Akrep Burcunun Gezegeni Pluto Hakkında Açıklama

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

PLUTO artık gezegen değil !

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Pzt 28 Ağu, 08:39

Pluto artık gezegen değil !

Yaklaşık 3 bin astronomun katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Astronomi Birliği’nin Prag’daki toplantısında Plüton’un ve dolayısıyla Güneş Sistemi’nin konumu kesinleşti: Astronomlar kullandıkları oylarla Plüton’un ‘gezegen’ sıfatından çıkarılmasını kararlaştırdı. Bu sayede Güneş Sistemi’ndeki gezegen sayısı 8’e inerek astronomi tarihinin en önemli olaylarından birisi gerçekleşmiş oldu.

Geçen sene kaşifleri tarafından yeni bir gezegen olarak tüm dünyaya duyurulan, “Xena” (resmi adıyla 2003 UB313) isimli gök cismi, bilim dünyasında yoğun bir tartışmaya neden olmuştu. Biraz daha küçük Plüton’la benzer özellikler taşıyan Xena, 1930’dan bu yana gezegen olarak anılan Plüton’u da ‘gezegen tartışması’ içine sokmuştu. Tartışmaların giderek artması, Uluslararası Astronomi Birliği’ni gezegen kelimesini yeniden tanımlamaya kadar götüren bir dizi toplantının gerçekleşmesiyle sonuçlandı.

Prag’da gerçekleşen ve yaklaşık 3 bin astronomun katıldığı toplantılarda gezegen tanımlaması tartışıldı. Gezegen kelimesinin anlamı için sunulan çeşitli önerileri değerlendiren astronomlar sonunda oylarını kullanarak gezegenin anlamını tekrar tanımladı. Yeni tanımlayama göre bir gök cismin gezegen olarak sayılabilmesi için (a) Güneş’in etrafında dönmesi, (b) küre şeklini kazandıracak kadar büyük olması ve (c) yörüngesinde büyük bir engelin bulunmaması gerekiyor. Yörüngesi kendisinden kat kat büyük Neptün ile kesiştiği için ise Plüton, üçüncü kural nedeniyle gezegen sıfatını kaybediyor.

Astronomi dünyasındaki bu son büyük değişimin etkilerinin ise uzun bir süre sürmesi bekleniyor. Astronomlar, bu değişimin insanlar üzerinde pek hoş bir etki yaratmayacağı üzerinde hemfikirler. Değişimin eğitim müfredatına yansıması ise bir diğer sancılı nokta olarak kabul ediliyor. Gelelim Astroloji dünyasındaki etkilerine. 1930 yılından itibaren astroloji literatürüne giren Pluto artık gezegen statüsüne girmediğine göre Astrolojik yorumlarda bu nasıl bir etki yaratacaktır.

Astrolog Gürgün bu konuda oldukça açık konuşuyor." Astroloji astronomiden farklı bir disiplindir.Onların yolları uzun zaman önce ayrılmıştır. Bu nedenle Astronomi dünyasının aldığı kararlar astrolojiyi ve dolayısıyla astrolojik yorumları bağlamaz. Ekliptik kaymalarının sonucu olarak bahar dönümünün Koç yerine Balık olması; 13. burç spekülasyonlarından sonra şimdi Pluto'nun gezegen oluşunun iptali. Bu Astronomi dünyasının yeni gelişmeler karşısında düştüğü durumu göstermekten başka bir şey değildir. Astroloji açısından bu karar hiç bir şey ifade etmez. Yorumlarında Ezoterik sistemi takip eden astrologlar zaten modern gezegenleri hesaplamalarına dahil etmezler.(Uranüs,Neptün,Pluto) Modern gezegenleri yorumlarına katan astrologlar için ise Pluto'nun sistem dahilindeki hareketleri astronomların aldığı kararla değişmeyeceğine göre astroloji açısından yorumlarda değişen bir şey yok demektir." .............

Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Pzt 28 Ağu, 12:27

GEZEGENİMİ GERİ İSTİYORUM
Olmaz olmaz deme hiç.

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Pzt 28 Ağu, 14:09

BİR AKREPORTALDA GEZEGENİNİ GERİ İSTEYEN SADECE BEN MİYİM?
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
serqet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen serqet » Pzt 28 Ağu, 14:26

yalnız değilsin serçe,ben de geri istiyorum:)

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 28 Ağu, 16:07

: ) Bu haberi TV'de ilk duyduğumda çok gülmüştüm. Bu kadar olur yani. Gezegen sayısı 12'yemi çıkarılsın Yoksa 9'da çok 8'e mi indirilsin. Birileri toplayıp bir gök cisminin Gezegen olup olmadığına karar veriyor. Ya bu zamana kadar Gezegen dedikleri şeyin yıllardır Dev teleskopla zaten resimleri çekiliyor daha öncede biliyorlardı ne olduğunu. Canı sıkılan bir değişiklik katıyor ortama. Kur'anda 12 gezegen olduğundan bahsediyor. Bizim günümüzdeki teknolojimizle bulmayı dahi başaramadığımız gezegenleri Eski uygarlıklar var diye kabul ediyor. Günümüzdekilere mevcutlar bile çok geliyor. Olsun kardeşim ne zararı var ki. Yazık değil mi şimdi tonlarca Kitap değiştirilecek. Bilinen tüm Ansiklopediler geçersiz sayılacak. Kötü bir koku alıyorum arkasında : )
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Pzt 28 Ağu, 16:34

SEVGİLİ AKREPKRAL AYNI ŞEYİ HİSSETTİK GİBİ GELDİ BEN YAZMAK İSTEMEDİM SEN TEĞET GEÇTİN BEN HALA BİR AKREP OLARAK GEZEGENİMİ İSTİYORUM VE DÜNYADAKİ BÜTÜN AKREPLERİ KONUYLA İLGİLİ OLARAK DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM.
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 28 Ağu, 16:48

Varsınlar onlar saymasınlar Sevgili SERÇE Pluto her zaman yerinde O buzdan deryanın altında gizemli gizemli bize göz kırpmaya devam edecek.

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Pzt 28 Ağu, 17:32

"Astronomi dünyasının aldığı kararlar astrolojiyi ve dolayısıyla astrolojik yorumları bağlamaz. Ekliptik kaymalarının sonucu olarak bahar dönümünün Koç yerine Balık olması; 13. burç spekülasyonlarından sonra şimdi Pluto'nun gezegen oluşunun iptali. Bu Astronomi dünyasının yeni gelişmeler karşısında düştüğü durumu göstermekten başka bir şey değildir. Astroloji açısından bu karar hiç bir şey ifade etmez." İŞİN ERBABI GEREKENİ SÖYLEMİŞ DEĞİL Mi? BENCE DE DOĞRUSU BU. ÜZÜLME SERÇE YOK OL DEDİKLERİNDE YOK OLMAYACAK BİZ GENE PLUTO İNSANIYIZ:)
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Pzt 28 Ağu, 17:35

dayanın az kaldı puluto bizimdir: )

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Pzt 28 Ağu, 17:38

DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ OLMASINI DİLİYORUM
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 28 Ağu, 18:06

plüto gezegen değilmiş, cüce gezegenmiş, ee gezegen sonuçta. bakalım daha bu gezegenler kaç defa bilim dünyasında tartışılacak. varılan sonuçlar ne olursa olsun plüton akrep burcunun öz gezegenidir ve öyle kalacaktır.
nasıl ki altın yere düşmekle değer kaybetmezse plütonda gezegen sınıfından çıkarılarak etkisini ve konumunu kaybetmez.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
giyotin
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen giyotin » Pzt 28 Ağu, 18:32

GÜLE GÜLE PLUTON, BİZİ UNUTMA

ZATEN SEN, DAHA İYİ GÜNEŞ SİSTEMLERİNE LAYIKTIN :D

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 28 Ağu, 19:47

: )

Misafir_Akrep

Akrep Burcunun Gezegeni Pluto Hakkında Açıklama

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cmt 16 Eyl, 00:22

Güneş çevresindeki en dış gezegen. Güneşten uzaklığı 5.milyar 900 milyon kilometre. Gök katlarının 7. sinde mekân tutar. Bu katta bulunan diğer yıldızlar arasındaki sıralamada en sonda bulunur. Güneş çevresindeki bir turu 248,5 yıldır.

Güneş sistemindeki en dış, en ufak ve en ağır hareket eden gezegen olmasına karşın, güçlülük yönünden en kuvvetlisidir demek mümkün.

Plüton'un bir burçta konaklama süresi 24 yıla kadar çıkabilir. Bu onun ağır bir yıldız olduğunu gösterir. Belli devrelerde hızını arttıran küçük dev, yaşadığımız yüzyıl içinde, Aslan burcunda 18 yıl, Başak burcunda 15 yıl, Terazi burcunda 12.5 yıl kalmıştır. Ve sonunda en hızlı devresine ulaşarak öz burcu olan Akrep'te sadece 12 yıl kalmıştır. Kasım 1983 den Kasım 1995 'e dek.

Bu ne demektir? Bu demektir ki, zaten yöneticisi olduğu Akrep burcunda mekan tutması nedeniyle, Akrep burcuna ait özellikleri çok güçlü bir şekilde dünyaya yansıtacaktır.

