Medikal Astroloji

medikal astroloji, medikal astroloji nedir, medikal astroloji ve burçlar, sağlık astrolojisi, burçların hastalıkları

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Misafir_Akrep

Medikal Astroloji

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 09 May, 00:31

Resim

Medikal Astroloji

Medikal astroloji, insan vücudunun işleyişiyle ilgilenen astroloji dalıdır. Yetkin bir medikal astrolog, bir kişinin doğum haritasını analiz ederek, o kişinin vücudunun güçlü ve zayıf yönlerini, çeşitli hastalıklara yatkınlık durumunu ve beslenme hatalarını saptayabilir.

Hastalık durumunda, hastalığın şiddetini ve süresini önceden saptamak için yöntemler kullanır. Bir medikal astrolog, bazen, decumbiture haritası adı verilen bir harita kullanarak, hastalığın gidişatını anlamaya yardımcı olabilir. Bu astroloji türü, astrologların doğum zamanını nadiren bildikleri eski zaman astrolojisine dayanmaktadır. Doğum zamanı yerine, hastalığın başladığı veya hekimin hastanın tahlillerini analiz ettiği zamanı esas alan bir harita hazırlanır.

Decumbiture haritası, günümüzde, doktorun teşhis zamanına ya da hastalığın başlangıç zamanına göre hazırlanabilir. Medikal astroloji ameliyat zamanının seçiminde de yardımcıdır. Medikal astrolog bir yüz germe operasyonundan okuldaki bir aşı kampanyasına kadar herhangi bir şey için en uygun tarih ve zamanı belirleyebilir.

Kişinin doğum zamanını bilmek her zaman en arzu edilen durum olsa da, medikal astrolog, bu mümkün olmadığında, müşterinin prosedür için en uygun zamanını belirleyebilir. Tıbbi bir aciliyet varsa, elektif (seçim) astrolojiyi kullanmaya gerek olmayacağı açıktır. Medikal astroloji hastalık teşhisinde de kullanılmamalıdır. Hastalığı teşhis edebilecek yegane kişi bir tıp doktorudur. Hatta bir tıp doktoru medikal astrolojiyi iyi bilse de, doğum haritasına göre teşhis koymamalıdır. Çeşitli hastalık türlerine yatkınlığı belirleyebilir, sağlık problemlerinin ortaya çıkabildiği stres dönemlerini veya canlılığın azaldığı dönemleri çoğu zaman görebilirsiniz. Fakat hiç kimse bir hastalığı sadece doğum haritasına bakarak teşhis edemez. Böyle bir girişimde bulunulması da doğru değildir.

Tıp doktoru bir hastalığı teşhis ettiğinde, medikal astrolog da, doğum haritasından hastalığın şiddetini ve süresini anlayabilir. Hastalığın tam olarak ne zaman başladığını veya teşhis edildiğini bilmek, her zaman yarar sağlar. Bu durumda, medikal astrolog o tarihte müşterinin hangi gezegen etkileri altında olduğunu anlayabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, eğer teşhisin zamanı kaydedilmişse, medikal astrolog o zamanı esas alan bir decumbiture haritası hazırlayarak, hastalığın gidişatı hakkında daha fazla bilgi elde edebilir.

Astroloji Dergisi

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 00:49

sevgili efe,
bizler yani astroloji öğrencileri kişilerin sağlık durumlarına bakarken,belirli kıstaslarımız var onları ilk önce baz alırız,ardından transitlere yöneliriz,astreoidlerin konumuna ki ceres sağlıkla alakalı önemli ipuçlaarı verir,vesta da daha çok psikolojik sağlıkla alakalıdır,ardından sabit yıldız konumlarına bakarız,ve en son sanal noktalar olan hastalık noktasını hesaplarız...

şimdi gelmiş olduğumuz bu noktada medikal astrolojinin işleyişi hakkında bana bu maddeler gibi yazarak yardımcı olabilir misiniz?

arasında ki fark nedir?

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 09 May, 01:06

Sana bir soru:
Ülkemizde çok fazla gizli bir eşcinsel eğilim ve psikoseksüel bozukluklar var. Geçen gün Ankara Life dergisinde okuduğum İrem Nur Gül hanımın köşesinde KADER'in tüzüğünü hazırlayan Munise DAYI ile yaptıkları röportajdan bir pasaj aktarayım: "KADER'e danışmanlık hizmeti almak için gelen bayanların çoğunun aktardığına göre erkek kadından anal cinsel istiyor fakat kadın kabul etmeyince kocası başka bir erkeğe(!) gidiyormuş. Böyle vakalar çok olunca biz de şöyle bir istatistik ortaya çıkardır: Türkiye'de her 10 erkekten 4'ünün hayatında erkek(!) var."
Yeşilçam filmlerini izleyenler bilirler ki çok fazla erkek homoseksüelliği işlenir. Ben bu röportajı okuyunca hiç şaşırmadım. Ama gerçekten ülkemizde bastırılmış ve gizli bir lutilik yaşanıyor. Bayan homoseksüelliğini de işin içine katarsak işinden çıkılmaz ama fazla dağıtmadan bir astroloji yorumcusu olarak ülkemizin horoskobunu göz önüne getir.. Sence bu durumu hangi harita yorumu ile açıklardın? İşte buna vereceğin cevap medikal astrolojide aslında Güneşin hangi burçta kaç derecelik açı yaparak medikali etkilediği mi yoksa planetlerin mi cinsellik dahil bir çok sağlık sorununda daha önemli olduğu konusunda bir fikir birliğine varmamızı sağlayacaktır.
Sence bu toplumsal sorun hangi konumlarla açıklanabilir?

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 01:15

sevgili efe bunun için pat diye şimdi yanıtta yazabilirim lakin önce benim sorumu yanıtlayabilir misiniz?medikal astroloji hakkında henüz derinlemesine bir araştırma inceleme yapmadım ve hatta okuduğum makale sayısı bile çok azdır,fakat varlığını kabul etmekteyim,tıbba bir nevi yardım niteliğinde ki ibni farabi'nin de medikal astrolojiden yararlandığına inanıyorum,okuduğum güvenilir bi makaleden dolayı...

şimdi medikal koç burcu dedik,ve 1 den 29 a kadar dereceleri yazdık ve karşılığınıda yazdık,burada bu derecelere denk gelen planetler mi ele alınacak?

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 09 May, 01:22

Öncelikle Güneşin bulunduğu burçların açıları..Sonra sağlığı ilgilendiren ev ve burcun konum ve açıları. Yükselen dış fizik olduğuna göre bunun da açılar önemlidir ki fiziki görünüm de sağlığa girer. Daha sonra etki sırasına göre tüm burçlar incelenmelidir. Çünkü bir insanın bünyesinde 12 burcun hepsi de gözlemlenebilir tabi bunlar planetlerin o burca kattığı güç ve konumların birbiriyle olan açılarına göre güçlenecek veya zayıflayacaktır..
Sorumu sormamın sebebi buydu. Yani Güneş Akrep burcunda ki buradaki açılar çok önemli. Sigmund Freud'un da 8. ev ile de açıklamaya çalıştığı ve psikoseksüel bozukluklarla ilgili araştırma konuları mevcuttur.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 01:36

sevgili efe yanıt için çok teşekkürler sanırım anlamışım bende aynen yazdığınız gibi işlediğini düşünmüştüm,gelelim yukarıda yöneltmiş olduğunuz soruya,türk toplumu olarak,aşk evimizi akrep işgal etmiş,aşka maceraya riske cinsellik boyutunda yönelmeye meraklı bir toplumuz ve bunu gündüz gayet düzgün işinde gücünde bireylerken ,genelde gizli yapan bir toplumuz,5.ev macerayı sever,değişikliği sever,riski sever demiştik,alışılmışın dışında olan ilişkilere yönelimde epey fazla...yalnız sevgili efe ben cinsel konularda daha çok uranüs'e dikkat ederim,uranüs bohem hayatların,farklı arayışalrın,asiliğin,ani değişimin,cinsel tutum ve sapkınlıkların da gezegenidir,8.evimiz kova ve yöneticisi Uranüs,yani gizli aşk,cinsel ilişkilerimizin kaynağı bu bohem gezegen asi gezegen,ve her ne hikmetse uranüs deşifre edici bir gezegen olamsına rağmen 8.evde perdelenmesinden dolayı bu yönümüz toplumun tümünü ayaklandıracak etkisi altına alıp kaosa sürükleyecek durumlara ulaşmıyor...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 09 May, 01:39

Hmm Uranüs gerçekten bana mantıklı geldi. Bu açıdan bakmamıştım hiç. Ama tüm bu toplumsal olayların kaynağında 8. ev konumlarına bakmak yeterli olacaktır.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 01:50

evet sevgili efe,uranüs-8.ev ilişkisi,yani akrep bağıntılı uranüs,
bakınız şimdi,uranüs boşanmayı tetikleyen bir olanettir horoskoplarda,şöyleki transit uranüs 7.evdeki natal güneşin üzerinden geçiyor ve bu etki ilişki gezegenlerinden venüs,mars,ay gibi gezegenlerle hareketleniyorsa,horoskop sahibinin bir başka erkek için eşini bırakacağını rahatlıkla söyleyebiliriz,aynı durum transit uranüs natal ay içinde geçerlidir.sonuç ne cinsellik...
ve yine uranüs 5.evden geçerken kişinin yaşamında gelişigüzel günlük pek çk cinsel ilişki yaşanır,flörtler duygusallıktan çok cinselliğe dayalıdır,

ve yine uranüs 3.evde ise kişinin düşünceleri açık-saçıktır,muzır işlere yönelimi fazladır,ve bazı etkilerle yakınlarıyla cinsel ilişkiye yönelimi olacaktır...

