Lotus Ve İnsan Olmak..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Lotus Ve İnsan Olmak..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 01 Eyl, 18:04

Aslında bu yazıyı yazmak istemiyorum..VE sanırım bana bu yazıları yazdıran şu en kötü huyum alınganlığım..

Akreportal'daki ana temalarımdandı "insan olmak"..

Aslında portala "insanlık"dersi vermeye gelmemiştim..ben haddimi bilirim çünkü..

Ama orada ve tüm hayatım boyunca öyle çok hayal kırıklığı yaşadım ki ister istemez hep şu cümleyi söyledim birçok şeye sabrettikten sonra en son olarak:neredesin insanlık..nerdesiniz insanlar..

Çünkü bence en insani vasıf olan şefkat yoktu kalplerde..çok kişi hissisdi..duygusuzdu..kalpsizdi...yani "insan"demeye bin şahit ister denir ya..aynen öyle..

özür dilerim lotusun haddi değil bu kelimeyi seslendirmek..ama dedimya en son çareydi bu kelimeyi seslendirmem..çünkü yıllarca bu konuda bir sabır gösterdiğimi düşünüyorum..

Sabrım taşınca da ister istemez işte bu kelime döküldü dudaklarımdan.."insan olmak"..hem kendi adıma hem hem tüm çaresizler adına bu temaya sımsıkı sarıldım..hiç de bana yakıştırmasalarda..

oysa bu kelime hepimize yakışır..keşke bunu hatırlayabilsek her nefesimizde..her anımızda..hatta lotus kadar ad* de olsa yakışır bence herkese..

ama ne yazıkki en çok unuttuğumuz şey olmuş insanlığımız..ad* bile deseler yakışır insanlık..şunu düşünün sadece:bir garibin elini bir ad* de tutabilir..tutamazmı?..

kimse kusura kalmasın..benim anladığım insanlık bu..bence herkes hakeder insan olmayı..ve herkes eğer canı gönülden isterse bugün olmasada bir gün muhakak insan olabilir..olmalıdır..ne derlerse desinler vazgeçmeyin insanlığınızdan..

tıpkı lotus gibi yapın..bakın herşey dendi ona..belki denilenleri de haketti ama vazgeçmedi insan olmaktan..yada olmaya çalışmaktan..bakın elini uzatıyor her mahsun gönüle..ve ne derlerse desinler vazgeçmeyecek mahsun gönüllerden..adı ne olursa olsun(adi yada şerefsiz..).. O her mahsun gönülün dostu olacak..o elleri hiç bırakmayacak..bırakamazki..
En son MAVİ LOTUS tarafından Sal 01 Eyl, 18:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Lotus Ve İnsan Olmak..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 01 Eyl, 18:17

LOTUS'UN NOTU:Benim yazım kabiliyetim yok..aslında evde düşünüp ve zaman ayırıp yazsaydım belki biraz daha tesirli bir yazı çıkarabilirdim..ama dedimya amacım edebi yazılar değil..yazıyorum..çünkü yazmak beni çok rahatlatıyor..aslında çok korkak değilim..(ama kabul ediyorum çekingenliğim var..insanlarla konuşmayı sevmem..sadece kafa dengimse konuşmayı severim..)bunları yazmak yerine muhataplarımla konuşmak isterim..ama dediğim gibi muhataplarım hissis ve kalpsiz oluyor çoğu zaman..yani bir duvara konussan ne olur konuşmasan ne olur..
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..