Akrep Burcu; cinsel, ölüm, hukuk ve devlet işleri, soğuk ve sıcak savaşlar, gizli kapaklı entrikalar, düşmanlıklar, gizemli güçler, pozitif ve negatif en uçlar, yönetim, miras gibi manaların yoğunlaşması ile oluşmuş bir takımyıldızdır. Ve görevi de, bu manaları oluşturan frekanslarda dalgalar yaymaktır.

Plüton ise; ilahi "var etme ve yok etme" gücünün ortaya çıkması; mevcut şartları yıkıp tamamen yeni durumları meydana getirme; gizli işler, şiddet, kin, nefret, olağanüstü güçler, üstün başarı, gözünün yaşına bakmadan zorlayıcılık, cinsel ve ölümü simgeler.

Plüton'un hızlanması ve Akrep burcunda bulunması; dünyada şiddet olaylarının, toplu ölümlerin, egzotik olayların çoğalmasına sebep olmuştur.

Ayrıca yolsuzlukların ortaya çıkarılması, gerçeklerin gün ışığına kavuşması, mevcut statülerin yıkılıp yerine yeni statüler kurulması anlamına da gelir.

Astrolojik etkilerin rotasında hareket eden ve aramızda yaşamakta olan, ışınsal kökenli "Cin" adıyla bilinen varlıklar da, Plüton'dan gelen "Açığa çık" komutunu alarak hem faaliyetlerini hızlandırmağa, hem de kendilerini daha çok belli etmeğe başlamışlardır. Bu da, gıybet, dedikodu, nefsani hırsların artması, şehvet, iftira kıskançlık gibi duyguların insanlarda güçlenmesine sebep olmuştur.

Bu küçük ama güçlü gezegen, kişiye özel durumlardan ziyade, geniş insan topluluklarını, ülkeleri, grupları yönetir.

Olaylar sinsi sinsi ve yavaş yavaş gelişerek ortaya çıkar. Hızlı hareket eden diğer gezegenler gibi çabuk sonuç vermezler.

Aynı şekilde kişiye özel haritalarda, Plüton'u, kişilik özelliklerinden ziyade kuşaksal özellikler olarak değerlendirmek gerekir.

Bütün bunlar olumsuz bir tablo çizerek acı verse de, önemli avantajlar da getirmektedir.

Bu da, insanların manevi güçlere eğilimini arttırması ve soyut değerlerin öneminin anlaşılmasına fırsat vermesidir. Acılar yaşanır, şer olarak nitelendirilir. Ama bunun altındaki hikmetlerin ne olduğu genelde pek düşünülmez!.

Plüton bulunduğu burcu tamamen terk etmeden evvel, kısa bir süre için bir sonraki burca geçer. Bir kaç ay sonra, rotar yaparak tekrar önce bulunduğu burca geri gelir. Bunu, gelecek filmin fragmanının gösterilmesi gibi kabul edebiliriz. Yani, Plüton bu hareketiyle, bir sonraki burca kesin geçtiği zaman, neler yapabileceğinden. Los Angeles (AA)- Bilim adamlarının keşfiyle güneş sistemini sarsan ve bu sene 9. gezegen Plüton'u sistemden atan yeni cüce gezegene Yunan tanrıçası Eris'in adı
verildi.

Bugüne kadar ''2003 UB313'' olarak adlandırılan sistemdeki en uzak ve buzullarla kaplı gezegene, Yunan mitolojisinde kavga ve nifak tanrıçası olarak bilinen Eris adının verildiği Uluslararası Astronomi Birliği tarafından açıklandı.

Mitolojide Truva Savaşını başlatan tanrıçalar arasındaki tartışmaya neden olan Eris adını bulan California Teknoloji Enstitüsünden Michael Brown, bu adın iyi bir seçim olduğunu belirterek, Eris'in ''geri çevrilemeyecek kadar mükemmel'' olduğunu savundu.

Plüton'dan yaklaşık 115 kilometre daha geniş olan Eris, güneş sistemindeki en uzak gezegen olarak biliniyor. Eris'in güneşten uzaklığı 14,5 milyon kilometreyi buluyor.

çöpcü:)

Okunmamış mesaj gönderen çöpcü:) » Cmt 16 Eyl, 11:12

yahu tamam kardeşim pluton gitti ise gitti bu haberi burda 5şinci görüşüm yeter artık yawww yokmu başka bişey bizde gezegenmi yok kardeşim pluton gider neptün gelir: )) üzülmeyin yawww sizin neşeniz yerinde olsun: )