Şubat Ayı Astrolojik Gelişmeler ve Önemli Noktalar

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Şubat Ayı Astrolojik Gelişmeler ve Önemli Noktalar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 10 Şub, 00:33

Şubat Ayı Astrolojik Gelişmeler ve Önemli Noktalar. Şubat 2017’nin önemli astrolojik enerjileri:
- Terazi’deki Jüpiter 6 Şubat 2017’de geri hareketine başlamak üzere durağan duruma geçecek. 9 Haziran 2017’ye kadar geri hareket ediyor olacak.
- 11 Şubat 2017’de Prenumbral Ay Tutulması (dolunay) Kova’daki Güneş ile Aslan’daki Ay arasında gerçekleşecek.
- 26 Şubat 2017’de Balık’taki Güneş ve Ay’la Halkalı Güneş tutulması (yeni ay) meydana gelecek.

Şubat Ayı Astrolojik Yorumu
Şubat ayı, 1 Şubat’ta Merkür’ün Kayron’la altmışlık açı oluşturmasıyla başlıyor. Bu gün başkalarının sizi yaralamaya çalışmak için kullandıkları sözcüklerden şifalanmak için iyi bir gün olabilir. Bu gün ayrıca diğer insanların sizin onları dikkate aldığınızı gösteren iyilik ve şefkat sözcüklerini denemek ve kullanmak için de iyi bir gün. Başkalarının ihtiyaçlarını dikkate almanın onlarla daha iyi ilişkiler kurmak için çok yararlı olabileceğini göreceksiniz.

2 Şubat’ta Merkür Jüpiter ile kare açı yaptığında söylediklerinize çok dikkat edin. Bu gün çok fazla şey söyleme ve başınızı belaya sokma eğilimi vardır. Hayata iyimser bir perspektiften bakmak isterken çok fazla iyimserlik problem yaratabilir. Tutamayacağınız çok fazla taahhütte bulunabilirsiniz. Gerçekleri abartabilir ve daha sonra geri adım atmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, her yere uçabilecekmiş gibi hissedebilirsiniz, ama bir de bakmışsınız ki kaza geçirmişsiniz. ‘Dikkat’ bu gün için iyi bir kelimedir.

3 Şubat'ta Venüs Koç burcuna girecek. Mars’ın aksine, Venüs Koç burcunda rahat değildir, zararlıdır. Venüs neye değer verdiğinizi ve bu değerin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu gösterir. İlişkilere verdiğiniz değeri de gösterir. Venüs Koç’tayken başkalarının hayatınızda olup olmadığını umursamazsınız. Başkalarının ihtiyaçlarından ziyade kendi ihtiyaçlarınızın daha önemli olduğunu düşünürsünüz. Üstelik başkalarının sizi kontrol etmesini istemediğiniz için taahhütlerde bulunmaktan bile korkabilirsiniz. Olumlu anlamda Venüs Koç’tayken bağımsız olduğunuzu düşünürsünüz ve eylemlerinizin sorumluğunu almaya istekli olursunuz.

4 Şubat’ta Ceres Boğa’ya girdiğinde, başka insanlarla ilgilenmek istersiniz. Fakat sizinle ilgilenmelerini istemezsiniz. Onlara güvenemezsiniz. Sanki sorumluluk almanız gerekiyormuş gibi hissedersiniz. Herhangi zayıf bir noktayı bulmalarını istemediğinizden başkalarıyla ilgili bazı zorluklar yaşayabilirsiniz.

Ceres Boğa’da iken garip bir durum olur. Başkalarını öyle çekici bulursunuz ki onlarla ilgilenmek istersiniz. Başlangıçta sizin yanınızda kendilerini rahat hissederler. Fakat onlarla ilişkilerinizde de mesafeli davranırsınız. Bir süre sonra sizi gerçekten tanıyamadıklarını düşünürler. Size güvenebileceklerinden emin olamazlar. Buradaki anahtar, başkalarına güvenmek ve onları tanımak için zaman ayırmaktır. Aynı zamanda, sizi tanımaları için onlara bir fırsat tanıyın. Birbirinizi anladığınızda derin ve uzun süreli ilişkiler kurabileceksiniz.

6 Şubat'ta Terazi’deki Jüpiter geri hareketine başlamak üzere durağanlaşacak. 9 Haziran’a kadar da geri harekette kalacak. Bu zaman diliminde hayatınızdaki ana tema, diğer insanlarla olan ilişkilerinizi ve bu ilişkilerin hem size hem de karşınızdakine nasıl yararı olabileceğini anlamaktır. Jüpiter Terazi’de geri giderken, bu bireylerle ilişkiye devam etmek isteyip istemediğinizi görmek için ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekecek. Geçmişinizde kalan bazı bireylerin, onlarla ilişkiye girmek istediğiniz takdirde, tekrar hayatınıza girdiklerini görebilirsiniz.

Jüpiter ticareti ve hukuki konuları da temsil eder. Jüpiter Terazi’de geri hareketteyken, ister iş isterse kişisel olsun, yasal belgelerinizi yeniden gözden geçirmek için iyi bir zamandır. Böylece herşeyin yolunda olduğundan emin olabilirsiniz. Eğer bir işletme sahibiyseniz pazarlama maliyetleri başlangıçta hesapladığınızdan çok daha yüksek olacağından, yeni giriştiğiniz herhangi bir iş konusunda dikkatli olmanız gerekir. Şu anda bir pazarlama stratejisi geliştirmeniz gerekiyorsa, ortaklıklara ve ilişkilere odaklanmanız gerekir.

Ruhsal olarak, Jüpiter Terazi’de maneviyatla olan ilişkinizi ve hayatınızı nasıl yaşadığınızı temsil eder. Jüpiter geri hareket ederken, manevi hedeflerinizi yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz ve hayat tarzınızın manevi ihtiyaçlarınızı destekleyip desteklemediğine bakabilirsiniz.

7 Şubat’ta Merkür Kova’ya girer ve sonraki gün Ceres ile kare açı yapar. Arkadaşlarınızı görmekten ve sosyalleşmekten heyecan duyacağınız bir zamandır. Fakat, eğer arkadaşlarınız zorluklar yaşıyorlarsa, ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Ceres Boğa’da olduğunda, sanki normalmiş gibi onlara yardım etmekte acele ediyor musunuz? Veya Merkür Kova’da olduğunda normal bir tepkiymiş gibi onların kendilerine yardım edebilmeleri için endişelerini dinliyor musunuz? Aslında, ikisini de yapabilirsiniz. Onların kendi kararlarını bulmalarına yardımcı olan sorular sorabilirsiniz ve dinleyebilirsiniz. Ve aynı stratejiyi rehberliğe ihtiyacınız olduğunda da düşünebilirsiniz. Güvendiğiniz bir arkadaşınızdan karar vermenize yardımcı olacak soruları sormasını isteyebilirsiniz.

7 Şubat’ta günün ilerleyen saatlerinde Merkür Boğa burcuna girdikten sonra Ceres'le bir kare açı oluşturacak. Ceres Boğa burcundayken sizi ve başkalarını etkileyen çeşitli durumları dikkate alarak onları korumayı isteyebilirsiniz. Merkür Boğa burcundayken gerçekten başkalarını dikkate almak istemezsiniz. Sanki insanlar kendi davranışlarından sorumlu olmak zorundaymış gibi hissedebilirsiniz. Bu da gerilim yaratır. Bir yandan yardım etmek istersiniz. Öte yandan insanların kendi sorumluluklarını almalarını istersiniz. Düşüncenizi söylemeden önce başkalarının söylediklerini dinlemeniz daha iyi olabilir. Bazen insanlar yüksek sesle konuştuğunda, kendi yollarını bulabilirler.
Yılın ilk tutulması 10 Şubat'ta gerçekleşecektir ve bu Penumbral Ay tutulmasıdır. Bu yıl toplam 4 tane tutulma gerçekleşecektir. Amerika için en önemli tutulma ülkenin üzerinde gerçekleşecek olan 21 Ağustos’taki güneş tutulması olacaktır.

10 Şubat’ta Güneş’in Kova'da ve Ay’ın da Aslan’da olduğu Dolunay’da Ay tutulması oluşacak. Bu Ay tutulması Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'da görülecektir. Bu 114.Saros Serisinin bir parçasıdır.
Dolunay sırasında bir tutulma gerçekleştiğinde, ilerleme ve yaşamınızda değişiklikler yapma konusunda çok dikkat etmeniz gerekir. Genellikle dolunay zamanında değişiklik yapmak iyi bir şeydir çünkü dolunay, yolunuzda duran insanları veya durumları bırakmanız gerektiğini gösterir. Fakat dolunay sırasında oluşan tutulma biraz farklıdır. Tutulmalar gerçekleri gizleyebilir.

