Atatürk'ün Doğum Haritası

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Sal 28 Kas, 19:41

Resim

Atatürk'ün Batı tipi haritasında Yükselen Burcu Aslan olup Güneş burcu Boğa ve Ay burcu da Oğlak'tır.

Bu yerleşimlerde toprak kararlılığı ile ateş görünümü rol oynamakta ve duygularını kontrol etmekte son derece başarılı bir profil çizmektedir.
Atatürk’ün Batı haritasında yedi önemli gezegen ; Güneş, Merkür, Plüto, Neptün, Jüpiter, Venüs ve Satürn Başucunda (Mc) toplanmıştır. Boğa gibi değişmez grup burçta toplanan gezegenler kozmosta çok ender rastlanan olaylara neden olurlar. 5 Mayıs 2000 tarihinde Boğa burcunda toplanmış gezegenler de ilerde dünyayı değiştirecek bir tohum atmış olabilir.

Aynı etkileşimin 1881 yılındaki kozmos olayında dünyaya nasıl büyük bir insan armağan ettiği gözden kaçırılmamalıdır. Böyle bir mistik olayı binlerce yıl içinde çok ender zamanlarda görebiliriz. Atatürk’ün doğum haritası yeryüzüne gelmiş dünya çapındaki insanlar ile astrolojik kıstaslar altında karşılaştırıldığında, benzersiz olduğunu ispatlamaktadır.
Atatürk Dünyanın En Başarılı Lideri

Aşağıdaki haber Hürriyet Gazetesinin 30 Haziran 2002 tarihli nüshasından alınmıştır.

Kentucky Üniversitesi psikiyatri profesörü Dr. Arnold Ludwig'in 18 yıl süren ilginç çalışmasının sonucunda, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, dünya liderleri arasında en yüksek puanı alarak birinci oldu.

Dr. Ludwig, son 100 yıl içinde dünyadaki 377 lider arasında yaptığı ve Siyasi Büyüklük Cetveli adını verdiği araştırmada, liderlere, ülke yaratma ve özgürlüğüne kavuşturma, savaş kazanma, ülke topraklarını genişletme, ekonomiyi geliştirme, orijinal ideoloji yayma, iktidarda kalma süresi ve ahlaki değer ve başarılarını baz alarak puan verdi.

37 puan üzerinden yapılan değerlendirmede Atatürk, 31 puan alarak listenin en üstünde yer aldı. Atatürk'ü 30 puanla ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt ile Çin lideri Mao takip etti.

Haritası Nasıl Hazırlandı ?

Atatürk’ün doğum günü,ay ve saati bilinmemektedir. Doğum Haritasının oluşması için en önemli bilgiler bunlardır. Bu nedenle Batı Astroloji Sistemi (Tropik Zodyak) ile tarih ve saati bilinmeyen kişiye ait horoskop hazırlanması olanaksızdır.

Ancak, dünyanın en eski ve etkili astroloji sistemlerinden olan Hint (Vedic) Astrolojisi ile doğum bilgilerinin bulunması mümkündür. Bu yöntemi açıklayan bilgiler ünlü Vedic astrologu B.V. Raman’ın “Hindu Predictive Astrology” adlı eserinin 210. Sayfasında “Unknown Birth Times” (Bilinmeyen Doğum Zamanları) bölümünde bulunmaktadır. Ayrıca, hesapların nasıl yapıldığı “Mistik Hint Astrolojisi” adlı eserimde açıklanmaktadır.

Vedic kurallarına göre yapılan araştırma sonucunda Atatürk’ün 17 Mayıs 1881, Salı günü, Saat 11.45 de Selanik’te dünyaya geldiği saptanmıştır.

Horoskopun Özellikleri

Atatürk’ün Batı haritasında yedi önemli gezegen ; Güneş, Merkür, Plüto, Neptün, Jüpiter, Venüs ve Satürn Başucunda (Mc) toplanmıştır. Boğa gibi değişmez grup burçta toplanan gezegenler kozmosta çok ender rastlanan olaylara neden olurlar. 5 Mayıs 2000 tarihinde Boğa burcunda toplanmış gezegenler de ilerde dünyayı değiştirecek bir tohum atmış olabilir.

Hint sistemine göre Atatürk’ün horoskopu çok güçlü, olağanüstü ve özel bir haritadır. Her şeyden önce Rasi ve Navamsa’da Yükselen burç Aslan’a rastlamıştır. İki haritada Yükselen aynı evde olması büyük başarı ve yükseliş işaretidir. Bunun yanında doğum haritasının en uğurlu ve bereketli evleri olan 5 ve 9.cu evlere önemli gezegenler yerleşmiştir.
Atatürk'ün Doğum Haritasının Özellikleri

Hint sistemine göre Atatürk'ün haritası çok güçlü ve olağanüstüdür. Haritanın en bereketli evleri olan 5 ve 9.cu evlerde özel yerleşimler vardır. 5.ci evde "Parlak Ay" yerleşmiştir ve yükselimdedir. Navamsa haritasında da Ay 7.ci köşe evdedir ve güçlüdür. Jüpiter ve Venüs de Navamsa'da 5.ci eve rastlamaktadır ki çok olumludur. Liderler için en önemli gezegenlerden biri olan Satürn de Rasi'de 9.cu trikona evinde ve Navamsa'da 4.cü köşe evdedir. Bu yerleşim de çok olumludur. Güneş ve Merkür köşe ev olan 10.cu evde yerleşerek Yoga oluşturmuşlardır.

Rasi ve Navamsa haritalarında aynı burca yerleşen Yükselen "vargottama" adı verilen en güçlü durumu oluşturmuştur. Bu yerleşim ancak dahilerin haritasında göze çarpar. Yükselen yöneticisi Güneş de köşe ev olan 10.eve yerleşerek devrimci ruhu vermektedir. En önemli olaylardan bir tanesi de Jüpiter'in köşe ve üçgen evlerin yöneticileri ile birleşerek Yoga oluşturmasıdır.

Jüpiter Yükselen ve Ay ile görünüm yaparak haritaya büyük güç vermektedir. Bu arada Jüpiter evlilik evi olan 7.ci ev ile görünüm yaparken evlilik vermekte ama, 6.cı ev yöneticisi Satürn de evlilik evi ile görünüm yaptığından kurulan evlilik yıkılmaktadır.

Atatürk'ün haritasında Mars 8.ci evdedir ve "Mars Baskısı" (Kujadosha) oluşmaktadır. Bu bakımdan onun bir evliliği yürütmesi zaten kendini zorlayarak veya eşinin pek çok alışkanlıklarından vaz geçerek yürütebileceği bir beraberliktir.

Mars'ın 8.ci evde su gurubundan Balık burcunda yerleşmesi sağlığa zarar vermekte ve erken bir hayat sonunu göstermektedir. Baba karakası (temsilcisi) Güneş, Ketu (Güney Düğümü) ile aynı evdedir ve zarar görmektedir. Bu yerleşim de babanın erken kaybını göstermektedir. Anne karakası Ay 5.ci evde ve güçlüdür. Bu da uzun bir hayat işaretidir. Ancak, Ay 12.ci ev yöneticisi olarak annenin eşini erken yaşta kaybetme işaretidir.

Atatürk'ün haritasında büyük adamların horoskoplarına yakışan pek çok Yoga bulunmaktadır. Bunların içinde en seçkini Ay ve Jüpiter arasında oluşan "Gajakesari Yoga" dır.

Atatürk’ün Doğum haritasının önemli bir özelliği de karmasının olağanüstü güzelliği ve yapısındaki geleceği görme (kahinlik) yeteneğidir.

Kullanıcı avatarı
cemucer
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen cemucer » Prş 29 Mar, 16:49

bir yerden edindiğim bilgiye göre Atatürk ün akrep burcu olduğundan bahsediliyordu...Ve sanırım Atatürk'ün 'Benim doğum günüm Samsun'a ayak bastığım gün olan 19 Mayıstır...' sözü doğrultusunda yorumlanmış harita...Ama ben ne olursa olsun böyle mucize bir insanın kişiliğinin horoskop yardımı ile yorumlanacağına inanmıyorum...

Kullanıcı avatarı
akrepakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrepakrep » Prş 29 Mar, 18:20

ben de atatürkün burcunun akrep olduğunu biliyorm. aklımda kalanlar; rahmetli kemal sunal, tansu çiller ve klasik müzik bestecilerinden de avrdı ama hatırlayamıyorum. kaynağı da hatırlamıyorum ama aklımda kalanlar bunlar.
KARDA İZLER BIRAKIYORUM...

Kullanıcı avatarı
akrepakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrepakrep » Prş 29 Mar, 18:23

AKREP:

Hz. Muhammed, A1ain Delon, Rock Hudson, Martin Luther, A1fred Nobel, Pablo Picasso, Marie Curie, Indira Gandhi, Katherine Hep burn, Mesut Yılmaz, M.Kemal Atatürk, Necmettin Erbakan, Nazlı Ilıcak, Süleyman Demirel, Dostoyevski, Troçki, Albert Camus, Voltaire, Theodore Roosevelt,Abdullah Gül Albert Camus Andre Gide Anne Tyler Art Garfunkel Auguste Rodin Bill Gates Björk Bo Derek Bonnie Raitt Bryan Adams Burt Lancaster Calista Flockhart Calvin Klein Carl Sagan Carlos Fuentes Charles Bronson Charles de Gaulle Claude Monet D. Erasmus Danny DeVito David Schwimmer Demi Moore Don Delillo Dostoyevski Dr. Christian Barnard Elizabeth Drew Elke Sommer Ethan Hawke F. Mitterand F. Von Schiller G. J. Danton George Eliot Georges Bizet Georgia O’Keeffe Goldie Hawn Grace Kelly Heidy Lamarr Hillary Clinton Indira Gandhi Ivan Turgenev J. G. Ballard Jacklyn Smith James Montgomery Jamie Lee Curtis Jenny McCarthy Joaquin Phoenix Jodie Foster John Adams John Berger John Bright Joni Mitchell Julia Roberts k.d. Lang Kaptan James Cook Kate Capshaw Kate Jackson Kevin Kline ,Kral Hüseyin -Ürdün L. Visconti Larry Flint Larry King Laura Bush Lauren Hutton Leon Trotsky Leonardo DiCaprio Linda Evans Lisa Bonet Lyle Lovett Madam Curie Maradona Margaret Atwood Margaret Mitchell Marie Antoinette Mariel Hemingway Marilyn French Martin Luther Martin Scorsese Matthew McConaughey Meg Ryan Nadia Comaneci Necmettin Erbakan Neil Young Otis Williams Owen Wilson Pablo Picasso Paul Valery Peta Wilson Prens Charles Rebecca Romjin Stamos Rene Magritte Richard Burton Richard Dreyfuss Robert Kennedy Rock Hudson Roseanne Roy Lichtenstein Roy Scheider Sally Field Sam Shepard Sean Combs “P. Diddy” Simon Le Bon Stefanie Powers Süleyman Demirel Sylvia Plath Tara Reid Tatum O’Neal Ted Turner Theodore Roosevelt Veronica Lake Vivien Leigh Voltaire Whoopi Goldberg William Hogarth Winona Ryder Yanni

Kullanıcı avatarı
akrepakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrepakrep » Prş 29 Mar, 18:30

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1881 yılında, Selanik'te Kocakasım Mahallesi, Islahhane Caddesi'ndeki üç katlı pembe evde doğdu. ancak benim anlamadığım; acaba atamızın gerçek doğum tarihi farklı mı? kaynakalr akrep diyor ama atamızın doğum atrihi 19 mayıs 1881 . ?????

Kullanıcı avatarı
cemucer
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen cemucer » Prş 29 Mar, 18:40

sanmıorum dostum dediğim gibi Atatürk'ün Samsun a ayak bastığı gün söylediği laftan ötürü yapılan bir çıkarım büyük bir ihtimalle...ayrıca okuduğum bir kaynakta 'doğum tarihi tam olarak bilinmemekle beraber 19 mayıs olduğu farzedilmiştir' gibisinden bişeyler yazıodu...
Verecek ışığı olmayan karanlığı sever...

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Prş 29 Mar, 18:40

kaynaklar Hz. Muhammed icin de akrep diyor ama koc burcu oldugu gercegine inaniyor cogu, ben de Ataturku akrep burcu diye bilirdim, demek degilmis :p

anlasilan akrep burcu o kadar doga ustu bir burc ki hep sevilen ve ornek gosterilen insanlarla bagdastirilmak isteniyor; )

Kullanıcı avatarı
gizli
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen gizli » Prş 29 Mar, 20:47

hz.muhammed efendimizin koç burcu olduğunu ancak yükseleni olan akrep burcunun özelliklerini taşıdığını öğrenmiştim

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Cum 30 Mar, 20:51

Tansu Cilleri bile akrep diye yutturdular bize goruyor musunuz :D

nedir bu akrep sevdasi;)

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 25 May, 01:40

Hakan Kırkoğlu'ndan...

Çok ilginç...

ATATÜRK’ÜN DOĞUM HARİTASI

Bundan 2 yıl önce (19 Nisan 2001 tarihinde) mail listemdeki kişilere gönderdiğim yazıları bir kez daha iletiyorum. Yazı içinde arkadaşlardan gelen mesajlar da yer alıyor. Efe Cal'le birlikte Atatürk'ün doğum tarihi ile ilgili bilgileri uzun yıllardır sorguluyorduk.

Konu ile ilgili yeni bir değerlendirmeyi de yakında sizlere ileteceğim.

Aşağıda 19 Nisan tarihinde Astroloji arkadaşlarıma gönderdiğim e-mailleri ve diğer yazışmaları sizlerle de paylaşmak istedim.

19 Nisan 2001

Biraz önce (19 Nisan 2001, 11:25 am, İstanbul) Marc Edmund Jones'un Sabian Symbols kitabını karıştırırken doğum harita verileri ile ilgili bir bölüm var, kazara eseri gözüme çarptı. Şöyle yazıyordu:

Mustafa Kemal, soldier, Salonika, 1881, Mar 12

Bu veri doğru olabilir mi ? peki nereden elde edildi ? Gerçekten şaşırdım. Fakat beklediğim gibi Satürn Koç'ta, (Yucel Sugen tarafından verilen Boğa'daki birikime hiç inanmamıştım, Atatürk asla konformist Boğa burcundan olamaz bence).

Harita detayları şöyle: (bu verileri doğru diye vermiyorum, sadece aktarıyorum)

Yükselen 4 59 Akrep

MC 12 derece Aslan

Güneş: 22 24 Balık

Ay 16 50 Aslan

Merkür 19 53 Balık Retro

Venüs 6 56 Boğa

Mars 13 7 Kova

Jüpiter 22 55 Koç

Satürn 27 05 Koç

Uranüs 11 17 Başak retro

Neptün 12 14 Boğa

Pluto 26 30 Boğa

Atatürk Jupiter-Satürn birleşiminde doğmuşsa gerçekten ilgi çekici, ayrıca Jüpiter'in Koç'ta olması çok doğru (liderlik yeteneği), Mars'ın Kova'da olması da idealleri için çarpıştığını göstermekte. Ay-Neptün karesi içki arasını da açıklamakta.

Ben gerçekten şaşırdım, bunu keşfettiğim an ise yaklaşık (19. Nisan 2001, 11:25 gibi) zaten hemen size gönderiyorum.

Siz ne düşünürsünüz ?

Sevgiler,

Harita bilgileri: 12 Mart 1881, saat 10:03, Selanik

Kitapta verinin nereden alindigini gösteren hiç bir ibare yok. Bugün tekrar
Andrew Mango'nun Atatürk kitabina baktim. Söyle yaziyor:

Early years bölümünden alinti:
In the officical population register, Atatürk's birth was entered in the
year 1296 in the RUMI calendar. That year extended from 13 March 1880 to 12 March 1881. (Sanirim sen mali yilla bunu kastediyorsun) There is no reason to doubt the accuracy of the entry.

The day and month of Atatürk's birth are uncertain. His mother was later to say the she had given birth to Mustafa during the the forty (cold) days of winter.

Simdi bu 40 soguklar hangi günlere karsilik geliyor, bunu de teyit etmek
lazim. Atatürk'e sorduklarinda ben 19 Mayis'ta dogdum demis ama tabii bu
alegorik bir durum.

Haritaya gelince Ay'in Aslan'da olmasi ve 10. evde çok dikkat çekici, çünkü
Atatürk'te bu Aslan havasi da var. Ayrica annesinin hayatinda rolü çok
önemli olmus, (Ay 10. ev9 annesini idealize etmis (Ay-Neptün karesi), belki
kadinlarla olan iliskisindeki mutsuzluk ve bu alani pek kullanmamis olmasi
güçlü bir anne figurunden kaynaklanmis olabilir.

Daha da ilginci harita vatan ve vatan için savasma için büyük motivasyon
veriyor. (T-kare), haritada gezegenler neredeyse hepsi batida (Ay ve Uranüs
disinda) Kader hayatinda büyük bir rol oynamis. Mars Kova'da 4. evde, (asc
co-ruler) vatanin özgürlügü için savas temasi ve Neptün'le yakin bir kare
var, ve Ay'la da T-kare oluyor bu. Neptun apex gezegen ve vatan için
idealizm, (Ay da bir bakima halk, vatan olabilir, ama burada Aslan'da oldugu için sultanliga karsi durumda, Kova'da), belli ki bunu kendini feda ederek (apex Neptun) kendini motive etmis), Jupiter Koç'da ve K.Ay dügümü ile tama yakin üçgeni var, (Günes de Ay dügümü ile kare yapiyor, karmik olarak bakarsan liderligi ve egosu ile kadere karsi koyuyor) hedefi yolunda associationlardan sans görmüs, destek almis, Ayrica Jüpiter'in Koç'ta olmasi karizma, liderlik yetenegi, Satürn'le bu perçinleniyor, 6. evde askerlik yetenegi ve taktik yetenegi gelistirmis olabilir.

Yükselen Akrep Türkiye Jüpiter Akrep'teyken kuruldu muhtemelen O'nun için önemli bir yil, Uranüs'ü Türkiye'nin 4.evine çok yakin. Günes'i Türkiye'nin 10. evinde.

Günes-Pluto sekstili yine yiginlarla yapilan isbirligi, (Pluto asc
yöneticisi)

Merkür'e gelince bu beni de sasirtti ama Robert Hand'in bir yazisi vardi
Stariq'da, debil durumlarda kimi zaman kisi eger bunu farkedebiliyorsa daha çok üstüne gidebilir, o yüzden Merkür Balik oldukça teorik de olabilir, hele geri gidiyor, (sadece iki gezgeni geri Merkür ve Uranüs) biliyorsunuz bu bazen bir deha göstergesi bile olabiliyor. Merkür'ün midpoint agacina
baktim: +5 dial Merkür=Satürn/MC=X=Satürn/Neptün en yakin derecelerde Satürn var. Bu terbiye edici de olabilir. Ayrica Merkür Balik'a pek takmamak lazim, Galile'nin haritasinda da Merkür Balik'ta ama adam astronomi gibi hesap kitap gerektiren çok sey yapmis.

Açikçasi bu haritayi savunmak istemiyorum ama haritanin sembolizmi Atatürk'e oldukça uygun bence.

Sevgiler,

Hakan

Subject: Ataturk dogum gunu

Merhaba,
---Ataturk'un bu dogum gunu bilgisi nereden gelmis olabilir?
Hatirlayacagin gibi bizim eski arastirmalarimizda onun 13 mart'a kadar
dogmus olmasi gerektigini bulmustuk.Sebep ise iki veri vardi 1881 yilinda dogmustu ve mali yila gore 1296 da idi.Ancak mali yil 13 mart 1881 de degisiyordu.Buna gore 1/1-13/3 1881 tarihleri arasinda dogmali idi.Herkesin bildigi gibi kesin bilgi mevcut degildir.

Belki bir tarih kitabinda bu sekilde yaziyor olabilir.Kimin dogru oldugu ne
belli.
---Dogum haritasina gelince insani dusunduruyor!! Harita bilgilerini gonderirsen bakalim.Jigsaw ile bazi tarihleri denemeye ne dersin?
Ataturk'u gercekten taniyor muyuz?Bildiklerimizin sembolik karsiliklarini getirip tablo olusturabiliyor muyuz?
Hakan,yukselen akrep konusunda hem fikirdik sanirim.Goz rengi,derinligi,fiziki yapisi akrep tipine hic ters dusmuyor.
Harita dogrulamak profesyonellerin bile hataya dustugu bir konu.Onerilen
haritalari denemeye deger.saati yazar misin.
balik burcu da dusunmeye deger,idealize edildi,kendini pek dusunmedi. Merkur balik olmasi ve retro olmasi beni dusunduruyor.Ancak gunesle birlesiyor.Merkur bu konumda matematikte pek yetenek vermez!!kova,oglak olsa idi diye dusunuyorum .yani soru isaretleri var.
Herkese selamlar
Efe

Ataturk için (12 Mart 1881, saat 22:03, Selanik) Jigsaw'da yaptigim
incelemeden çikan bazi ilginç sonuçlari asagida veriyorum:

Ilk askeri okula basladigi gün 13.3.1899, Günes günes üstünde, (Günes 10.evi
yönetiyor), Jüpiter yükselene yakin, Satürn Günes'e kare yapiyor, Neptün
Günes'e kare yapiyor, Prog Ay Jüpiter üstünde

