Mars Yay Burcunda Aralık 2021

Mars Yay Burcunda Aralık 2021

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars Yay Burcunda Aralık 2021

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 15 Ara, 23:50

Resim

Mars Yay Burcunda - Aralık 2021

Mars değişken bir ateş burcu olan Yay burcuna geçiyor ve 24 ocak 2022’ye kadar burada ilerleyecek. Bu konumdaki Mars inançlarını gerçekleştirmek, kendi inançlarını, fikirlerini ve prensiplerini savunmak ve onlar için savaşmak üzere hareket eder. Yaşama güvenen ve inanan, iyimser, coşkulu, deneyime ve maceraya açık bir tavır söz konusudur.

Mars bu konumda kendisinden farklı yaşamları, inançları ve kültürleri deneyimlemek, yeni ufuklara açılmak, bunların sonucunda edindiği deneyimlerle yaşam bilgeliğine ulaşmak ve kendisine ait bir yaşam felsefesi oluşturmak amacındadır. Farklı ufuklara açıldığı bu yolculukta, kendisinden farklı tarzlarda yaşayan ve inanan insanlara karşı hoşgörü ve anlayış geliştirir, kendi edindiği deneyimlerin sonucunda belirli yargılara, hükümlere varır ve taraf olur.

Yaşayarak vardığı bu hükümler ve yine yaşayarak geliştirdiği inanç ve prensiplerini savunma ve onlar için mücadele etme konusunda oldukça sert olabilir. Bu konumdaki Mars’ı, kendi yaşam ustalığını ve deneyimlerini başkalarına aktarmak üzere gezen bir ‘bilge’ gibi görebileceğimiz gibi, kendi inandıklarını vaaz etmek üzere dolaşan bir ‘misyoner’ ya da kendi inançları için savaşan bir ‘inanç savaşçısı’ olarak da görebiliriz. Bunların yanı sıra, Yay’daki Mars asil, iffetli, ahlaklı ve etik davranışlara da işaret eder. Bu konum tüm doğa sporları ve macera yolculukları için uygundur.

Mars Yay Burcunda Olumsuz Etkileri

Olumsuz ifadelerinde,

[+] Yay’daki Mars katı inançlara, fikirlere, önyargılı ya da aşırı yargılayıcı, fanatik, tavırlara işaret edebilir.
[+] Hayata aşırı derecede güvenen ve aşırı iyimser bir tavırla işlerin kendi kendine düzeleceğine inanmak,
[+] her şeyi yarına ertelemek ve üşengeçlik söz konusu olabilir. Bu anlamda istediği şeylerin peşinden gitmekte zorlanabilir.

Diğer yandan ayağını yorganına göre uzatamaması ya da boyunu aşan vaatler vermesi yüzünden yapabileceğinden çok daha fazla işe girişebilir. Sürekli “yarına” ve gelecekteki olasılıklara odaklanması, burnunun ucundaki, o an halletmesi gereken şeyleri göz ardı etmesine ve ‘bugünün’ işlerini aksatmasına yol açabilir.

Kendisini herkesten üstün gören asilzade, kibirli ve lütufkar tavırlar, patavatsızlık, düşüncesizlik, kabalık ve fırsatçılık söz konusu olabilir. Nasıl mücadele ettiğimizi ve savaştığımızı gösteren Mars, sınıf bilinci yüksek bir burç olan Yay’da insanları ‘aşağıdakiler’ – ‘avam’ ve ‘yukarıdakiler’- ‘asil’ olarak ayırabilir.

Bu anlamda sürekli asil ve ahlaklı davranışlar sergileyerek, kavga etmeyi, mücadele vermeyi ve savaşmayı ‘avamlık’, bir ‘aşağıda olma’ durumu olarak nitelendirebilir. ‘Büyüklük bende kalsın’ tavrıyla gerçekten gerekli olan durumlarda bile savaşmaktan kaçınabilir.

Jüpiter Kova Burcunda

Yay’daki Mars’ın düzenleyici gezegeni Jüpiter 29 Aralık’a kadar Kova burcunda ilerleyecek ve o gün yeniden kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna geçecek. Jüpiter 19 Aralık 2020’de başladığı Kova transitini tamamlarken, son bir senedir, özellikle fikirsel/zihinsel anlamda yaşamımızın hangi alanlarında değiştiğimizi ve geliştiğimizi düşünebiliriz.

Bu gelişmeler nelerle ilgiliydi? Geleceğe dair hangi planlar önem kazanmıştı? Ufkumuzu en fazla genişlettiğimiz veya en çok özgürlüğümüzü ve bireyliğimizi kazandığımız alanlar nelerdi? Hangi alanlarda kendimizi yepyeni bir atmosferde ve yeni/farklı insanlarla beraber bulduk? Bakış açımızı tamamen değiştirip kendimize yepyeni pencereler açtığımız alanlar nelerdi?

Güneş'in de Yay burcunda olduğunu düşünürsek, Jüpiter’in Kova’daki yaklaşık son iki haftası boyunca, birçok konuya dair deneyimlerimizi ve düşüncelerimizi ‘son bir kez’ değerlendirdiğimiz ve güncellediğimiz bir süreçten geçebiliriz. Jüpiter, bir su burcu olan Balık’a geçtikten sonra ise, deneyimlerimizin duygusal derinliğini, duygularımızın üzerimizde yarattığı etkiyi ve sezgilerimizi kavramak kolaylaşabilir. Rasyonel aklın dayattıklarından ziyade, yaşamın önümüze getirdiklerini olduğu gibi kabullendiğimiz ve geçmişte ya da gelecekte değil, “an’da” yaşamaya başladığımız oranda, Jüpiter buradaki ‘gücüne’ yakışır bir cömertliği sergileyebilir…


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön