Venüs Yay Burcunda

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Venüs Yay Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 03 Kas, 13:12

Önümüzde Venüs’ün Yay Burcunda geçireceği günler var. Benim için bir fırsat bu ve ben bu fırsatı iyi değerlendirmek arzusundayım. Çünkü bu güne kadar neye karşı iştah duyabileceğimi düşünerek ya bulamadım ya da bulduklarımdan sıkılıp, çabuk vazgeçtim. Artık iştah duyduğum şeylerin tadına varmadan ve bu şeylerin içimde yarattığı anlamı hissetmeden, bunlardan kopmak istemiyorum. Bu nedenle kendimi yeni deneyimlerin kucağına atmak için içimde ki dürtüsel, coşkun arzuya kulak vereceğim. Şimdiden içim umut dolu çünkü kendimi adayacağım, sevebileceğim, ilgi duyacağım şeyleri ya da kişi/kişileri bulmak ve onlarla ilişkiler kurabilmek için uygun bir zaman diliminde olacağım inancındayım. Üstelik hak ettiğimi de düşünüyorum, çünkü bunca eğitimim ve yaşadığım hayat standardı bu maceraya atılmamı destekliyor. Bu macera ile birlikte beni daha değerli kılacak, böylelikle kendimden daha da çok memnun olabileceğim. Önümde yaşamak istediğim deneyimler var, umarım bunları tamamlayabilirim.

Önce seyahate çıkmak istiyorum. Bir karavan alıp yollara düşmek güzel bir macera olacaktır. Yol boyunca karşılaşacağım insanların yaşadıkları hayatlardan yeni deneyimler öğrenmek büyük kazanç. Tabi bunca zaman inandığım doğrularla yaşayarak ilişkiler kurdum. Bu nedenle karşımdaki insanları tam olarak anlayamadım. Hatta ilişkilerimde doğruyu bilen tarafın ben olduğumu düşündüm ve onlara prensiplerimi dayattım ve karşımdakilere kabullenici yaklaşamadığım için de çok insan kaybettim. Umarım bu seyahat ile insanların farklılıklarını kabul edecek hoşgörüye sahip olmayı öğrenirim. Hatırlıyorum da farklı ideolojilere sahip, benimkilerden farklı değer yargıları olan insanları önyargılarımla kıyasıya yargılayıp onlarla arama mesafe koymuştum. Hele ki içlerinden bir kişi hala aklımdadır. Onun sahip olduğu yaşam felsefesini küçümsediğimden, onunla fikirlerinden dolayı alay etmiştim. O da beni kibirli ve dogmatik bulduğunu söyleyerek benden uzaklaşmıştı. İsteksizce ondan ayrılmıştım. Belki de yuva kurabilme fırsatını da böylelikle kaçıran olmuştum…

Diğer yandan bu seyahat sayesinde doğaya açılıp, bir ağacın altında ya da bir sahilde oturup, tabiat ile olan uyumumu yakalamak istiyorum. Gördüğünüz gibi buna bir seyahat deyip geçmemek lazım, sadece bir yolculuk ne kadar çok şey veriyor insana, bunlardan bir diğeri de yeni tatlar, yeni heyecanlar olacaktır, bunları hayatın bana sunacağına kalben inanıyorum.

Yaşamak istediğim bir diğer deneyim ise Takım Sporu yapmak: çocukluk döneminde mahalleden çocuklar çağırırlardı, yemyeşil düzlüklerde futbol oynamak için. Ben o zamanlar kendimi bulunmaz hint kumaşı zannettiğim ve onlarla aynı seviyede olmadığımı düşündüğüm için onlara katılmazdım. Daha ziyade gelecekte ki yükseköğrenim hayatıma katkıda bulunacak kitaplar okumayı seviyor, buna uygun sosyal ortamlar içinde bulunmayı seçiyordum. Bundan hiç şikâyetçi değilim yanlış anlaşılmasın ama gençlik yıllarımı da içine alan, bu güne kadar sürdüğüm tutumumu değiştirmek istiyorum. Bunun için benim yaşımdaki insanların kurduğu amatör bir futbol takımına girdim. Her kesimden insan var bakkal, doktor, muhasebeci, zengin, fakir ve ben varım. Bu takımın içerisinde olmak, benim ve onlar için yaşamış olduğumuz hayatların paylaşılmasını sağlayacak yeni deneyimler olacaktır. Hem maç sonu bir araya geliyorlar ve çok eğleniyorlarmış. Aslında gayet sosyal, cana yakın ve eğlenceli biriyim, onlara bu özelliklerimi göstermek, zaman zaman eleştirildiğim ‘Sevgini lütfeder gibi gösteriyorsun’ eleştirisini de haksız çıkarmak, bana iyi gelecek.

Bu umut dolu beklentilerimin yanında unutmamam gereken çok önemli bir sınav var. Bu sınav Yay burcunda transitini sürdüren Satürn’e Venüs’ün kavuşum yaptığında verilecek. Umarım beni zorlayan koşullarda kurduğum ilişkileri sürdürebilirim. Bir şeyleri şişirme özelliğimi dengeler (ki burada Terazi’deki Jüpiter’e güveniyorum) yalın ve sade ilişkilerden doyuma ulaşırım.

Bir korkumu da burada söylemem gerek, bu korku, Venüs Satürn ile kavuşum yapacağı zaman, bu yazıyı yazarken yaşadığım heyecanı baskılayıp, yeni şeylere olan iştahımı kısmaktır. Çok uzaklaşmadan bahsettiğim Jüpiter’e güvenme meselesine değineyim, şöyle ki; Venüs Yay burcunda ilerlerken, Jüpiter de Terazi’de ilerleyişini halen sürdürüyor olacak. Bu nedenle Venüs ile Jüpiter karşılıklı ağırlama içerisinde olacaklar. Böylece uzlaşıya açık bir hayat görüşü benimsiyor olmaktan dolayı yaşayacağım deneyimlerin olumlu yanlarını kalıcı olarak hayatıma kazandırmak istiyorum (belki de bu kalıcılığı Satürn-Venüs kavuşumu sağlayacak).

Benim yapacaklarımdan bazıları bunlar. Sizler de hayatla, doğayla, insanlarla ilişkilerinizde size anlamlı gelmeyen, uyumsuz gördüğünüz şeyler varsa, bugün yapılması gerekenleri yarına bırakmadan, onları düzeltmek için harekete geçin. Çünkü yaşadığınız sorunların kendiliğinden çözülmesini beklemek, size mutluluğu getirecek deneyimleri yaşamadan, kaçırmanıza neden olacaktır.

Umarım bu süreç aşk, sevgi, barış ve dostluk üzerine mutluluk getirecek fırsatları ayaklarınızın önüne serer.

Astroloji Dergisi/Tolgay Yılmaz
www.astrolojidergisi.com

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"