Mars Balık Burcunda

mars balık burcunda, mars balıkta, haritada mars balık burcunda, mars balık burcunda nasıl etkiler, marsım balıkta

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Mars Balık Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 22 Ara, 01:19

Hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, savaş tarzımızı, nasıl hareket ettiğimizi ve kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösteren Mars Balık'taki yolculuğuna başladı. Değişken bir Su burcu olan Balık’taki Mars, duygulardan ve bilinç dışından gelen dürtülerden kolaylıkla etkilenebilir bir konumdadır. Bu anlamda kendini net, güvenli, kararlı ve kontrollü bir şekilde ortaya koyma konusunda problem vardır.

Mars Balık’ta nereden geldiği belli olmayan duyguların kontrolünde olduğundan, kendini doğru bir şekilde motive etmekte zorlanabilir. İstekler, mücadele edilmesi gereken şeyler burada fanteziler ve özlemler ile şekillendiğinden, bu yönde yapılan hamleler ve atılan adımlar verimsiz, boş ya da kişinin hayatında kaosa ve belirsizliğe neden olacak şekilde gelişebilir. Diğer yandan hayatın zorunluluklarından kaçarak, kendini uyuşturarak hiçbir şeyin peşinden gitmeme söz konusu da olabilir.

Bağımlılık temaları da buna eklenir. Bağımlılık dediğimizde geniş kapsamlı olarak bir insana, bir duruma, bir hayale, bir maddeye, bir oyuna veya TV’ye bağımlılık olarak düşünebiliriz. Belirsiz ve kafa karıştırıcı hareketler etraftakileri aldatmaya yönelik olabildiği gibi, Mars burada kendini kandıran bir konumda da olabilir. Kurtarılmayı bekleme ya da başkalarını kurtarmak isterken kurban durumuna düşme, bir ideale veya bir insana kör bir şekilde kendini adama ve bunun sonucunda yaşanılan hayal kırıklıkları söz konusudur. Öfke bilinçsizce ortaya çıkar ve Mars çaresizliği burada silah olarak kullanabilir.

Balık'taki Mars’ın olumlu ifadelerini gösterebilmesi için, bilinç dışı temaların, beş duyunun ötesindeki, yaşamın altındaki akıntının sesini duyabilmesi gereklidir. İç sesini ve sezgilerini dinleyebilmesi için “tek başına” vakit geçirmesi ve kendini dinlemesi faydalı olabilir. Hayatın önüne getirdikleriyle ve insanlarla savaşmaktan ziyade onlara karşı kabullenicilik ve merhamet geliştirmesi ve hayatın içinden su gibi akarak yoluna devam etmesi gereklidir. Burada hayattaki olaylara ve insanlara “teslim olarak” kazanılan bir zafer söz konusudur. Bazen bir sisin içinde ilerler gibi sadece burnunun ucuna bakarak, idealleri ve özlemlerine göre değil, hayatın o an sunduklarına odaklanarak ilerlemesi önemlidir.

Balık'taki Mars'ın yöneticisi Terazi’deki Jüpiter başkalarıyla ilişkilerimizdeki sınırlarımızı ve kabulleniciliğimizi kontrol etmemiz gerektiğine işaret edebilir. Balık'ın sınır problemi daha doğrusu sınırsızlığı Terazi’deki Jüpiter’in öteki insanı görmeden ve ona sormadan veren özelliğiyle birleşince bazı problemlere neden olabilir. Mars’ın diğer yöneticisi Neptün’ün de Balık’ta olduğunu düşünürsek, ne kadar müsamaha gösterdiğimizi, ne kadar özverili olduğumuzu, ne kadar verdiğimizi ve karşımızdakini ne kadar doğru değerlendirdiğimizi düşünmek ve bu konularda ölçüyü tutturmayı ve adil olmayı öğrenmek durumunda kalabiliriz.

Arketipsel olarak bir savaşçı olan Mars Balık’ta bize daha ruhani bir savaşçılığı çağrıştırır. Lao Tzu’nun dizelerinde söylenildiği gibi;

Yol’daysan her gün bir şeyler kaybedersin.
Kaybede kaybede sonunda eylemsizliğe ulaşırsın;
Hiçbir şey yapmazsan, yapılmadık hiçbir şey kalmaz.
Dünyayı fethetmenin yolu,
Hiçbir şey yapmamaktır.
Çünkü ne yapsan,
Çaban dünyayı fethetmeye yetmez.

Lao Tzu’nun burada bahsettiği şey teslimiyettir. Yaşamın akıntısıyla birlikte gitmektir. Bilinçli aklımızın isteklerini bir yana bırakıp ruhumuzun sesini dinlemektir. Bağımlılıklarımıza, özlemlerimize, fantezilerimize, rasyonel aklımıza veya egomuza göre hareket etmek değil, “an’ı” yaşayarak, o anın gereklerine ve bize söylemek istediklerine odaklanmaktır. Mars’ın Balık’taki bu transitini haritanızda düştüğü evin temalarına göre siz de değerlendirebilirsiniz.

Astroloji Dergisi/Gözde Kara
www.astrolojidergisi.com

“Sana söylediğimi bir kez daha yaz:
Işığın savaşçısının kendine ait zamana ihtiyacı vardır. Bu zamanı dinlenmek, derin düşünmek ve Dünyanın Ruhu ile bağlantı kurmak için kullanır. Bir savaşın ortasındayken bile düşünecek zamanı bulur.
Zaman zaman oturur savaşçı, gevşer, çevresinde olup bitenin olmasına izin verir. Dünyaya bakar, ona bir şeyler katmaya ya da ondan bir şeyler almaya kalkışmaz, hiç karşı koymadan kendini hayatın akışına bırakır.
Daha önce karmaşık görünmüş olan her şey yavaş yavaş basitleşmeye başlar. Ve savaşçı mutlu olur.”

Paulo Coelho, Işığın Savaşçının El Kitabı


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir