burçların perileri

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

burçların perileri

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 30 Haz, 18:53

burçların perileri
her burcun bir perisi varmış...

KOÇ

PERİSİ PARADISE Paradise yani Cennet isimli perinin engelleri ortadan kaldıran Salamanderlerin (bir tür kertenkele, ejderha) ruhlarının prensesi olduğuna inanılır, o yüzden bir kertenkele resmiyle temsil edilir. Ateş elementinin sembolüdür. Doğduğunuzda bu peri kulağınıza şunları fısıldar: Çok canlı ve hayat dolu olacaksınız Her şeye meydan okuyacacaksınız Başkalarının cesaret edemeyecekleri şeylere cesaret edeceksiniz Dullara ve öksüzlere yardım edeceksiniz

BOĞA

PERİSİ VIVIAN Vivian, mitolojide maddi zenginlik getiren, yeraltindaki hazinelerin bekçisi cüce gnome'ların prensesidir, doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar: Dolu dolu bir hayat yaşayacaksın Çok hassas biri olacaksın Bülbül kadar güzel sesli olacak, şarkı söyleyeceksin Cömertliğinle kalpleri kazanacaksın Güçlü olacaksın.

İKİZLER

PERİSİ MELIOR Melior, neşe ve mutluluk elflerinin prensesidir, doğum anınızda Melior kulağınıza ı fısıldar: Ebedi gençliğin sırlarına her zaman vakıf olacaksınız Parlak bir zekanız olacak Hayal gücünüz sizi büyülü yerlere ulaştıracak.

YENGEÇ

PERİSİ MELUSINA Mitolojide, Melusina, gercek aski getiren Ondine, yani deniz kizlarinin perisidir. Dogdugunuz zaman Melusina, kulaginiza sunlari fisildar: Kalpleri aciyla dolu olanlara yardim edeceksiniz Cocuklari cok seveceksiniz Sihirli ve yaratici bir dunyaniz olacak Cok guclu sezgilere sahip olacaksiniz Nazik ve sefkatli olacaksiniz

ASLAN

PERİSİ MORGAN Morgan, mitolojide büyük fikirleri gerçekleştirmenizi sağlayan ejder ruhunun prensesidir. Doğduğunuz zaman bu peri kulağınıza şunları fısıldar: Güçlü bir kişiliğiniz olacak Ahlaki değerlere çok bağlı olacaksınız Hayatın iniş çıkışlarına dayanacaksınız Çok alçakgönüllü olacaksınız Arkadaşlarınıza hep yol göstereceksiniz.

BAŞAK

PERİSİ URGANIA Mitolojide, Urgania, talih ve para getiren yer altı hazinelerinin koruyucu elflerinin prensesidir. Doğduğunuzda Urgania perisi kulağınıza şunları fısıldar: Her zaman çok şanslı olacak, deyim yerindeyse hep dört ayağınızın üstüne düşeceksiniz. Keskin gözünüz hiçbir ayrıntıyı kaçırmayacak Asla pes etmeyeceksiniz Eviniz büyülü bir krallık olacak Vazifelerinizi asla ihmal etmeyeceksiniz. Bu yıl hayalleriniz gerçekleşecek mi?

TERAZİ

PERİSİ HOLDA Holda perisi fırsatlar yakalamanızı sağlayan Sylph'lerin perisidir. Doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar: Her zaman ahenkli, uyumlu bir yaşamınız olacak Güzel ve çekici olacaksınız Ruhunuz hep taze kalacak Bunalımlara karşı koyacaksınız.

AKREP***

PERİSİ ESTRELLA Estrella, mitolojide aşkta beklenmedik şans getiren deniz kızlarının yani Ondin'lerin prensesidir. Doğduğunuz zaman, bu peri kulağınıza şunları fısıldar: Her zaman küllerinden yeniden doğan Phoenix yani Anka kuşu gibi güçlü olacaksınız Hayattan büyük zevk alacaksınız Hayatın gizemli yanlarını çözeceksiniz Sezgileriniz size rehberlik edecek Dağları yerinden oynatacak kadar güçlü kalacaksınız

YAY

PERİSİ GLASTING Glasting perisi, mitolojide bilgelik perisi olarak tanınan ejder ruhunun perisidir. Glasting perisi doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar: Çok iyimser olacaksın Rüyalarını gerçekleştirmek için dünyanın öbür ucuna gitmekten çekinmeyeceksin Tutkulu, hırslı olacaksın Affedici olacaksın Çok büyük bir yaşama enerjisine sahip olacaksın

OĞLAK

PERİSİ TITANYA Titanya, altındaki hazineleri koruyan elflerin Kraliçesiymiş, doğarken kulağınıza şunları fısıldadığına inanılıyor: Hafızan bir fil kadar güçlü olacak, yalan söylemeyeceksin, cesur olacaksın, çabuk ve iyi öğreneceksin, hassas olacaksın.

KOVA

PERİSİ ARIEL Mitolojide, Ariel, neşe ve mizah anlayışı sağlayan Sylph prensesine verilen isimdir. Doğduğunuzda Ariel perisi kulağınıza şunları fısıldar: 'Nereye gidersen git orada iz bırakacaksın, çok yaratıcı olacaksın, büyük bir sanatçı olacaksın, sana ihtiyaç duyan herkese yardım edeceksin, çok zeki olacaksın.'

BALIK

PERİSİ SELKIE Selkie, mitolojide Ondine'lerin yani deniz kızlarının prensesidir, genellikle yanında bir fok balığıyla resmedilir, evlerimize ahenk ve neşe getirir. Doğduğunuzda sizin kulağınıza şunları fısıldar: Altıncı bir duyuyla ödüllendirileceksin Her şeye uyum sağlayabileceksin Sanatçı bir ruhun olacak Çok hoşgörülü olacaksın Ruhsal aleme çok ilgi duyacaksın.

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 30 Haz, 18:59

sevgili gececi kaynağı nedir,çok önemli tespitler var ve peri olarak değilde 12 burcun temel özelliğini baz alarak hazırlanmış...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 30 Haz, 19:08

esmer balık sıradışı bişey yok bu anlatımlarda. burçlara birer peri uydurulmuş, o perilerde burçlara sen şu olacaksın sen busun gibi klasikleşmiş burç karakterleri yazılmış. bunu okuyan herkes farkeder zaten, çok ciddiyetle yaklaşmana gerek yok yani.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 30 Haz, 19:11

gece_akrebi yazdı:esmer balık sıradışı bişey yok bu anlatımlarda. burçlara birer peri uydurulmuş, o perilerde burçlara sen şu olacaksın sen busun gibi klasikleşmiş burç karakterleri yazılmış. bunu okuyan herkes farkeder zaten, çok ciddiyetle yaklaşmana gerek yok yani.
:) anlaştık gececi akrebim,yok zaten ciddi yaklaşmadım ama dışardan okuyan biri emin ol ki aa burçların perileri varmış diye alıp gider başını:)allah bilir nereye...sağolasın paylaşım için

Kullanıcı avatarı
koyuakrep05
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen koyuakrep05 » Pzt 30 Haz, 20:06

paylasimin icin saol gece akrebi; )
Madem ki bu kere maglubuz
Netsek neylesek zaid
Gayri uzatmam sözü
Madem ki fetva bize ait
Verin ki basak bagrina mührümüzü

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzt 30 Haz, 20:12

saola sın geceakrebi benim baya hoşuma gitti bizim peri adıda pek güzelmiş(Esteralla) :D
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
muzip_yay
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen muzip_yay » Pzt 30 Haz, 20:54

güzel.. tutyor sanki benle.. : )

teşekkürer paylaşımın için.
DOLU KIRAR GEÇER AMA YAĞMUR GONCA GÜLLER AÇTIRIR...

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Re: burçların perileri

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Pzr 16 Ağu, 16:57

Teşekkürler sevdim bu konuyu.. En güzel peri de bizimki deniz kızı olduğuna göre..
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: burçların perileri

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 17 Ağu, 14:50

Bu konuya daha önce hiç rastlamamıştım..çünkü sevdim bu masalsı yaklaşımı..işin kötü tarafı ben bu yaklaşımlara gerçekmiş gibi inanabilecek bir yapıdayım..yaylar masallara inanırlar çünkü..gerçekmiş gibi..ama bir taraftanda masal olduğunu çok iyi bilen tarafları da vardır..
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..