İş Hayatında Akrep

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

İş Hayatında Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 27 Şub, 01:03

İş Hayatında Akrep
Akrepler doğuştan büyük işlere yatkındırlar. Gerçekten önemli kişiliklerin doğduğu gruptandırlar. Başbakan olmasanız veya Nobel ödülü kazanamasanız bile seçtiğiniz her meslekte başarılı olursunuz. Şöhret yolunda Akrep kendinden fazlaca emin kibrini bırakmak zorundadır. Akrep burcundan birçok insan yanlış zamanda söylenen bir söz yüzünden meslek hayatlarını söndürmüşlerdir. Ne kadar doğru olsa bile hangi şef, çalışanların birinden yanlış bir şey yaptığını duymak ister?
Yani Akrep insanlarının problemi bir iş bulmak değil, onu elinde tutmaktır. Bu sonuncusu, üstleriniz tarafından eleştirilmenize bağlıdır. Çok abartmadığınız sürece sizden hoşlananlar densizliklerinizi görmezden geleceklerdir. Onlar sizin mesleki hırsınızdan, bilginizden ve fikir zenginliğinizden etkilenirler. Tam tersine şef size iyi davranmıyorsa, çok kötü olabilirsiniz. O zaman işi çok ciddiye alır ve her yanlışlığı görürsünüz ve eleştirirsiniz. Siz belki biraz zıt bir karaktersiniz, aşırılığa kaçıyorsunuz, ama diğerleri tarafından acımasızca değerlendiriliyorsunuz. Akrepler, mümkün olduğunca az insana bağlı olacakları bir iş seçmeliler. O zaman, kendini sevdirmeme olasılığı daha azdır. Yani onlar için bağımsız çalışma olanağı olan meslekler uygundur; doktor, müteahhit veya danışmanlık gibi.
Akrebe ayrıca araştırmacılık, dedektiflik, gazetecilik, psikiyatr veya "iş" denilirse ajanlık gibi meslekler de uygundur. Çünkü bu alanlarda gizli bilgileri hissetme yeteneğinizi gösterebilirsiniz. Sanat, Akrebin yaşamak için ihtiyaç duyduğu bağımsızlığı verebilir. Uyumsuz, provokatör hareketleri halkın ilgisini kesinlikle çekecektir.
Çalışan olarak sadece kendi işlerinizi üstünüze alırsınız. İlerlemenize yardımcı olduğu sürece şikâyet etmeden ekip çalışması da yapabilirsiniz, zamanı geldiğini görünce hiç düşünmeden taraf değiştirirsiniz. Amaçlarınız şefinkilerle uyuştuğu sürece vefalısınızdır. İşveren olarak sıkı, ama adaletlisiniz. Çalışanlarınızın seçimine çok önem verirsiniz. Hassas burnunuz özellikle "pislik kokusu" nu iyi alır.
Size uymayanın şansı yoktur. Son olarak nazik bir konudan bahsetmek istiyoruz: Akrep insanlarında hak ve kanunlara pek uymayan yönler vardır. Ama konumuz, hayatını hırsızlık veya saldırı gibi ciddi kriminal suçlarla kazanan Akrepler değil. Burcunuzun temsilcileri ayrıca legalite ve illegalite arasındaki ince yolda gidip gelenlerde değil. Bütün olası kanun boşluklarını bulup çıkarmak hoşunuza gidiyor. Tabii ki siz, klasik Akrep olarak tamamen suçsuzsunuz.

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
ebru
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen ebru » Pzt 02 Oca, 18:42

Akrep insaninin iş hayatındaki yerinin gerçekten kritik olduğunu iddia ediyor astrologlar. Bir kere başta saydığımız lider ve yönetici burçlarla dostluğu ve senkronize olması çok zordur. Temel olarak açık değildir. Bir Oğlak'ın, bir Boğa'nın, bir Başak'ın beklediği o netliği ve bir an önce ne dediğini anlaması arzusunu Akrep karşılamaz. Susar Akrep ve bekler.
Olayları içine atar. Karşısındaki kişinin özelliklerim önce anlamaya, tanıma-ya çalışır. Bunun yanı sıra duygularım da absorbe eden bir tip olduğu için tansiyonunu da anlayamazsınız. Tabii klasik bir Akrep insanından bahsediyoruz. Profesyonel astrologlar, Akrep burcu insanı için belli projelerin adamıdır derler. Akrep'in bir başka özelliği de Zodyak'ın en kindar burcu olmasıdır. Hiçbir şeyi unutmaz. 20 yıl önceki bir olayı dahi unutmaz. Güzel bir şeyi de unutmaz tabii. Ama güzel bir şey yapıldığında, süper egosuyla bunun kendisine tanınan doğal bir hak olduğuna inanır. Akrep, egosu en yüksek burçtur.
Riske eğilimli olan ve yeni projelere kendisini tamamen kaptıran Akrep, çalıştığı kişilere yeni heyecan ve planlar getirmekte ustadır. Başladığı işi yanm bıraktığı hiç görülmemiştir. Kararlıdır ve enerjisuü sonuna kadar tüketir. Bu yüzden de iş hayatında çok gerilimlidir ve kimi zaman sert, acımasız davranır. Kuşkucu olduğu için insanlara kolay kolay güvenmeyen Akrep ile çalışmak zordur ve ona zaman tanıma k gerekir
Ardimda Aglama Dönmeyecegim..
Öldunmu Kaldinmi Bilmeyecegim..
Aslinda Ögrenmek Istemeyecegim..
Ne Bir Ses Ne Haber Vermeyecegim..

zafer

Okunmamış mesaj gönderen zafer » Çrş 25 Oca, 12:13

ya kardeşim gelde amirin bi yanlış yapmadığında söyle, siz benle kafamı buluyorsunuz, geceleri uyuyamam, sıkıntıdan patlarım...
yaptığı hatasını bilsinde; isterse beni kovsun
Karanlıklar Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar. Güneş Yalnız Doğsada Etrafa Işık Saçar. Üzülme Doğruların Kaderidir Yanlızlık...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 25 Oca, 12:44

5 yıldır aynı iş yerinde çalışıyorum ve iş yerimin politikası git gide sapıtmaya başladı, ben bazen sesimi yükselterek muhalefet yapıyorum ama nedense kapının önüne konulmadım, işimide pek sevmiyorum eskisi gibi, ortam beni orada tutuyor. yeni şef beni iyice uyuz etti, ben daha o adamı ilk gördüğümde arkadaşları uyardım 'dikkat edin bu adam çok tehlikeli' diye, nitekimde öyle. ben daha çok iş yapmaktan ziyade insanları incelemekle uğraşıyorum, çalışanların derinliklerine iniyorum hissettirmeden. bir gün kapının önüne konmadan kendim bırakma niyetindeyim )) tabi iş bırakmak kolay değil, ama heyecan duymadığım bir iştede çalışmak çok gıcık yani.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Çrş 25 Oca, 14:15

ya arkadaşlar ben paradan önce çevre ortamı yani iş ortamı benim için önemli onun için iş yerinde önce iş arkadaşlarıma dikkat ederim eyer iyiyse devam ama içlerinde bir tane uyumsuz olursa ben yokum gelmez bana parası iyide olsa gelmez kalsın biz akrepler iş yerinde her zaman üst noktada olmalıyız.yoksa yok iş yerinin popiler insanı akrep olmalı bence.sizleri bilemem ama katılırsınız çünkü sizlerde bir akrepsiniz.
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.