Duygusal anlamda, Ay Aslan'da olduğu için, cömert olmak ve başkalarına yardım etmek istersiniz. Fakat Ay’ın Uranüs ile üçgen açı ve geri giden Jüpiter ile altmışlık açı yapması beklenmedik durumların ortaya çıkabileceğini gösterir. Ay Kayron’la 150’lik açı oluşturduğu için, bu beklenmedik koşullar size zarar verebilir. Dikkatli olmalısınız.

Kova'daki Güneş, şeyleri farklı bir tarzda görmeye istekli olduğunuzu gösterir. Yeni fikirlere ve kavramlara açıksınızdır. Fakat Güneş’in Uranüs’le altmışlık ve geri giden Jüpiter’le üçgen açı yapması beklenmedik şeylerin olabileceğini gösterir. İyi haber şu ki, Güneş’in geri giden Jüpiter ile üçgen açı yapması nedeniyle arkadaşlar ve iş ortaklarından çok fazla yardım alabilirsiniz.
Eğer insanların fikirlerini alabilir ve cömert olmayı arzusu ederseniz beklenmedik önemli konularda anlaşma olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden nihai bir karara varmamanız halinde bile müzakerelere başlamak için iyi bir gün olabilir. Doğrusu 20 Şubat’ta Merkür Uranüs ile altmışlık açı veya 21 Şubat’ta Merkür geri giden Jüpiter ile üçgen açı yaptığında başlayacağınız müzakereler çok iyi bir sonuca varabilir.

14 Şubat’ta Kayron geri giden Jüpiter ile 150’lik açı yaptığında başkalarının duygularını pek dikkate almayabilirsiniz. Bu durum ise, başkalarının size herhangi bir destek sunmak istememesi sonucunu doğuracaktır. Bununla birlikte, size acı veren bir durumdan kendinizi soyutlamaya da karar verebilirsiniz ve bu gün bunu yapmak için güzel bir gündür. Bunun için herhangi bir neden göstermenize bile gerek kalmaz.

18 Şubat’ta Güneş Balık burcuna girdiğinde, zor anlarda üzüntü duygularını ifade etmek daha kolay hale gelir. Başkalarına yardım etmek istersiniz. Herhangi bir acıyı hafifletmenin bir yolunu bulmak istersiniz.

21 Şubat’ta Güneş Güney Ay Düğümü ile kavuşuma doğru giderken, ilerlemenizi engelleyen geçmişte kalmış bir öfkenin bırakılmasının tam zamanı olduğunu anlarsınız. Başarılı olmanızı engelleyen korkuları bırakmanın da zamanıdır.

20 Şubat’ta Merkür Uranüs ile altmışlık açı veya 21 Şubat’ta Merkür geri giden Jüpiter ile üçgen açı yaptığında, 10 Şubat’taki ilk tutulma sırasında başlattığınız görüşmelerin sonunda bir karara varabileceksiniz. Yeni kavramlara açık olduğunuz için, her iki gün de yeni yaklaşımları düşünmek açısından harikadır. Jüpiter geri giderken, planlarınızı yeniden değerlendirmeye hazırsınızdır. Tek dezavantajı, karşılanamayan çok fazla taahhütte bulunduğunuzdan dolayı çeşitli kararlarınızdan ötürü heyecanlı olmanızdır. Heyecanınızı yatıştırırsanız, iyi yaparsınız.

22 Şubat’ta Mars Pluto ile kare açı oluşturduğunda, güç mücadeleleri yaşayabilirsiniz. Güç mücadelesi potansiyelleri için arkanıza bakmanız gerekir. Diğer insanların sizden faydalanmadığından emin olmanız gerekir. Hayatta ilerlemek için yolunuza devam ettiğinizden emin olmanız gerekir.

Bu, enerjinizin düşük olduğu ve zaman ayırıp dinlenmeniz gereken bir gün olabilir. Veya, başkalarını düşünmediğiniz sadece hedeflerinize odaklandığınız bir gün olabilir. Her iki durumda da, bu, hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, kendinize saklamanız gereken bir gündür.

Bazen Merkür Satürn’e altmışlık açı yaptığında, 23 Şubat’ta olduğu gibi, kendinizi çok fazla ciddiye alırsınız. Gülümsemeyi ve hatta şakalara gülmeyi bile beceremezsiniz. Bazı şeyleri çok ciddiye almanızın nedeni ayrıntılara fazla odaklanmanızdır. Başka bir sebep de başkalarının sizin bildiğiniz kadar bilmediğine inanmanızdır. Ancak, ayrıntılarınıza fazla odaklanarak veya diğerlerinin bilmediğine inanarak, başkalarının size verebileceği iyi tavsiyelerden kendinizi mahrum etmiş olabilirsiniz.

25 Şubat’ta Merkür Balık burcuna girdiğinde, duyduğunuz her şeye inanmak istediğinizden başkalarının verdiği tavsiyelere dikkat etmeniz gerekebilir. İnsanları iyi olarak düşünmek istersiniz. Herhangi bir eylem yapmadan önce kendinizi kontrol etmek çok önemlidir. Merkür’ün Balık’ta olmasının iyi yanı, iç sesinizi dinlerseniz meselelere yaklaşmanın yaratıcı yollarını bulursunuz. Ayrıca sanatçı bir kişiliğiniz varsa, bu yaratıcı enerjiyi sanatsal çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması 26 Şubat'ta gerçekleşecek. Bu halkalı güneş tutulması yeni ayda oluşacaktır. Güneş ve Ay Balık'ta ve Neptün'le kavuşacaklar. Tutulma, 140.Saros Serisinin bir parçası. Pasifik, Şili, Arjantin, Atlantik ve Angola'yı içeren güney yarımkürede görülecektir. Bu tutulma Neptün ile kavuştuğundan, size sunulan yeni şeylere çok dikkat etmeniz gerekir. Çünkü tüm gerçekler görünmüyor olabilir. İnsanlar büyülü düşünmeye başlar. Bir şey isteyebilirsiniz, ancak elde edemeyebilirsiniz. Ayrıca, duyduğunuz tüm bilgiler doğru olmayabilir. Gerçekler çarpıtılıyor olabilir.

Önümüzdeki günlerde bu tutulmanın güçlü bir düşük akım etkisi yarattığını görebilirsiniz. Okyanustaki fırtınaya çok benzer. Ve zaten Neptün de okyanusları yönetir. Yüzeyde okyanus sakin görünebilir. Fakat altta, ihmal edildiğinde tehlikeli olan bir çekme halatı var gibidir. Önümüzdeki birkaç hafta içinde duygusal olarak, yoğun bir global olay akışına hazır olmamız gerekmektedir. Bu küresel olayların müsebbibi, güneş tutulmasından birkaç saat sonra Uranüs ile kavuşan ve ertesi gün Jüpiter ile karşıt açı yapan Mars’tır. Mars'ın bu iki açısı, 2 Mart'ta gerçekleşecek olan geri giden Jüpiter'in Uranüs'le karşıt açısını tetikliyor.

26 Şubat’ta Mars Uranüs ile kavuştuğunda ve 27 Şubat’ta geri giden Jüpiter ile karşıt açı yaptığında; bir durumu düzeltmek için derhal harekete geçmeniz gerektiği hissine kapılırsınız. Kriz olduğunu ve sorunu sadece kendinizin çözebileceğini söylersiniz. Ancak bu doğru olmayabilir. Eylemlerinizi yavaşlatmanız ve sonuçlarını düşünmeniz gerekir. Diğer insanları ve eylemlerinizin onların ihtiyaçlarını nasıl etkilediğini de düşünmelisiniz. Mevzulara çok çabuk girmeniz durumunda, pişman olacağınız bir hata yapabilirsiniz. Spiritüel seviyede, Mars'ın yaptığı açılar, aslında kendi başınıza bir şeyler yapma ihtiyacınız ile hayatınızdaki diğer insanların ihtiyaçları arasında hissettiğiniz bir iç gerginlik olabilir. Diğer insanların geleceğinizi kontrol altında tuttuğunu düşünüyorsanız, bu durumu değiştirmek için savaşacaksınız. Kendi geleceğinizin kontrolünü elinizde bulundurduğunuzu düşünmeniz ve diğer insanlarında size destek vermeye istekli olmaları, hayatınızda değişim yaratma konusunda acele etmemenize neden olabilir. Bu durum daha ziyade, hayatınızda sağlam bir temel oluşturmak için yapacağınız değişiklikler konusunda daha yavaş davranacağınız anlamına gelir.

Misty Kuceris ©2017
http://mistykuceris.com/
Çeviren: Belgin Avunduk
Yayın Adresi: www.astrolojidergisi.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir