Yükselen Kova Burcu Özellikleri

yükselen kova, yükselen kova burcunun özellikleri, yükselen kovanın özellikleri, yükselen kova burcu, yükseleni kova

Yükselen Burcunuz ve Size Kazandırdığı Kişisel Özellikler
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 05 Ağu, 22:42

Resim

Yükselen Burcu Kova Olanların Özellikleri

Bu burç ülküyü, dehayı, buluşları, sevgiyi ve yardımı simgeler. Başkalarına yardım etmenin kendi geleceğine iyilikler getireceği bilincine ulaşmışlardır. Doğruyu, gerçeği bulmak için ellerinden geleni yaparlar. Çevrelerindeki insanlar tarafından çok sevilirler. Kararlıdırlar. Hem kendilerinin hem de başkalarının bağımsızlıklarına düşkündürler. Alçakgönüllü ve iyilikseverdirler. Dost edinme konusunda titiz davranırlar. Dürüst, bilgili ve kendine güvenen insanları arkadaş seçerler. Yuvalarında dinlenir, güç kazanır,mutlu olurlar.

Evlerini iyi düzenlemek isterler. Duyguları ile değil mantıklarıyla hareket ederler. Duygusal sayılmazlar. Sevdiklerini çok fazla eleştirebilirler. Başkalarına yardım etmeyi severler. Eşleri onlar ile yakından ilgilenmelidir. Evlenecekleri kişileri kendileri seçer, çok iyi bir ev erkeği yada ev kadını olabilirler. Fırsat buldukça gezmek,yeni yerler görmek hoşlarına gider. Akla dayanan çalışmaları yeğ tutarlar. Saptadıkları bir planı gerçekleştirmek gerekiyorsa bedenen de çalışmaktan geri kalmazlar. Toplumda saygı görürler. İlgi çeken konuşmalar yaparlar ama dinlemesini de bilirler. Düşünceleri kimi zaman günün gerçeklerinin çok ötesine çıkabilir, yani ütopik olabilir.

Yükselen Kova burcu, orijinal, yaratıcı yanı kuvvetli ve bağımsızlığına düşkün bir kişiliğin doğmasında etkilidir. Kova özgün özellikleri olan bir burçtur. Genellikle farklı bir kişilik sergileyen Yükselen Kova, çağının çok ilerisinde düşüncelere ve bakış açısına da sahiptir. Uranüs tarafından yönetilen Kova burcu, bu gezegen gibi çok farklı bir hareket çizgisine ve yaşamsal döngülere sahiptir. Uranüs’ün yörüngesindeki kaymalar gibi, Yükselen Kova’nın da hayatında pek çok sapmalar yaşanabilir.

Yükselen Kova insanı, son derece zeki, akıllı ve egzantirik bir düşünce yapısına sahiptir. Orijinal, özgün, beklenmedik ve yenilikçi düşünceler ve yaklaşımlar tipik Yükselen Kova özelliğidir. Sezgilerin karar aşamasındaki etkileri ve ani fikir değişimleri çok sık görülür. Yükselen Kova, kendisi gibi olamayı reddederek, diğer insanlara benzemeye çalıştığı zaman, psikolojik olarak rahatsızlıklar yaşar. Ufukta Kova burcu yükselirken, beklenmedik davranış biçimleri görmek, ani reaksiyonlarla karşılaşmak, norm dışı fikirler duymak son derece olağandır.

Yükselen Kova’nın en büyük korkusu, bağımsızlığından vazgeçmek ve dar bir alana “sıkışmak”tır. Dost ve arakadaş canlısı olan Yükselen Kova, grup aktivitelerinde ve ekip çalışmalarında oldukça başarılı ve katkıda bulunmayı seven bir yapıdadır. Grup birlikteliklerinde bile, bireysel bağımsızlığından vazgeçmeyen, özgür düşüncelerinden caymayan bir davranış biçimi sergiler.

Yükselen Kova insanı genellikle serin ve duygularını gösteremeyen bir yapıya sahiptir. Hümaniter yanı çok kuvvetli olmasına rağmen, duygularını ve düşüncelerini hiç bir zaman kişisel boyuta dökmek yanlısı değildir. Tüm insanlara karşı ilgi gösterebilmesine karşın, aile üyeleri gibi genellikle yakınında olan, duygusal ilişkide bulunduğu insanları ihmal edebilir.

Yeniliğe ve gelişime çok açık olan Yükselen Kova insanı, kendini düşünceleriyle özdeşleştirir. Farklı düşüncelerinin kimi zaman etrafındaki insanlar tarafından anlaşılması uzun süreler de alabilir. Kendini ifade etmesi, gerçek ihtiyaçlarını ilişkilerinde anlatabilmesi de oldukça zordur. Bağımlılığa karşı hissettiği korku da ilişkilerinde yaşadığı problemlerin temel kaynağıdır.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 29 May, 21:33

Eşim kova etkisinde..ve en iyi arkadaşım..son derece insancıl,hümanist,sevgi dolu,adil,yardımsever,dost canlısı insanlar kovalar gözlemlerime göre..benim verteksim kovada..yani bu burca çekimin büyük demek bu..beni etkileme oranı yüksek..ve onlardan çok şey öğrenebileceğimi ve öbür yarım olduğunu gösteriyor verteks..

genelde saygıdeğer insanlar oluyorlar..erdemli oluyorlar ve bu erdemden hemen hiç ayrılmıyorlar.Bu burca hayranım.Keşke kova tesiri taşısaydım.Ayrıca son derece akıllılar ve eşşiz zekaları var.Ayrıca akreplerden bile güçlü sezgileri var.Bunu şöyle izah edeyim.Akrep bazı şeyleri sezer ama kova o şeyi tüm hatlarıyla bilir.Sanki o gizli şeyi birisi ona anlatmış gibi.Evet eşim kova etkisinde.Ve en iyi arkadaşım.Onlardan çok şey öğrendim ve öğreniyorum.Sanki bana hayat yolunda rehberlik ediyor gibiler.Ama şunu da gözlemledim eşimde.O kadar insancıl ki bu insancıllık ailesinin kusurlarına kör olmasına neden olabiliyor..haksızda olsalar..diyorum ki şu şu hataları var..şu konuda canımı yaktılar..onlar böyle şeyler yapmazlar diyor..bu beni çok çok yıprattı evet..