ve yine bir kadının haritasında venüs maskülen bir burçta ise ve uranüs ile sert açısı varsa bu kadın lezbiyen olma potansiyelini taşır,özelliklede venüs 8.evde ise,

ve yine uranüs'ün ,feminen bir burçta yerleşmiş cinselliği temsil eden bir evde yer alan mars ile kolay açısı erkek için karşı cinsi cazip hale getirme potansiyeli taşır...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 01:54

gecenin bu vakti,sansürleye sansürleye düşüncelerimi ancak bu kadar ifade edebildim,sevgili efe nacizane uranüs bağıntısı üzerinde durmanı ve cinsel bozukluklarla alakalı uranüs'ün üzerinde durmanı öneririm.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 02:43

ülkemizin haritasında güneş 5.evde akrep burcunun 6*sinde(net değil 7*ye yakın)şimdi güneş yaşam enerjisi ,horoskopun kalbi,yani yaşamda kalmamızı sağlayan ilk etki,buna göre medikal strolojide ilk önce güneş ele alınıyor,güneşin bulunduğu ev,burç ve konumu,ardından aspektleri,ülkemiz için toplum sağlığı dersek buna kitlesel olarak yani halkımızın en çok hangi hastalıklara yatkın olduğu sonucuna ulaşabiliriz (miyiz?)

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 09 May, 13:56

Evet.. Örneğin 5. ev Aslan'ın evi. Aslan burcu vücutta kaburga bölgesi(ciğerler, kalp v.s)'inin yöneticisi..Özellikle Akciğer'in kist hastalıkları. Ülkemizde pek sıktır hatta birinci sıralardadır..Babaannem 2005 Temmuz ayında güneş aslan burcunda iken hayatında hiç sigara içmemesine rağmen rençber kökenli(toprakla meşgul oldukları için topraktan aspest kapmış) olmalarına bağladıkları bir akciğer kanseri türevine yakalanmış vefat etmişti. Sonradan onun da Aslan burcu olduğunu öğrendim..

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 09 May, 15:33

bu kanıtların ışığında ülke haritalarında (MUNDANE ASTROLOJİ)halkın sağlığını analiz edebiliyoruz,kitlesel olarak halk en çok hangi hastalıklara yatkın anlayabiliyoruz,konuyla pek bağıntılı değil fakat değinmeden geçemedim,yay burcu ülkemizin haritasında 6.evde (sağlık-iş-hizmet),yay insanları toplumun akademik eğitim görmüş,okuyan,bilgili,araştıran,yenilikci,kolay adapte olabilen insanlarıdır,ve aynı zamanda yurt dışını,uzak ülke ve kültürleride temsil eder.

şimdi sevgili Efe,hiç dikkatini çektimi bilmem,bizim ülkemizde yetişen tıp alanında oldukca iyi ve hatta işinin duayeni olan pek çok tıp adamı dış ülkelerde mesleklerine devam etmekte ve dünya çapında üne sahip olmakta....

aklıma hemen gelen isimler,gazi yaşargil,mehmet öz ve daha pek çok tıp adamı...

YildizHan

Acil Diş kliniği, Veteriner ve Saç ekimi

Okunmamış mesaj gönderen YildizHan » Cmt 10 May, 17:45

Arkadaşlar bana acil İstanbul'da, Bursa'da, Van'da Diş kliniği, İstanbul'da veteriner ve Ankara'da saç ekimi bildiğiniz yerler var mı?

Medikal

İstanbul en iyi Diş doktorları, Diş hekimleri, Diş hastaneleri ve Diş Klinikleri

Okunmamış mesaj gönderen Medikal » Cmt 10 May, 18:01

Var evet. Aşağıya linklerini ekliyorum. İletişim sayfalarından ulaşabilirsin.

Resim

İstanbul en iyi Diş doktorları, Diş hekimleri, Diş hastaneleri ve Diş Klinikleri

İstanbul'un En İyi Diş Hekimleri, Diş Hastaneleri ve Klinikleri: Gülümsemenizi Güvende Tutun

İstanbul, Türkiye'nin en büyük ve en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak sadece kültürel ve tarihi zenginlikleriyle değil, aynı zamanda sağlık hizmetlerinin geniş bir yelpazesi ile de ünlüdür. Bu nedenle İstanbul'da en iyi diş hekimleri, diş hastaneleri ve diş klinikleri arıyorsanız, şehirdeki sayısız seçenek arasında kaybolabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, size en iyi diş sağlığı hizmetlerini sunacak olanlar hakkında bilgi vermek için buradayız.

İstanbul'daki En İyi Diş Hekimleri ve Diş Klinikleri

İstanbul, uluslararası standartlara uygun diş sağlığı hizmetleri sunan birçok tanınmış diş kliniği ve hastanesine ev sahipliği yapmaktadır. Bu kuruluşlar, modern teknolojiyi, deneyimi ve hasta odaklı yaklaşımı bir araya getirerek hastalara mükemmel bir deneyim sunmaktadır.

İstanbul'un en iyi diş klinikleri ve hastaneleri, aşağıdaki alanlarda uzmanlık sunar:

1. Genel Diş Bakımı: İstanbul'daki diş hekimleri, ağız ve diş sağlığınızın korunması ve temel bakımı için gerekli hizmetleri sunar. Diş kontrolü, diş temizliği ve röntgen gibi hizmetler genel diş bakımının bir parçasıdır.

2. Estetik Diş Tedavisi: İstanbul, estetik diş tedavileri konusunda ün yapmıştır. Porselen kaplamalar, diş beyazlatma ve gülümseme tasarımı gibi estetik prosedürlerle daha güzel bir gülümseme elde edebilirsiniz.

3. Diş İmplantları: Diş eksiklikleri için implant tedavisi, İstanbul'daki diş kliniklerinde yaygın olarak sunulan bir hizmettir. Deneyimli cerrahlar ve son teknoloji ekipmanlar, implant tedavilerinin başarıyla gerçekleştirilmesini sağlar.

4. Ortodonti:
Çapraşık dişler, çene problemleri ve dişler arasındaki uyumsuzluklar için ortodontik tedavi seçenekleri sunan birçok klinik bulunmaktadır. Görünmez plaklar, braketler ve diş telleri gibi seçeneklerle düzgün bir gülümseme elde edebilirsiniz.

5. Cerrahi Diş Tedavileri: Diş çekimi, apikal rezeksiyon ve kök kanal tedavisi gibi cerrahi prosedürler, diş problemlerinin çözümünde uzmanlık gerektiren alanlardır. İstanbul'daki uzmanlar bu tür işlemleri titizlikle gerçekleştirir.

6. Pedodonti: Çocuk diş sağlığı da İstanbul'da önemsenmektedir. Pedodontistler, çocukların ağız ve diş sağlığını korumak ve tedavi etmek için özel eğitim almıştır.

İstanbul'da Diş Hekimi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İstanbul'da diş hekimi seçerken aşağıdaki faktörlere dikkat etmeniz önemlidir:

1. Deneyim ve Eğitim: Diş hekiminizin deneyimi ve eğitimi çok önemlidir. Lisansları, uzmanlık alanları ve daha önceki hasta deneyimleri hakkında bilgi edinin.

2. Referanslar ve İncelemeler: Diğer hastaların deneyimlerini okuyarak veya referanslarla iletişim kurarak diş hekiminiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. Teknoloji ve Ekipmanlar: İyi bir diş kliniği, modern teknoloji ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış olmalıdır. Bu, tedavi sürecinin daha etkili ve konforlu olmasını sağlar.

4. İşbirliği ve İletişim: Diş hekiminizle iyi bir iletişim kurmanız ve tedavi planınız hakkında sorularınızı sorma özgürlüğünüz olması önemlidir. İşbirliği ve hasta-hekim ilişkisi, başarılı bir tedavinin anahtarıdır.

5. Ücretler ve Ödeme Seçenekleri: Tedavi maliyetleri ve ödeme seçenekleri hakkında net bilgiler alın. Sağlık sigortanızın tedavileri kapsayıp kapsamadığını da kontrol edin.

Diş doktorları, Diş hekimleri, Diş hastaneleri ve Diş Klinikleri

Küçükçekmece Diş Doktoru

İstanbul En İyi Ortodontist

Küçükçekmece implant

Sızlayan dolgu diş

Dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir?

Başarısız implant belirtileri

Damaksız diş protezi

Yeni nesil diş protezi

Ataköy ortodonti

Bakırköy Şeffaf Plak

Halkalı Diş Hastaneleri

Halkalı Diş Kliniği

Ataşehir'de Veteriner

Ataşehir Veteriner

Anadolu Yakası Veteriner Tavsiyesi

Ataşehir Veteriner 7/24 gece açık nöbetçi acil veteriner

Kadıköy gece açık acil veteriner

Kadıköy Veteriner

Kadıköy gece açık 7/24 nöbetçi acil veteriner

Burçlar ve sağlık

Re: Medikal Astroloji

Okunmamış mesaj gönderen Burçlar ve sağlık » Çrş 03 Ağu, 23:04

sağlımızın nasıl olacacağını doğum haritamıza bakarak görmemiz mümkün mü? İleride hangi hastalıklarla karşılaşacağımızı bilebilir miyiz ve buna göre önlem almak faydalı olur mu?