Antinous'ın Haritası

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
Ishtar

Antinous'ın Haritası

Okunmamış mesaj gönderen Ishtar » Sal 05 Mar, 11:05

Merhaba arkadaşlar forununuza yeni üye oldum. Astroloji ile uzun zamandır ilgileniyorum ancak çok anlayabildiğim söylenemez. Tarihi çok seviyorum. Ve tarihteki karakterlerin haritaları ilgimi çekiyor.

Roma imparatoru Hadrianus'un sevgilisi olan Antinous'un doğum haritasını çok merak ediyorum. 27 kasım 111'de Claudiopolis'te yani Bolu'da doğmuş. Doğum tarihi tam olarak net olmasa da genel kabul gören yıl ve gün bu. Çok eski bir tarih olduğundan
ücretsiz harita yorumlayıcılarından da bakılamıyor.

Hayat hikayesi oldukça ilginç ve genç yaşta ölmüş. 30 ekim 130'da henüz 19 yaşlarındayken Nil'e düşerek ölüyor. Ancak ölümü intihar mı, cinayet mi yoksa Hadrianus için kendini feda etmek mi hiçbir zaman belli olmamış. O dönemde de birçok söylenti olmuş. Osiris'in Nil nehrinde boğulup yeniden dirildiği güne denk gelmesi nedeniyle kurban edilme ihtimali yüksek görülüyor.

Tabii Antinous öldükten sonra Hadrian aşırı kedere boğuluyor. Üzen süren yası herkes tarafından gülünç bulunuyor. Hadrinaus bununla da yetinmeyip Antinous'u tanrı ilan edip here yere heykellerini diktiriyor. Öldüğü şehre Antinous'un adını vererek yeni bir şehir kuruyor. Bir takımyıldızına da adını vererek yeni bir din oluşturuyor. Haliyle bu din o dönemde hıristiyanlığı da tehdit ediyor biraz.

O zamandan beri de eşcinselliğin simgesi haline geliyor. Tabii bu durum bence biraz tartışılır.

Sonuç olarak yardımcı olursanız sevinirim :)

Resim

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Re: Antinous'ın Haritası

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 05 Mar, 11:30

Merhaba hoş geldin.

Mevcut hesaplama yazılımlarının 111 tarihine göre hesap yapması pek mümkün değil. Bunu ancak bir astroloğa manuel olarak yaptırabilirsin.

Birth year person - please enter a year between 1200 and 2399.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Ishtar

Okunmamış mesaj gönderen Ishtar » Sal 05 Mar, 11:44

Manuel olarak yapılabilir mi diye merak ettim ben de aslında.

Bir de birisi çıkarmış galiba ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 05 Mar, 11:57

Resim

Evet az önce baktım çıktı veriyor. Ancak bir şekilde doğruluğunun teyit edilmesi gerekir.

Doğum haritası çıkaran programları denediniz mi?
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Ishtar

Okunmamış mesaj gönderen Ishtar » Sal 05 Mar, 12:06

Denedim; ama 1900'den öncesini kabul etmiyorlar.

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 05 Mar, 16:17

: ) Etmemeleri doğal. Kimse eline kağıdı kalemi alıp ta hesap kitap yaparak 111 yılının yıldız hesabını çıkarmak için uğraşmak istemez. Horoskopla ilgili yazılımların büyük kısmı 1900 tarihine kadar hesap yapar.

Yabancı sitelerde araştırma yapabilirsin. Sadece matematiksel verilere göre işlem yapan yazılımlar olmalı.
-Ya Hep Ya Hiç-

Ishtar

Okunmamış mesaj gönderen Ishtar » Sal 05 Mar, 16:30

Yapsam da iyi bir şekilde yorumlamıyorum ne yazık ki. Bu yüzden yardım istemiştim :)

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 05 Mar, 16:43

Astro'dan çıkan sonuçlara bakarak değerlendirme yapabilirsin.

astrolojide-evler/ linki altında tüm ev, gezegen ve burç etkileri bulunuyor.
-Ya Hep Ya Hiç-

Ishtar

Okunmamış mesaj gönderen Ishtar » Sal 05 Mar, 20:51

Evet onu da yaptım, zaten o şekilde baka baka az biraz astroloji öğrendiysem öğrendim :)