İNSANLIĞIN MUTLULUĞU ERKEKLERİN ELLERİNDE..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

İNSANLIĞIN MUTLULUĞU ERKEKLERİN ELLERİNDE..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 06 Tem, 14:32

Meğer mutluluğun anahtarı onlardaymış..

Biz kadınlar ne kadar çabalasakta mutlu olamazmışız meğer..

ne fena..

Doğrusu geleceğe ve insanlığın mutluluğuna dair ümitlerim azaldı..

çünkü erkeğe kaldıysa mutluluk kara günlere kaldık vesselam..

çünkü erkek "zor"varlıktır..

Bu yazıyı şu okuduğum konudan sonra yazmaya karar verdim..yani geleceğin,gelecekteki güzel günlerin anahtarının erkeklerin elinde olduğu kararına vardım bu yazıdan sonra..yazı şu:"Kutsal kase kadının rahmidir.."

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: İNSANLIĞIN MUTLULUĞU ERKEKLERİN ELLERİNDE..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 06 Tem, 14:43

KUTSAL KASE KADIN RAHMİDİR

Kadim zamanlarda Kutsal Kase adı verilen ezoterik bir sembol vardı. Bunu ünlü yazar Dan Brown'un kitaplarında da bulabilirsiniz. Kutsal Kase, aslında kadının rahmidir. Ve bir erkeğin bolluk ve bereketi, kadınının rahminden gelir. O yüzden, erkeğin en büyük hayat dersi, kadınını tam olarak doyurabilmekten ve mutlu edebilmekten geçer. Bu sadece bedensel bir doyum değildir elbette. Öyle olsaydı, cinsel hayatında marifetleri tam olan her erkek zengin olurdu. Önemli olan, kadını duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak da doyuma ulaştırabilmesidir. Ancak o zaman kadın mutluluğu ve coşkuyu erkeğine akıtır.

Aslında TANTRA öğretisi de buna benzer bir konudan bahseder. İlgi çekici olduğu için sizlere aktarmak istedim. Bildiğiniz gibi kadın ve erkek, bilinçaltı korkularını temizleyerek bütünleşebilirlerse, birbirlerine tam güvenebilirler. O zaman birleştiklerinde birbirlerine tam teslim olabilirler. Ve tam teslim olan kadınla erkek, cinsellik olmasa bile duygusal ruhsal ve zihinsel olarak bütünleştiklerinde orgazmın çok daha üzerinde, benzersiz bir duygu ve hazzı yaşarlar. Hatta bu haz sırasında erkeğin ereksiyonu geçici olarak söner. Çünkü aslında bu öyle bir hazdır ki bedensel birleşmeyi henüz gerçekleştirmek istemezler. Bu ancak olayı sonlandıracak olan safhadır.

Ve sonunda bütünleştiklerinde öylesine büyük bir haz duygusu gelir ki, çekim yasası gereği doğal olarak tüm istekler gerçekleşir. Para ve bolluk, sağlık, sevgi, bereket, ve daha pek çok istek gerçekleşiverir. Ve bu kadının kutsal kasesinden gelir. Yani rahimden.

Siz siz olun, erkeğinizi kontrol etmek istiyorsanız, bunun iç dünyanızdaki korkulardan kaynaklandığını bilin. Ve kontrol etmek yerine korkunuzu temizlemenin peşine düşün.

Gerçek bereketi orada bulacaksınız.(ALINTI)

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 06 Tem, 14:49

Bu yazının yazarına göre anahtar kadının elinde..yani ilişkilerin şeklini yada geleceğini yada kalitesini yani yaşamımızı,insanların mutluluğunu belirleyen kadın..

Ama ben bu yazıdan tam tersini çıkardım..

Düşünsenize erkek tamam demezse ne kadar severse sevsin yada ne kadar çaba gösterirse göstersin hiçbir şey olmuyor..

bence herşey erkeğin kalbinin evet demesin..

evet yuvayı bemce dişi kuş yapmıyor..

tamam belki de haklı bu yazıyı yazan..ama dediğim gibi önce şu kelime dökülecek erkeğn dudaklarından.."TAMAM"YADA"EVET"..

Daha sonra yuvayı birbirinden güzel düşüncelerle kuracak dişi kuş..

Kullanıcı avatarı
elemor
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elemor » Pzt 06 Tem, 22:24

Evet neticede kadınları hayatın içerisine sokan ve çıkaran bunlara karar verende erkekler. : )

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 07 Tem, 17:01

elemor yazdı:Evet neticede kadınları hayatın içerisine sokan ve çıkaran bunlara karar verende erkekler. : )
Yok ben erkek yada kadının üstünlüğü anlamında söylememiştim:(

Burada söz konusu olan erkekle kadının birbirine üstünlğü değil üstlendikleri rol..

ve ne yazıkki başrolde erkekler var..

Ne yazıkki diyorum çünkü olması gereken bu değil..

erkek yada kadın ikiside değerli varlıklar..erkek bu rolü üstlendiği için diğerinden üstün olmuyor..aksine bu rolü tamamen üstlenmesi "eksikliğini"gösteriyor..toplumdaki avantajlarını kendi çıkarına kullandığını gösteriyor..yani kadına haksızlık ettiğini gösteriyor..bu durumu tamamen kendi çıkarına kullanmasaydı belki insanlık şuan milyarlarca yıl aradığnı mutluluğu bulmuş olurdu..

evet insanlığın mutsuzluğu daha çok erkeklerin hatası..

erkeklere düşman değilim..aksine iyi anlaşırım ama bu durum büyük haksızlık..

ve bu durumun nerdeni "erkeklerin"ailede aldığı eksik ve yalnış eğitim..erkek çocuklar çok şımartılıyor..ailede erkeğe verilen eğitim yalnış..

**

evet insanlığın mutluluğu ne yazıkki genelde yalnış yetişmiş olan erkeklerin elinde..

**

Bir oğlum olursa yandı:(..geri kızım da yanarda..

**

Aslına bakarsanız bu kaar yalnış bir toplumda çocuklarımı çok disipline etmek istemem..düşünsenize "sadece"bir kaç insanın disipline edilmesi haksızlık olmazmı?..

Bir iki insanla olmaz bu işler..gerçi bir yerden başlamak gerek..

Haksızlık da olsa "bencil insan"yetiştirmeyeceğim..

Kullanıcı avatarı
aquarius.girl

Okunmamış mesaj gönderen aquarius.girl » Pzr 12 Tem, 22:39

geçen aylarda http://www.derKi.com sitesinde rastladığım bir konuydu bu.
sitedeki verilen ropörtajdaki psikolog, "savaşların meydana gelmesinin, insanların
katil veya ciddi sorunlu(psikopat,sadizm eğilimli) olmasının" nedenini buna bağlıyordu.

öncelikle erkek annesinden doğup, büyüdükten sonra annenin babaya ait olduğunu öğrendiğinde
kendine yeni birini arıyor. annesinin şefkatini ve sıcaklığını sunacak birini.
sonra evleniyor. ne için? annesine ayırdığı yerin dolması için. evlendiği ya da sevgili olduğu kadınla
cinsel ilişkideki erkek bilinçaltında bastıramadığı annelikle alakalı durumları tamamen
yerine oturtamaz. ve kadın anne gibi olur erkekse çocuğu gibi.
onun yerine partnerlerin bu durumu iyice öğrenip, bilgilenip, birbirleriyle tartışmalarının
zorunlu olduğunu söylüyordu yazar.

işte MAVİ LOTUS sanırım bu aşamadan sonra yazarın dedikleri senin paylaştıklarınla örtüşüyor.
aslında bu ciddi bir sorun. anneler adam oldu diye evlendiriyorlar oysa o başka anne
buldum ruh hali içinde. en azından bilinçaltı olarak durum böyle incelenmiş.

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 13 Tem, 17:39

Biliyormusunuz benim her yazdığım yazıda geçer şu kelime:"insan olmak"..hatta bu anafikri akreportal'da da yazmıştım tam 2 yıl..her konuyu bir şekilde bu kelimeye getirip bağlamıştım..ve ne çok sıkılmıştı insanlar..ama bence bu konuyu her yazımda ve iki yıl değil on yıl da yazsam az..

Çünkü insanlığın tek sorunu var..yani bütün sorunların özeti bu aslında.."insan olamamak"..

insan olmayı bir başarabilsek(ki bunun özünde diğerlerine değer verme duygusu vardır..bunun için mevlana,yunus çok büyüktür,insanları sevip değer verdikleri için)hiçbir sorun kalmazdı şu korkunç dünyamızda..belki dünyamız o kadar güzel ve yaşanılası bir yer olurdu ki Allah belki bu güzelliğin etkisiyle cenneti dahi yaratmaktan vazgeçerdi..ve belki de insanoğluda cennetteki sayısız nimetlere tercih ederdi sevginin doğuracağı bu güzellliği..

özetle ben yukarıda yazdığım herşeyi yine bu konuya getireceğim..illaki insan olmak..

tüm gücümle dua ediyorum en azından etrafımdaki insanlar için..keşke diyorum eşim de dahil etrafımdaki insanlarda "insana değer verme duygusu"bir mucize ile gelişse..ve içimde yıllar yılı biriktirip büyüttüğüm sevgimi onlarla paylaşabilsem..

Ama ne yazıkki dua gibi çok güçlü bir duygu bile bu korkunç engelki aşamıyor..çünkü yaradılış kurallarını aşıyor bu durum..duadan önce bazı gereklerin yerine getirilmesi lazım..gayret lazım,çalışmak lazım..yani insanlığın bu konuda gayreti lazım..

not:ama şu yalnış anlaşılmasın..ben elbetteki bir yunus yada mevlana misali bir sevginin sahibi değilim..benim bahsettiğim lotusun çapı kadar bir sevgidir..

not:Sevgili aquaris-girl..isminizi çok sevdim..biliyormusunuz akreportalda en çok bahsettiğim konulardan biride insandan sonra "su"oldu..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 13 Tem, 17:45

not:yukarıdaki yazımın "not"kısmını sonradan eklemiştim..inşallah görmüşsünüzdür..

ve hoşgeldiniz..aylardır yalnızımda..bir ışık görmek ne güzel..

Kullanıcı avatarı
aquarius.girl

Okunmamış mesaj gönderen aquarius.girl » Pzt 13 Tem, 17:59

MAVİ LOTUS yazdı:not:Sevgili aquaris-girl..isminizi çok sevdim..biliyormusunuz akreportalda en çok bahsettiğim konulardan biride insandan sonra "su"oldu..
teşekkür ederim sevgili mavi lotus. insan ve su.. ne tesadüf ki benimde temel olarak çok
önemsediğim şeylerden ikisi insan ve su. tabi daha birçok şey var.
hem güneş burcum ve de su ile alakalı olduğu için aquariuslu nick benim için ideal oldu:)
su ve insan... bunlar içiçe ve bağlı olan iki şey. ayrıca seninde yazıların çok ilgimi çekti yani konu
bakımından en azından rastladıklarım. okudukça denk geleceğim sanıyorum insan ve su temasına:)

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 13 Tem, 18:03

aquarius.girl yazdı:
MAVİ LOTUS yazdı:not:Sevgili aquaris-girl..isminizi çok sevdim..biliyormusunuz akreportalda en çok bahsettiğim konulardan biride insandan sonra "su"oldu..
teşekkür ederim sevgili mavi lotus. insan ve su.. ne tesadüf ki benimde temel olarak çok
önemsediğim şeylerden ikisi insan ve su. tabi daha birçok şey var.
hem güneş burcum ve de su ile alakalı olduğu için aquariuslu nick benim için ideal oldu:)
su ve insan... bunlar içiçe ve bağlı olan iki şey. ayrıca seninde yazıların çok ilgimi çekti yani konu
bakımından en azından rastladıklarım. okudukça denk geleceğim sanıyorum insan ve su temasına:)
O kadar fazla denk geleceksinki belki sende bir gün tüm eski dostlarım gibi(akreportal'daki)benden sıkılacaksın..

dediğim gibi dönüp dolaşıp konuyu ya insana yada suya getiriyorum..

not:akreportaldaki yazılarımı okudunuzmu?..gerçi okumanıza gerek yok..çünkü hemen hepsinin özeti ya insan yada su..(ordaki nicimde lotus..lotus2)

Kullanıcı avatarı
aquarius.girl

Okunmamış mesaj gönderen aquarius.girl » Sal 14 Tem, 23:12

sevgili mavi lotus,
yazıların ilgi alanıma girdiği sürece eh birde vaktim oldukça okurum. okumaktan yorulmayan ender insanlardan biriyim belkide aksine okudukça canlanırım.

nicklerini söylediğin için teşekkür ediyorum. yazdıklarına daha bir dikkat edeceğim. :)

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Çrş 15 Tem, 15:07

aquarius.girl yazdı:sevgili mavi lotus,
yazıların ilgi alanıma girdiği sürece eh birde vaktim oldukça okurum. okumaktan yorulmayan ender insanlardan biriyim belkide aksine okudukça canlanırım.

nicklerini söylediğin için teşekkür ediyorum. yazdıklarına daha bir dikkat edeceğim. :)
Aslında yazılarım oldukça sıradan..Yani ne yazıkki edebi değerleri yok..yani pek kabiliyetli sayılmam..

Yani bu durumda bunların okunmasını istemek ne kadar doğru olur bilmiyorum:)..

Diğer yazılarımda da belirttiğim gibi benim asıl isteğim sevmek ve sevilmektir..değer vermek ve değer görmektir..

Metafizik konulara ilgim çok fazla..ama bu konudaki araştırmalarım hem çok yavaş hem yetersiz..yani bu konularda ilginç şeylere rastladıkça yazıyorum işte zaman zaman..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 17 Tem, 17:00

Sevgili aquarius.girl

Biliyormusunuz su ve insan aynı anlama geliyormuş..

şu linke bakın:

http://www.akreportalnet.com/portal/vie ... hp?t=22473

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 04 Ağu, 15:32

Erkek-Kadın adlı klasik konuda hep şu dikkatimi çekiyor..Erkek hep hafife alınıyor..oysa en vasat erkek bile kadına köle olmaz..ezilmez..hele ki erkek egemen toplumlarda..kadını tamamen masum görmüyorum elbette..ama erkekleride hiç hafife almıyorum..

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Sal 04 Ağu, 21:21

Evet hiçbir erkek masum değildir hiçbir toplumda.. Sizin de dediğiniz gibi Mavi Lotus bizim toplumumuzda erkeklerin yetiştirilme tarzı yanlış..
Düzeleceğini de sanmıyorum, belki birkaç yüzyıl sonra.. Zira insanların mutsuzluğu erkeklerin ellerinde...
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

“Akrep Olmak” sayfasına dön