Siyah Gözler..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Siyah Gözler..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 08 Eyl, 14:13

Resim

Akreportal'daki şu link çok etkiledi beni..üstelik bu linkin bugün verilmesi benim için tuhaf bir dizi tesadüfün bir ucu oldu..bu konuyu biraz açacağım ama önce şu linke bakın..

http://www.akreportalnet.com/portal/ask ... highlight=

(bu link burada açılmıyorsa şu konuya bakın akreportal'da:Aşktır Ki!)

Yukarıdaki linkte aşk güzel tanımlanmıştı bence..her ne kadar acı bitsede..yukarıda tanımlanan saf ve temiz bir aşktı..olması gerektiği gibi yani..

ki bende aşka bu bakışla bakanlardanım..özellikle gençliğimde aşksız hayat olmaz derdim..

ama dün gece saat 2:17 de başladığım kitap aşkı çok başka tarif ediyordu..(saat 2:17'ye dikkat,çünkü çok tuhaf ama kitabın kapağını açtığımda saat bu sayıları gösteriyordu..)
En son MAVİ LOTUS tarafından Sal 08 Eyl, 15:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Siyah Gözler..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 08 Eyl, 14:20

Bu kitabı geçenlerde görümcemden almıştım..ve ona çabuk bitirip geri vereceğimi söylemiştim..ama Ramazan telaşı vs.işlerimle bir türlü bu kitaba başlayamamıştım..Bu kitabı bir klasik olduğundan almıştım..konusunu okumamıştım yani..meğer konu yasak ve hiç yaşanılmaması gereken yalnış bir aşk hikayesiydi..sahuru beklerken kitabı elime aldım..bir saate yakın okudum..ve okudukça içim karardı..dedimki kendi kendime:keşke bu kitabı gençliğimde okusaydım..

evet gençliğimde okumalıydım aşka dair bu tarz yaklaşımları..çünkü dedimya:aşka güzel tarafından bakanlardandım ne yazıkki..sade aşka mı hayata da olumlu ve umutlu baktım genelde..herkesi kendim gibi bildim..herkese değer verdim..herkese inandım..

dedimya yukarıdaki temiz ve güzel aşkın tam tersiydi bu kitaptaki aşk..gerçi bu iki aşkı kıyaslayamayız..çünkü benim okuduğum ktaptaki aşk aşkın en kara yüzüydü..

Ha..kitabın adını yazmadım hala..çünkü dedimya adını bile yazmamın bir çeşit uğursuzluk olacağı mı düştü içime de bundan mı bir türlü kitabın adına gelemedim..
En son MAVİ LOTUS tarafından Sal 08 Eyl, 14:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 08 Eyl, 14:26

Kitabın ismi:Siyah Gözler
yazarı:Cemil Süreyya

ve okuduğum en hazin ve en yalnış ve içimi ürperten hem aşktan hem hayattan soğutan buz gibi bir aşk hikayesiydi bu kitabın konusu..

yani benim gibi bir insanın ilk okuması gereken bir kitaptı..yada başka bir açıdan bakarsak son okuması gereken bir kitap..

ama ben orta yol diyorum..

ve diyorum ki:Aşk herşey gibi tertemizse güzeldir..tamam aşk insanı kahreder..belki yok eder..ama tertemiz aşka ben yine de küçücük bir şans veriyorum..

not:Sözlerime bugün gelen kara bulutlar şahittir..hem buradaki sözlerime hem akreportaldaki sözlerime..yani herşeyime kara bulutlar şahittir..evet bugün kara bulutlar geri döndü şehrime..yağmur yağdı yağacak..kimbilir belki bu sefer sözlerimdeki yada kalbimdeki samimiyete,iyi niyete kara bulutlar yada yağmur kefil olabilir..kimbilir belki bu sefer yağmurun şahitliğine inanırsınız..
En son MAVİ LOTUS tarafından Sal 08 Eyl, 14:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 08 Eyl, 14:33

not:Bu konudaki ilginç tesadüf sadece bu kitaba dün gece başlamam ve saatin de tam başlarken 2:17 olması değildi..daha birçok tesadüf var emin olun..

mesela evet kitaba başlamakta isabet etmişim..çünkü bence akreportaldaki bugünkü linkle de uygun düştü..ve başka birçok şeylede..

ve kitabı bugün bitirsem iyi olur..çünkü görümcemde uçmak üzere yuvadan..ve bu kitabı kargoyla göndermek istemem..yeterince geciktirdim çünkü..ah güzel çocuk..acelen neydiki..senin gibi akıllı,güzel ve sosyal bir kız için çok daha renkli bir hayat tahayyül etmiştim..ve çok daha renkli ve ona uygun bir insan..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Prş 10 Eyl, 15:43

Siyah Gözler kitabının sonunda yazar şu tarihi not düşmüştü:17 Temmuz 1326..(17 ve 26'ya dikkat..)

Hayatım tesadüfle doldu..Herşeye rağmen sanki hala korunuyorum..(hem kendimden hem de tüm kötü güçlerden..)..böyle hissediyorum..inşallah yanılmıyorumdur..

Kullanıcı avatarı
ruhtless

Okunmamış mesaj gönderen ruhtless » Prş 17 Eyl, 04:32

peki 17 26 neyi ifade ediyo senin için kardeşim...
love is a mystery that it couldnt find...

