BİR CİNAYETİN HOROSKOP ANALİZİ

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
emekli

BİR CİNAYETİN HOROSKOP ANALİZİ

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 30 May, 18:28

Resim

Geçenlerde Ankara'da genç bir kızın annesini öldürdüğü olay üzerine birkaç gün kendime gelemedim,düşündüm empati yapmaya onu anlamaya derinine inmeye çalıştım,sonuçta bir katil hemde kendisini bu dünyaya getireni ve en büyük armağanın yaşamak olduğu,bu armağanı kendisine vermedeki en büyük vesileden anne olanını katleden canını alan bir katildi o...

Nasıl bir ruh hali,nasıl bir psikoloji ve nasıl bir karanlık yalnızlıkta idi,hiç mi tutunacak hani şöyle bir toplu iğne başı kadarcıkda olsa hiç mi anne sevgisi,hiç mi karıncanın bile kalbinde olan merhametten hiç mi kalmamıştı...

Doğuştan hepimiz sıfır km.doğuyoruz yaşam içerisinde ilişkilerimizle duygularımız gelişiyor,şekilleniyor,kavram halini alıyor yüreğimizde ve beynimizde,merhamet,vicdan ve sevgi hiç mi görmedi hiç mi tanışmadı,nasıl bir çocukluk yaşadı da izleri bunca zaman silinmedi çıkmadı dahada derinleştirip dahada volkanik patlamalara gebe kaldı...

Uzun uzun düşündüm...

Önce sıradan bir insan bir genç kız olarak düşündüm,sonra kendi uğraşım alanımla düşünmeye,görmeye anlamaya çalıştım,horoskopunda anneyi temsil eden ay nerde,pluto nerde,mars nerede,12.ev alanı nasıl bir alandı,4.yuva evi nelerle birleşmişti,sabit yıldızlardan kötücül olanlar hangi açıyla hangi düğmeye basmıştı,sinirsel gerilimleri nerede,psikolojik haritasını çıkarmaya karar verdim,netlik olması açısından kesin doğum bilgilerine ulaşmak zorunda idim,...Ankara'lı olduğum için,Ankara'da bulunan bir kaç

yakınım sayesinde,nüfus ardından doğum kayıt bilgilerine ulaşıldı ve haritasını net bir

şekilde çıkarttım...

ve işte başak'ın haritası ve analizi...

haritada en dikkat çekici unsur 12.ev alanındaki gezegen kümesi,ve horoskopun kalbi

diye nitelendirdiğimiz,güneş 12.ev gibi gizli,kadersel gücün

işlediği,kapalılığı,mahrumiyeti ve cezaevlerini temsil eden alanda,aynı zamanda venüs ve

mars da 12.ev alnaına girmiş.sevgisel yalnızlıkları had sahfada yaşamasına ve bilinçaltına

atmasında etken olmuş.venüs sevgi gücüür sevgiyi verme gücüdür,bu evde bu sevgi

kayıp alanlara kaymış ve mars gibi sert,ateşli,hırslı ve öfkeli bir gezegende bilinçaltını

temsil eden evde olduğundan sinirsel gerilimlerini fazlalaştırmış,sık sık sinir gerilimelri

yaşadığı bir gerçek...psikolojisini epey tutsak eden açılar almış...

ve güneş babayı temsil eder 12.ev alanında bulunması kayıp olması,babanın hayatında

varla yok arası bi yerde olduğunu gösterir,ve yine güneş burada başak'a rol yeteneği

kazandırmış,başak iç dünyasını çok iyi kamufle eden biri olmalı,kişliği iki parça olmalı...

karanlık ay yani lilith,ölümcül ve de kötücül etkileri olan dişi prensipelri temsil eden lilith

şeytani zeka olan lilith ne tesadüftür ki yine 12.evinde bilinçaltı evinde ve oldukca

dominant durumda.

burdan anlaşılduğı gib bu olay anlık değildi başak çok önceden bunu planlamış ve

içindeki o şeytani dürütüyü tolere edememişti.

ve anne yi temsil eden AY 3.evde akrepte zararlı konumda,akrep bilindiği üzere

ölümün,gizli düşmanlığın,yer altının vb..burcudur.anne karakteri burada zarar

görmüş,annesiyle iletişimi kopuk olmalı,ve sret tartışmaların olduğuda bir gerçek,burada

haritasıda bunu pekiştiriyor,anne ile kısa yolculuk ve eğitim gibi durumlardan çok ayrı

kalmış olmalı,12.evde bulunan venüs ile ay arasındaki kare ise durumu sevgi bazında

dahada sertleştirmiş,anne bir düşman gibi bilinçaltına yerleşmiş,belkie anne ile bab

ayrılığında en çok anneyi suçladı...

anne sevgisinide 12.ev alanına hapsetmiş...

4.ev yuva alanı,burada bulunan satürn ebeveynlerinden biri tarafından sürekli kısıtlandığını,kendisini baskı görüyor gibi hissetmesini sağlamış,yayda olamsı yuva alanının,ailesinden farklı biri olduğu için ahlaksal değer yapısınında uranüsün yerleşmesiyle aykırılık ve asilik olarak ele alındığı için,bir çok kopukluk yaşamış olmalı,aynı zamanda uranüsün 4.evde olması başak'a yuva hissi konusunda aitsizlik duygusu vermiş,hiç bir yere ait olmadan yuva özlemi çekmiş olmalı,ve parçalanmış aile yada anne baba arasında kopukluk olan pek çok çocuğun natal hariatsında uranüs 4.eve yerleşmiştir.

yine burada yer alan ceres astreoidi,uranüs ile birleşerek beynindeki yuva anne düşüncesini uranüs vari beslemesine etken olmuş,şöyle ki,anne olgusu onun için satürn görüldüğünden uranüse dönüşmüş,ve bağımsızlık hissi ancak annenin varlığı bitince ona bahşedilecek gibi yanlış düşünmesine olanak sağlamış...

ve psikolojik yapı alanına indiğimizde 5.evde oğlakta bulunan neptün'ün 8.evde koç bucrunda kuzey ay düğümü ile kare ve vesta asteroidi ile karşıt zıt açısı ,durumu en vahim noktalara taşımış,11.ev arkadaş,grupsal çalışmalar,aynı zamanda ideallaer arzular olarak nitelendirilir,kuzey at düğümü psikolojide karakter çzöümlerinde oldukca etkindir ve kişinin geleceğidir,güney ay üğümü depoladığı geçmiş bilgisi duyguları ve davranışları,k.ay düğümü uygulaması ve öğrenmesi gerekenlerdir,

neptün 5.evden yani yaratıcılık evinden 11.eve idealizmin evinde yengeçte bulunan vesta astreodine yaptığı zıt açı,vestanın hayat yaşam enerjisini uyuşturmuş,yengeç yani anneyi temsil eden bir ev gibi alanda olamsı ise bu etkiyi dahada açar...

ve kuzey ay düğümü ile neptün'ün kare açısı 8.ev alanından olması kaderin önüne geçilemez karmik bağlarla örülü oldğunu pekiştirmiş,
kendisinin yaratıldığı ev 5.ev çocuk hali ve kendisini yaratan olgunun evi 8.ev anne evi ve ters bir denklemle,kendisini yaratanı yaratıldığı yerden hasta bir ruh hali ile (neptün)ölüm alanında gittiği yön olan 8.evde cinayetle sonuçlandırmış...

olay anının olduğu gün ise transitler,bu olayda düğmeye basan etkenler,
satürn 1.ev alanında,ve natal haritada yuva evinde geri harekette,satürn her zaman için zorlu transitlerdendir,kişiye ait ruhsal yada dünyevi bir sıkıntı mevcut ise özellikle 12.ve 1.ev alanından geçerken kendini hissettirir,
neptün haritada ölümü tetikleyen etkendi bir baktığımızda 6.ev sağlık alanında kuzey ay düğümü ile birleşmede yani nataldaki 8.evde bulunan karmik k.ay düğümü ile birleşmede,ve transit güney ay düğümünede doğal olarak karşıt açı yapmada 1.evinde.
ve transit üranüs(4.evde)8.evde ölüm teması ani birdenbire...

ve hayat...

Hazırlayan:Emekli

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cum 30 May, 18:37

Buna yorum yapmak isterim ama şuan kafam çok dağıldı..şunu söyleyebilirim..olay kadar gibi görünsede İRADE en çok söz sahibi hayatta..hepimiz egolarımıza ve yoksunlarımıza kapılıp iradi hatalar yapıyoruz..şimdi pluto benim 1.evimde..şimdi ben kendimi yok etsem(1. ev pluto kişiliği kendini temsil eder..yani beni..),PLUTOSU 1.EVDEYDİ..BUNU YAPTIRAN PLUTOYDU DİYEMEZ KİMSE BANA..BEN DE BUNU DEYİP kendimi aka çıkaramam..

ama şu da var:bu kıza bir yerde hak veriyorum..sanki bir yardım eki uazansaydı,tedavi görseydi belki KENDİNE VE YILDIZ HARİTASINDAKİ TÜM OLUMSUZLUKLARA "DUR"diyebilirdi..

işte bu yüzden insanlara yardım eli uzatmalıyız..yardım eli bundan çok önemlidir..

ÇÜNKÜ İNSAN BAZEN "TEK BAŞINA"başaramaz..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 30 May, 18:46

evet sevgili lotus'cuğum
yardım eli uzansaydı demişsin ya
ne kadar doğru
fakat o yardım eli
ta en baştan sevgi eli olsaydı
anne baba ayrılsalar dahi,zira her ikiside
kariyerleri de var profesyonel
insanlar ,başakîn iç dünyasına eğilebilselerdi..
kimbilir başak için kader olan bu durum
irade-i cüzzi dediğimiz olay ile
yeniden şekillenebilirdi...
kader kavramı öyle farklı ki,
kader'e iman evet kader'e iman
ama ben buradan atacağım kendimi
deyip
uçurumdan atıp
ölmeyi seçmek kader olabilir mi?
yaradanın bir insanın intiharına neden ihtiyacı olsun ki?
işte burada
mana aleminde ki kader ile
madde alemindeki kaderin
arasındaki o ince nüansa dikkat etmemiz gerekmekte...
En son emekli tarafından Cum 30 May, 18:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cum 30 May, 18:48

evet anne-baba sevgisi anahtar kelimeler..

ve bir başak kötü değildir..buna dünyada inanmam..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 30 May, 18:50

yok bitanem,zaten güneş burcu ve yükseleni aslan,
birde şu var her aslan aynı potansiyeli taşımaz,
başak'ın haritası maalesef en büyük astrologda gelse bunu analiz etse
görecektir ki doğuştan potansiyelmişdi:(
yani kader demiyorum farkındaysan potansiyel,
zira astroloji aslında insanlığın gelişimi
için bizlere sunulmuş bir ilim...

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Cum 30 May, 18:55

teşekkürler yorumlarınız için çok ilginç ve gerçekten çok çaresizmiş gibi gözüküyor burdan bakınca... tabiki ölüm çözüm değil ama keşke psikolojik destek alabilseymiş... :!:
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?