Astroloji ve Blokajlar

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Hayalkırıntısı

Astroloji ve Blokajlar

Okunmamış mesaj gönderen Hayalkırıntısı » Pzr 06 Oca, 08:40

Merhabalar. Uzun zamandır doğum haritası yorumlama üzerine araştırmalar yapıyorum. Buradaki amacım ise üyelerin doğum haritalarındaki ''başarıya'' engel olan, blokaj yaratan açı ve konumları anlamlandırabilmek. Bunun için bilenlerden benim gibi meraklı kesimi aydınlatmalarını rica ediyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten.İlgilenen olursa diye bilgilerimi buraya bırakıyorum;
09.07.1996
17:00 Zonguldak

Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Astroloji ve Blokajlar

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Çrş 09 Oca, 17:25

Örnek vererek kendi bakış açımla açıklamaya çalışayım.

Doğum haritanızda iletişiminizi belirleyen ev 3. evdir. Gezegeni Merkür Burcu ise İkizlerdir.

Güneş burcunuz ve 3. eviniz ikizler ise sosyal alanda ve iletişim konusunda çok başarılı olursunuz. Benzer durum 3. evinizde diğer hava unsuru olan terazi ve kova burçlarının bulunduğu durumlar içinde geçerli olabilir.

Hangi durumda güneş burcu ile 3. ev arasında enerjiyi kesen blokaj ve engel ortaya çıkar. 3. evinizde hava unsuru olmayan ve içe yönelmenize sebep olacak su grubu burçları akrep, balık ve yengeç veya oğlak burcu gibi toprak burcu ile bu burçların yönetici gezegenleri bulunursa enerji akışında sorun yaşanabilir.

Ancak bu her zaman benzer sorunların ortaya çıkacağı anlamına gelmemeli. Doğum haritası örümcek ağı gibidir. 3. evdeki blokaj Merkürün ikizler burcunda olması ile çözülebilir. Veya Ay burcunuzun ikizler olması ile de çözülebilir. Doğum haritasındaki 12 evin ağırlıklı olarak hava unsuru olması ile de çözülebilir. Tüm bunlar yoksa irade kullanılarak ta aşılabilir. Aile, çevre etkisi ve iyi bir çocukluk dönemi de buna destek olabilir.

Doğum haritasına irade gözardı edilerek bakılmamalıdır.
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Kullanıcı avatarı
Hayalkırıntısı

Okunmamış mesaj gönderen Hayalkırıntısı » Çrş 09 Oca, 18:45

3. evim boş ve yarısı kovada yarısı balıkta 😀 teşekkür ederim güzel cevabınız için.

Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Prş 10 Oca, 19:00

önemli değil. 3. evi örnek olarak vermiştim. Tüm konumlarınız ve doğum haritanız için o şekilde bir mantık geliştirebilirsiniz.
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Güneş

Okunmamış mesaj gönderen Güneş » Çrş 29 May, 18:38

Güneş Boğa da, 3. evimde oğlak var ve merkür koçta, şimdi engeli aşmam için neler mümkün? Şimdiden teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 30 May, 00:20

Ne gibi engeller?
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"