Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

ekim ayı astroloji yorumu 2019, astroloji ekim ayı yorumları, ekim ayı önemli olayları, ekim ayı önemli enerji noktaları, ekim ayı astroloji, ekim astroloji yorumları 2019, ekim ayı astrolojik yorumlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1564
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 03 Eki, 18:14

Resim

Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

2019 Ekim Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

* 13 Ekim 2019'da Terazi burcundaki Güneş ve Koç burcundaki Ay ile Dolunay gerçekleşecek.
* 27 Ekim 2019’da Akrep burcundaki Güneş ve Ay’la Yeniay gerçekleşecek.
* 31 Ekim 2019’da Akrep burcundaki Merkür geri gitmeye başlayacak ve 20 Kasım 2019’a kadar da geri gidecek.

Misty Kuseris ©2019

2019 yılının Ekim ayı Venüs'ün 1 Ekim'de geri giden Plüto'yla kare açı yapmasıyla başlayacak. Venüs ve Plüton'un sıklıkla birbirleriyle simbiyotik bir ilişki içinde oldukları düşünülmektedir. Her ikisi de hayatımızdaki tutkuları yönetir. Venüs aşka duyduğumuz tutkuları temsil ederken Plüto iç benliklerimizi ifade etmek için duyduğumuz tutkulardır. Aynı zamanda her iki gezegen de insanların başka bir kişiye veya özel bir şeye çekildiklerinde hissettikleri fiziksel tutkuyu da temsil edebilir.

Venüs geri giden Plüto’yla kare açı yaptığında hayatınızdaki durumlar hakkında kendinizi tutkulu hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bu tutkular size sıkıntı da verebilir. Sizi tahrik ederek yaşamda yavaş hareket etmenize engel olabilirler. Diğer insanlar kendinizi çok zorladığınızı veya onları çok fazla zorladığınızı düşünebilirler.

Venüs ve Plüto aynı zamanda dünyasal astrolojide finansal konuları temsil ederler. Bütçenizi izlemeli ve hırslarınızın yanlış finansal kararlara neden olmasına izin vermemelisiniz. Ayrıca daha sonra finansal sorunlarla karşılaşmamak için uzun vadeli bir finansal plan oluşturmanız önemlidir.

Venüs’ün geri giden Plüto ile kare açı yapmasından birkaç gün sonra yani 3 Ekim’de Plüto ileri gitmeye başlayacak ve Merkür Akrep burcuna girecek. Plüto 24 Nisan’da geri gitmeye başlamıştı. Plüto duygularınızı içselleştirme ve bilinçaltı motivasyonlarınızı anlama ihtiyacını temsil eden bir gezegen olduğundan, Plüto’nun geri hareketinin enerjisini hissetmemiş olabilirsiniz. Şimdi Plüto ileri gitmeye başladığında kişisel gücünüzü ayarlayabildiğinizi ve daha fazlasını elde edebileceğinizi düşünürsünüz. Bu zor algılanan bir duygu olduğundan belki de fark edemeyebilirsiniz.

Merkür Akrep burcuna girdiğinde sırlar çok önemli hale gelir. Dinlersiniz ama duyduklarınızı ifşa etmek istemezsiniz. İletişim şu anda yavaşlar çünkü konuşmadan önce bir durumu anlamak daha önemli hale gelir. Akrep'teki Merkür sırları saklama ihtiyacı nedeniyle zor görünse de bilgilerin doğru olduğundan emin olmak için araştırma yapma gereği duyacağınızdan aslında sizin için faydalı bir zaman olabilir.

Mars 4 Ekim'de Terazi burcuna girdiğinde diğer insanların hayatınızda daha önemli hale geldiğini görürsünüz. İlişkiler konusunda başarılı olmak ve durumları müzakere etmenin yollarını aceleye getirmeden bulmak istersiniz. Kişisel ilişkilerde diğer kişinin bakış açısını daha iyi anlayabileceğinizden çözüme ulaşma konusunda iyi bir gün olabilir.

5 Ekim’de Merkür geri giden Kayron’la 150˚’lik açı yaptığında sözleriniz konusunda çok dikkatli olmanız gerekebilir. Kimseye zarar vermek istemezsiniz fakat insanlar söylediklerinizi yanlış yorumlayabilir. Bugün çok fazla bilgi paylaşmak için iyi bir gün olmayabilir bu yüzden mümkünse sadece başkalarının söyleyeceklerini dinleyin.

7 Ekim Merkür’den dolayı dinlemenin önemli olduğu bir başka gün. Ancak Merkür geri giden Uranüs’le karşıt açı yapacağından diğer kişilerin söyleyeceklerini duymak istemeyebilirsiniz. Bu açı oluştuğunda düşünmeden konuşmaya meyilli olabilirsiniz. Bilgileri pat diye söyleyebilirsiniz. Bu durum diğer kişinin kendi bakış açısına saygı duymadığınızı düşünmesine ve kendini koruma altına almaya çalışmasına neden olabilir. Diğerlerini dinlemek için zaman ayırabilirseniz uzun vadede size gerçekten yardımcı olabilecek yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

8 Ekim’de Venüs Akrep burcuna girdiğinde Terazi’deki Mars ile karşılıklı ağırlamada olacak. Karşılıklı ağırlama iki gezegenin birbirlerinin yönettikleri burçlarda oldukları durumdur. Mars Akrep burcunun ve Venüs Terazi burcunun yöneticisidir. Bu nedenle bu iki gezegen birbirlerini karşılıklı olarak ağırlarlar.

Karşılıklı ağırlama önemlidir çünkü gezegenlerin birlikte çalışmanın ortak yollarını bulabilecekleri anlamına gelir. Normalde Venüs Akrep burcunda rahat değildir ve ilişkilerde sorun yaratabilecek olan sırları saklama arzusu vardır. Bununla birlikte bu karşılıklı ağırlamada ilişkilerde işbirliği yapma ve ilişkinin önemini anlamanın yollarını bulma isteği vardır. Gizliliğin önemini anlarsınız ve sevdiğiniz insanları korumak istersiniz. Ancak ilişkilere girmeden hayattaki hedeflere ulaşmak daha zor olabilir.

Günün ilerleyen saatlerinde Mars geri giden Kayron’la karşıt ve Ceres Neptün'le kare açı oluşturduğunda bazı ilginç dinamikler ortaya çıkabilir.

Mars geri giden Kayron’la karşıt açı yaptığında kendinizi zararlı durumlara sokmamak için dikkatli olmanız gerekir. Diğer insanlara yardım etme arzusu vardır ama kendinizi incitmeden onlara yardım etmek istersiniz.

Ceres Neptün'le kare açı yaptığında ihtiyacınız olan tüm unsurları elde edemeyebilirsiniz. Kendinizi herhangi taviz veren bir duruma sokmamanız çok önemlidir. Gerçeği keşfedene kadar yavaş hareket etmelisiniz. Mümkünse tüm gerçeklere hakim olana kadar çok bağlayıcı olmayan bir sözleşmeyle devam edin.

10 Ekim’de Venüs geri giden Kayron’la 150˚’lik açı yaptığında dikkatli olmaya devam etmelisiniz. Yine size zarar verebilecek herhangi bir duruma kendinizi sokmak istemezsiniz. Venüs'ün Akrep'te olması iyidir çünkü anlamadığınız durumlar hakkında şüpheci olmaya meyilli olursunuz. Diğer insanlarla iletişim kurmayı yalnızca onlara güvenebileceğinizi düşünüyorsanız istersiniz. Ve bu bir 150˚’lik açı olduğundan durum bildiğiniz gibi olmayabilir. En azından beklediğiniz takdirde işler değişebilir.

12 Ekim’de Mars geri giden Uranüs’le 150˚’lik ve Venüs geri giden Uranüs’le karşıt açı yaptığında ilişkiler konusunda temkinli olmaya devam etmeniz gerekir. Çok fazla bilgi gelebilir ve siz hepsini yorumlayamayabilirsiniz.

Mars geri giden Uranüs’le 150˚’lik açı yaptığında başkaları yapmak istediklerinizi yapmanıza izin vermiyorlarmış gibi hissedebilirsiniz. Sanki kendiniz olmanıza izin verilmiyormuş gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca diğer insanların sizi kontrol etmeye çalıştığını bile sezinleyebilirsiniz.

Venüs geri giden Uranüs’le karşıt açı yapmak üzere ilerlediğinde ‘‘bu kadarı da fazla’’ demeye başlayabilirsiniz. Size saygı duymayan insanlara katlanmayabilirsiniz. Güvene dayalı olmayan ilişkilerden uzaklaşabilirsiniz. Olumlu anlamda avantaj elde edebilmenin bir seçim olmadığını ve zor durumlardan kurtulduğunuzu fark ettiğiniz gün olabilir.

13 Ekim’de Dolunay’ın meydana gelmesiyle hayatınızda özellikle de Güneş Terazi burcunda ve Ay Koç burcunda olduğu için ilişkilerle ilgili olarak değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. İlişkiler önemli olsa da kendi bireyselliğinizin daha önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Kendinizi sevmekle diğerlerini sevmek arasındaki dengeyi bulmaya çalışabilirsiniz.

Dolunay Plüto’ya kare açı yaptığında öncü T-kare açı kalıbının enerjisi hissedilmeye başlayabilir. Bunun anlamı kendinizi güçlenmiş hissetmenin sizin için önemli olduğudur. Bunu yaşamınızdaki ilişkilerin sizin olduğunuz kişi olmanızı nasıl sağladığını anlayarak yapabilirsiniz. Ayrıca eğer başkaları size saygı göstermiyorsa ve kendi iyilik ve güç duygunuzu anlamanıza izin vermiyorsa ilişkilerinizde değişiklikler yapmanız gerebilir.

14 Ekim’de Merkür Satürn’le 60˚’lık açı yapacak. Bu sekstil açı önemlidir çünkü Merkür'ün Satürn'le yapacağı üç sekstil açının ilkidir. Merkür Satürn'le 13 Kasım’da ikinci kez bu açıyı yaptığında Merkür geri giderken ve Satürn ileri giderken meydana gelecek. Merkür Satürn’le son olarak 20 Kasım’da bu açıyı yaptığında iki gezegen de ileri hareket ediyor olacak. Bu üçlü açı dizisi Merkür’ün 31 Ekim'de geri gitmeye başlamasıyla gerçekleşecek. Bu nedenle Merkür bu ayın sonuna kadar ileri gidiyor olmasına rağmen 14 Ekim'de geri hareketin enerjisini hissetmeye başlayacaksınız.

Merkür Satürn’le ilk 60˚’lık açıyı yaptığında hayatınızı düzene oturtma yollarını düşünmeye başlayın ve daha sonra da başarı sağlayabilecek stratejiler geliştirin. Geçmişte yaptıklarınızı gözden geçirin ve bu yönde devam etmek isteyip istemediğinizi görün. Şu anda büyük kararlar vermenize gerek yok. Sadece fikirlerinizi not edin ve gelecek ay onları düşünerek geçirin.

15 Ekim’de Merkür geri giden Neptün’le üçgen açı yaptığında diğer bir üçlü açı dizisi meydana gelmeye başlayacak. Bu açı ikinci kez 13 Kasım’da Merkür ve Neptün geri giderken ve son kez 28 Kasım’da her iki gezegen de ileri giderken oluşacak.

Normalde Merkür Akrep’teyken sır saklamaya çalışırsınız. Hayatınızın tüm ayrıntılarını başkalarıyla paylaşmak istemezsiniz. Ancak Neptün'ün dahil olmasıyla ve Neptün sınırları çözdüğü için bu sırları saklamak daha zor hale gelebilir. Çünkü Neptün sırlar perdesini parçalara ayırabilir.

Bu ilk üçgen açı sırasında Neptün geri gittiği için özel detaylarınız ortaya çıkmasa da neleri bildiğinizi ve bu bilgileri gizlemenin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca bu bilgiler açığa çıkarsa ne yapacağınızı da öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Bu üçgen açının olumlu yanı zihninizin sonuçlara ulaşmak için yaratıcı yollar aramaya açık olmasıdır. Sezgileriniz artabilir. Durumları farklı bakış açısıyla görebilirsiniz. Gelecekteki başarınız için stratejiler geliştirirken bunları aklınızda bulundurun.

Son olarak üçüncü üçlü açı dizisi 19 Ekim'de Merkür’ün Plüto'yla 60˚’lık açı yapmasıyla başlayacak. Bu açının ikinci kez meydana geldiği 9 Kasım'da Merkür geri ve Plüto ileri harekette olacak. Bu açı son kez 3 Aralık 2019’da meydana geldiğinde her iki gezegen de ileri hareket ediyor olacak. Her ne kadar Merkür 20 Kasım'da ileri gitmeye başlayacak olsa da bu son açının gerçekleştiği 3 Aralık’a kadar geri hareket enerjisi hissedilmeye devam edecek.

Merkür Akrep'te olduğundan ve Plüto Akrep burcunu yönettiğinden bilinçaltı aklınıza girebilecek ve ruhsal düzeyde sizin için neyin önemli olduğunu anlayabileceksiniz. Gelecek ay boyunca sorunları çözmenin yollarını bulabileceksiniz. Merkür Plüto'yla ilk 60˚’lık açıyı yaptığında bir şeyin sizi neden rahatsız ettiğini anlamıyor olabilirsiniz. Fakat cevabı aramaya devam etmeniz gerektiğini anlarsınız. Bu açı son kez meydana geldiğinde yaşamınıza devam etmek ve ruhsal dengenizi bulmak için ne yapılması gerektiğini fark edebilirsiniz.

20 Ekim'de Venüs Satürn'le 60˚’lık açı yaptığında hayatınızı kontrol ettiğinizi düşünebilirsiniz. Herhangi bir ilişki sorununu çözmek için harika bir gün olabilir. Ayrıca mali durumunuzu gözden geçirebilir ve belki de kendinize yeni bir bütçe oluşturabilirsiniz. Bugün büyük bir satın alma yapmanız durumunda en iyi teklifi bulabilirsiniz. Herhangi bir girişim konusundaki çabalarız diğer insanlar tarafından ödüllendirilebilir.

21 Ekim’de Venüs geri giden Neptün’le üçgen açı ve Mars Ay Düğümleri Eksenine kare açı yaptığında başkalarıyla ilişkilerinizi ve bu ilişkilerin günlük yaşamınızı nasıl etkilediğini incelemeye başlarsınız.

Venüs geri giden Neptün’le üçgen açı oluşturduğunda sevgi dolu insanları ve belki de bir ruh arkadaşınızı hayatınıza getirebilir. Aynı zamanda ilişkiler konusundaki algılarınızın biraz fazla idealist olduğunu ve bir gerçeklik kontrolüne ihtiyaç duyabileceğinizi de gösterebilir. Herhangi bir yeni ilişkide yavaş hareket edin ve herhangi bir taahhütte bulunmadan önce, özellikle de finansal konuları içeren taahhütlerde bulunmadan önce, birkaç gün bekleyin.

Mars’ın Ay Düğümleri Eksenine kare açı oluşturması ev yaşamınızla profesyonel dünyanız arasında bir denge kurabilmeniz konusunda size yardım edebilir. Dış dünyada ilerlerken özel dünyanızın güvenli ve emniyetli olması önem kazanır. Mesleki başarı için çabalarken aile daha önemli hale gelir.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna girdiğinde samimi arkadaşlarınızla ve ailenizle zaman geçirmenin dünyayı fethetmekten daha önemli olduğunu fark edersiniz. Sakinleşmek ve hayatınızdaki olayları gözden geçirmek istersiniz. Başkalarının söylediklerini dinlerken aynı zamanda onların özel bilgilerini gizli tutmanın önemini de anlarsınız.

25 Ekim’de Venüs Plüto ile 60’lık açı yaptığında ve Ceres Jüpiter’le kavuştuğunda bir şeyleri başarabileceğinizi düşünürsünüz. İhtiyaçlarınızı anlar ve hayattaki seçimleriniz konusunda daha iyimser olursunuz.

Venüs’ün Plüto’yla 60’lık açı yapması size kendi yeteneklerinize güven duygusunun yanı sıra bir enerji hissi de verir. Başkalarından yardım alırken aslında onların yardımlarına ihtiyacınız olmadığını fark edebilirsiniz. Her şeyi kendi başınıza yapabilirsiniz.

Ceres Jüpiter’le kavuşuma doğru ilerlerken başarabileceklerinizi anlamaya devam edersiniz. Hedeflerinizin peşinden gidebilir ve ne gerekiyorsa onu yapabilirsiniz. Size yardım etmek isteyen bireyleri ağırlamakla birlikte, diğer kişilerin yolunuza çıkmasına da izin vermeyebilirsiniz.

27 Ekim’de Yeniay’dan önce Mars Satürn’le kare açı yapacak. Bu enerji Yeniay haritasında da hissedilecek. Kişisel ilişkileriniz ve işiniz arasında bir çelişki hissederseniz hiç şaşırmayın. Hayatınızdaki diğer insanlar çalışmak için çok fazla zaman harcadığınızı ve onlarla yeteri kadar birlikte olmadığınızı düşünebilirler. Önceliklerinizi yeniden değerlendireceğiniz alan; başkalarına yabancılaşmadan iş dünyasında başarılı olmaktır.

Yeniay'ın gerçekleşmesiyle samimi ilişkilerin önemini anlarsınız. Ama aynı zamanda profesyonel yaşamınızda başarılı olmak istersiniz. Bu alanda edindiğiniz herhangi bir hareket gücünü de kaybetmek istemezsiniz.

Yeniaylar yaşamınızda nasıl ilerlemek istediğinizi belirlemek için duygusal ihtiyaçlarınızı yeniden değerlendirdiğiniz dönemlerdir. Akrep'teki Güneş ve Ay'la samimi ilişkiler çok önem kazanır ve sevdiğiniz insanlarla zaman geçirmek istersiniz.

Aynı zamanda yaptığınız tüm girişimlerde başarılı olmak ister ve başarılı olmak için kendinizi zorlarsınız. Bu Akrep enerjisi ihtiyaç duyduğunuzda kendinizi sınırlarınızın ötesine itmenizi sağlar.

Fakat aynı zamanda Yeniay geri giden Uranüs’le karşıt açı yaptığından dikkatli olmalısınız. Çünkü bildiğiniz her şeyi yeniden değerlendirmenize neden olabilecek beklenmedik bazı durumlar olabilir. İnsanlar sizinle aynı bakış açısında olmayabilir. Beklemediğiniz ayrılıklar bile yaşayabilirsiniz. Bu Yeniay’la ilgili diğer bir konuda bu Yeniay’ın çok manevi ve karmik olmasıdır. Bu durum eğer yanlış yerdeyseniz veya yanlış insanlarla birlikteyseniz o yerden ya da bu insanlardan ayrılıkların olacağı anlamına gelir. Ancak doğru yerdeyseniz beklenmeyen ödüller alabilirsiniz.

28 Ekim’de Mars geri giden Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında inzivaya çekilip dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü bu ay çok şey yapmış olabilirsiniz. Mars fiziksel canlılığınıza hükmederken geri giden Neptün kendinizi dünyadan uzaklaştırma arzusunu yönetir. Bu yüzden bugün kendinizi düşük enerjili hissedebilirsiniz. Dinlenmek için elinizden geleni yapın. Çok yorucu bir şey yapmaya çalışmayın.

31 Ekim’de Merkür Akrep burcundayken geri gitmeye başlayacak ve 20 Kasım’a kadar da geri hareket ediyor olacak. Merkür bugün geri gitmeye başlasa da aslında Merkür'ün geri hareket enerjisini 14 Ekim’de Satürn’le yaptığı 60˚’lık üçlü açı dizisinin ilk açısı gerçekleştiğinde hissetmeye başlayabilirsiniz.

Merkür’ün Satürn’le, geri giden Neptün’le ve Plüto’yla oluşturacağı üçlü açı dizileri nedeniyle Merkür’ün geri harekette olduğu süreç, hayallerinizi düşünürken ve bilinçaltı motivasyonlarınızı anlamaya çalışırken hayatınız açısından stratejiler geliştirebileceğiniz bir zaman olacaktır. Geleceğinize nasıl ilerlemek istediğinizi bilmek için geçmişinizi gözden geçirmeniz gerekir.

Akrep'teki Merkür ile sezgileriniz artabilir ancak aynı zamanda geçmiş travmalardan şifalanabilmeniz için açığa çıkması gereken aile sırlarıyla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Tüm bunlar devam ederken, Merkür'ün içinde bulunduğu bu zaman aralığı eğer geçmiş travmalardan iyileşmeye istekli iseniz ruhsal dengenizi bulabileceğiniz bir dönem olacaktır.


Misty Kuseris ©2019
mistykuceris.com

Çeviren: Belgin Avunduk
Astroloji Dergisi


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön