ASTROLOJİK OLARAK DÜNYA İLE BAĞLANTINIZ(A.C.G)

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

ASTROLOJİK OLARAK DÜNYA İLE BAĞLANTINIZ(A.C.G)

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Sal 13 May, 00:25

Astroloji yalnızca,doğum verilerini değerlendirip,kişinin karakteri,sağlığı,fiziki ve ruhani yapısı,gelecek potansiyelleri,zaafları vs...ile sınırlı değildir..herkesin kişisel bir yıldız haritasının yanısıra dünyanın değişik coğrafi bölgeleriyle kişisel bir bağı mevcuttur ve Astro-Carto-Graphy(A.C.G) diye adlandırılan bir harita ile bunlar açıklanabilmektedir.

Resim

insan dünya toprağından yaratılmıştır,dolayısıyla dünyevidir bedeni,dünya ile bağlantısı sadece doğduğu yerin coğrafyanın alanıyla sınırlı değildir,gökyüzü yıldızların vasıtasıyla insanın doğduğu andan başlayıp yaşam sonuna kadar geçireceği süreci koordine eder,

beden,dünya etkisi,ruh,gökyüzü etkisiyle uyumlanır ve adına yaşam denilen an başlar...

herbirimizin nedenini bilmediğimiz bir sevgi ile kendi ülkemizden doğduğumuz topraklardan bile daha çok bağlı bulunduğumuz,sevdiğimiz,kültürünü,örf ve adetlerini araştırdığımız,ve hatta günlük yaşamımıza uyarladığımız ülkeler vardır,o ülkeye ait müziği dinlediğimizde dilini bilmesek bile ne dediğini anladığımız,müziğin içinde kendimizi o ülkede bulduğumuz,yine o ülkeye ait bir fotoğraf karesi gördüğümüzde bambaşka bir boyuta gider gibi olduğumuz yerler vardır.

bunların yanı sıra,hiç gitmediğimiz halde ve hakkında fazla birşey bilmesekte gitmekten bulunmaktan ürktüğümüz,o ülkeye yada coğrafyaya ait bir söz,görüntü yada başka bir obje gördüğümüzde sebepsiz yere irkildiğimiz yerler vardır...

ve yine kadın erkek ilişkisine ve beğenilere paralel takıntı halinde aşırı derecede hoşlandığımzı önüne geçemediğimiz,hayalimizdeki partner diye tabir ettiğimiz,yada şuralı şu ülkeden olan kız/erkek bana çekici geliyor dediğimiz ülke insanları vardır...

ve bir sürü uzayıp gidecek ülkeler,coğrafyalar ve bizlerde uyandırdıkları şeyler.peki hiç düşündünüz mü astroloji penceresinden neden böyle diye,illa ki latin erkekleri/kızları,niçin japon yada çinli değil(ki onlarıda isteyen var)illaki ispanya'ya yerleşmek orada yaşamı sonlandırmak peki niçin amerika,yada fransa değil,illaki ispanyol ezgileri,ispanyol dansı(flemenko),ispanyol sanatçıları peki ama niçin bir italya,almanya değil,yada güney afrika dansları müziği değil...

işte astrolojide böyle bir sistem var nedenlerini bulan,açıklayan ve yaşamınızda dünya ile aranızdaki bağı açıklayan...venüs ve juno incelenerek yaşam partnerinizin uzaktan gelme potansiyeli var ise hangi ülkeden olacağı,diyelim yabancı ortaklı bir proje taslağınzı var bu ortağın hangi ülkeden olacağı,yine hangi ülkeleri ziyaretinizin sizin için karlı olacağı,hangi ülkelerde başınıza kötü şeylerin felaketlerin geleceği vs...bu aynı zamanda mundane astroloji dediğimiz ülkelerin horoskoplarında da kullanılan bir yöntem...

örnek bir harita ekliyorum,çok sevdiğim yakın bir arkadaşıma ait A.C.G.HARİTASI...

TEORİK VE TEKNİK BİLGİSİ HAKKINDA DETAYLI AÇIKLAMADA BULUNMADIM,isteyen astrolojiye gönül veren merak eden olur ise gerekli açıklama tarafımdan yapılacaktır...

Hazırlayan-Kaynak:Emekli

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Sal 13 May, 11:42

"Ey insanlar!.. Muhakkak ki, biz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık ve sizleri kabilelere ayırdık ki, birbirinizi tanıyasınız..." (Hucurat, 13).

Bu ayet açıklamış olduğunuz tanımların tümünü ifade ediyor..

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Sal 13 May, 11:45

teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 13 May, 12:03

paylasiminiz icin tesekkurler emekli
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Sal 13 May, 12:08

yalnızefe yazdı:"Ey insanlar!.. Muhakkak ki, biz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık ve sizleri kabilelere ayırdık ki, birbirinizi tanıyasınız..." (Hucurat, 13).

Bu ayet açıklamış olduğunuz tanımların tümünü ifade ediyor..
o halde ne mutlu bana ,bir teoriyi,astrolojideki bir konuyu,yüreğimden geldiği gibi tanımladıysam,yüreğimdeki kitapdan yazmışsam,ve ne mutlu size bunu idrak etmiş ve Yaratıcının sözleriyle eşleştirmeyi münasip görmüşseniz ki gayet yerinde bir ayet ile hemde...

teşekkürler sevgili Efe

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 14 May, 13:57

Yay Burcu insanları neden acaba yabancı kültürleri çok seviyor..ve yabancı ülkeleri keşfetme onlarda adeta bir tutku halinde..bunu bu konu ile açıklayabiliriz belki ama bunu neredeyse tüm yay insanlarına genelleyebilirz..ve bu durum yaylarda çok belirgin..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Çrş 14 May, 14:40

ben sevmiyorum ,hicte beni cekmiyorlar yabanci yerler. :D
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Çrş 14 May, 14:42

nedenide sanirim,yurt disinda yasamamdir
P.Ustinov

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Çrş 14 May, 14:47

sevgili kahve,öz burcu,ay burcu,yükselen burcu yay olan ve haritasında belirgin yay jüpiter etkisi bulunan insanlar Allah'ımın bir lütfu ama hemen hemen hepsi şu yada bu şekilde yurt dışı ile bağlantısı olan,yani anavatanı dışında başka bir ülkeyle bğlantısı olan,ya eğitim,ya iş,ya evlilik,ya çalıoşma,ya çok yakın akrabalartı yurt dışında olan,ülkesinde ise yurt dışı kaynaklı işler yapan kişilerdir....
ve şimdi sevgili kahve yurt dışında yaşıyorsun yay burcusun anavatanın Türkiye şimdi bu durumda yay 'larla alakalı bu durm dahada netleşiyor...

emin ol ki gözümle görmediğim,aklımla onaylamadığım beynimin süzgecinden geçirmediğim hiç bir şeyi ama hiç bir şeyi ne savunurum ne yazarda o güzel çenemi yoraraım:))))

sevgimle kal

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 14 May, 14:54

Burda şu aklıma geldi..zaten kahve yurdışında..Türkiyeyi seviyorsa ki zaten Türkiye Sevgili Kahve'ye göre yurtdışı:)..

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Çrş 14 May, 15:05

vermis oldugun örnekleri bakarsak türkiyede herkezin yay etkisi var. :D

asil demek istedigim baska kültürleri tanimak icin bulundugum yerden ayrilmam.kültür meragim yok.bir doyumda ola bilir,sürekli farkli kültürlere mensup olan insanlar ile karsilastim ve karsilasiyorum.bi coguda cekici gelmiyor.
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Çrş 14 May, 15:06

orasida dogru lotus
P.Ustinov

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Çrş 14 May, 15:11

hayır kahve yanılıyorsunuz,evet dışardan bakınca öyle bir tutum olabilir lakin özümüzde bu vatanı kültürünü insanını toprağını sonsuza dek asla ve asla bırakamayız terk edemeyiz,evet ekonomik şartlar yüzünden gözler oluyor,bilimadamlarına verilmeyen değer yüzünden göçler oluyor fakat bu çok azı kapsıyor,millet olarak mozaik bir milletiz,çeşnili bir kültürümüz var,aynı mahallede bir yerde boşnak düğünü,bir yerde adıyaman düğünü,diğer yerde ankara düğünü olan bir kültürümüz var,oluşumumuz var,evet a.b ye girmek istiyoruz(bence gereksiz zira a.b.kısa sürede dağılacak)millet olarak ve bu kültür değil,ekonomik,yay ülkemiin haritasında 5.ev dilimi ile 6.ev dilimi arasında buda aşk,çocuk,hizmet olayını kapsıyor,ülkemizden hizmet bağlamında yurt dışına giden pek çok kişi olmuştur yay etkisi 6.ev,ülkemize gelen ve burada evlilik yapan aşk evliliği yapan pek çok yabancı insan olmuştur,5.ev yay etkisi vs...

güzel bir konuya doğru gidiyoruz sizlerde görüş bildirin fırsat buldukca bende katılırım:)

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 14 May, 15:14

Yabancı kültür merakı tabiki ANAVATANI terk hissi vermek zorunda değil..bu sadece meraktır..ama bende çok güçlü..sanki doğru bir ülkeye gidersem daha mutlu olacağım gibi geliyor..

yada burda yaşadığım çok acı tecrübelerle belki de anılarımdan kaçmak istiyorum..

gbk
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gbk » Çrş 14 May, 16:29

emekli,
bilgilerim yanlıs degılse öz burcum akrep ama yukselen ve ay burcum YAY ama bu duurm sızın teorınızı desteklemıyor : ( su yasıma kadar ne yurtdısına gıttım ne de gıtmek ıstedım.hatta gıtme ımkanım olabılecekken kabul etmedım : (