Kova olmak ve lotus olmak..

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Kova olmak ve lotus olmak..

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 21 Şub, 17:12

Arkadaşlar hep şu noktada itiraz etmekteler bana..yaptığın her "GAFDA"astrolojiye ve burçlarına sığınıyorsun..doğrudur..bazen öyle yapıyorum..Çünkü Astroloji yazgımızın bir parçası..ve bizi biz yapan unsurları belirleyen ve göz ardı edilmeyecek kadar önemli bir bilgi..bilgi diyorum..çünkü Astroloji'nin fal değil ciddi bir istatistik ve bilim dalı olduğunu ve insanlık tarihi kadar eski olduğunu artık herkes kabul ediyor..

Burdan geleceğim noktayı tahmin ettiniz..yine astrolojiye ve kova olmaya sığınacağım..

Kova hakkında aslında yazmama gerek yok..kova hakkında ştek şunu bilseniz neden arkasına sığındığımı ve neden bu yazıyı yazdığımı anlarsınız:

KOVA:kova insanına yapılmayacak tek şey şu olur:Onu değiştirmeye çalışmak..çünkü kova değiştikçe bozulur..inanın bana onu değiştirmenize imkan yok..çünkü eğer bunu yaparsanız onu "YOK" edersiniz..

KONUYA biraz açıklık getirmek için sanırım şu alıntıyıda yapmalıyım(tabi insaf sahiplerine..)

KOVAYA KISA BAKIŞ

Esas hedefi:Bireyligin gelistirilmesi - Kova'nin hedefi budur.

Kova toplumun kendisiyle ilgili beklenti ve planlarini kendi gercek bireyliginden ayirmak, kendi hayatini yasama hakkini savunmak icin
hic bir destege ihtiyac duymadan dunyanin onunde durmak ister.

Gelişimsel Hedefi:Kova'nin kaynagi dehasi ve inatciligidir. Deha yeniyi ogretilmeyen
Yollarla dusunebilme yetenegidir. Ve Kova bu yetenekle donatilmistir. Farkli dusunur. Ana akim disindaki dusunce alanlari
onu miknatis gibi ceker. En olumcul dusmani kabile icgudusudur. Kova pedersahi hiyerarsilere karsi icgudusel bir guvensizlikle
dogar.
Tek stratejisi taviz vermeden kisisel ozgurlugunu ve bireyligini Korumaktir. Kova kimse onunla ayni fikirde olmasa bile,
secimlerinin dogru oldugundan emindir. Kendisine dogru uzanmis suclayici parmaklara inatciligi ile karsi durur.
Ayni inatciligi onun golgesidir. Kendi hayatini bicimlendirmek Konusunda direnecegine, geleneksel rolu izler. