Merkür Neptün Karesi Nasıl Etkiler?

merkür neptün karesi,

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1560
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Neptün Karesi Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 22 May, 13:48

Resim

Merkür Neptün Karesi Nasıl Etkiler?

Bugün Merkür ve Neptün arasında gerilimli bir kare açı oluşuyor. Açının aktif olduğu bir iki gün boyunca idealler ve özlemlerin tarafsız, net algılamayı engellemesi söz konusu.

Kurnazlık ve aldatma/aldanma durumlarına açık bir zaman. Bu süreçte karar alırken, plan yaparken, herhangi bir şekilde imza atarak taahhütte bulunurken dikkatli olmakta fayda var. Bu açı gerek sözel gerek yazılı olarak yanlış anlaşılmaya müsait bir etki doğurur. İletişim kurarken kullanılan dil ve kelimelerin tam olarak kastedilen anlamı ifade ettiğinden emin olmak gerekir.

Açının etkin olduğu bu günlerde bazı durum ve kişilerin algılanandan farklı olabilecekleri ihtimalini de unutmamak gerekir. Zira bu açının bir anlamı da gerçeklerin çarpıtılmaya, olduklarından daha değişik ve “mümkün olan en iyi ışık”la gösterilmeye müsait olduğudur. Elbette bu etki reklamcılar ve medya çalışanları tarafından esin ve ilham açısından olumlu anlamda değerlendirilebilir, üretken olunabilir.

Merkür Neptün etkileşimlerinde zihin bulanıklaşır, akıl karışır, “gündüz düşleri”ne kaçış söz konusu olabilir. Merkür’ün bulunduğu İkizler burcu soyut, düşüncelerle işlev gören bir burçtur. Hayaller, düşlerle ilişkili Neptün ise kaçışın burcu Balık’ta gerçeklerden çok özlemler ve fantezilerle meşgul olmaya neden olabilir.

Aralarındaki gerilimli kare açı zihni toplayamamak, dikkatsizlik ve dalgınlıklar nedeniyle günlük trafiğin gerilimli olacağına, planların aksayabileceğine işaret eder. Bu açı olumlu anlamda “rasyonel olmayan konuları” araştırma, nicel olmayanı anlayıp ifade edebilmek yönünde faydalı olabilir. İmgelere yönelik yazılar, özellikle şiir alanı için mükemmel bir kombinasyondur.

Dini, spritüel ve mistik konularla ilgilenenler ve bu alanlarda ilerlemek üzere gayret edenler açısından manevi bakımdan son derece geliştirici bulunan bu özel dönemi farkındalıkla değerlendirmek yararlı olur.Astroloji Dergisi - Işık Canan Kaya


Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan/ Astrolojide Açılar, Sue Tompkins/ Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf, Anna Haebler


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön