkilerini öğrendim.

Arkadaşlarıma dostlarıma nacizane tavsiyem o dur ki ;
Bu burcun insanı olduğunuzu unutmayın. Farklılıklar sizin hayatınızda büyük rol oynayacaktır. Sizi siz yapan farklı özellikleriniz. bunları değiştirmeye çalışmayın, uyum sağlamak için kendinizi yormayın. Uyum sağlayamıyorsanız doğru yerde değilsiniz demektir. Doğru yerde ve doğru insanlarla çok mutlu ve gerçekten farklı bir yaşantıya mutlaka hayat sizi götürecektir. Bilincin de olmak önemli. Bilincinde olursak fırsatları değerlendirmek için imkan yakayabiliriz. Lütfen ben uyumsuzum çevrem beni sevmiyor gibi depresif hallere kaptırmayın kendinizi laik olduğunuz yere bir gün ulaşırsınız. Bir Akrep burcu olarak söylüyorum her insan özeldir ancak biz ayrı bir özelliğe sahibiz.

Anlatıyorum çünkü ben bu durumlarım yüzünden onlarca kez psikiyatri kapısında bekledim. Ancak sonun da anladım ki insanın çevresine adapte olamaması uyum sağlayamaması başka bir çevreye, başka bir statüye ait olması ile ilgiliymiş.
Umarım yazının bazı bölgelerinde sizde kendinizden bir parça bulursunuz ve umarım sonu rahatlatıcı olmuştur sağlıcakla kalın :b :selam

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Re: AKREP DOĞMANIN AYRICALIĞI VE ÖZELLİĞİ

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 20 Oca, 10:27

Merhaba, hoşgeldin. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Bahsettiğin noktalar ne kadar erken yaşta keşfedilirse yaşamın kalan kısmı o kadar güzel geçer.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"