Tibbi tedavi, mudahale 25.5.1918, Mars Merkür'ün karsisinda Mars 6. evi
yönetiyor, Merkür 8. yönetiyor (ve 11'i), Günes 8.ev girisinde

Osmanli Ordusunu terk ediyor, Satürn kare Pluto

30 8 1922, Zafer Mars kare Günes

Annesinin ölümü 14.1.1923 Neptün conj Ay ve hemen ardindan 24. 1.1923'te
Latife ile evlenmis (anne ölüyor ve arkasindan evleniyor, bu çok ilginç
bence) Prog Günes birlesme DSC, tr Ay 6. evden 7.eve geçiyor

Samsun'a çikis 19 5 1919, tr. Günes ve tr. Mars birlesimi Pluto üstünde,
transit Ay üçünce evde (Yengeç 9. evi yönetiyor)
Prog MC oppos Günes, prog Ay Oglak'ta 3.evden geçiyor

23 Nisan 1929 Baskan seçilmesi, Jüpiter ve Neptün 10. ev üstünde birlesiyor
(tolerans 2 derece), Tr. Pluto 9. ev üstünde
Türkiye kurulus Günes Asc üzerinde

Ilk koma 5 Eylul 1938, Neptün karsit Günes,Uranüs kare Ay, Mars kare Pluto,

Ölümü 10 Kasim 1938 Neptün karsit Günes (tolerans 0.20), tr Ay kare Günes,
tr. Ay 8. evden geçiyor, Prog Ay Basak'ta Günes'in karsisinda (1 derece
tolerans), Prog Asc kare Günes

Bu bulgular bana pek tesadüf gibi gelmiyor,

Hakan

0 19 Mayıs tarihini kendisi, İng.Kralı Edward' a mutlaka bir cevap olsun diye veriyor,

gerçek tarihi değil tabi ki.O tarihi yazdırttırıyor, maxat bir kutlama günü olsun diye..

elimdeki bazı tarih kitaplarına baktım, yazdım da galiba, bilmiyorum,

annesinin onu bir bahar günü dünyaya getirdiğini kendisi belirtmiş zaten !!!

üstelik matematiği bir zevk olarak görüyor, mektubu oku,

mektubun ekinde rectification için gerekli gerçek erken dönem bilgileri var,

bulduğun tarihe göre bir çakıştırmak lazım..

Güneş Aksan
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Cum 25 May, 09:04

Hakan Kırkoğlu'nun kitaplarını okudum. Boğa burcudur, yükselen ikizler

Yukarıda ki yorumlarda akrebe vurgu yapmamasına şaşırmadım. Yükselen akrebi sadece Atatürk'ün gözleriyle bağlaması komik değil mi ?
Bahsi geçen haritayı incelemiştim. Bence Atatürk bu profile çok uyuyor.
Balık burcu deha potansiyeli taşıyan vizyon sahibi bir burçtur, asla hafife alınmamalıdır. Satürnün koçta olması liderlik özelliğine işaret ediyor. Ama asıl Akrep yükselen onun, Atattürk'ün liderlik, devrimci, reformist vizyonunu gerçekleştirmesi için gereken aklı ve dönüştürücü gücü sağlayan en önemli etken değil midir? ve yukarıda bu önemli nokta atlanmamışmıdır?
Effendiciğim sözüm sana değil.

Kullanıcı avatarı
secret

Okunmamış mesaj gönderen secret » Pzr 22 Tem, 00:33

akrepakrep yazdı:AKREP:

Hz. Muhammed
listeye tam göz atmadım ama yanlışlar çok özellikle;

hz.Muhammed koç burcudur. kişiliğiyle ilgili geniş tarihi bilgiler ve karakteriyle ilgili anlatılanlarda kanıtlıyo kanımca. peygamberlik mertebesinde olan bir şahsiyet için astroloji konuşmak bana pek haz vermiyo ama yanlışlık olmasın yinede. sonuçta her büyük şahsiyet kendi burcumuzdan olmak zorunda değil dimi.

Atatürk ü bende akrep olarka biliyorum pek çok ünlü astrolog akrep olduğunu söyler ki Attatürk hakkında ki bilgilerde kanıtlıyo Attatürk gibi bir adamın boğa olmasına verebileceğim ihtimal %5. ya adamın bakışları, yürüyüşü, kurduğu cümleler, tavırları, icraatları, giyiniş biçimi, duruşu en azından bunları görerek o adama boğa demek astrolojiden anlayan birine yakışmaz yani..