KUANTUM ASTROLOJİ NEDİR?..

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

KUANTUM ASTROLOJİ NEDİR?..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 28 Ağu, 16:21

Kuantum Astroloji

Ruhlarımız, doğmak için belirli bir anı seçer, çünkü doğum anındaki gökyüzünün konumu, gelişimsel sürecimizin ihtiyaç duyduğu deneyimlerle uyumludur. Kuantum Astroloji, ruhun tüm yaşamlar boyu birikmiş bilgisini, geçirdiği evrimi ve getirdiği karmayı ve bu yaşamda gerçekleştirilmeyi bekleyen misyonunu, kuantum düşüncenin bakış açısıyla inceler. Kuantum Astroloji ruhumuzdan bize akmakta olan kozmik rehberliktir.

İşimiz, eşimiz, ilişkimiz, ailemiz gibi konularında “gelecekte” ne olacağı, tamamen bize bağlıdır. Bizler kuantum alanda yaratılmış olan ve bizi geri çeken kararlardan, ruhsal tekamül seviyemize göre ve evrensel yasaların denetiminde, çok daha yüksek seçimler yaparak son derece önemli değişimler gerçekleştirebilir ve yaşamımızı yeniden kurabiliriz.

Kuantum Astroloji, Ezoterik ve Ruhsal Astrolojiyi bu kuantum anlayışıyla birleştirerek çalışır ve bize değiştirmemiz gereken elektronik sinyallerimizi işaret eder.

Kuantum düşünce tekniği, insanı ve yaşamı derinlemesine inceleyen, tüm varoluşla bağlantısını spirituel açıdan da görme gayretinde olan yüksek bir bilinç enerjisi yansıtır. Kuantum bakış ile Astrolojinin yüzyıllardır var olan gizemli öğretisinin buluşma noktaları, içinde bulunduğumuz bu geçis döneminde bedensel ve duşünsel kavrama gücümüze önemli bir destek sağlamaktadır.

Kendimizle ya da sevdiklerimizle ilgili anlayamadığımız pek çok soru işareti yaşamımızda “enerji blokajları” olarak kendilerini gösterirler ve güneşimizle simgelenen özbenliğimizi gerçekleştirme yolumuzda gecikmemize sebep olabilirler.

Kuantum sahasında ise düşünce ve davranışlarımız geçmişte yaşadığımız, doğumla birlikte ya da anne karnında aldığımız etkilerle biçimlenir. Bir şekilde kayıt ettiğimiz bu olaylar beyin kimyamızı, yani duygularımızı etkiler. Bu kimyasallar hücrelere elektronik sinyaller olarak taşınır, böylece duygular daha önceki elektrik sinyallerinin otomatik olarak devreye girmesi şeklinde tanımlanır. Bizi geri çeken enerji blokajlarımız aslında geliştirdiğimiz bu çekirdek inançlara dayanabilir. Kuantum Astroloji bize bu olası inançlarımızı ve kalıplarımızı açıklar. Buna potansiyel geçmiş yaşam etkilerimizi de ekleyebilir.

Kuantum düşünceye göre bir gerçek ancak onun gerçek olduğuna inandıktan sonra üzerimizde etkili olur. Astroloji haritalarımızda ise bir gözlemci görene kadar veriler birbirinin içine geçmiş olarak kalabilir. Seans sırasında, kişinin kendisi gözlemci olarak haritasını gözlemeye başladığında, var olan potansiyeli harekete geçer. Bu sebeple seanslarda asla kehanet yapmadan, tamamen olumlu enerjiye odaklanılmakta ve olumlu potansiyel alanına birlikte çapa atılmaktadır. İçinde bulunduğumuz bu geçiş döneminin enerjisi ve gelmekte olan transitler ise, çapamızı gelen enerjilerle birlikte sörf yaparak atmamız için bize yardım etmektedir. Sonraki günlerde de açılımlar devam etmekte ve kişilerin Öz Benlikleriyle ilgili farkındalıkları artmaktadır.

Kuantum Astroloji, gitmekte olduğumuz Bilinç Teknolojileri Çağının enerjisine yönelik olarak çalışır.

Serpil Doğançay
En son MAVİ LOTUS tarafından Cum 28 Ağu, 16:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 28 Ağu, 16:23

lotus'un notu:İnşallah yaptığım bu alıntılar sorun yaratmaz siteye..yani Kral alıntı yaptığım bu yazarlardan bir uyarı almaz inşallah..alıntı yapmayım diyorum olmuyor..çünkü ilginç yazılar bunlar bence..yani en azından benim için ilginç tespitler..hatta umut verici tespitler..

Bulduğum alıntıların çoğunda kader neredeyse insanın elindeymiş gibi..yani sanki insanın tanrısallaştırılması söz konusu gibi..ama bence o kadar ileri gitmiyor bu yazılar..en azından ben bu yazılardan bu sonucu çıkarmadım..(önceki bulduğum alıntılarıda düşünün..onları da kasdediyorum çünkü)..Bence bu yazılarda insanın "cüzi iradesinin"önemi vurgulanıyor..yani bunu hafife almamamız gerektiği..çünkü pek çok şey aslında insanın elinde..çünkü insan yaradanın en değer verdiği varlık..ve yaradan bu varlığa "kendi yolunu çizebilmesi"adına çok büyük şans vermiş sanırım..ne güzel..

lotus'un notu:bu yazarın bu konuyla ilgili benzer bir yazısını sonra yazarım belki(vakit bulursam)..şuan bunun için vaktim yok..çünkü bu yazıyı alıntı yapamıyorum..nette yok..

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Re: KUANTUM ASTROLOJİ NEDİR?..

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Cmt 29 Ağu, 12:30

Kuantum benim çok duyduğum ve merak ettiğim bir konu..
Teşekkürler..
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cmt 29 Ağu, 13:38

lotus'un notu:Bu yazıdan anladığım kadarıyla "olumlu düşünmek"çok önemli hayatımızı şekillendirmekte..ve ben çocukluğumdan beri bilinçsiz olarak ve tamamen tesadüfen hep bunu yapmışım meğer..yani kendime olumlu bir gözlükle baktım..iyi biri olmasam bile iyiymişim gibi hisetmeye çalıştım..ve iyi şeyler yaptım genel olarak..yani çok doğru yapmışım..ne güzel..

bu durum bana büyük bir veli olan Bediüzamnan'ın şu sözünü hatırlattı:"Güzel gören güzel düşünür..Güzel düşünen hayatından lezzet alır"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cmt 26 Eyl, 11:47

Ekim 2008 Gokyuzu Enerjileri - Serpil Dogancay

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili Arkadaslar,

Gunes'in 22 Eylul'de Terazi burcuna girmesiyle birlikte, 23 Ekim'e kadar devam
edecek olan Terazi donemi basladi.

Zodyagin 7. burcu olan Terazi ile birlikte ilk kez karsit burclar baslar. Koc dogdugunda, karsisinda baska bir burc yoktur, o yuzden Koc'lar icin benlikleri ve ozgurce yapacaklari kesifleri cok onemlidir. Koc'un ardindan diger burclar
karsilarinda baska burc olmadan ve yine "ben" ve "benim param, benim ailem" gibi ifadelerle devam ederler ve Terazi'ye gelindiginde Zodyagin tekerlegi yarim daire olur. Koc'un karsisina gelen Terazi ile ilk kez "Sadece ben degil sen de varmissin megerse" demeyi ogreniriz. Bu noktadan itibaren diger burclarin da karsi burclari devreye girer. Boga'nin karsisina Akrep, Ikizlerin karsisina Yay yerlesir ve boyle devam eder. O yuzden Terazi, oncelikle "iliskiler ve birliktelikle" ilgilidir. "Biz" demeyi ogrenmektir.

Ilk karsit burcu baslatan Terazi, karsisindaki Koc burcunun gorus alanindadir. Bir anlamda onun onunu kapatiyordur ve bu durum genis ufuklari arastirma ihtiyaci icinde olan Koc'un hosuna gitmez. Ama Terazi Koc'a ayna olmaktadir. Terazi burclari
bu yuzden bize ayna tutarlar, aynamiz olurlar,kendi icimizdekileri bize yansitirlar. Bu bazen gormek istemediklerimiz de olabilir. Terazi zitliklarin burcudur. Tum zitliklarin, dualitenin hepimizin icinde oldugunu ve bu sekilde ogrendigimizi bize isaret eder. Bu ayni zamanda, zit uclara
cekilmemize yol acabilir ve karar vermekte zorlanmamiza sebep olabilir. Bu sebeple Terazi burclari kolay kolay karar alamazlar. Bunun bir
diger sebebi de, esitlik ve adalet tutkularidir. Bir kararin adil olmasi icin o kadar cok dusunebilirler ki, sonunda hic bir adim atamayabilirler.

Aynayi kendimize cekiduzen vermek ve daha guzel olmak icin de kullaniriz. Bu yuzden Terazi ayni zamanda guzellikle de ilgilidir ve gezegeni Venus'dur. Terazi donemi doganin en guzel ve en renkli donemidir. Terazi burclari da tum bu
renkleri iclerinde barindirirlar. Sanat, tasarim, moda ve estetikle ilgilidirler ve yeteneklidirler.

Karsit burcu Koc'dan gelebilecek tetiklemelere Terazi aldirmaz, cunku o bir diplomattir. O, denge, uyum ve baris icine girmeyi arzular, savasmayi degil. O adalettir. Ancak bazen uyum ugruna kendinden bile vazgecebilir, ki bu Terazi'nin golge
yonlerinden biridir.

Hayatimizin Terazi tarafindan etkilenen alaninda, yani haritalarimizdaki Terazi bolgesinde, basari icin denge, uyum ve diplomasiye ihtiyac duyariz. Bu alanda bizim icin onemli insanlar ve iliskiler yer alir. Bazen bu kisiler ve iliskiler bizi cok zorlayabilir, hatta dusmanlik bile yasatabilirler. Ancak Terazi ogretisi bize sevgililerin ve dusmanlarin aslinda ruh esleri olduklarini isaret eder. Tum yasananlar birlikte ogrenmek icindir. Sevgililer icimizdeki sevgiyi, dusmanlar ise icimizdeki dusmanligi, kendimizde ve baskalarinda kabul edemediklerimizi
yansitirlar bize. Ayna olurlar. "Madem ki aynayiz birbirimize, o halde siddeti birakmali ve baris yapmaliyiz" der Terazi.

Terazi 7. burctur ve Karma gezegeni olan Saturn'un 7 yillik donemlerle bize ayni kitabi yeniden okutmasiyla baglantili olarak, 7 yilda bir iliskilerimiz de yeni bir doneme girer ya da yeni bir sinavdan gecer.

Astrolojik olarak bir iliskide ciftler karsilikli olarak birbirlerinden ogrenirler. Birlikte almali ve vermeli, birlikte sifalanmali ve bu dongude terazilerimiz denge icinde olmadir. Sadece bir taraf verirse denge bozulur. Iliskilerimizde birbirimize ayna oluruz. O aynada gormek istenmediklerimizi de
gorebilir, ofkeye de kapilabiliriz. Ancak ofkelendigimiz ne varsa, bizden disari
yansiyandir aslinda.

Ne zaman ki birimizin enerjisi degisir ve artik birbirimize aynayi yansitamayiz, iste o zaman sevgi devam etse de iliskimiz bitme yoluna girer. Karsidaki aynada kendimizi goremez oluruz. Birimiz gormuyorsak, digerimiz de gormuyordur.
Evliliklerde ya da uzun sureli birlikteliklerde 7 yillik Saturn dongusunde, Saturn iste bu aynayi gosterir bize.

Terazi bize kozmik ve evrensel adaleti ogretir. Bu, karma ile de iliskilendirilir. Attigimiz her adim, aldigimiz her karar sadece bizi degil, butunu etkiler. Gecmis eylemlerimiz bugunumuzu, bugunku eylemlerimiz de yarinimizi yaratir ve hepimiz bu
dongu icinde birbirimizi etkileriz. O yuzden de sorumlulugumuz sadece kendimize degil, ayni zamanda butune yoneliktir. Bu bilince 7. burcla birlikte ulasiriz.

Sonbahar ekinoksu ile baslayan Terazi donemiyle birlikte bir anlamda ice donus baslar. Bu ay Merkur gezegeni Terazi burcunda geri gidiyor. 15 Ekim'e kadar devam edecek olan Merkur retro'su, daha fazla derinlesmemize yol aciyor. Ancak 15 Ekim'e
kadar dunyasal iletisimimize dikkat etmeli ve sozlesmelerimizi, anlasmalarimizi, detay isteyen calismalarimizi dogru yaptigimizdan emin olmaliyiz.

Geri giden Merkur bizi iliskilerimizle ilgili zorluyor. Bu ay kozmik zamani dolan ve artik birbirine ayna yansitmayan iliskiler sonlanabilir. Ancak, ego ve yanlis anlasmalar yuzunden bitebilecek iliskilere dikkat edilmeli.

Evrenden gelen enerji, bizi Kova bilincini ve goksel bilgileri dunyamiza tasima amacli sosyal gruplara daha fazla yonlendiriyor bu ay. Yeni birlesmeler basliyor, daha once birlesmis olan bilincler ise daha yakinlasiyor. Sanki koklerimizle ve goksel ailemizle daha fazla iletisime giriyoruz bu aydan itibaren.

Oglak burcunda ilerlemekte olan Jupiter, Gunese ve geri giden Merkur'e yaptigi etki ile kozmik adaleti hatirlatiyor bize ve icinde bulundugumuz gunlerde
yasadiklarimizin bir "sonuc" olduguna isaret ediyor. Terazi ogretisinde oldugu gibi, su andan itibaren ektigimiz her tohuma dikkat etmemizi istiyor, cunku
sorumlulugumuz tum evrene ve birlige yonelik. Jupiter bize yepyeni firsatlar da sunuyor.

Terazi'nin yoneticisi Venus 19 Ekim'e kadar Akrep burcunda ilerliyor ve aldigi etkilerle gercek sevgiye, butunlesme arzusuna, yuzeyde gorunenin atindaki
gerceklere ulasabilmemize yardim ediyor. Sevgi, ask ve finansal acidan derindeki gercekleri gosteriyor bize. Askta asiri sahiplenme icine girmeye dikkat.

Mars bu Ay Akrep burcunda ilerliyor. Aritma ve arinma islemleri, derin arastirmalar, gizli kalmis konularin aciga cikmasina yol aciyor. Ayrica cinsel
enerji, cesaret, irade, iyilesme gucumuz on plana cikiyor.

Saturn ve Uranus'un birirlerine etkileri kendi kendimize yaptigimiz baskilari, dis dunyadan aldigimiz baskilari isaret ediyor bize. "Tum baskilardan, kaliplardan ozgurlesin" diyor. Ayrica, icinde bulundugumuz sistemin cok otesinde calismalari, bilgileri getiriyor bize. Bilincimizi yukselterek, zamanimizin otesine gecmemiz
icin bizi destekliyor.

Yay burcunun son derecelerinde olan Pluton ile Uranus'un birbirlerine olan etkileri ise bir taraftan kaos, yikici ve tahrip edici enerji ortaya cikartirken diger taraftan da yaratici degisimleri ve yeni gorevlerin aciga cikmasina yol aciyor.
Kaosu veya yaratici degisimi secmek, bizim ozgur irademize bagli arkadaslar.
2009'dan itibaren bu etki artabilir, o yuzden olaylara bakisimiz, olaylari algilayisimiz, olana kabul gostermemiz, yasadiklarimizin altindaki sebepleri fark edebilmemiz cok daha fazla onem kazanacak.

Kurban olmadigimizi anlamamiz ve kendi icsel gucumuzu elimize almamiz gerekiyor.
Bunu hemen, su andan itibaren yapmaliyiz.
Vakit kaybetmeye zamanimiz yok.
Gitmekte oldugumuz donem bizden bunu bekliyor.
Yasamimizda yapmamiz gereken degisimleri yapmali, sonlanan enerjileri birakmaliyiz.
Bizler hic bir kisiye, hic bir ogretiye, hic bir inanca, hic bir maddeye bagimli degiliz.
Bizler zavalli, talihsiz, kismetsiz ya da kurban degiliz.
Su anda yasadigimiz her sey, daha once, belki de asirlarca once atilan tohumlarin yesermesi, agaca donusmesi.
Bunlari fark ederek enerjiyi degistirebiliriz. Su anda yeni tohumlar atabiliriz.
Hemen, "su anda".
Gercek guc kendi icimizde, Tanrisal benligimizde.
O gucu elimize almak ve gercek ozgurlugu elde etmek ise sadece kendi elimizde.
Once kendi gucumuzu bizler elimize almazsak, toplumumuzu, ulkemizi, dogamizi,
dunyamizi, evrenimizi nasil iyilestirebiliriz?
Artik uyanma vakti geldi ve geciyor arkadaslar.
Icine dogdugumuz sistemden cikma zamanindayiz.

Bu ay Terazi enerjisinin yardimiyla, tum iliskilerimize farkli bir gozle bakabilir
ve karsidan bize yansiyan her seyin aslinda bizim ihtiyacimiz oldugunu gorebiliriz.
Bizi zorlayan iliskiler, bizim icimizdeki, fark edilmeyi bekleyen yonlerimizdir.
Bu, ulkemizde yasanan iliski ve gerilimler, anlasmazliklar icin de gecerlidir.
Gordugumuz ve rahatsiz oldugumuz ne varsa, bizim de icimizde olandir.
Koc'un Terazi'ye kabul gostermeyi ogrenmesi gibi, bizler de karsit enerjiye kabul gostermedikce, birlige ulasamiyoruz.

14 Ekim'de Koc burcunda gerceklesen dolunay bu konuyu daha fazla aciga cikartabilir. Bu dolunayla bastirilmis ofke aciga cikabilir, bu enerjiyi baris ve
birlik icin yonlendirelim arkadaslar.. Ayrica, kendi isteklerimizi fark ederek, tutkuyla pesinden gitmemizin onundeki blokajlari fark ederek birakabiliriz bu dolunayla.

15 Ekim'den itibaren Merkur gerilemesi bitiyor ve dunyasal iletisimde daha rahatliyoruz. O gun gokyuzunden bonus yardim var.

17-20 Ekim arasi ve 23, 27, 28 Ekim'de gerilim hissedebiliriz.

28 Ekim gece yarisindan sonra Akrep burcunda yeniay gerceklesiyor. Bu yeniay ile hem kendi icimizdeki bilgelikle, hem de evrendeki bilgelik, bize akmakta olan goksel yardim ve atalarimizdan gelen kodlarimizla baglanti kurabiliriz.

Sevgili arkadaslar, Agustos ayindaki tutulmalarla bulundugumuz yerden cok ileriye dogru firlatildik. Bunun etkisi hala devam ediyor. Yasamimiza buyuk degisimler gelmeye basladi. Degisim kolay degil, cunku alistigimiz ve guvenlik icinde oldugumuzu dusundugumuz alanimizdan ayrilmak anlamina geliyor. Cogumuz bunu tercih etmeyiz. Ancak, bazi degisimler kacinilmaz cunku onlari kozmik zaman olarak bizler belirledik. Ne yasiyorsak kendimiz ve butunun en yuksek hayri icin olsun.
Yol almaktan, degismekten, yeni baslangiclardan korkmayalim. Bu ay, Agustos ayinda nereye firlatildigimizi biraz daha net olarak gorebiliriz.
Akista olalim.
Olana kabul gosterelim.
Eylemlerimizin sorumlulugunu alalim ve yaptigimiz her secimle butunu etkiledigimizi hatirlayalim.
Yasadiklarimizin gerisindeki sebepleri anlamaya calisalim.
Para ve paraya, maddeye, korkuya dayanan guc sistemi cokmeye basladi. Bu bekleniyordu. Pluton'un 2009'da Oglak burcuna yeniden girmesiyle bu durum daha da artabilir.
Guvenligimizi dayandirdigimiz ne varsa gozden gecirmeliyiz ve kendi gucumuzu kendi
elimize almaliyiz.
Toprak anayla yeniden baglantiya gececegimiz, atalarimizin yaptiklari gibi doga ve evrenle birligi hissedebilecegimiz bir doneme gidiyoruz, su anda yasadigimiz dogal olaylar eski ekilen tohumlarin sonuclari. Farkinda olmali ve yeni tohumlar
ekmeliyiz.

Yeni bir doneme gidiyoruz doludizgin.
Evrenden bize her zaman buyuk bir yardim var, bunu almaya kendimizi acmaliyiz.

Sevgi ve isikla,
Serpil Dogancay

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cmt 26 Eyl, 11:57

LOTUS'UN NOTU:Kuantum Astroloji anladığım kadarıyla Astrolojinin kişisellikten öte insanlara yaptığı genel etkiyi incelemekte..yani gökyüzü her bir ferde aynı etkiyi göndermekte..mesela yıkarıdaki alıntıda "Eylül-Ekim"ayının genel etlkilerini görüyoruz..Burada önemli olan kişinin bu etkilere tepkisi sanırım..bu olumlu-yada olumsuz etkileri bizim nasıl yorumladığımız,bu etkilerden nasıl yarar yada fayda sağladığımız önemli sanırım..

yani bu etkileri olumlu yada olumsuz kullanmak bizim elimizde..yada bu etkilerden fayda yada zarar elde etmek bizim elimizde..

Bir de şu var:Olumlu ve iyi yönde düşünmek çok önemli..anladığım kadarıyla iyimser olmak bize çok yol aldırabiliyor..yukarodaki alıntıya göre olumlu düşünmek neredeyse insana birçok basamak atlatıyor..belki biraz abartılmış bu kazanımlar ama ben yine de olumlu ve iyi düşüncenin insana çok yol aldıracağına inanıyorum..ve nitekim çocık yaştan beri bilinçsiz de olsa "olumlu ve iyi düşünmeyi,iyimserliği"yaşam görüşüm yaptığımdan bu konu tecrübemle sabittir..belki bu yolu izlemeseydim şuan daha zor şartlarım olabilirdi..biraz mutlu ve huzurluysam bunu olumlu düşünceme borçluyum sanırım..