GÜVEN!!!!!!

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

GÜVEN!!!!!!

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Sal 04 Mar, 00:32

ARKADAŞLAR SİZİ BİLMEM AMA BEN EN ÇOK ARKADAŞTA GÜVEN ARARIM.PARASI OLMASIN,ÇOK BİŞEYİ OLMASIN AMA GÜVEN OLSUN,EVİNİ YADA HERŞEYİNİ TESLM EDEBİLİYEİM.SİZ BULDUNUZM BEN BULAMADIM ARAMADIMDA,KARŞIMA ÇIKANLARDA ÖYLE OLMADI VE GÜVENMEDİM İÇİMDE HİSSETTİM..BENDEN DAHA ŞANSLIMISINZ MERAK ETTİM!!YANLIŞ ANLAMAYIN ÇOK İİ ARKADAŞLARIM VAR,İÇİM DE HİSSETMİYOM,DÜRÜST OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 04 Mar, 02:27

akrep çepeçevre güvenle sarmalanmak ister, güvenilir dost güvenilir sevgili güvenilir iş ortağı veya otobüste yanında oturan yabancıdan güven arar, yada hayatının devamı için mutlak maddi güven, sırrını açabileceği birinde güven... bunu bende anlayamıyorum niye bu kadar fazla güven aramak... gerçi zor güven duyarız, ne kadarda güvensekte aklımızın bir köşesinde hep bir parça şüphe kalır.
kesin güven duyduğum ailem ve birkaç dostum.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Sal 04 Mar, 02:46

işte o süphe kaldıktan sonra güven olmaz,koşulsuz güvende şüphe olmaz aklımızın bir kösesi kalmısa hangi güven,en iyi dostuna 20 milyarlık kredi kartını rahat bırakaıyorsan garip bir güven demek istiyom,aklında bir kere bile süphe varsa

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Sal 04 Mar, 03:04

ya karşındakıde aynı seyı arıyorsa?
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Sal 04 Mar, 10:11

iyinin ve kötünün allahtan geldiğine gerçekten tevekkül edip,inandığınız anda,başınıza gelebilecek en kötü şeyin ölüm olduğunu ve bunun da kötü son olmadığını anladığınız anda güven duygusu aramaya ihtiyaç kalmıyor.bu noktaya ulaşmaksa oldukça sancılı ve zor oluyor.başımıza gelen bir işte,bir davada annem konuşuyor mesela,şöyle olursa,böyle olursa,dedimki,en fazla her şeyimizi kaybederiz,en fazla ölürüz.kalan sağlarsa bizimdir.annem önce şaşırdı,nasıl böyle katı konuştuğuma inanamayan gözlerle baktı.anne dedim bu güne kadar yaşadıklarımızı düşün ,hiç bir şey olmadı,sadece tevekülümüz zayıftı ve daha çok sıkıntı çektik.oysa gerek yoktu,dedimya en fazla ölürdük.bu anlattıklarının güvenle ne ilgisi var intu demeyin.var gerçekten var.

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 04 Mar, 12:52

hatdime düsmez,ama yinede söyleyim bakis acini beyendim intu.

insan yasladikca secici oluyor,detayci oluyor.sanirim bunun nedenide hayatimizda yapmis oldugumuz kötü deneyimler.
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Sal 04 Mar, 13:55

İngiltere'de yargıçların maaşı yoktur. Onun yerine ihtiyaçları oldukça kullandıkları kredisi sınırsız çek defterleri vardır. Ingiliz devleti hakimlerine o kadar güveniyor yani.

Birgün hakimin biri bir bankaya gidip 1.000.000 poundluk bir çek bozdurmak istediğini söylemiş. Tabii ortalık birbirine girmiş. Banka yöneticileri en üst makamdan onay almadan bu kadar parayı veremeyecekleri söyleyip hemen Içişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı,Başbakanlığa filan telefon etmişler. Ancak
aradıkları her yerden gelen cevap aynıymış: ÖDEYIN!

Gel gelelim bankada o kadar nakit yokmuş. Hakimden ertesi gün gelmesi rica edilmiş. Ertesi gün para bir bavul içinde hazırmış. Aradan birkaç gün geçmiş. Hakim çıkagelmiş. Parayı bankaya geri vermek istiyormuş. Banka yönetimi şaşırıp kalmış. Hemen Adalet Bakanlığı'nı aramışlar.

Derhal bakanlık müfettişleri devreye girmiş ve hakime hareketinin sebebini sormuşlar. Hakim "Kraliçe nin hükümeti bize gerçekten bu kadar güveniyor mu? Onu sınadım" cevabını vermiş.

Raporlar bakanlığa iletilmiş ve aynı gün hakim azledilmiş. Adalet bakanlığı hakime gönderdiği yazıda gerekçeyi şöyle açıklamış:

"Kraliçe hükümetinin saygın bir hakimi, devletine güvenmiyor ve onu sınıyorsa, devlet ona asla güvenmez."

GÜVEN çok ince bir çizgidir ve asla tek taraflı olmaz.
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Sal 04 Mar, 16:44

arkadaşlar benim demek istediğim güven tamam,ama bu akıl yoluyla yada mantık yoluyla sınanan şeyler deil,intu arkadaş olayı Allah'a bağlamış ama benim demek istediğim 30 milyonluk para üzerinden kounşacam arkdaaş verirken bile bunu geri getirmeyekmıs gibi hesap yaparım,içim rahat etmesi için,sizin dediğiniz mantık ben hayattan bahsediyom sizin güveneceğiniz insanlar varmı sonuna kadar onu merak ederim.sevgiler

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Sal 04 Mar, 20:59

bende hayattan bahsediyorum.diyelim 30 milyonum var,diyelim başka param yok ama o gün başka bir ihtiyacımda yok.o parayı ihtiyacı olan sende olsan veririm.ha geri getirmezsin senin sorunun,diye düşünürüm.yani enayilik ettim eşşek kafam diye düşünmem,üzülmem.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Sal 04 Mar, 21:43

güven yok kalmadı :D
En son KEDİ tarafından Sal 04 Mar, 22:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Sal 04 Mar, 22:37

Kimseye güvenilmeyeceğini düşünürsem daima güvenilmez insanları çekerim yaşamıma.Ama başlangıçta tam bir teslimiyetide yersiz buluyorum genelikle.Açık yürekli insanların güvenilir olduğunu söyleyen sezgilerimle hareket ediyorum daha çok.
Nedensiz bir güvenle yaklaştığım bazı insanlar da oldu ki hiçbirinde yanılmadım.
Güvenebileceğimi kanıtlayan pek çok insanla karşılaştım.Onlarda bana güvendiler.Yanısıra;zor zamanlarımda beni yalnız bırakmayan pek çok dostum oldu.
Ne verdiysem onu aldım.

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Sal 04 Mar, 23:44

Kolay kolay güvenmem ama güvenmişsemde genelde yanılmam. Sezgilerim bana bunu söyler mesela çok enteresan bir tespitim var eğer birini telefonuma kaydetmemişsem mutlaka hayatımdan çıkarırım bir şekide çıkarırım telefonuma kaydetmemiş olduğumuda sonra farkederim. Bu güne kadar beklentisiz kime ne iyilik yaptıysam fazlasıyla geri dönmüştür. Zor zamanlarımda yanımda olmaları ve beni hiç yanlız bırakmamaları bile yeter bu maddiyatla ölçülebilecek bir durum değil.
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Çrş 05 Mar, 00:18

ben kimseye güvenmem bişeyi 5 kere düşünürüm verdiğim şeyle aldıgım seyin aynı olması gerektiğini düşünürüm,karşılıksız iyilik muhtaç olana yapılır.belkide kötüyüm bu huyumla ama,insanların iyiliğe iyilikle karşılık verdiğini hiç düşünmem,
örnek:arkdaşım muhtaç birine 20 milyon yardım yapıyor,o bir hafta adam tekrar arıyor.olmaz durumum yok diyor.o aramaya devam ediyor.:)gerçekten iyiliğe iyilik ile karşılık veriyormu insanlar

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 05 Mar, 13:08

intuition yazdı:bende hayattan bahsediyorum.diyelim 30 milyonum var,diyelim başka param yok ama o gün başka bir ihtiyacımda yok.o parayı ihtiyacı olan sende olsan veririm.ha geri getirmezsin senin sorunun,diye düşünürüm.yani enayilik ettim eşşek kafam diye düşünmem,üzülmem.
İnsanların çoğu güven vermiyor..ama ben şunu farzederek yaşıyorum:evet bu sefer güvenebilirim..yediğim her darbeden sonra hep şunu söyledim:bir daha ki sefere onu bulacağım..yani güveni..çünkü şu ana kadar rastladığım onlarca güvenilmez insan bana şunu öğretti:bu insanlar sadece benim ruhumu güçlendirmek içindi..biliyorum bigün o "gerçek insanları"bulacağım..hem bulmasamda ne önemi var..hiçbir şey bana insana olan güven dileğimi yok edemedi..bunu (güven duygusunu)kaybetmemek adına her fedakarlığı yapmaya hazırım..dolandırılsamda kandırılsamda tuzağa düşsemde "güveneceğim"..çünkü kalbimdeki bu güzel inanç bittiğinde bende "onlardan biri"olacağım..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Çrş 05 Mar, 16:29

lotus çok ii yazmıssın.ben darbe yememek için güvenmiyom diğer arkadaşlar darbe yesende önemli deil yazmıs gibi,ama ben bigün bulacağımdan şüpheliyim.:)sen deki ümit çok ii