Barış İlhan - Güneş Aslan Burcuna Geçerken

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Çrş 24 Tem, 00:58

23 temmuz 2018

Güneş Aslan'a geçti. Biliyorsunuz Aslan burcu bedende kalbi temsil eder ve gerçek bir Aslan olmak "Yürek İster". Şöyle bir düşünürsek kendini olduğun gibi ifade etmek, bir şekilde bir şeyler yaratmak ve bunları insanların görebilecekleri bir yerlerde sergilemek gerçekten yürek ister. Bunun için risk almaya gönüllü olmak ve başkalarının eleştirilerinden fazla etkilenmemek gerekir. Oysa gölge yönüyle Aslan dikkat çekmeye ve hayranlığa bağımlıdır. Bir an gözler ondan uzaklaşsa incinir ve dikkati üzerine odaklamak için her şeyi yapabilir. Buna hastalanmak da dahildir. Yapıcı bir Aslan kullanımı ise en ağır eleştiriler karşısında tüm doğallığıyla durabilmek ve kendisini ifade etmeye devam etmektir. Bazen de "aslanlar gibi döğüşmektir". Kendisi yaratamayan, kendisini gösteremeyen insanlar gizli gururla neyin nasıl yapılması gerektiğini sana anlatırken ve seni eleştirirken onların karşısında "aslanlar gibi durabilmek yürek ister". Ve buna özgüven denir.

Tüm bunları düşünürken Cem Yılmaz'ın bir gösteri kasetini dinlemeye başladım. Kaset "Bu mudur yani" diye başlıyor. "Bu mudur yani gösteri?" Cem Yılmaz da "Budur" diyor. Gösterinin tümü Aslan burcunu çok iyi anlatıyor. Ben burada ancak bir kısmını özetleyebileceğim.
"Ben kendi güldüğüm hikayeyi anlatıyorum. Kendi hikayeni anlatıp onun muhatabını bulmak mutlu ediyor.... Ama sahne çok kaygan bir yer. Burada hakikaten aklını kaybedebilir insan. Hele bir de alkışlanınca aklını kaybedersin, gerçekten bir bokum zannedersin. Halbuki komiklik yapıyorsan, yalnızca komiklik yapıyorsundur. Bunun ekstra bir saygınlığa ihtiyacı yok ki... Ama seyirci çok lütufkardır. Alkışlar filan, aklını kaybedersin sahnede... (alkış) Alkışlamayın yaaa, ben onlardan değilim ki, alkışlayın diye yapmadım. Ben zaten anlatacaktım... Öyle alkış budalaları vardır. "Alkışlarla yaşıyorum" filan derler, ben onlardan değilim, normal besleniyorum.... Bunları ya kral yapıyoruz başımıza, ya da yerlerde süründürüyoruz....

Dünya çapında gösteri yapmıyorsam, terbiyesizim. Sonra millet diyor ki. Bu mudur yani? Evet bu. Ne olacaktı yani. Fikir verir bazısı, bence gösteriye şöyle bir şey ekle diye. Onu sen ekle, hadi bakalım. Ben neyi çıkarayım diye düşünüyorum....

(Seyircilerden sataşma ve ben senden komiğim savaşları) Başka yerde ürün vermeye çalışın, burada ne artistlik yapıyorsunuz bana."
Kendi sahnenizde kendinizi gönlünüzce ifade edebilmeniz, böylece kendi yaratıcı enerjinizi başkalarının ürünlerini eleştirerek harcamamanız dileğiyle.

Sevgiyle yeşerttiği bahçede kendini kuruttuğunu
çok zaman sonra anlıyor insan...