Astrolog Olmak İçin Astrolojik Parametreler

astrolog olmak için neler gerekli, nasıl astrolog olabilirim, astrolog olmak için haritamda bulunması gereken konumlar

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

Astrolog Olmak İçin Astrolojik Parametreler

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cmt 03 May, 01:16

ASTROLOG OLMAK İÇİN ASTROLOJİK PARAMETRELER

Bir astrologmuyum yada değilmiyim bilemiyorum, fakat 8 yaşımdan buyana astrolojiyle ilgileniyorum, hem öyle gazetedeki günlük alelade yazılan bilgilere hiç bir zaman o dönemde bile aldırış etmeyen bir çocuk olarak hep daha bilimsel yaklaşan biri oldum...

son 11 yıldır ise daha prosefyonel çalışmalarda bulunuyorum, bu işin duayeni olduğunu bildiğim astrologlarla sürekli iletişim halinde bulunarak profesyonel bilgi yardımları almaya çalışıyorum...

şimdi doğuştan gelen bir merakım var,yıllar içerisinde hiç vazgeçmedim astrolojiden, hep geliştirmeye çalıştım kendimi,ve astroloji bilimi için transitlerinde önemi olduğunu gözlemledim. özellikle uranüs'ün etkisi şüphesiz büyük ve yardımcı merkür ve satürn de önemli böylesi ciddi bir uğraşı için...

hepimiz astrolojiyle ilgilenebiliriz lakin astrolog sıfatına nail olmak bu konuda ün-kariyer sahibi olmak için,
bu konuyu daha önce araştırdım ve şu verilere ulaştım; (astrolojiyi meslek seçmek ve bu alanda kariyer yapmak için etkiler)

12.ev alanı pluto-ay
10.ev alanı uranüs
9.ev ve jupiter-uranüs
3.ev uranüs ve merkür

burçlar-kova-balık-akrep-yay ve başak

6.ev alanı transit uranüs'ün buraya düşmesi ve güneşle birleşmesi-merkürlede tabi ki...

daha majistik ve okultist ilimler içinse kesilikle akrep ve 8 ev alanı,ve pluto açıları...

ve şuda yadsınamayacak bir gerçektir, astroloji hem yetenek hemde bilgi gerektirir, zira analiz bilgi ise, çarpıcı açıları en doğrusal şekilde yakalamakda yetenek işidir ve astroloji sürekli değişik kapılar açar, labirent gibidir, girdiğiniz vakit içeri, sürekli yeni bir şey yakalarsınız, gözlemlersiniz araştırırsınız istatik yaparsınız verileri bir yere depolarsınız, ardından başka bir şey çıkar karşınıza istatiksel verilere başvurursunuz karşılaştırma yaparsınız başka bir kapıya yada odaya yönelirsiniz...

ve şunuda ilave edeyim neptün'de önemli bir ayrıntıdır,zira içsel sezgilerde önemlidir,kehanet olarak değil farklı bir vizyondan bu sezgisellik 6.his olayı da önemlidir.

nostradamus 6.hissi kuvvettli, astral seyahat yapan, çağın gerisi ve ilerisini translarında gören bir astrologdu. her ne kadar muhyiddin arab-i'nin bilgilerini çalmakla suçlansada bazı kesimlerce ki bilemeyiz etkilenmiş olabilir o bilgilere ulaşmış olabilir lakin kendisi bir astrolog olarak oldukca orjinal veriler saptamıştır. o bir kahin değil astrolog'dur...

sonuç: iyi bir astrolog olmak için,bilgi-yetenek-deneyim ve sezgi gereklidir...

SEVGİMLE KALIN

EMEKLİ