Akrep Olmanın Ağırlığı

akrep burcu insanı, akrep burcunun ağırlığı, akrep burcu

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Akrep Olmanın Ağırlığı

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 27 Eki, 21:41

Akrep Olmanın Ağırlığı
Resim

Allah akrep burcu insanlarına sabır versin, çünkü akrep ruhu bu dünya için ağırdır, kolay kolay herkes kaldıramaz. Çelişkiler, basitlikler, yüzeysellikler akrep ruhu için uygun değildir. Kim anlayabilmiş akrepleri veya ne kadar anlamış, mesela ben bunca yıllık hayatımda başkasını boşver kendi ailem, arkadaşlarım, akrabalarım beni anlamamışlardır (epey bir süredir de kopuğum aile çevremden) beni görünce yüzünü gören hacı olacak diye espri yaparlar. Tepkilerimi, dünya görüşlerimi bir türlü anlayamazlar, onlara göre ben bir muammayım. İnsanların pek çok davranışı bana göre basittir. Bu basitlikler yüzünden pek içli dışlı olmayı sevmem. Bana bu soğukluğumdan sitem ederler, kendimi onlarla paylaşmadığım için kızarlar. İnsanlara şirinlik olsun diye kendimden taviz veremem, sevgi saygı ayrı bişeydir ben kendime özel birşeyimdir.

Ben bu dünyada basitlikleri yaşamak istemiyorum bu doğama aykırı olur. Bazen sorarım kendime bu hayatın ikinci kanalı yok mu diye. Ya bu hayattan tat alacağım şeylerde kalmassa ne olur diye düşünürüm bazen. Sırf bu özellikler yüzünden akrep insanlarının çok tepki gördükleri kesindir, hemen aykırı insan damgası veya deli damgası yerler, eleştirilirler ama akrebin o coşkun ruhundan gelen fırtına o insanları da susturmasını bilir. Onun içindir ki bu dünyada akrep olmak gerçekten zor, insanların akrepleri anlamadığı sürece mesafeler ve sürtüşmeler hep olacaktır. Ne olursa olsun akrepler kendi dünyasını sınırsızca ve bildiğince yaşamaya devam edecektir. Madem bize ateşin üzerinde yürümek görevi verilmiş bunun acısını ve ayrıcalığını sonuna kadar yaşamak gerekir. Ruhunuzun el değmemiş bir maden gibi saf kalması dileğiyle.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 27 Eki, 22:21

Tüm dile ve temennilerine katılıyorum gece_akrebi çok güzel tahlil etmişsin. Bu hayat gerçekten de akrep tarzı ve bakışı ile katlanılması çok zor bir hayattır. Hem uyum sağlamak hem de bu uyumu devam ettirmek gerçekten de zor oluyor.

Özellikle kimlik arama evresinde bu süreç çok daha ağır bir şekilde hissettiriyor kendisini. Ancak olgunluk dönemi ile taşlar yerine oturmaya başlıyor. Yeşil Yol filminde iri yarı zenci adam vardı hatırlarsınız. Onun bir sözü tam bizliktir. "sanki hayatın acıları birer iğne gibi batıyor her yanıma." söz tam olarak hatrlamıyorum ama benzer bir şeydi.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 10:17

annem hep der ki:"eğer bir daha çocuk doğuracak olsam,akrep vede kız istemem"...kendisine hak veriyorum.Benim elimde olsaydı yeniden dünyaya gelecek olsam ve seçme şansım olsaydı,eğer kız olacaksam:yay,ikizler olmadı aslan olmak isterdim.Erkek olacaksam da farketmez,ama tercihim her halikarda şanslı ve gamsız burçlardan yana olurdu.Çünki hayat çok kısa.Herşeye kafayı takıp ayrıntılarda boğulacak kadar vaktimiz yok.Acı çekerek filozof olup ölmektense,basit yaşayıp mutlu ölmeyi tercih ederdim...
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Cum 28 Eki, 10:24

:) demekki anne senden çok çekmiş can.
yok yok, bu halinle sen yaşamın içinde kendini mutlu edebilecek yönü bulabilirsin, Onun için bu mesajındaki görüşlerin espri olduğunu düşünüyorum, sen çıkış yolunu bulmakta ustasındır sanıyorum ben.
AKREP56

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 10:38

ben mutsuzum demedim ki...ama gamsız bir karaktere sahip olmayı tercih ederdim dedim.Başlığa dikkat:"akrep olmanın ağırlığı"!..eh biraz ağır abi yaa..kabul et:))
anneme gelince..şahsen ben akrep kız evlat istemem:) ama toplumdaki tüm önyargılı insanların daha anlayışlı olmaları ve herşeyi yüzeysel değerlendirmemeleri adına,bence Tanrı herkese bi akrep evlat versin..ben hariç:p

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 28 Eki, 10:41

Benim annemde akrep olduğu için diğer insanlara birlikte şaşırıyoruz:) Abim ikizler mesela babam başak.. ama annem her zaman şunu söyler iyiki sen varsın yoksa şu ev yaşanmaz olurdu...

