Doğduğunuz Aya Göre Hastalık Riskiniz

doğduğunuz aya göre hastalık riski, doğum ayına göre hastalık riskleri, doğum ayı hastalıkları etkiliyor mu

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 02 Ağu, 12:58

Resim

ABD'de bulunan Columbia Üniversitesi'nin bilim insanları, kişinin doğduğu ay ile yakalanabileceği hastalık türlerine göre ortaya çıkan riskleri ortaya çıkardı. Üniversitenin yaptığı araştırmaya göre her ayın kendine göre farklı bir hastalık potansiyeli var. Yaklaşık 1 milyon 700 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada ayınıza göre hastalığınızı tahmin etmek mümkün.

Doğduğunuz ayın hastalıkları belirlemesindeki en büyük neden ise bebeklerin çevreye karşı aşırı hassas olması. Hamilelikte maruz kalınan virüsler, bakteriler de diğer nedenler. Grip mevsiminde doğan bir bebek, grip virüsleriyle dolu bir çevreyle karşılaşıyor; yazın doğan bir bebekse polenlerle, daha hassas olduğu erken bir dönemde tanışıyor.

İşte aylara göre hastalık riskleri:

Ocak: Alzheimer, şizofreni ve solunum yolları rahatsızlığı

Şubat: Alzheimer, şizofreni, manik depresyon ve sara

Mart: Alzheimer, şizofreni, otizm, uyku bozukluğu, manik depresyon ve sara

Nisan: Lösemi, disleksi, öğrenme bozuklukları, parkinson, manik depresyon ve motor nöron hastalığı

Mayıs: Disleksi, öğrenme bozuklukları, motor nöron hastalığı ve parkinson

Haziran: Diyabet, öğrenme bozuklukları, motor nöron hastalığı ve çölyak hastalığı

Temmuz: Diyabet, çölyak hastalığı, disleksi ve öğrenme bozuklukları

Ağustos: Diyabet, çölyak hastalığı ve otizm

Eylül: Dikkat eksikliği, hiperaktivite sendromu ve astım

Ekim: Astım, sinüzit, migren ve egzema

Kasım: Astım, solunum yolları enfeksiyonları ve egzema

Aralık: Respiratuvar sinsitiyal virüs enfeksiyonu

Respiratuvar sinsitiyal virüs enfeksiyonu nedir: Bebeklerde bronşiyolit ve alt solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan virüs.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"