KABALA ÜZERİNE..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

KABALA ÜZERİNE..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Çrş 13 Oca, 16:41

KABALA ÜZERİNE..
Newton’un iddia ediyor ki gerçeklik benim dışımda mevcut durumda, ben var olsam da olmasam da.

Einstein’a göre, ben hızımla ilişkili olarak gerçeği algılıyorum. Gerçek benim dışımda mevcut, ama ben hızıma bağlı olarak onu algılıyorum.

Farklı bir yaklaşım iddia ediyor ki gerçeklik benim dışımda ve bende var olanların bir birleşimi. Bu kombinasyondan benim içimde ortaya çıkan ise bir resim ki bu resim dış özelliklerin ve benim kendi özelliklerimin ortalaması.

Kabala’nın Bilgeliği dördüncü bir yaklaşım öneriyor – benim dışımda hiçbir gerçeklik yok. Benim dışımda var olan şey ‘’Üst Işık’’. Onun içinde hiçbir şey yok ve her şey onun algılanması, ben kendi özelliklerime bağlı olarak algılıyorum. Eğer ben özelliklerimi değiştirirsem, farklı bir gerçeklik algılayacağım.

Bunun anlamı çarpıcı – gerçek aslında benim iç özelliklerimin sadece bir kopyası. Dünyadaki en büyük bilim adamları 21. yüzyılın biliminin Kabala’nın Bilgeliği olduğunu çoktan fark ettiler.(ALINTI ÇALINTI)

**

PENELOPE İDDİA EDİYOR Kİ..(Yada yine bilmişlik yapıp idda etmeyeyim de bir tez ileri süreyim kendi mantığıma dayanarak)

Diyeceksiniz ki sen kimsin!..

Newtonla,Einstein ile boy mu ölçüşüyorsun..yada 21.yüzyılın dehası KABALAYLA!..SEN KİMSİN!

BEN İNSANIM..VE İDDİA EDİYORUM YERYÜZÜNE GELMİŞ-GEÇMİŞ İNSAN SAYISI KADAR BU KONUDA TEZ ÜRETİLEBİLİR!..ÇÜNKÜ "BEN-GERÇEKLİK" KAVRAMLARI SOYUTTUR..BİLİNMEZLİK İÇERİR..VE KOCAMAN BİR SORU İŞARETİDİR..YANİ "MUTLAK"GERÇEĞİ BELKİ DE KİMSE BULAMAYACAK KIYAMETE DEK!...BELKİ DE KIYAMETTEN SONRAKİ ALEM DE DE "İNSAN"GERÇEĞİ BİLEMEYECEK..HADİ BUNA DA BİR TEZ ÜĞRETİN..TAHMİN YAPIN!..

**

NEYSE BEN TEZİME DÖNEYİM..

BENİM TEZİM(TAHMİNİM)ŞU:Belki de ben yokum..ve benim dışımda gerçeklik de yok..yADA her 2 side var..AMA BUNUN İKİSİNİNDE ÜSTÜNDE BAŞKA BİR KAVRAM DAHA VAR..BELKİ DE ONUNDA ÜSTÜNDE BİR KAVRAM DAHA VAR..BELKİ DE ONUN DA ÜSTÜNDE DE BİR KAVRAM DAHA VAR..VE BUNU SONSUZA KADAR SÜRDÜREBİLİRİZ..BU MANTIĞIN SONU YOKTUR..

O HALDE BİZ DE GERÇEKLİKTE BİR HİÇİZ..

YADA HERŞEYİZ..

DAHA DA UZATABİLİRİZ BU TEZİ İSTERSENİZ..

**

YADA NE BİZ VARIZ..NE GERÇEKLİK..NE DE ONUN ÜSTÜ..BELKİ DE HİÇBİRŞEY YOK..

YADA HERŞEY VAR..HEM BİZ,HEM GERÇEKLİK.

