Barış ilhan - Merkür'ün Geri Gidişine Dair...

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Barış ilhan - Merkür'ün Geri Gidişine Dair...

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Pzt 04 Kas, 12:43

Merkür'ün geri gidişine dair...

Biliyorsunuz ben bilgilendirici bir makale olmadıkça, gökyüzü hareketleriyle ilgili yorumları okumaya fırsat bulamıyorum, doğrusu ilgimi de çekmiyor, dolayısıyla biraz güncel ortamdan habersiz kalıyorum. Ancak geçen gün bir arkadaşım "şu Merkür'ün geri gidişini anlatsana, ortalıkta korkunç şeyler yazıyor. Karanlık güçler harekete geçecekmiş filan..." dedi.

Bilemiyorum niçin öyle yazıyorlar. Sanırım Merkür'ün Akrep'te geri gidişini düşünerek böyle diyorlar. Hani Akrep yeraltını, karanlık güçleri, kini, intikamı, manipülasyonu simgeliyor ya, tüm bunlar açığa çıkacak diye düşündüler herhalde. Peki bunlar mümkün mü? Evet mümkün olabilir. Yani içinde bastırdığın, çürüttüğün şeyler varsa, bunlar üzerine düşünebilirsin, bunları arıtmak için çalışabilirsin. Bunu yaparken farkına varmadan güç savaşına girebilirsin. Veya doğum haritanda Akrep'in bulunduğu yerde eskiden halı altına süpürdüğün bazı konularla uğraşmak durumunda kalabilirsin.

Ancak Merkür en hızlı hareket eden gezegenlerden birisi olarak tek başına büyük şeylere işaret edemez. Bir tür tetikleyici vazifesi görmesi gerekir. Bu da kişisel haritalardan saptanabilecek bir şeydir. Dolayısıyla Merkür'ün geri gidişi hakkında yazılan genel ifadelere fazla itibar etmemek gerekir. Yılda üç kere geri giden Merkür'ün bu hareketi tek başına o kadar önemli değildir. Sıradan bir gökyüzü olayıdır.

Bunun herkes için önemli olabilmesi ancak o sırada diğer önemli ve ağır transitlrle bir etkileşmesi gerekir. Bu Merkür'e baktığımızda Pluto ve Satürn'e altmışlık, Neptün'e üçgen yapıyor. Şiddetli olaylar için kare veya karşıt açı veya bunun türevlerini görmek isteriz. Bunu göremiyoruz. Ancak 20 Kasım'da geri gitmek üzere durduğunda, Akrep'e girecek olan Mars'la birleşerek Uranüs'e geniş bir kare yapabilir. O bile çok şiddetli değil. Asıl önemli olan, o tarihten sonra Mars'ın ve ileri giden Merkür'ün yapacakları açılar.

Sonuç itibariyle bence siz korkmayı bırakıp, biraz içe dönerek içinde çürütttüğünüz konularla ilgilenseniz, yarım kalan işleri tamamlasanız, önümüzde bekleyen Saturn-Pluto kavuşumuna daha esaslı hazırlanmış olabilirsiniz. Gerisini ancak haritalarınızdan söylemek mümkün.

Barış İlhan

Sevgiyle yeşerttiği bahçede kendini kuruttuğunu
çok zaman sonra anlıyor insan...