Kullanıcı avatarı
ruhtless

Okunmamış mesaj gönderen ruhtless » Prş 17 Eyl, 04:44

ayrıca lotus senin için aşk artık ne ifade ediyo bilmiyorum amabenim için harşeydi...
bir sene öncesine kadar iki defa aşık oldum ve bundan da utanç duyuyorum çünkü bu benim için bir utançtı ikinci birincisi için bir vefasızlığı temsil ediyorduher ne kadar ikisine de söyleyemesem bile... sonra yine oldu kahretsin yine oldu aynı şey... sonra mı vicdanımla sevgim arasında ezilerek bu sefer açıldım... bu seferde reddedildim... ama bana ağır gelen reddedilmek değildi... artık bunu haketmiyormuyum fikriydi... ve hla daunutamadığım iin nerdeyse hayatımın her saniyesi acı çekiyorum... hemde çok iğrenç bi acı... yerimde olsan ne yapardın kardeşim aşkdan mı nefret ederdin kendinden mi?

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Prş 17 Eyl, 13:01

ruhtless yazdı:peki 17 26 neyi ifade ediyo senin için kardeşim...
Bunlar benim kardeş site akreportaldaki özel sayılarım..hatta 2 de bu sayılardan biri..

bunların hikayesi de var..ama çok uzun..

yalnız bu sayıların başka manalarıda var..mesela 17 ruhsal enerji sayım..ve 26 ya gelince:6 doğum sayım..2 de akreportalda tesadüf eseri bana bulaşan bir sayı..yani ismimin önümndeki sayıydı orada..ismim orada lotus2 idi..ve o 2 de bir tesadüf eseri gelip oraya yerleşmişti..ben koymamıştım yani..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Prş 17 Eyl, 13:24

ruhtless yazdı:ayrıca lotus senin için aşk artık ne ifade ediyo bilmiyorum amabenim için harşeydi...
bir sene öncesine kadar iki defa aşık oldum ve bundan da utanç duyuyorum çünkü bu benim için bir utançtı ikinci birincisi için bir vefasızlığı temsil ediyorduher ne kadar ikisine de söyleyemesem bile... sonra yine oldu kahretsin yine oldu aynı şey... sonra mı vicdanımla sevgim arasında ezilerek bu sefer açıldım... bu seferde reddedildim... ama bana ağır gelen reddedilmek değildi... artık bunu haketmiyormuyum fikriydi... ve hla daunutamadığım iin nerdeyse hayatımın her saniyesi acı çekiyorum... hemde çok iğrenç bi acı... yerimde olsan ne yapardın kardeşim aşkdan mı nefret ederdin kendinden mi?
Ben çok yaşlandım artık..yani hayatın anlamını neredeyse anlamak üzereyim..ve tabi aşk da çözümlediğimi sandığım şeyler arasında..

evet benim için de aşk çok önemliydi..hem de çok..aşksız hayat olmaz sanıyordum..ve hatta sırf bu takıntım yüzünden tüm hayatım nerdeyse yok oluyordu..belki de yok oldu..

tüm bunlardan sonra şu sonuca vardım:aşk var evet ama hem biz biz hem de O insan olmalı ki aşkı var etsin..yani zor ihtimal gerçek bir aşka rastlamak..

aşk deyince aklıma sevgi gelir..madem aşk zor bulunuyor o halde aşkı kovalamak boşuna..yani aşk bana göre sanki kovaladıkça kaçan birşey..oldu ki bir tesadüf eseri rastlarsak ne ala..diyelim ki rastlamadık o halde aşkın öz kardeşi sevgi ile yaşamaya çalışmalıyız ki sevgi kainatın yaradılış nedenidir..aşk kadar önemli yani..ki zaten bazen bu ikisini brbirinden ayırmak güçtür..

aşk sanırım sevginin daha güçlü hali..hatta sevginin efsunlu hali..yani aşk büyülü biraz..belki de bu yüzden bu kadar revaçta olmuş yüzyıllar boyu..ama kötü tarafıda var..dedimya aşk büyülü..ve bu büyüde insanı yok edebilen birşeyler var..

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Prş 17 Eyl, 17:24

Aşkın bir de karanlık yüzü var..
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

Kullanıcı avatarı
ruhtless

Okunmamış mesaj gönderen ruhtless » Cum 18 Eyl, 00:43

keşke benide yok etse ama beni sadece esir etmiş gibi hissediyorum... en küçük boşlukta bile acaba beni hatırlıyormudur diyorum... o kadar çok sevdim ki hayır dediğinde sanki bunu kabul ederek onu kırmayacak olduğumu düşünerek vazgeçtim... ölmekten hiç korkmadım ama artık istiyorum da galiba...

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 18 Eyl, 11:54

ruhtless yazdı:keşke benide yok etse ama beni sadece esir etmiş gibi hissediyorum... en küçük boşlukta bile acaba beni hatırlıyormudur diyorum... o kadar çok sevdim ki hayır dediğinde sanki bunu kabul ederek onu kırmayacak olduğumu düşünerek vazgeçtim... ölmekten hiç korkmadım ama artık istiyorum da galiba...
Aşk sizi tamamen kuşatmış sanırım..hep yaptığı gibi..ama bu hiç bitmeyecek sandığınız kuşatma yavaş yavaş çözülecek..eğer gerçekten sevdiyseniz bu kuşatma sizde derin yaralar bırakacak..öyleki heran kanamaya hazır..eğer aşkınız gerçek değilse belki adını dahi hatırlamayacaksınız ki sanırım sizin ki gerçek..

ayrıca aşktan geri kalan kapanmayan derin yaralar değildir..yaşanılan aşklar insanı ruhen de büyütüp olgunlaştırır..

ama şu da bence aşk tehlikeli..bu yüzden mümkün olduğunca ondan kaçmak gerek..dedimya o derin yaralar bir ömür insana bitmeyen sızılar verebilir çünkü..bir de şu ihtimal var ki eğer aşık olunan o yaraya değmiyorsa verdiği sızı tarif edilir cinsten değildir..