Venüs Satürn Karesi ve Etkileri

venüs satürn karesi ve etkileri, venüs satürn kare açısı

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1727
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Satürn Karesi ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 20 Kas, 17:48

Resim

Venüs Satürn Karesi ve Etkileri

19 Kasım tarihinde Terazi burcunun yöneticisi Venüs ve Oğlak burcunun yöneticisi Satürn, yönettikleri burçlarda gerilimli bir kare açı yaptılar. Açının etkin olacağı birkaç günlük süre boyunca sevgi alışverişinde, ilişkilerimizde yetersiz ve kendimizi değersiz hissedebiliriz. Sanat, eğlence, zevk, uyum, ölçü, ahenk, hak, hukuk ve adaletle ilgili tüm alanlarda kısıtlanmalar ortaya çıkabilir. Ayrıca maddi konularda zorlanmalar da söz konusu olabilir.

Venüs Terazi burcundayken bizim için ahenk, uyum, denge, eşitlik ve adalet değerlidir. Sosyal açıdan onaylanmak, sosyal trendleri yakalamak, karşımızdaki tarafından beğenilmek daha da önem kazanır. İnsanlar, renkler, sesler arasında ahenk oluşturmayı isteriz. Evlilik ve özel ilişkilerimizde değer görmeyi ve mutlu olmayı daha çok arzularız.

Diğer taraftan Venüs’ün sert bir kare açıyla temas kurduğu Satürn Oğlak burcundayken sevgiden önce saygı duyulmayı, uyumdan daha çok yüksek statüye sahip olmayı, eşitlikten ziyade yönetmeyi, eğlenmektense hedeflediğimiz başarı uğrunda daha fazla çalışmayı, evliliğimiz ve duygusal ilişkilerimizdense işimiz ve kariyerimize öncelik vermeyi tercih edebiliriz. Veya partnerimiz bu yönde tercihlerde bulunabilir.

Neticede bu iki uyumsuz sembolizm ve enerji içsel huzursuzluğa yol açabilecekleri gibi hayatlarımızda olaylar olarak da tezahür edebilirler. Açının aktif olacağı birkaç günlük süreçte arzu ettiklerimiz, zevk aaldığımız şeyler, çekiciliğimiz engellenip kısıtlanabilir. Kendimizi ikinci plana atılmış veya reddedilmiş hissedebiliriz. Duygusal ilişkilerimiz teste tabi tutulabilir.

Sevgimiz sorgulanabileceği gibi biz de karşı tarafın sevgisini kontrol etmeye çalışabiliriz. Sevgi sınırlandığı, gösterilmediği veya daha ortaya çıkarken kabul edilmediği için rahat bir akışla sevgi alamayabilir ve vermekte de güçlük yaşayabiliriz. Duygusal ilişkilerimizdeki eksikliklerin farkına varabiliriz. Bağlanmaktan korkabiliriz veya partnerimiz geri çekilebilir. Zayıflamış ilişkilerde kopmalar ve ayrılıklar söz konusu olabilir. Ve böylelikle yaşadığımız yoksunluk ve sorunlar sonucunda gerçek ihtiyaçlarımızı keşfedebiliriz.

İlişkilerimiz, öz değerimiz ve sevgiyle ilgili korkuya kapılabileceğimiz önümüzdeki birkaç günlük zaman diliminde iş hayatımızın yoğunluğu, toplumsal gereklilikler, sorumluluklar, hayatın gerçekleri ile evliliğimiz, özel ilişkilerimiz ve ihtiraslarımız arasında denge kurmak ve gerektiği şekilde ölçüyü tutturmak kolay olmayabilir.

Venüs’ün astrolojik olarak bir başka sembolizmi olan maddi ve finansal alanlarda da Satürn’ün gerilimli kare açısı nedeniyle daralma ve kısıtlanmalar belirginleşebilir. Açının etkinliğini sürdüreceği birkaç gün süresince para kaynaklarımızda azalma ve sınırlanma görülebilir. Harcamalarda dikkatli davranmak ve bütçemize göre harcama yapmak uygun olacaktır.

Reddedilme, sevilmeme ve kaybetme korkumuzun artacağı, kendimizi daha yalnız ve değersiz hissetmeye açık olacağımız, daha karamsar ve mutsuz bir atmosfere gireceğimiz bu günlerde Venüs’ün Terazi burcundaki gölge yönlerine; örneğin karşıdaki tarafından onaylanma ve sevilme isteğimiz uğruna, uyumu bozmamak adına sürekli veren ama kendi isteklerini hiç kollamayan bir hale gelmemeye dikkat etmeliyiz.

İçimizde farklı hissettiğimiz halde yüzeyde ahenkli ve uyumlu davranmaya çalışmaktan uzak durmalı, suları bulandırmamak adına hoş tavırlar takınmaya uğraşmamalıyız. Her şey yolunda olmadığı halde sorun çıkmasın diye her şey yolunday“mış” gibi yapmak yerine yolunda gitmeyen konunun nedeniyle yüzleşmeyi tercih etmeliyiz. İlişkilerimize ciddiyetle yaklaşıp, hangi noktalarda sorumluluk almalı veya hangi sorumlulukları paylaşmalıyız diye karar vermek için uygun bir zamandayız.


Astroloji Dergisi - Işık Canan Kaya


Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön