Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

başak burcunda dolunay ve etkileri, başak burcunda dolunay nasıl etkiler, başakta dolunay etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1560
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 10 Mar, 18:25

Resim

Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

9 Mart 2020’de saat 20: 48’de 19 derece Başak’ta bir Dolunay gerçekleşti. Başak-Balık aksında gerçekleşen Dolunay’da düzen-kaos, ayırt etme-birlik olma, eleştiri-merhamet, kusursuzluk-tamlık, hizmet-fedakarlık, faydalı olma-kendini adama, tevazu-şefkat gibi temalar gündeme geliyor. Bu Dolunayı, 23 Şubat 2020’de Balık’taki Yeniay’da attığımız tohumların, yaptığımız yeni başlangıçların nasıl geliştiğine ışık tutuyor.

Aynı zamanda bu Dolunay, hayatımızda bizim için nelerin yararlı/sağlıklı, nelerin yararsız/sağlıksız olduğuna ve fiziksel yaşamımızı, genel anlamda günlük yaşantımızı düzene sokmak, beden/zihin/ruh sağlığımızı iyileştirmek adına ne gibi düzenlemeler yapmamız gerektiğine işaret ediyor. Hem kendi sağlığımızı, hem de genel anlamda yaşamımızda kurduğumuz sistemin işlerliğini ve sağlığını bozan unsurları sağlıklı bir ayrıştırma duygusuyla elememiz gerekebilir. Bu anlamda nelerin gerçekçi bir şekilde analiz edilip düzene sokulması veya ayrıştırılması/elenmesi gerektiğini bu Dolunay bize apaçık gösterebilir.

Balık’taki Neptün, Güneş ile yaptığı kavuşum ve Başak’taki Ay ile yaptığı karşıtlık ile burada en etkili gezegen konumunda. Balık’taki Güneş’in modern yöneticisi olan Neptün, bilinçdışı duyguların insafında olarak aşırı hassasiyet, duygusal dalgalanmalar, kolay etkilenebilirlik, kafa karışıklığı, belirsizlik, kendini ya da başkalarını kandırmak, illüzyonlar, hayallar ile sürüklenip gerçeklerden kaçmak, kurban/kurtarıcı olma ve bağımlılık gibi temaları gündeme getiriyor.

Korku ve Bağımlılıklar

Özellikle ikili ilişkilerimizde korkularımızdan ve duygusal yaralarımızdan kaynaklanan ve bizi geriye çeken bağımlılıklarımız ve saplantılı davranışlarımız ile ilgili sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunları mercek altına almamız ve belki bu konularda yardım almamız gerekebilir. Bazı durumları ve insanları aşırı derecede idealize edip, aksaklıklarını ve hatalarını hiç görmeden değerlendirebiliriz.

Bulanıklığın sembolü olan Neptün’ün aslında “saf bir algıyı” ve netleşmeyi de temsil ettiğini unutmamak gerekir, dolayısıyla bugün/burada, burnumuzun ucundakilere odaklanmak, illüzyonlara, yanlış anlaşılmalara, kendimizi aldatma ve aldatılma riskine karşı, Başaksı bir gerçekçilikle önümüzdekine dikkatlice bakmak ve analiz etmek daha sağlıklı kararlar almamızda bize yardımcı olabilir. Balık’taki Güneş’in geleneksel yöneticisi Jüpiter ise “düşük” konumda olduğu Oğlak’ta, Pluto ile Mars’ın arasında bulunuyor.

