ASTROLOJİ ÖĞRENCİLERİNE ÖĞÜTLER!

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

ASTROLOJİ ÖĞRENCİLERİNE ÖĞÜTLER!

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 17:39

Astrolojinin duayeni olan,astrolojinin pek çok farklı dalında çalışmalar
yaparak günümüz astrolojisine önderlik yapan,ışık tutan William LİLLYnin
astroloji öğrencilerine yazdığı mektup...

Sevgili arkadaşım, her kim olursan ol, yoğun çalışmalarımdan kolaylıkla istifade edebilmeni ve gözle görülemeyen ihtişamlı Tanrı’nın muhteşem ve takdire şayan faaliyetlerini alenen yansıtan yıldızlar hakkındaki göksel bilgide ilerleme niyetinde başarılı olabilmeni diliyorum. Öncelikle, Yaradan’ı düşün ve takdir et ve ona müteşekkir ol; mütevazılığını kaybetme; ve ne kadar derin ve üstün olursa olsun, hiçbir doğal bilginin aklını başından alıp, hem gökteki hem de yeryüzündeki her şeyi düzenleyen ve yöneten İlahi Gücü göz ardı etmene yol açmasına izin verme. Aksine, bilgin arttıkça, Yüce Tanrı’nın gücünü ve bilgeliğini daha da fazla takdir et ve kendini Tanrı’nın lütfünü hak etmeye ada; ne kadar iman edersen, kendinden o kadar emin olacaksın; ve Tanrı’ya ne kadar yakınlaşırsan, o kadar saf yargılarda bulunacaksın.

Kibirden ve kendini beğenmişlikten uzak dur ve akılsız yaratıkların Tanrı’ya itaat etmedikleri, kendi mantıklarına ve tutkularına göre hareket ettikleri ya da mantıksız isteklerini Tanrı’nın iradesine teslim etmedikleri o eski zamanları hatırla. Ah ne yazık! Günahkarlık her yeri sardığında ve insanlar duygularına teslim olup, mantıklarını terk ettiklerinde, her yaratık, canlı ve zararlı şey asileşti ve Tanrı’nın emrine uymaz hale geldi. Sen Tanrı için ve onun Prensipleri için dimdik dur; sonra da kendi asaletini düşün; yaratılan her şey, hem şimdikiler hem de gelecektekiler bu amaca hizmet etmek için yaratılır; Tanrı bu amaç doğrultusunda insanda vücut buldu: sen, göklerin ötesinde yaşayan ve hüküm süren, ve tüm iktidarların ve otoritelerin üzerinde yer alan İsa’yı takdir edensin. Tanrı sana ne ayrıcalıklar, haklar ve menfaatler sağladı? Sen derin düşüncelerinle yıldızların hareketlerini ve kadrini idrak edensin; meleklerle konuşansın; tüm yaratıkları yöneten ve tüm şeytani güçlere boyun eğdiren Tanrı’nın takdirini kazanansın. Öyleyse, günahkarlığa kapılıp doğanı mahvetme ya da kendini böylesi nimetlere layık olmayacak hale düşürme, ya da birkaç kusurlu zevk uğruna, Tanrı’nın korkusu aracılığıyla sana bahşettiği yüce güç, zafer ve kutsallıktan mahrum kalma. Tanrı’yı ve Tanrı’nın kulu olarak kendini düşündün; şimdi sana kendi başına uygulaman için vereceğim öğütleri kavra.

Her gün gökyüzüyle irtibata geçtiğin için, zihnini ilahi varlığın imgesine göre eğit ve biçimlendir; tüm erdem lütuflarını öğren; bu konuda yeterince bilgi sahibi ol; insancıl, nazik, sevecen ol; insanlar sana rahatça ulaşabilsinler; zavallı insanları sert bir yargıyla korkutup üzme; böylesi durumlarda kötü kaderlerini kademe kademe öğrenmelerine imkan tanı; Tanrı’nın onlar hakkındaki yargılarını değiştirmesi için, bu insanları Tanrı’nın çağrısına yönelt; alçakgönüllü ol; eğitimli, uygar, ağırbaşlı insanlarla ilişki kur; başkalarının varlıklarına göz dikme; fakirlere hem para ver hem de bedava yargıda bulun; hiçbir dünyevi zenginliğin seni hatalı yargılara sürüklemesine ya da sanatın olan bu ilahi bilime gölge düşürmesine izin verme. İyi insanları sev; bu sanatı icra eden dürüst insanları takdir et.

Genel kanıyla ters düşebilecek yargılarda bulunmaktan çekinme. Prensinin ölümüne dair yargıda bulunma; kendine uygun bir eş seç; çok sayıda arkadaşın olmasından neşe duy; mahkemeler ve anlaşmazlıklardan uzak dur; aşırıya kaçma ve her bilimi öğrenmeye kalkışma; inançlı ve kararlı ol; inancına bağlı kal ve dostun da olsa düşmanın da olsa kimsenin sırlarını ortaya dökme. Herkese iyi yaşamalarını öğütle; sen de insanlara iyi örnek ol; dönemin modasına kapılma; anavatanını sev; düşmanın bile olsa, kimseyi azarlama; hakkında kötü konuşulsa bile, sinirlenme; Tanrı hiçbir günahı cezasız bırakmaz; tüm kötülüklerin öcünü alır.

Kaynak:William LİLLY-Christian Astrology adlı kitabı

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 17:50

Allahım sadece astroloji için değil,yaşamın her alanı için,olması gereken
insan modeli için ne güzel bir açıklama,ne güzel bir yazı bütünü...

Astrologlar yaradan ile sürekli irtibat halinde olan kişileerdir,
yüce yaratıcı gökyüzündeki yıldızlar aracılığıyla bizlere kozmik tesirler
gönderir ve yaşamlarımız şekillenir,yaradanın emrinde olan bu düzen içerisinde öyle muhteşem olaylara şahit oluruz ki,
O'na olan bağlılığımız saygımız ve sevgimiz öyle yücelirki...

Günümüz astrologlarına baktığımda,bırakın bir horoskop analizini,
basit bir haritayı bile ücret karşılığı çıkartıyorlar,
her biri üstünlük yarışında,ve her biri bir dieğrinin takipcisi,
kopyacısı,ezbercisi,yenilik orjinalite adına yaptıkları hiç bir şey yok..
bu kadarıda iş görür ki görüyor diyerek bu ilmi sömürüyorlar
basitleştiriyorlar,astronomik fiyatlarla insanların önüne dayıyorlar...

alçakgönüllülük hak getire,gerçi cahil insan bilmeyen insan alçakgönüllü olmaz,ve bir insan ne kadra alçakgönüllü olursa o kadar yücelir ki farkında değilleer,çoğu satmış ruhunu kırmızıya,kırmızının efendisine,
ağızlarından bir kelam alamzsınız ne mümkün kesenin ağzı açılmadan,
anlatırsınız durumunuzu izah edersiniz,soru yöneltirsiniz minik bir cevapdır
umduğunuz sizi rahatlatacak yada önlem tedbir almanızı sağlayacak
ne mümkün geri dönmezler...sekreterlerine havale ederler...

...................

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 17:56

elbette kolay bir şey değil,astroloji ilmi ,zaman,göz nuru,beyin gücü ,
okumaya,araştırmaya,sürekli analizler yaparak onalrı karşılaştırarak müsbet sonuçlara ulaşmaya çalıştığımız bir açı için saatlerce etkisini
yanlış yapmamk için vebal altına girmemk için ,düşünmek,elemek,
transitlerdi,progresyonlardı,dönüşümdü,solardı farklı harita şekilleriyle karşılaştırmak...

evet bu bir emek elbette karşılığı olacak,fakat özellikle ülkemde ki gibi,750 ytl ki en azı kim bilir daha ne kadar dönmekte bu çark,yapılmamalı,
online eğitim,uzaktan eğitim e-mail ile eğitim,cd ile eğitim adı altında ticarileştireilmemeli...

bu ilmi yaradan sana nasip etmişse sende bu nasibini aldığın şeyi kutsal bilip,
en çok ihtiyacı olan için değerlendirmelisin,
fakirlere yardım et ve bedava yargıda yani analizde bulun diyor astrolog william lily......

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 18:03

ve ne kadar güzel söylemiş,Yaradanın kulları üzerinde verdiği yargıların,yani kötü olan kaderin yine değişmesi için insanları
yaradana yönelt dua etmelerini ve sahih kul olmalarını öğütle şeklinde...

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Pzr 25 May, 18:12

burçların varlığına inanan biriyim, burçlarımızın kötü özellikleri varsa bunları istersek düzeltebiliriz o zaman diye düşünüyorum..bu konular ilgimi çekiyor, merak ediyorum..acaba tamamen burcumun özelliklerinden farklı bir özelliğe sahip olabilir miyim ? bu mümkün mü acaba? ya da her şeyi burçlara bağlamak doğru mu? emeklicım bu konularda uzmansın..teşekkürler..

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 18:23

sevgili akrep,
astroloji ilmi benim sürekli kullandığım bir cümle ile''ASTROLOJİ KADERİN YORUMLANMASIDIR''diye ifadelendiririm,
imam-ı gazali (r.a)kimyay-ı saadet adlı kitabında geçerliliği sahih olan,ilmi
ve yaşamı ile örnek diye nitelendirdiğimiz islam alimi,bu göksel düzeni
çok iyi anlatmıştır,imam-ı gazali ve benim sentezimle yorum;

yaradan, ruhların ana rahmine düşüp kul olma vasfı için beden giydiğinde
belli bir süre sonrasında yaşam dediğimiz an başlar,
ve bu yaşam içerisinde gökyüzündeki tesirleri almaya başlarız,
gökyüzünde her yıldızın bir derecesi bulunduğu bir alan etkilediği
bazı doğa olayalrı vs..bölüştürülmüştür,
kaderimizin yazılı olduğu lehv-i mahfuzda bulunan kayıtlar bu göksel varlıkların hareketleriyel işlemeye başlar,
nasıl ki ay'ın hareketleriyle yeryüzünde birtakım doğa olayalrı oluyor ve yine ay'ın hareketleriyle insan kimaysında değişimler oluyor ise
çeşitli yıldızların doğduğumuz anda ki yerelşimine paralel ileriki yaşadığımzı süreçte bunalrın yer değiştirmesi,farklı yörüngelerde yüzmesi,
hayat alanı dediğimiz 12 ev alanına sırasıyla konuk olmaları terk etmeleri vesileelriyle kaderimiz inşaa ediliyor...

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Pzr 25 May, 18:29

evet söylediklerinle bağlantılı şeyler duymuştum, araştırmaya devam edeceğim..teşekkür ederim sevgili emekli..

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 18:34

ve devam,
sevgili akrep_s
gökyüzünde bizim kaderimiz için görevlendirilen yüce yaradanın
emir ve buyruğuyla hareket eden yıldızlar,kaderimizi inşaa eder demiştim,
karakter olarak insanın doğası değişkendir,her şekle girer her kalıba sığar,
karakterde neyi istediğimiz nasıl olmak istediğimzidir aslolan
bir akrep doğası gereği,korkutarak güç sahibi olmak ister,
saygıyı hak etmek için gerekirse diktatörlük yapabilir
oldukca fazla gurur sahibidir,kendiside kanaat getirirse birşeyde hatalı olduğuna,yargıyı başkasına bırakmaz kendi cezasını kendii verir,

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Pzr 25 May, 18:35

:oops: :oops:

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 25 May, 18:47

teşekkürler emekli ne güzel açıklamışsın bende bilgilendim bu sayede hiç bir bilgim yoktu sadece biraz merakım vardı
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 25 May, 18:53

estagfrullah,bilgim varsa yaradan nasip etti ise hepimiz için bana özel değil ki,ve bende sizlerde katılım yaptıkca merak ettikce öğrenme şevkiyle doldukca daha çok faydam olsun diye uğraşıyorum ve zevkle...

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzr 25 May, 19:07

ve en onemlısı el buruc suresı
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.