Yada yine herşey var..ama bu sefer hem biz varız..hem gerçeklik..hem de bunun üzerindeki sonsuz sayıda gerçeklikler..

Mutlak muhabbetle kalalım efendim..

PENELOPE4

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: KABALA ÜZERİNE..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Prş 14 Oca, 16:47

Kabala Nedir?
Kabala, insanın evrendeki pozisyonunu incelemek ve araştırmak için gerekli olan doğru bir yöntemdir. Kabala Hikmeti, bize, insanın neden var olduğunu, neden doğduğunu, neden yaşadığını, yaşamının amacının ne olduğunu, nereden geldiğini ve bu dünyadaki yaşamını tamamladıktan sonra nereye gideceğini açıklar.

Kabala manevi dünyaya erişmenin bir yöntemidir. Kabala bize manevi dünya hakkında bilgi verir ve onu çalışarak bizler başka bir anlayış geliştirebiliriz. Bu anlayışın yardımı vasıtasıyla üst-dünyalar ile iletişim içinde olabiliriz.

Kabala teorik bir çalışma olmayıp pratik bir çalışmadır. İnsan kendisini, kim olduğunu, neye benzediğini öğrenir. Kendini aşama aşama, adım adım değiştirmek için neye ihtiyacı olduğunu öğrenir. Araştırmasını kendi iç ben'i aracılığı ile yönetir.

Bütün deneyleri kendisi üzerinde, kendisi içinde yürütür. Bu nedenledir ki Kabala'ya “Gizli Hikmet” denir. Kişi, Kabala vasıtası ile meydana gelen, sadece kendisinin hissettiği ve bildiği içsel değişimlere uğrar. Bu değişim, bir kişi içinde meydana gelir; sadece o kişiye özgüdür ve sadece o kişi bunun farkındadır.(ALINTI)

**

Penelope'nin notu:Kabala kişiye özgü bir yöntemmiş..ve soyut kavramlardan anladığım kadarıyla..yani sonsuz bir dünya..yani sonsuz ihtimali olan bir dünya..

Evet insanı geliştirmesi mümkün olabilir..neden olmasın ki..Ama her zaman şu ihtimal olacaktır:İnsanların geliştirdiği bir yöntem anladığım kadarıyla..Ve insan "hata"yapabilen bir varlıktır..

Yani bu yöntemde herzaman hata payı olacaktır..Ama kabul ediyorum ki çok ilginç bir yöntem..

yalnız dediğim gibi tehlike ve risk mevcuutur tüm insani yöntemlerde..

Ben buna dikkat diyorum..ve bu bir öğreti bildiğim kadarıyla..ve dediğim gibi bu konuyu bilmeyen içeri girmesin derim..

**

yukarıdaki Kabala açıklamasına göre "insan kendi kendini eğitir"..Buna hiçbir itirazım yok..hatta ben bilmeden yıllardır bu yöntemi uyguladığımı farkettim yenice..

lakin ben derim ki bunu yaparken insani olmayan yani İLAHi yöntemleri mesela kur'an ve sünnet gibi baz alalım..yani asıl gücü kendimizden değil ilahi güçten alalım..bilmem anlatabildimmi?..çünkü dedğim gibi insanoğlu hatasız olamaz.."muhakkakki insan nisyandadır(ayet)

**

yukarıdaki açıklamamla ilgili şu ayeti vermek istiyorum ayrıca:

"NİSA 83. Onlara güven veya korkuya dair bir haber gelince hemen onu yayarlar; halbuki onu, Resûl’e veya aralarında yetki sahibi kimselere götürselerdi, onların arasından işin içyüzünü anlayanlar, onun ne olduğunu bilirlerdi. Allah’ın size lütuf ve rahmeti olmasaydı, pek azınız müstesna, şeytana uyup giderdiniz.
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Onepiecxs

Re: KABALA ÜZERİNE..

Okunmamış mesaj gönderen Onepiecxs » Çrş 22 Kas, 12:31

I'm sure Han has found the source of this knowledge.