Kapalı Çarşı ..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Kapalı Çarşı ..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 02 Eki, 14:32

Resim

Bu konuyu serbest alanda kültür-sanat bölümüne açmam lazımdı ama o bölüme giriş iznin yok uyarısı çıkıyor ne yazıkki..sanırım yine bir yalnış yeri tıkladım ve bu alanı bir şekilde kendime kilitledim:(

**

Bu yıl dedim ki kendi kendime lotus televizyon dizilerini azalt..çünkü bu dizilere bir takarsam daha iflah olmuyorum..erken yatamıyorum bu dizi merakım yüzünden yılardır ki erken yatmayı severim..ben geceyi pek sevmem..çünkü zihnim gündüz daha açıktır ve daha enerjik olurum..

**

Ama o da ne..Atv de bu yıl çok iyi diziler var..(mesela kış masalı..ama çok koyu aşk kokusu var ve insan bu yaştan sonra bu konudan rahatsız oluyor..çünkü biliyor onun nemenem bir koku olduğunu..)

Kapalı çarşı da bu dizilerden biri..yine ana konu aşk ama gerçek dostluk ve diğer tüm insani duygular aşka ağır basıyor diyebilirim..

bu filimin ilk bölümünde bir sahne vardı ki zaten gönlüme de öyle yer etti..daha çıkmaz sanırım..

Cemal'in(başrol oyuncusu)ustası ile o içime oturan konuşması..Hem ustanın hem Cemal'in o sözleri beni kalbimin en derininden yakaladı..

Cemal ustasıyla yaşadığı eski günlerden dem vurdu..dediki ustasına(tam metni hatırlamıyorum..):usta o günü unutamıyorum..hani ben sokak çocuğuyken üşümüştümde o dükkana biraz ısınmak için sığınmıştım..Dükkan sahibi beni kıskıvrak yakalamıştı da hemen çık dışarı diye kovmuştu..ben yalvarmıştım azcık ısınmak için..ve birazcık demiştim,sadece birazcık daha kalabilirmiyim..az kalsam ısınırım belki..dükkan sahibi yüzüme hızla vurduğu o tokatla cevap vermişti bu küçücük isteğime de sen belirmiştin adeta ardından gelen ışıkla ve melek kanatlarınla..

orda koptum..dükkan sahibinin tokatla verdiği cevap geldi yüreğimin en derinine oturdu..

ve bir sahne daha var..bu seferde usta Cemale olan minnettarlığını anlatıyor..çünkü Cemal adeta bir mucize olarak ustasının eline milyon dolarları sayıyor..ama öyle sıradan yollarla bulmadı bu parayı..bu parayı bulması bir mucizeyle oldu..ve filmin esas konusu zaten bu parayı buluş hikayesi üzerine kurulu..bunu uzun uzun anlatmayacağım ama ustada Cemal'e aynı şeyi söylüyor:Ardından da öyle bir ışık geliyor ki Cemal..melek kanatların da var..
En son MAVİ LOTUS tarafından Pzt 05 Eki, 13:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Kapalı Çarşı ..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 02 Eki, 14:34

Eşime dahi anlattım bu filmin konusunu ki eşim kolay kolay her filmin konusunu dinlemez..her filim onu sarmaz..o bile sevdi konuyu..en çok da Cemal ve ustasının o insanı kalbinden vuran can alıcı konuşmalarını sevdi tabi..ama yine de bu diziyi izlemez sanırım..çok az diziye bağlanır çünkü..ve benim gibi müptela olmaz..

not:ben bilirim eşimi..O'nun da bir ustası vardı çünkü..ve eşim çok iyi geçinir insanblarla..en olmaz insanlardan dost edinir..örnek mi istersiniz lotusla olan dostluğu:)..evet eşimin ustası zor insanmış..ama eşim hala ona bağlılığından bahseder durur..bunu nasıl başarıyor bilmiyorum..sabır taşı mübarek..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Kapalı Çarşı ..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 06 Eki, 15:03

Hayret..eşim de seyretti benimle bu filmi dün gece..demekki anlattıklarım O'nu etkilemiş..oysa kolay etkilenmez..O'nu ikna etmek zordur..neyin ne olduğunu kolayca hisseder..ve ben iki kişi seyretmeyi severim böylesi dostluk ve kardeşlik kokan filmleri..

“Akrep Olmak” sayfasına dön