Mükemmel Kadın-Erkek..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Mükemmel Kadın-Erkek..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 01 Eyl, 17:34

Bu konuda sadece şu örneği yazsam sanırım ne demek istediğimi çok kolayca anlatabilirim..

Geçenlerde eşime dedimki:Ben kinci ve kibirliyim..

Eşim hiç beklemediğim tepkiyi verdi..dediki:sakın bir daha kendine hiçbir kötü sıfatı yakıştırma..sakın..çünkü eğer bu kötü sıfatları kendinde görmeye başlarsan birgün hakikaten o sıfatlara bürünürsün..

Ben hayatımda bu kadar mantıklı düşünen bir insana daha rastlamadım..ve bu kadar iyimser ve ılımlı insana da rastlamadım..

İnsanlar mükemmel erkek yada kadınlar ararken benim eşim hiç de mükemmel olmayan lotusunu olduğu gibi kabul etmekteydi..hatta neredeyse mükemmel görmekteydi..

**

Sanırım mükemmel kadın yada erkek yok..olmamazda zaten..çünkü mükemmel insan yok..

Ama sanırım insana yada kadına yada erkeğe güzel gözlerle bakan,yapıcı,olumlu erkek yada kadın var..

hani derler ya:iki gönül bir olunca samanlık seyran olur..

tüm mesele bu gönülü bulmakta..eğer onu bulacak kadar şanslıysanız hem siz hem de o mükemmel kişiler olursunuz..çünkü insan karşısındakini bir kere benimsedimi o kişi onun için mükemmeldir..mükemmel olmasa bile onun için ideal insandır..

dedimya mükemmellik yoktur aslında..uygun olmak vardır..yada doğru insanı bulmak..

LOTUS'UN NOTU:Bu yazıyı yazdım..çünkü akreportal'da bu konular çok işleniyorda bugünlerde..orda yazamadım..bende buraya yazmak istedim..orada gördüm ki herkes mükemmelin peşinde..şaştım buna..yahu insanlık kuruldu kurulalı şu aleme tek mükemmel kul gelmişmidir ki mükemmeli arıyor insanlar..tam kadın yada tam erkek aramalarına şaşıp kaldım..yazım uzun oldu..ama dediğim gibi verdiğim örnek yeterde artardı aslında bu konuyu yorumlamak adına..

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

tnevel

Re: Mükemmel Kadın-Erkek..

Okunmamış mesaj gönderen tnevel » Sal 15 Ara, 22:35

teşekkürler