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 10:47

aa..bak dikkat ettim akreplerle hep başaklar evlenmiş:)
annem ve kardeşim kova:) babamın ne olduğunu kimse bilmiyor.
bir kere kardeşimin yükselenine baktım ve anneme hadi tahmin et dedim.Cevap:"akrepmi yoksa?..olabilir sana benzeyen huysuz yanları var!":))))

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Cum 28 Eki, 10:58

:) xelnx bende başakla evliyim. Çok da mutluyum ve memnunummmm:)
sen ne şanslısın böyle akrepler, 0 negatifler ohhhhhh keyfin yerinde, ailede çok güzel bir uyum varmış ne güzel, Yaşamın boyunca mutluluklar yanıbaşında olur umarım.
Evet Selinciğim, demekki başaklarda çekim gücü var, akrepleri çekiyorlar sanki:)) Ama onlar inan akrepleri bulduklarından dolayı şanslıdırlar. (BUGÜN ÇOK MÜTEVAZİYİM)
AKREP56

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 11:14

bencede onlar akrepleri buldukları için şanslılar ben başakları sevmem.Yani erkeklerini.O ne gereksiz detaycılık öyle.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 28 Eki, 12:59

Bu arada bugün benim doğum günüm:) Türkcel hediye 50 mesaj göndermiş ama ne işime yarayacakki:) daha anca 3 mesaj kullandım gerisi heba olacak valla:)

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 14:27

heyyy..doğumgünün kutlu olsun!...turkcel iyiymiş ya..en iyisi bana msj at heba olmaz:p

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 29 Eki, 22:41

selinyurtseven arkadaşın annesinin düşüncelerini benim annemde bana söylemişti, benim akrepliğimi kaldıramayan annem sitem eder ve der; beni bulmuş bu akrep, nerdende bana gelmiş anlamadım, huyu suyuda kimseye benzemiyor, ne aykırı çocuk, bilseydim kasım ayında çocuk yapmazdım :)
bende o zaman anneme takılıyom, napayım huyum böyle, değişemem ki, bende akrep olmaya meraklı değilim, bak kimse beni anlamıyor, zorlanıyorum.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 29 Eki, 22:57

selinyurtseven yazdı:annem hep der ki:"eğer bir daha çocuk doğuracak olsam,akrep vede kız istemem"...kendisine hak veriyorum.Benim elimde olsaydı yeniden dünyaya gelecek olsam ve seçme şansım olsaydı,eğer kız olacaksam:yay,ikizler olmadı aslan olmak isterdim.Erkek olacaksam da farketmez,ama tercihim her halikarda şanslı ve gamsız burçlardan yana olurdu.Çünki hayat çok kısa.Herşeye kafayı takıp ayrıntılarda boğulacak kadar vaktimiz yok.Acı çekerek filozof olup ölmektense,basit yaşayıp mutlu ölmeyi tercih ederdim...
Kesinlikle çocuklarımın Akrep Burcunda olmasını isterdim. Akrepler kendilerini bildikten ve geliştirdikten sonra onlar kadar mutlu, umursamaz ve olumlu kimse olamaz. Akrepler bocalama dönemlerinde gerçekten de çok acı çekerler; hayata bir türlü adapte olamazlar kendilerini uzaydan gelmiş yaratık gibi hissedebilirler. Yalnız kalırlar kimse onları anlamaz ve onlarda kimseye kendilerini anlatamazlar ama bu kendilerini tanıma süreci içinde böyledir. Kendilerini keşfettikten sonra Yalnızlığın onlar için bir nimet olduğunu anlarlar. Kimseye kendilerini kabul ettirme zorunda olmadıklarını anlarlar. Hayatın gerçekte tüm ayrıntıları ile ayaklarının önünde serili olduğunu ve bu hayatta bir şeyi elde edebilmek için sadece istemesi gerektiğini öğrenir.

Kısacası Akrep Kendinin farkına vardığı andan itibaren hem kendisinin hem de hayatın efendisi olacaktır. Diğerleri gibi yüzeysel yaşamaktansa herşeyi derininden yaşamayı tercih ederim. Sahte olmaktansa herşeyi ile ben olmayı ve hayatı da öyle kabul edip arka bahçemdeki kendi dünyamda kendi krallığımda yaşamayı tercih ederim.

Akrep olmanın tadını çıkarmak varken ve bunun nimetlerini değerlendirmek varken ne de olumsuz yönlerini göreyim.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 29 Eki, 23:09

Benim Annemde çok söylenir benim için. "Sen kime çektin bilmem ki kimseye benzemiyosun" der durur. Akrep olduğum için bir tek bu konuda pişman ve üzgünüm Annem benim akrep olmamdan dolayı üzgün ve hayattaki Aykırılıklarımdan dolayı da çok kırdım, üzdüm onu
:!: :!: :!:

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Pzr 30 Eki, 14:25

akrepkral derin yaşamak evet belki yüzeysel yaşamağa yeğdir..Çünki insan ne kadar severse o kadar nefret eder,ne kadar anlarsa hayatı o kadar derin yaşar mutluluklarını ve mutsuzluklarını..Yani herhangi bir insanın "mutluyum" demesiyle bir akrebin "mutluyum,hayat güzel" demesi arasında gerçekten fark vardır.Ama yinede,hayat kısa; bir tercih meselesi diyorum ben:))..bu arada dün akşam Mustafa Kemal Atatürk'ü izledim.Ne kadar muhteşem bir akrep karakteri!..gurur duydum gerçekten..bence bir akrep yaşayacaksa öyle yaşamalı.