Kova Burcunda Dolunay Ağustos 2019

Kova Burcunda Dolunay, ağustos 2019, kovada dolunay, kova burcunda dolunay ve etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Kova Burcunda Dolunay Ağustos 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 14 Ağu, 22:12

Resim

Kova Burcunda Dolunay

15 Ağustos 2019’da saat 15:30’da 22 derece Kova’da bir Dolunay gerçekleşecek. Sabit bir hava burcu olan Kova’daki bu Dolunay, hayatımızda özellikle zihinsel anlamda daha objektif, tarafsız, eşitlikçi ve insancıl olmamız gerektiğine işaret ediyor. Yeni ve farklı fikirlere açık olmak, Dolunay’ın işaret ettiği ayarlamaları daha kolaylıkla yapmamıza yardım edebilir.

Duygusal ve zihinsel anlamda özgür olmak ve bireyliğimizi ifade etmek ihtiyacındaysak, bunu aşırı kayıtsız, mesafeli ya da isyankar bir şekilde ifade etmek yerine, daha tarafsız ve karşımızdakinin de hak ve özgürlüklerini gözeten bir tarzda yapmak oldukça önemli. Bu Dolunay, 1 Ağustos 2019’da Aslan’da gerçekleşen Yeniay gibi Venüs etkisi altında; dolayısıyla sevgi prensibi, ilişkiler, maddi/manevi değerler ve sevdiğimiz/iştah duyduğumuz şeyler gibi temalarla ilgili olarak attığımız adımların ya da aldığımız kararların nasıl şekil aldığına ve göründüğüne ışık tutuyor.

Aslan’daki Güneş, yine Aslan’daki Venüs ile kavuşumda; bu ikisi geniş bir orbla Aslan’da son derecelerdeki Mars ile de kavuşum yapıyor. Bahsedildiği gibi, özellikle sevgi, aşk, kendimizle, dünyayla ya da karşımızdakiyle kurduğumuz ilişkiler, buralarda ne kadar “ölçülü” davrandığımız, barışı ve huzuru sağlamaya çalışırken kendimizden ne kadar “ödün verdiğimiz” ya da ne kadar doyumsuz ve talepkar davrandığımız, genel anlamda “değer verdiğimiz ve sevdiğimiz herşey” ile ilgili olarak düşünüp bazı düzenlemeler yapmamız gerekebilir.

Güneş, Venüs ve Mars kavuşumu, bu konularda daha aktif, enerjik ve dışa dönük davranmamızı sağlayabilir. Sevdiğimiz şeyler ve insanlar için harekete geçip mücadele edebilir, insanlarla daha kolay ve iyi ilişkiler kurabilir, sosyalliğimizi arttırabilir ve cesaretle arzuladığımız şeylerin peşinden gidebiliriz.

Diğer yandan zevke, eğlenceye, hazza düşkünlük, doyumsuz ve düşüncesiz bir şekilde arzularımızın peşine düşmek ilişkilerimizde sorunlara neden olabilir. Takdir edilme ve “görülme” isteğimiz oldukça artabilir. Değerimizin ve önemimizin görülmediği duygusuyla çatışmalar yaşayabiliriz. Her anlamda taleplerin ve beklentilerin ne kadar gerçekçi olduğunu sorgulamak durumunda kalabiliriz.

Kova’daki Ay’ın geleneksel yöneticisi Oğlak’ta geri hareketteki Satürn, 1 dereceyle Güney Ay düğümü ile kavuşuyor, bunların yanında yine geri hareketteki Pluto var. Modern yönetici Uranüs ise Boğa’da geri hareketine başladı. Dolunay’ın temasına uygun olarak, özellikle ilişkiler ve maddi/manevi değerler üzerinden sınanabilir, bazı durumlardan/ yapılardan özgürleşebilir, önceliklerimizi ve sınırlarımızı yeniden belirmek durumunda kalabiliriz.

Dolunay haritasının Yükselen’inde, Yay’da ileri hareketine yeniden başlayan Jüpiter ise bize sevdiğimiz şeylerin peşinden gitmek konusunda gerekli özgüveni ve fırsatı veriyor fakat Jüpiter’in Balık’ta geri hareketteki Neptün ile yaptığı kare, gerçekdışı davranarak kendimizi ve sınırlarımızı aşabileceğimizi ve hayalkırıklığına uğrayabileceğimizi de söylüyor.

Ne kadar ileri gidersek gidelim sonunda, öncekinden daha da fazla enerji harcamak zorunda kalarak başladığımız yere geri dönmek ve gerçekçi bir şekilde “gerekeni” yapmak durumunda kalacağımızı unutmamak gerekir. Daha hızlı ilerlemek istiyorsak ya da çözüme daha kolay ulaşmak istiyorsak da, bize artık yük geldiğini düşündüğümüz sorumlulukları başkalarına delege etmek ve yardım istemek işlerimizi kolaylaştırabilir.

Kova Burcundaki Ayın Sabian Sembolü

Kova’daki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi; “Talimli büyük bir ayı yere oturup pençelerini sallıyor.” şeklinde.

Bu sembol, etrafımızda olanlara beklenenin ve alışılmışın dışında yanıt vermek ve farklı bir davranış sergilemek ile ilgilidir. Başkalarının size söylediklerini yapmak ya da tekrar tekrar aynı şeyleri yapmak sizi sıkmış olabilir; bu durum sanki artık hiç kimse sizi yaptıklarınızdan dolayı ciddiye almıyormuş gibi hissettirebilir.

Yaptıklarınızı görev duygusuyla mı yapıyorsunuz? Bir görevmiş gibi üstlendiğiniz şeyleri devam ettirmek gerekli mi yoksa etkisini ya da geçerliliğini kaybetmiş olabilir mi? Yaptıklarınız gerçek doğanızı yansıtıyor mu? Durumunuzu bir gözden geçirin. Bazı yerlerde otomatiğe bağlamış gibi davranıyor, kendinizi hiç sorgulamadan fazla ödün veriyor ve enerjinizi boşuna harcıyor olabilirsiniz.

Bu sembol bu alanlara bakıp doğru dengeyi bulmamız veya eşitliği sağlamamız konusunda bizi uyarıyor. Ayrıca bu sembol eğitim, yeni beceriler geliştirmek, eğlenmek, eğlendirmek, entrüman çalmak, dans etmek ile alakalı. Kısır döngüye girdiğimizi hissettiğimiz her alanda, farklı bir bakış açısı edinmek, farklı bir davranış sergilemek ya da adım atmak hem döngüyü kırmamızda hem de potansiyellerimizi açığa çıkarıp çözümlere ulaşmamızda bize yardımcı olabilir. Kova’daki bu Dolunay eski bakış açılarından ve kalıplardan özgürleşip normların dışına çıktığımızda ve sorunlara daha objektif yaklaştığımızda cevapların bize geleceğine işaret ediyor...

Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

*The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom, Lynda Hill

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Kova Burcunda Dolunay Ağustos 2019

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 15 Ağu, 23:06

Az önce sokaktaydım.beni bilenler bilir;Sokakta olduğum zamanlar çok nadirdir:(Dolunay var bugün sanırım.Yada bugün değilde yarın dolunay günü.ona gülümsedim evet; ama diğer dolunaya gülümseme durumumdan çok daha farklı bir ruh halindeydim.Bu sefer dedim ki; bu dolunay ne getirecek; hangi korkunç yazgıları verecek bilmiyorum bana ama bildiğim tek şey var şuan:herşey düzelecek sanırım.hemen herşey;)ve beni bilenler bilir; kolay kolay bir şeyden emin olmam.çünkü hayatımın diğer adı zorluk ve huzursuzluktur...
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Kova Burcunda Dolunay Ağustos 2019

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 16 Ağu, 16:14

Bugün cuma.Ama bugün bomba gibiyim.Hayatımda ilk defa bu kadar bu mutluyum.yani dolunay ertesi..Asıl merak ettiğim yarın yani cumartesi(satürn günü)nasıl olacağım;)satürn en sevdiğim gezegen evet.çünkü en adil kararı verir.son sözü söyler evet...
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com