Mars Uranüs Karşıt Açısı

Mars Uranüs Karşıt Açısı

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2110
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars Uranüs Karşıt Açısı

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 18 Kas, 17:17

Resim

Mars Uranüs Karşıt Açısı

Dün 12 derece Boğa - Akrep ekseninde Mars ve Uranüs karşıtı gerçekleşti. Mars Uranüs karşıtı, hareketlerin bireyleşmeyi engellediğini gösterir.

Psikolojik zıtlık:

[+] Kaynaklarına sahip çıkmak ile enerjisini diğer insanlarla birleştirmek.
[+] Bir şeylere form vermek, sağlamlaştırmak ile yıkmak veya kaybetmek.
[+] Maddesel dünyada kendine güvence sağlamak ile görünenin arkasındaki gerçekle ilgilenmek.
[+] Huzur ile kriz.
[+] Şükran ile kontrol/güç kaybetme kaygısı.

Akrep’teki Mars, Boğa’daki Uranüs’e karşıt yaptığında, gölge yönüyle:

[-] Diğer insanın kaynaklarına sırtını dayayarak hereket eder; hâlbuki bireyleşmesi için kendi kaynaklarına sahip çıkmalıdır.

[-] Manipüle ederek, strateji kurarak ve taktik yaparak diğer insanın enerjisini kullanmak üzere girişimde bulunur. Ancak kendi enerjisini, yeteneklerini, kaynaklarını geliştirerek özgürleşmelidir.

[-] Diğer insanın kaynaklarını sömüren davranışlarda bulunur. Aynı zamanda mevcut değer sistemlerine isyan eder. Mevcut bereket sistemlerini yıkar. Yerine yenisini koymaz. Bu durumda hiçbir gelir, değer ve ekonomik güvence bırakmaz. Başkasına yük olur.

[-] Kendi isteklerini dayatarak, zorlayrak savaşır. Bu aşırı inat içeren sert çatışmalara sebep olur.

[-] Mücadelesinde “yap ya da öl” tavrı takınır. Asla pes etmez. Bu asla değişmeyen, aşırı sabit tutum, ani kazalara, birden bire yaralanmaya, sürpriz patlamalara yol açar.

[-] Hayatta kalma savaşında asla unutmaz. Nefreti içinde biriktirir. Tutar. İntikam peşinde koşar. Bu tutum şiddet içeren öfke patlamalarına evrilebilir.

[-] Güçsüz kalma korkusu hareketlerini yönlendirir. Kontrol etmeye çalışır. Aciz olmamak için tüm koşulları kontrol etmeye çalışır. Bu kaygılı bir varoluştur. Kendine özgü bir huzur geliştiremez.

[-] Kendine has, orijinal özellikletriyle aynı doğa gibi bereketli olduğunu idrak edemez. “Bende var”, “ben yeterliyim” bilinciyle bağımsızca şükran duyamaz. Bunun yerine ölmemek için tüm insanları, olayları ve durumları kontrol etmeye çabalamakla ve endişelenmekle uğraşır. Dünyayı tehlikelerle dolu, her an kendisini aciz bırakacak, öldürecek bir yer olarak algılar.

[-] Sonlanmaları kabul etmezse, yas tutmazsa, o zaman hiçbir şeyi bırakamaz. Hiçbir insanı hayatından çıkaramaz. Hiçbir eşyayı çöpe atamaz. Parayı elinden çıkaramaz. Her şeye sıkı sıkıya tutunur, yapışır. O zaman özgür olamaz. Bağımsız olamaz. Bireysel farklılıklarını yansıtamaz. Garip tuhaflıklarla, eksantriklerle bu ihtiyacını gidermeye çalışır. Hayatında olmayan özgürlüğü, kopuklukla, aşırı mesafelilikle ve “ayağı eşikten dışarıda” hemen tüymeye hazır durmakla telafi etmeye çalışır.


Akrep’teki Mars’ın Boğa’daki Uranüs’e karşıtını sağlıklı kullanmak için:

[+] Kuvvetli dürtüler ve amaca yönelik hareketler, istikrarlı ve kararlı bir şekilde özgürlüğe kanalize edilmelidir.

[+] Diğer insanlarla ve kendinden büyük bir bütünle gücünü birleştirerek, sabırla ve sebatla, sıra dışı girişimlerde bulunulmalıdır.

[+] Kriz durumlarındakilere eşlik ederek, yavaş ve sağlam bir şekilde, hem kendinin hem de onların bireyleşme amacına uygun adımlar atılır. Kriz durumlarından kendi kaynaklarına sahip çıkarak, bireyleşerek çıkılır.

[+] Sağlıklı güç kavramı geliştirilir. Gerektiği yerde kaybetmeyi, güçsüz olmayı ve aciz olmayı kabul eden kişi, bireysel farklılıklarını güvence altına alır, korur. Böylece bireysel farklılıklarından taviz vermez. Kendine has değerlerinden, kaynaklarından ödün vermez.

[+] Dünyanın tehlikeleri karşısında daha sağlıklı bir tutum geliştirilir. Kişi, kendinden büyük güçler karşısında teslim olmayı öğrenir. İnsanları kendi yoluna bırakabilmeyi öğenir. Her şeyi ve herkesi kontrol etmeye çalışmadan hareket eder. Onları manipüle etmeden, onlar üzerinde hükümranlık kurmadan davranır. Böylece kişi kendine ait bit hürriyet kavramını sağlamlaştırır, pekiştirir ve güvenli hâle getirir.

[+] Özgün, orijinal ve bireye özgü yöntemlerle maddi kazanç elde edilir. Bunun için gerekli sponsorluk, finansman bulunur. Bir başkasının ona özgü kaynakları/yetenekleri ile kendi orijinal yetenekleri birleştirerek, ortaya yepyeni karışımlar çıkarılır. Bu kaynaşmadan doğan sinerji, tek başına başarılamayacak icatlara, buluşlara ve yeniliklere imkan verir:

[+] Somut, fiziksel ve dünyevi konularda “kutunun dışında” yaklaşımlarla çalışılır. Görünenin arkasındaki gerçeği gören hareketlerle, örtülü olanı arayan adımlarla ve derin katmanlarda gizli olanı bulmak için yapılan kazılarla, araştırmalarla, paradigma değiştiren yeni çözümler bulunur.

[+] Herkesin “pis, kötü, çirkin” olarka gördüğü, “çöp, ölü, atık” diye kabul ettiği unsurları arıtmak, arındırmak, temizlemek, rejenere etmek ve ıslah etmek için girişimlerde bulunulur. Bunlar geri-dönüştürülür, hayata geri kazandırılır. Bu geri-dönüştürme eylemlerinde yenilikçi, reformcu ve icatçı eğilimler somutlaştırılır, sağlamlaştırılır ve maddi dünyada ete kemiğe bürünür.

Doğum Haritanızda 12 derece Akrep ve Boğa’nın düştüğü iki zıt evin ifade ettiği yaşam alanı bu etkiyi alacak.


Astroloji Dergisi/Yazan: Efe Erten

Kaynakça
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön