Neptün Geri Hareketi ve Hayatımıza Etkileri

neptün geri hareketi hayatımızı nasıl etkiler?

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 26 Haz, 23:41

Resim

23 Haziran 2020 tarihinde “kozmik antenimiz” Neptün, 20° Balık burcunda geri harekete başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaklaşık beş ay boyunca (29 Kasım 2020’ye kadar) bir önceki yıl geri gitmek üzere durduğu Zodyak derecesine ulaşıncaya kadar geri hareketini sürdürecek. Bu süreçte karmaşada kaybolup sürüklenmekle hayatın önümüze getirdiğine bakıp akışla hareket etmek arasında yeniden değerlendirmeler yapmamız gerekiyor.

Bu dönemde Dünya’dan Neptün’e baktığımızda gezegenler arası geometriden dolayı yörüngesindeki ilerleyişini sanki geri gidermiş gibi gözlemliyoruz. İşte böyle geri hareketteki dönemleri, var olduğumuz alemin “ileri-geri” kavramlarında olduğu gibi bir konuya tekrar bakmak, üzerinde tekrar durmak, bitmemiş bir işi tamamlamakla ilişkilendiriyoruz. Neptün için bu, kabullenemediğimiz, daha yüce bir şey için özverimizi, adanmışlığımız talep eden konularla ilgili olabilir. Bizden daha büyük bir bütünün varlığını sezebilmemiz için tekrar karşımıza çıkmış deneyimlerle ilgili olabilir.

1846 yılında keşfedilen mavi renkteki gezegen, Yunan mitolojisinde denizlere hükmeden Poseidon’un Roma’daki muadili Neptün’ün adıyla isimlendirilir. Modern astrolojide su elementi bir burç olan Balık burcunun yöneticisidir. Astrolojik sembolizmi de tıpkı su gibi şekilsiz ve sınırsızdır. Rüyalarımızın, hayallerimizin ve bilinçdışımızın olduğu gibi…

Neptün’ün geri hareket zamanlarında hayal gücümüz daha da canlanır, sınırlarını aşar, eyleme dönüştürmek zor olsa da ilhama daha açık hale geliriz. Sanatla ilgilenenler bu dönemi eserlerini tasarlamak için değerlendirebilir. Yükselen manevi frekansımızı sipiritüel çalışmalara kanalize etmek için uygun bir dönemdir.

Aynı zamanda mitolojik olarak Neptün’ün deprem ve fırtınalarda açığa çıkan korkunç bir güce sahip olduğu söylenir. Bu fiziksel olarak tezahür edebileceği gibi psikolojik açıdan engin denizlere benzeyen bilinçaltımızın karanlıklarında kopan fırtınalarla da ilgili olabilir. Çünkü Neptün’ün ilham ve idealizmini alarak yaşam sahasında “gerçek hale getirememek”, tekâmül potansiyelimizle büyük bir dürüstlük ve gayretle ilgilenmemek büyük bir tatminsizlik duygusuna hatta bazı vakalarda psikolojik rahatsızlıklara, bağımlılıklara ve hayal edileni elde edememekten veya elde edilen hayalin gerçekte umulduğu gibi olmayışından kaynaklanan hayal kırıklıklarına sebep olabilir.

Stephen Arroyo’ya göre “Neptün’e bağlı olarak deneyimlenen karmaşa ve “boşlukta asılı kalma” duygusu genellikle yaşamımızdaki veya kişiliğimizdeki çözülme ve dağılmaya direnç gösterildiğinde yaşanır.” Bu durumun üstesinden gelmek ise akışta kalmak ve “kabule geçmek” ile mümkündür.

Genelde büyük belirsizlik içeren karmaşa dönemleri olarak algılansa da gereklerini yerine getirdiğimizde bu süreci benliğimizde bir saflaşma ve tinselleşme yoluyla ilham aldığımız, inisiye olduğumuz zamanlar olarak da deneyimleyebiliriz. Ruhumuzun arzularının maddeden daha önemli olduğunu idrak etmemiz söz konusu olabilir. Merhametimiz ve daha büyük bir bütünü sezme gücümüz artar.

Hem fiziksel hem de ruhsal bakımdan daha duyarlı hale geliriz. Bunun bir sonucu olarak konsantrasyon eksikliği, hayat gerçeklerinin acılarından zevk verici, uyuşturan madde ve alışkanlıklara kaçmak, gerçeklerden uzak fanteziler kurmak ve aldanışlar yaşamak mümkündür. Ama aynı zamanda tüm bu negatif durumların yerine anlayışımızı, tavırlarımızı ve davranışlarımızı rafine etme fırsatını da yakalayabiliriz. Ki bu şekilde Mevlana’nın tarif ettiği içi boş bir ney misali zihnimizi sakinleştirip, ruhumuzu dinginleştirerek ilahi tecellilerin zuhur edeceği bir tecelligâha dönüşebiliriz.

En yüce hayrımıza uygun şekilde değerlendirebilmek dileğiyle.

Astroloji Dergisi - Işık Canan Kaya

Kaynakça:

-Astroloji Dersleri, Barış İlhan
-Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
-Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
-Astroloji, Karma ve Dönüşüm, Stephen Arroyo

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Neptün Geri Hareketi ve Hayatımıza Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 27 Haz, 18:46

Nedense neptün gezegenini sevemedim.Oysa temsil ettiği çok iyi özellikler var.Venüsün üstün hali hatta.Gerçi ben venüsü de sevemedim:).Beni tanıyanlar şunu düşünüyor biliyorum: bana kötü davrananları sevmediğimi.Doğru, yaylar ona kötü davrananları sevmezler.Ama hep haklıdırlar.Çünkü yaylara kötü davrananlar genelde kötü insanlardır:).bu hemen hiç şaşmaz.

Neptün öte alemle bağlantılı olan enteresan bir gezegen.Öte alemden evet korkuyorum.Bence herkes korkmalı.kim ne derse desin iyi niyetimden eminim ama öte taraf için iyi niyet yetmeyecek biliyorum.Bakalım orada ne karar verilecek.Neptün deyince aklıma benim hep öte taraf geliyor; bu yüzden bunları yazdım.Sanırım ilahi adalet sistemi öte taraf için hazırlıklara hız verdi son yıllarda.Sanırım son yıllardaki gökyüzündeki bu ilginç yıldız konumlamaları bize yardımcı oluyor.Öte taraf insanlığa bir ; insanları insan yapan etkiler yaratıyorlar.o kadar ki ölümcül zorluklar çıkarıyorlar insanların karşısına..ya öl ya ol diyorlar adeta..bu iki gezegeni özellikle satürnü çok seviyorum:) öte tarafta bir şansım olacaksa bu ikisi yüzünden olacak.Evet doğduğumdan beri bu iki gezegen beni zorluyor.Yani daha ben doğarken başlamışım hazırlığa.yani kendimi bildim bileli sürekli bu hazırlık içindeyim..ama bu hazırlıkları son bir kaç yıldır hızlandırdım:)Herkese de tavsiye ederim bu hazırlığı.Hazır gökyüzü de katı-yumuşak etkilerle(katılık sertlik önemli değil; duruma göre ayar veriliyor)bize destek verirken; bir şeyler yapılmalı derim.insan olma hazırlığından bahsediyorum evet:(

kendi adıma umutluyum aslında; çünkü öte taraf için korkacağım hiç bir şey kalmadı neredeyse; eteğimdeki taşları dürüstçe döktüm; kendimi ve başkalarını adilce yargıladım.Alacak verecek kalmadı kendi adıma.Ama ,aması var işte.Sakın karşıma kul hakkı deyip çıkmayın:)Varsa sorun buraya yazın.Rica ediyorum.Özel mesajla yazabilirsiniz.Tabi uygun bir dille.çok ciddiyim.Ben öte tarafa kul hakkıyla gitmem kendi adıma.Bu dünyada zaten yeterince yoruldum.orada dinlenmek istiyorum ki bu dinlenme süresi tahminimce asırlar sürer...:).kimseyle orada muhatap olmak istemiyorum evet. .
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com