Ayrıca Başak’taki Ay’a üçgen, Güneş’e ise altmışlık açı yapıyor. Bunlar uyumlu açılar, dolayısıyla kaosa düzen ya da sorunlara çözüm getirmek konusunda gerçekçi, disiplinli ve kararlı davranabiliriz. Bize zarar veren, bizi iyileşmekten veya ilerlemekten alıkoyan unsurları belirleyip hayatımızdan elimine etmek kolaylaşabilir. Fazladan aldığımız sorumlulukları ve yükleri delege edebilir, sınırlarımızı belirlemek ve korumak konusunda daha kararlı davranabiliriz. Bu Dolunay bize faydalı olmayan ya da hayır getirmeyen şeylere “hayır” demek, sağlığımızı ve esenliğimizi koruyacak şekilde hareket etmek için fırsatlar sunabilir.

Ay’ın yöneticisi Merkür ise 28 derece Kova’da ileri hareketine başlamak üzere duraklamış durumda ve 11 Mart 2020’de yeniden ileri hareketine başlayacak. Durağan Merkür yoğun bir enerjiyi temsil ediyor ve ifadesinde aşırılık olabiliyor. Ayrıca “bir salınım ya da bırakma noktası” olarak da kabul ediliyor.

Bir süredir araştırdığımız, düşündüğümüz, zihinsel ve psikolojik anlamda mücadele ettiğimiz bir konuda bir karara varabiliriz. “Şimdi daha önceden bilmediğim neyi biliyorum?”, “Bu bilgi ya da değerlendirmeye dayanarak nasıl ilerlemem ve nasıl düzenlemeler yapmam gerekiyor?” gibi soruları kendimize sorabiliriz.

Eğer bizi rahatsız eden duygular, tepkiler ve korkular ile savaşıyorsak, bu dönemde bunlarla başa çıkabilmek adına yeni yöntemler ve stratejiler geliştirebiliriz. Bu şekilde, bizi durmadan tetikleyen bir durumdan çıkmak daha kolay olabilir. Durağan Merkür ayrıca olayların nasıl gelişeceğine dair önceden bilgi veren bir “vizyon noktası” olarak da değerlendirilebilir. Kafamızı kurcalayan konularla ilgili olarak bize bir pencere açabilir ve bu konular ile ilgili gerekli tedbirleri almamıza yardım edebilir.

Başak’taki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi ise, “Bir araba konvoyu vaat edilmiş topraklara doğru yol alıyor.” şeklinde. Bu sembol yeni fikirlere, yeni yerlere veya ülkelere açılmak ile ilgilidir. Bazı şeyleri farklı bir şekilde yapmak ya da yaşamımızın bazı yerlerinde değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Bilinmezlik risklidir ve güvenlik duygusunu geride bırakmak zor gelebilir. Bu yolculuğa tek başına bile çıksanız, sembol yol boyunca zaten yalnız olmayacağınızı söyler çünkü sizinle aynı arzu ve hayalleri paylaşan insanlarla bir araya gelmeniz mümkündür.

Bu arada yanınızda bir yol haritası veya bir plan mutlaka olmalıdır. Önemli olan sizin için “vaat edilmiş toprakların” nerede olduğuna ve oraya gittiğinizde ne yapacağınıza karar vermektir. Şimdiye kadar olan deneyimlerinize dayanarak kendinize “benim için önemli ve değerli olan nedir?” sorusunu sorun. Bu yaklaşım sizin bu yolu bulmanıza yardımcı olabilir. Bu sembol, güvenlik duygusu ya da alışkanlıkla yapışıp kaldığımız ve bizi artık tatmin etmeyen şeylerle ilgili olarak bazı değişiklikliklere gitmemiz gerektiğini söylüyor.

Başak’ın değişken ve öğrenme süreciyle ilgili bir burç olduğunu hatırlarsak, işe yaramayan bir yöntemde veya bir yolda ısrar ediyorsak, bunları değiştirmemiz ya da bir konu hakkında öğrenmeyi ya da ustalaşmayı reddediyorsak, tevazu ile öğrenmeye ve ustalaşmaya devam etmemiz gerekiyor...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*sabiansymbols.com, Lynda Hill
*evolvingdoor.ca/miscarticles/rxstation.htm
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cum 13 Mar, 00:06)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön