Mars Boğa Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Mars Boğa Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1826
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars Boğa Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 07 Oca, 17:30

Resim

Mars Boğa Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Mars, kendi yöneticiliğinde olduğu Koç burcundaki 6 aylık transitini tamamlayarak, ‘zararlı’ pozisyonda olduğu Boğa burcuna giriyor ve 4 Mart 2021’e kadar burada kalacak. Boğa’daki Mars maddesel dünyada güvenlik duygusu yaratmaya, somutlaştırmaya, sağlamlaştırıp istikrar sağlamaya yönelik olarak hareket eder.

Burada enerjinin bir hedefe odaklı olarak pratik, metodik ve kararlı bir tarzda kullanılması söz konusudur. İnisiyatif alma, bir şeyleri başlatma konusunda yavaştır fakat başladığı işi sabır, sebat ve kararlılık ile sonuna kadar götürüp bitirebilir. Fiziksel varlığının da bilincinde olarak sahip olduğu tüm maddi kaynakları ve doğal yetenekleri geliştirme, değerlendirme ve bunları dünyada üretken bir şekilde kullanma konusunda yeteneklidir. Böylece kendine yeterlilik ve şükran duygusu kazanabilir.

Toprak ve para ile ilgili konularda aktif olabilir. Bunun yanı sıra, Mars Boğa’da bulunduğu ortamda huzuru sağlama, beş duyuyla alakalı (duyusal) özelliğinden dolayı insanları ürettiği müzik, tat veya kokuyla keyif veren, rahatlatan bir şekilde hareket edebilir. Daha önceden bilinen ve işe yarar olduğu kanıtlanmış yollarla arzularının peşinden gidip başarı kazanabilir.

Boğa’daki Mars’ın mücadelesi savunmaya ve güvenliği için savaşmaya yöneliktir. Sahip olduklarını ve kendisini güvende hissettiği yapıları savunmak ve direnmek söz konusu olduğunda müthiş bir performans sergileyebilir.

Gölge Yönleri ile Mars Boğa Burcunda

Gölge yönleriyle Mars Boğa’da durmadan maddi güvence peşinde koşan, kendine yeterlilik duygusu kazanamadığı durumlarda, sahip olduklarının yetmeyeceği duygusuyla durmadan biriktiren, aşırı sahiplenici ve cimri birisine dönüşebilir. Ya da çok ihtiyaçsız ve kendisine aşırı yeterli görünmesi ihtiyaçlarını söyleyememesi ve onların peşinden gidememesine neden olabilir. Kendini güvende hissettiği yapılara kendisini hapsederek, konforunu ve rahatını bozabilecek her türlü değişime ayak direyebilir ve böyle durumlarda öfkelenebilir.

Astrolojinin Anahtar Sözcükleri” kitabında Hajo Banzhaf ve Anna Haebler Mars Boğa için, “Saatli Bomba” tabirini kullanmış. Uzun sürede yüksek miktarda öfke biriktirdiğinden, patlama bir yıkıma yol açabilir. Rahata ve konfora düşkünlüğü tembelliğe dönüşebilir ve her türlü tensel hazza ve zevke düşkün, “hedonist” bir tarzda davranabilir. Cinsellikle çok meşgul olabilir.

Mars 6 aylık Koç burcu transiti boyunca, Oğlak’taki stelyuma (Satürn-Pluto-Jüpiter) yaptığı kare açılarla bir hayli zorlayıcıydı. Hareket enerjisini kısıtlayan ve bizi birçok anlamda hüsrana uğratan bu transitten sonra, Mars yine enerjisini rahat ifade ettiği bir konuma geçmiyor; Boğa’da ‘zararda’ ve yine Ocak ayı boyunca Kova’daki Satürn’e ve Jüpiter’e kare açı, Boğa’daki Uranüs ile kavuşum yaparak, enerjisini iyice bozacak ve dengesizleştirecek etkilere maruz kalıyor.

Dolayısıyla hedeflere/isteklere doğrudan gitmek ve planları engelsiz bir şekilde uygulamaya koymak yine zorlaşıyor. Birçok anlamda fikirlerimizi veya planlarımızı değiştirerek uygulamaya sokmak üzere yepyeni planlar yapmak durumda kalabiliriz. Mars, Şubat ayı itibariyle, bu gerilimli açıların etkisinden çıkacak ve Boğa’daki ifadesine uygun olarak uygulamacı, istikrarlı ve yapıcı bir şekilde ilerlememize yardımcı olacak.

8 Ocak 2021 itibariyle Boğa’daki Mars’ın düzenleyicisi Venüs, Oğlak burcundaki transitine başlayacak. Venüs ve Mars arasında ‘karşılıklı bir ağırlama’ olacak. Yaşamla kurduğumuz her tür ilişkide (iş/aşk/arkadaşlık ilişkileri, maddiyat, zevkler, sanatsal faaliyetler vb) sorumluluklar, görevler, çaba ve bağlılık gibi konular önem kazanacak. Maddi/manevi değerlerimizi daha çok ciddiye alacak; istikrarı ve huzuru korumak üzere hareket edeceğiz…

Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış ilhan
*Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf v&Anna Haebler


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön