akrep hayvanı intihar etmezmiş?

Akrepler Nerelerde Yaşar, Nasıl Avlanırlar, Akrep Burcu İnsanlarla Olan Benzerlikleri Nelerdir.
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

akrep hayvanı intihar etmezmiş?

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 04 Haz, 20:20

biyerde okumuştum, bir akrep ateş çemberinde kalınca kendini iğnesiyle zehirleyerek intihar eder deniyor ya ama bir iddiaya göre (neye dayanılarak söylenmiş bilmiyorum) ateş çemberindeki akrep intihar etmezmiş, ateşin dumanından boğuluyormuş ve bu esnada kuyruğu kıvrıldığından sanki kendisini sokuyormuş gibi görünüyormuş...

bunu sizinle paylaşmak istedim. ne kadar doğrudur bilemem.

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Armageddon

Okunmamış mesaj gönderen Armageddon » Pzt 04 Haz, 20:27

yaww ben kendimi bildim bileli atalarım akrep ateşte kalınca kendini sokar derdi.. ne yani yalanmı oldu o sözler ?? bence bu duyumu duymamış olalım: ) yinede bilinmezler arasına bir yenisi daha eklendi.. bu testi yapmak için dumansız bir ateş bir akrep birde yanmayan teflon tava lazım: )

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 05 Haz, 12:25

"akrepler intihar etmez, kendi zehirlerine karşı bağışıklıkları vardır, ilkel canlılar oldukları için sıcaklık değişikliklerine çok duyarlılardır, çevrelerine ateş yakıldığında can çekişmeye başlarlar ve bir süre sonra kıvrılarak ruhlarını teslim ederler, bu ölüş pozisonu halkta akrebin kendini sokma gibi bir anlamsız eylem gerçekleştirdiği izlenimi yaratmıştır."

Bu da başka bir iddia. Açıkçası ateş çemberinde kalan akrebe ne olduğunu bilmiyorum, ancak akrebin kendi zehrine bağışıklığı olduğu bilgisi yanlıştır. Akrebin kendisini sokması bilimsel bir gerçektir, bilhassa da yumurtadan yeni çıkan ya da çıkacak olan yavrularının zor şartlar altında bulunduğunu "sezen" dişi akrebin yavruları aç kalmasın diye kendini uyuşacak şekilde soktuğu bilinir. Bununla birlikte akreplerin birbirlerini sokarak öldürdükleri de bilinir.

Bir diğeri; akreplerin diğer kabuklular gibi sıcaklıktan etkilenmediği de bilinir. Akreplerin buz kalıbı içerisinde yıllarca yaşayabildiği tespit edilmiştir.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Çrş 26 Mar, 02:33

vay be,yıkıldım yıllarca yalan söylenmiş bana:)

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Çrş 26 Mar, 10:18

ben akrebi böcük diye biliyodum :D

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Çrş 26 Mar, 17:58

:D

Kullanıcı avatarı
koyuakrep05
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen koyuakrep05 » Çrş 26 Mar, 19:05

hmm..ben hic birisini duymamistim :bas
Madem ki bu kere maglubuz
Netsek neylesek zaid
Gayri uzatmam sözü
Madem ki fetva bize ait
Verin ki basak bagrina mührümüzü

Kullanıcı avatarı
ruhtless

Re:

Okunmamış mesaj gönderen ruhtless » Cum 18 Eyl, 05:09

intuition yazdı:ben akrebi böcük diye biliyodum :D
böcük mü... :evil:
love is a mystery that it couldnt find...

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Re:

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 18 Eyl, 12:11

ruhtless yazdı:
intuition yazdı:ben akrebi böcük diye biliyodum :D
böcük mü... :evil:
İntu akreportalda bir üye..ve buradaki tüm konuşanlar gibi buralara uğramayanlardan..çünkü burası ölü bir portal..ölüler diyarı..ve şu konuşan insanlar aslında gheçmişten gelen sesler gibiler..yani sanki bizler zaman makinesiyle onlara gidip seslerini duyup geri dönüyoruz..şuan gördüklerimizse bir serap..o anın donmuş resimleri..

neyse intu böcük kelimesini çok kullanan bir üyedir..hayır kendisini savunmuyorum..ordaki birçok üye gibi sevmez beni..(neyazıkki..)
En son MAVİ LOTUS tarafından Prş 24 Eyl, 14:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Re: akrep hayvanı intihar etmezmiş?

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Cum 18 Eyl, 14:11

Bu iddiayı da ilk kez duydum umarım doğru değildir. Akrebin imajını yerle bir eder bu iddialar doğruysa..
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

Kullanıcı avatarı
safkan_akrep

Re:

Okunmamış mesaj gönderen safkan_akrep » Sal 24 Ağu, 17:18

EffEndY yazdı:"akrepler intihar etmez, kendi zehirlerine karşı bağışıklıkları vardır, ilkel canlılar oldukları için sıcaklık değişikliklerine çok duyarlılardır, çevrelerine ateş yakıldığında can çekişmeye başlarlar ve bir süre sonra kıvrılarak ruhlarını teslim ederler, bu ölüş pozisonu halkta akrebin kendini sokma gibi bir anlamsız eylem gerçekleştirdiği izlenimi yaratmıştır."

Bu da başka bir iddia. Açıkçası ateş çemberinde kalan akrebe ne olduğunu bilmiyorum, ancak akrebin kendi zehrine bağışıklığı olduğu bilgisi yanlıştır. Akrebin kendisini sokması bilimsel bir gerçektir, bilhassa da yumurtadan yeni çıkan ya da çıkacak olan yavrularının zor şartlar altında bulunduğunu "sezen" dişi akrebin yavruları aç kalmasın diye kendini uyuşacak şekilde soktuğu bilinir. Bununla birlikte akreplerin birbirlerini sokarak öldürdükleri de bilinir.

Bir diğeri; akreplerin diğer kabuklular gibi sıcaklıktan etkilenmediği de bilinir. Akreplerin buz kalıbı içerisinde yıllarca yaşayabildiği tespit edilmiştir.
*Akreplerin kendi zehirine bağışıklığı olması sebebiyle kendini öldüremediği görüşüne ben de katılmıyorum. Çünkü birbirlerini zehirleyebiliyorlar. Kendisini sokması da gerçekten olan bir durum. Ancak benim bildiğim kadarıyla ateş ortasında kalan akrebin kendini sokmasının bilimsel açıklaması şöyle: Deri daha doğrusu kabuk yapısındaki esnekliğin ateşle birlikte kaybedilmesi sonucu kabuk kasılmaya başlıyor ve büzülen kabuk sonuçta akrebin kendi üzerine kıvrılmasına sebep oluyor. Dolayısıyla iğnesi vücuduna saplanıyor.

Bence bu durum yine de tehlike anında akrebin kendisini öldürmesi gibi yorumlanabilir. Sonuçta her hayvan kendini savunur. Yani ateş meydanında kalan akrep öylece ölmektense kendi intihar eder diyorum.

*Ayrıca bi bilgi daha bildiğim kadarıyla, dişi akrep yeni doğmuş yavrularını (beyaz renkte, kabuksuz ve kesinlike savunmasız, görmenizi tavsiye ederim) sürekli sırtında taşır. O kadar yavruyu, oldukça uzun bi süre sürekli sırtında taşıyacak bi anne çok fazla yoktur herhalde. Buna rağmen de zayıf olan yavruları belli bir süre sonunda kendisi yer. Güçlü olan yavruları geriye bırakır. Ateşte kalıp ölmek yerine kendi kendine intihar eden bir AKREP benzer davranışı zayıf yavruları başkasına yem edeceğine kendisi yiyerek gösterir. Bu yüzden intihar olayının doğruluğunu düşünüyorum. ASİL HAYVAN :)