Mars Koç Burcunda Ocak 2017

mars koç burcunda, mars koçta, marsım koçta, haritada mars koç burcunda, mars koçta nasıl etkiler, mars koç etkileri

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Mars Koç Burcunda Ocak 2017

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 28 Oca, 06:11

Hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, savaşma tarzımızı, nasıl hareket edip kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu ve belaları nasıl defettiğimizi gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcunda yolculuğuna başlıyor. Mars Koç’ta, arketipsel manada savaşçı, cesur, aktif, enerjik, atılgan, hevesli, öncü, hayatta kalan, spontan ve inisiyatiflidir.

Ben-merkezli, bireysel bir tarz söz konusudur. Koç burcu zodyakta Güneş ve gezegenlerin yolculuğuna başladığı nokta olduğundan, başlangıçları temsil eder. Mars Koç’ta daha önce gidilmemiş yerlere gitme, fethetme, yeni bir şeyleri başlatıp başkaları için de yol açma yani öncülük etme tarzında hareket eder. Burada Koç’un liderliğinin yöneticilik tarzında değil, “öncülük etme” tarzında olduğunu vurgulamak gerekir. Mars Koç’ta, yaşamla yüzleşme ve mücadele etme coşkusuna sahiptir.

Kendi doğasına ve isteklerine uygun olarak açtığı yolda, yeni maceralara girerken, cesaret ve atılganlık özelliklerini kullanır. Her şey onunla başladığından hareketleri, direkt, dürüst ve saftır. Güçlü iradeli ve bağımsız olarak kendi adına hareket edebilme, isteklerinin peşinden gidebilme söz konusudur. Mars Koç’ta, ateş elementinin sıcak ve kuru doğasıyla, daha ayrılabilir, kendi formunu tayine edip yalnız başına hareket edebilir bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden hem kendi isteklerinin peşinden gitmesi hem bazı mücadelelerde yüklerinden kurtulması bakımından bağımsız ve yalnız kalması gerekebilir. Bu şekilde, kendi isteklerinin peşinden giderken, aynı zamanda başkalarıyla da gerçek anlamda iş birliği yapma fırsatı bulur.

Gölge yönleriyle bir şeyleri coşkuyla başlatma hevesi, başladığı hiçbir işin sonunu getirememesine, hedefe ulaşamamasına neden olur. Spontan isteklerine ulaşma dürtüsü isteklerinin önündeki her şeyi yıkıp geçmesine ve isteklerini başkalarına bencilce dayatan bir zorbaya dönüşmesine neden olabilir. “Bunu böyle istiyorum ve şimdi istiyorum” diye dayatan çocukça bir tarzda davranabilir.

Başkalarının duygularına, isteklerine ve bakış açılarına kayıtsız, kör ve düşüncesiz bir şekilde, her şeyi kendi istediği yoldan yapmaya ve bunu elde etmek için kavga çıkarmaya eğilimlidir. İddialı, agresif tabiatı ve hayata olan egoist yaklaşımı, ilişkilerinde aşırı rekabet ve düşmanlığına yol açabilir. Bağımsızlığını kısıtlayan, kendisine o an meydan okuyan ve isteklerine ulaşmasını engelleyen her şeye karşı sabırsız, saldırgan ve vahşi bir tutum sergileyebilir.

Aceleciliği, düşüncesizliği, dürtüselliği, macera hevesi ve nişan almadan hareket etmesi nedeniyle kendisini gereksiz belalar içinde bulabilir, kazalara açık olabilir. Özellikle yanıklar, kesikler, silah ve trafik kazaları sonucu yaralanmalar görülebilir. Bunun yanı sıra, bu konumda güçlü arzular ve saldırganlık bastırılarak hayata karşı devamlı savunmada kalan, kendi içsel geriliminden rahatsız olarak, yersiz ve uygun olmayan bir hedefe öfkesini yönelten, pasif-agresif bir tarz da görülebilir.

Yalnız kalma korkusu ile uyum adına boyun eğen, açık yüzleşmelerden kaçan üstü kapalı bencil bir tutum söz konusu olabilir. Bu durumda Mars Koç’un ne istediğine dikkat edip, isteklerini keşfedip cesaretle bunların peşinden gitmeyi öğrenmesi gerekir. Koç’taki Mars’ın bu transitini haritanıza göre siz de değerlendirebilirsiniz.

Astroloji Dergisi - Gözde Kara
http://www.astrolojidergisi.com/

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"