Venüs Oğlak Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Venüs Oğlak Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler? Venüs Oğlakta

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1826
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Oğlak Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 10 Oca, 22:13

Resim

Venüs Oğlak Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Venüs Oğlak burcuna giriyor ve 1 Şubat 2021’e kadar buradaki transitini sürdürecek. Venüs Oğlak’ta, sorumluluk sahibi, gerçekçi ve temkinlidir. Kurduğu ilişkileri ciddiye alır; bunu da bir görev gibi görüp çaba ve emek sarf edebilir. Bu konum bir şeyleri başarma tutkusu verdiği için, kendisine hedefler koymayı, bu hedeflere giden yolda planlama yapmayı, kendisini disipline edip çalışmayı sever. Bu şekilde başarıya ulaştığında, hem kendisini yeterli hisseder hem de kendisine olan sevgisi ve saygısı artar.

Kalıcı, geçerliliği ispatlanmış, güvenli, geleneksel, toplumsal olan yapılara, kurallara değer verir; finansal ve maddi varlıklar edinmeyi önemseyebilir. Bu konumda kişi olgun, yaşını almış, kendisinden büyük, toplumda saygı gören ve otorite sahibi kişilerden hoşlanabileceği için, bu tarz insanlarla olan ilişkilerinde ve ortaklıklarında otorite ve kontrol gibi temaları deneyimleyebilir.

Bu konumdaki Venüs, ilişkilerini başarı ve başarısızlık olarak değerlendirebilir. Kendisini sevgisiz, yetersiz, kısıtlanmış ve yalnız hissederek kendi değerinden emin olamayabilir. Sevgiyi bir görev gibi gördüğünden, karşısındaki insanın da sorumluluklarını üstüne alıp aslında tüm ilişkinin yükünü sırtında taşıyabilir.

Sadece kendisine toplumsal anlamda prestij, para, saygınlık ve statü getirecek kişilerle ilişkiler ve ortaklıklar kurabilir. Saygı görme ve statü sahibi olma arzusuyla belki de aslında hiç sevmediği insanlarla, işlerle uğraşırken kendisini bulabilir. İlişkilerinde kontrol ve otorite problemleri yaşayabilir. İsteklerini bastırma, sevgiyi ifade edememe, sevgisizlik, korku ve yetersizlik duygusuyla karşısındakiyle ve genel anlamda dünya ile soğuk ve katı ilişkiler kurabilir.

Oğlak’taki Venüs’ün yöneticisi Satürn Kova’da Jüpiter ile birlikte ilerliyor. Bu dönemde ilişkilerimiz, sevdiğimiz şeyler, maddi ve manevi değerlerimiz konusunda daha sorumlu, ciddi ve gerçekçi davranmak söz konusu.Yükümlülük ve bağlılık gerektiren ortaklıklar, ilişkiler gündemimize gelebilir. Sevginin ve değerlerimizin gerçekliğini, güvenilirliğini ve sağlamlığını sınayabiliriz ya da daha fazla odaklanıp çaba sarf etmemiz gereken şeyleri belirleyebiliriz.

Kendimizi her anlamda daha fazla kontrol edebilmek, disipline edebilmek, sadeleşmek ve tasarruf etmek gibi konular söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra aşırı mesafenin getirdiği yalnızlık, kimsesizlik, yabancılaşma, sevgisizlik, melankoli ve karamsarlık duygularını daha fazla hissedebiliriz. Bu transit boyunca hem zamanla ve çabayla kazandığımız çoğu şeyin sağlamlığını ve gerçekliğini test edebilir hem de zamanımızı/enerjimizi vererek gerçekleştirmek istediğimiz şeylerle ilgili hedefler koyabilir ve planlamalar yapabiliriz...


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
Astroloji Dersleri, Barış ilhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön