KOÇ DÖNEMİ

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

KOÇ DÖNEMİ

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Çrş 22 Mar, 14:07

YAŞAMA UYANIŞ DÖNEMİ

20.Mart.2006 TSİ 20:27 de kışın bitip baharın gelişini müjdeleyen KOÇ dönemine
girdik. Bu gün Zodyak'taki farkındalık yolculuğumuzda bir yılı daha geride bıraktık.
Önümüzde yeni fırsatlar ve gelişmelerle dolu bir yıl başlıyor. Hepimiz bu günlerde
içimizi saran coşku ve heyecan dalgasını hissetmeye başladık bile. Baharın taze
kokusu, ısınmaya başlayan havalar, ağaçların dallarında kendilerini göstermeye
başlayan rengarenk çiçekler eşliğinde gelen yeni yılı kutluyoruz.
Yaşama, ışığa doğmanın sembolü olan Koç, sorgusuz sualsiz içgüdüsel hareketi
başlatıyor. Soğuk kış günlerinin ardından yükselen güneş sıcaklığı ve ışığıyla,
tabiata haydi karanlık dönem geride kaldı artık bolluk ve bereket zamanındasınız
çağrısını yapıyor. Zodyağın ilk burcu bize yaşama katılmanın ilk hareketini öğreti-
yor. Kendi gücümüze güvenerek ayağa kalkmamızı ve yürümemizi söylüyor. Mars
içgüdülerimize güvenmemizi ve cesaretle ileriye atılmamızı destekliyor.
Hareket Koç'un doğasıdır ve fırsatlar şüpheye yer bırakmaksızın hızla
yakalanmalıdır. Girişim ruhu Koç'un taşıdığı en temel özelliktir. Eğer yaşamda
kazanmak istiyorsak Koç'un bize vereceği cesarete ihtiyacımız var demektir. Baş
edilmez, yorulmaz ve mücadele edilmez yüksek bir enerjiyi taşıyan Koç, gururlu,
kuvvetli, değiştirici ve lider yapıdadır. Coşkulu tabiatıyla, beraber olduğu insanları fikirleriyle coşturur. Ruh niyetini Koç'la
ortaya koyar. Ve o niyet ruhun gelişimine yön verir. Işığın doğuşunu sembolize eden Koç, isteklerinin gücüyle ilerler.

Burçlar genelinde bu dönemin etkilerine baktığımızda [highlight=red]Koçlar [/highlight]isteklerini gerçekleştirme açısından fırsatlar yakalayacakları bir dönem geçirecekler. İletişim kurma konusunda açık bir dönemdesiniz. İsteklerinizi daha açık ifade ederseniz, hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Tartışmalardan uzak durun ! Özellikle 5.Nisan'dan itibaren yüksek kademeli insanlardan destek göreceksiniz. [highlight=red]Boğalar [/highlight]açısından bu dönem duygusal açıdan olanakları beraberinde getirecek.Yeni ilişki fırsatları olduğu kadar, devam eden ilişkilerde de derin duyguların ortaya çıkmasına yol açacak etkiler var. Aceleci davranmayın. Kısmetleriniz açılıyor. Yeni bir ev alabilirsiniz. Düzeninizde olumlu değişimler ufukta. [highlight=red]İkizler [/highlight]için hareketli bir dönem görünüyor. İsteklerinizi gerçekleştirmek için uygun fırsatları bulacaksınız. Yolculuk, eğitim ve yeni çevrelere girmek bu devrede daha kolay olacak. Alacağınız bir haberle oldukça rahatlayacaksınız. Parasal konularda da gelişmeler ve kazançlar yaşayacaksınız. Sorumluluklarınızı yerine getirdiğiniz ölçüde daha derin düşünmeniz gerekmeyebilir. Yengeçler açısından bu dönem yeni başlangıçlar zamanı. Atacağınız adımlarda akılcı kararları izleyin. Heyecana kapılmadan hareket ederseniz, olası kırılmalardan uzak durabilir ve bu dönemin enerjisinden maksimum oranda yararlanabilirsiniz. 14 Nisana kadar çevre ilişkilerindeki hareketlenmeleri takip etme konusunda hızlı ama tarafsız olun. Bu tarihten sonra gerçekten istediğiniz şeyleri hayatınızda tutmayı başarabildiğinizi göreceksiniz. [highlight=red]Aslanlar [/highlight]için bu dönem bir yer değiştirme sürecini beraberinde getirecek. Pozisyonunuzda yada ev yaşamınızda olabilecek değişimler sizin kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacak nitelikte. Zorluklar sizin daha güçlenmenizi sağlamak için karşınıza çıkıyor. Kendinize olan güveninizi sarsmazsanız, her şeyin üstesinden daha kolay gelirsiniz. Şans sizin yaratabileceğiniz kadar yanınızda olacak. [highlight=red]Başaklar [/highlight]için bu dönem şüphelerinin üstesinden gelmelerini gerektirecek etkiler taşıyor. Bazen sizin düşündüğünüz gibi gelişmeyen olaylara kaderinizin bir gereği olarak bakmayı öğrenmelisiniz. Bu hem huzursuzluğunuzu yenmenizi hem de bilmediğiniz durumlarla karşılaştığınızda daha güvenli durmanızı sağlayabilir. Siz elinizden gelenin en iyisini yaptığınızda gerisi kendiliğinden gelecektir. Kuruntuların sizi yıprattığını ve enerjinizi yanlış kullanmanıza yol açtığını fark ettiğinizde kadere teslim olmanın ne kadar değerli olduğunu fark edeceksiniz. [highlight=red]Teraziler [/highlight]bu dönem oldukça dikkat çekici enerjileriyle çevrelerinin ilgi odağı olacaklar. Dışardan gelen etkilere rağmen uyumlu duruşunuz herkes tarafından beğeniyle karşılanıyor. İstediğiniz çevrelere girmek sizin için bu dönem olukça kolay. Yüksek kademe olanlar yada çocuklar; hepsiyle çok rahat iletişim kurabileceksiniz. Bu elbette size istediğiniz bir çok şeyi kazandıracak. Ancak duygusal tutumlar sergilememeye dikkat edin. Çünkü tarafsızlığınızı yitirebilirsiniz. [glow=red]Akrepler [/glow][glow=red]açısından bu dönem bir yenilenme ve değişim dönemi. Artık nelere ihtiyacınız olduğunu daha iyi biliyorsunuz. Zaman zaman duygusal akımlara kapılsanız da, kararlılığınız size her şeyi değiştirecek gücü veriyor. Adım atma zamanı geldi. Hem mesleki hem de duygusal açıdan oldukça güçlü bir adımı atabilecek noktadasınız. Hayatınıza yeni bir yön vermek için bundan iyi bir dönem beklemeniz yersiz olur. [/glow][highlight=red]Yaylar [/highlight]için bu dönem hedefler ve amaçlar için berraklık dönemi. Işık çok parlak ve önünüz giderek açılıyor. İsteklerinizi netleştirmeli, onlara ulaşmak için gerekli planları ve uygulamaları yapmaya başlamalısınız. Elbette bunun için kendi gücünüze güvenerek disiplin uygulamalarına daha özen göstermelisiniz. Yeni bir eğitim ve gelişim için disiplin elbette şart. Ve siz bu dönem buna hazırsınız. [highlight=red]Oğlakların [/highlight]bu dönem kontrolü kaybetmemeleri gerekiyor. Algınızın genişliği oranında taşıdığınız sorumluluklarınız bu yüksek enerji döneminde sizden daha soğukkanlı ve sağduyulu davranmanızı bekliyor. İçgüdüleriniz sizi dürtse de sakin olmalısınız. Karar vermekte aceleci davranmayın. 25 Marttan itibaren düşünceleriniz daha karışabilir ancak nisanın ikinci yarısından itibaren daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. [highlight=red]Kovalar [/highlight]için bu dönem bir süredir devam eden karar sürecinde atılacak adımları getirecek gibi. Evet dünyadaki fiziksel gerçekliğin sınırlarını zorlamadığınız takdirde herşey istediğiniz gibi gelişecek ve beklentilerinize ulaşacaksınız. Ancak elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Ne kadar kısa sürede problemlerin çözümü için adım atarsanız o kadar kazançlı çıkarsınız. Süreç uzun sürse de bu dönem adım atma konusunda hızlı davranmalısınız. [highlight=red]Balıklar [/highlight]bu dönem yeni bir algılayış alanına giriyorlar. Sabırsızlanmayın bu yıl kısmetleriniz oldukça açık. Hem mesleki hem de duygusal alanda oldukça iyi bir yıl sizi bekliyor. Bu dönem çevrenize ve olanaklarınıza daha dikkatli bakmalısınız. Hedeflerinizi ve beklentilerinizi gözden geçirip, içinde bulunduğunuz durumun bu beklentilere ne kadar cevap verebileceğini kestirmeye çalışın. Nisanın ikinci yarısından itibaren istekleriniz daha da netleşmeye başlayacaktır.
Türkiye ve dünya geneline baktığımızda bu dönem inançlarla ilgili kargaşanın daha da yükseleceğini söylemek yanlış olmaz. Özellikle 29. Mart'ta yaşayacağımız güneş tutulması ile birlikte bu süreç daha da hızlanacaktır. Önümüzdeki dönem hükümetin durumunu giderek zorlaştıracak etkiler taşıyor. Devletin üst yönetiminde yer alan kurumlar arasında sorunlar ve çatışmalar daha da su yüzüne çıkacak. Üst üste gelişen olaylar halkın desteğini almasına rağmen hükümeti zor duruma sokacak görünüyor.

Koç burcu zodyağın giriş kapısıdır. Yeni bir yılın başlangıcı, yaşamın doğuşunun sembolüdür. İnsan yaşamında ilk çocukluk yıllarına denk gelen Koç, saflığı, dürtüsel istekleri, merakı ve yaşama atılan ilk adımları sembolize eder. [highlight=red]İçimizde her zaman bir çocuk vardır. Günlük yaşamın rolleri buna her zaman olanak vermese de öğrenmeye istekli, heyecanlı, dürtüsel, ruhumuzun gelişmesi için gereken ilk adımları atan küçük bir çocuk. Şayet onu yaşamıyorsak artık adım atmanın heyecanını, coşkusunu ve gücünü yitirdik demektir. [/highlight]Oysa her yıl içinden geçtiğimiz bu dönem bize yeni bir alanda ilk adımı atma cesaretini vermekte ve bizi öğrenmeye teşvik etmektedir. Onun enerjisini kullanmadığımız sürece öğrenmeyi bırakan, hep kendisini tekrar eden sıkıcı insanlara dönüşürüz. [highlight=red]Hiç bir şey için geç değil[/highlight]. İşte Koç zamanındayız. Yeni bir bilgi, yeni bir etap için adım atma zamanındayız. Bunu kullanıp kullanmamak elbette bize kalmış. İstemeli, denemeli ve cesaret göstermeliyiz. Koç bize enerjisini veriyor. [highlight=red]Bize düşen ise sadece adım atmak.[/highlight] Bu nedenle doğum haritamızda Koç burcunun bulunduğu alan, başlangıçlar ve cesaretle atacağımız ilk adımları göstermesi açısından dikkat çekicidir.
En son akkrep tarafından Prş 23 Mar, 10:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 22 Mar, 17:12

TEŞEKKÜRLER AKREP :) BÜTÜN BURÇLARA BOL BOL GÜNEŞLİ GÜNLER, MUTLU VE HUZURLU....
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Prş 23 Mar, 10:12

RİCA EDERİM HEAVEN VE AKREPLER İÇİN GÜZEL BAŞLANGIÇLAR ÇOK YAKINDA BUNUNLA İLGİLİ DE AYRINTILI BİR YAZI GÖNDERECEĞİM. HERKESE SÜRPRİZLERLE DOLU YENİ BİR AY DİLİYORUM. :idea:
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Prş 23 Mar, 10:22

güzel dileklerin için çok teşekkürler akkrep :P

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 23 Mar, 10:35

merakla bekliyorum akrep... :P
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,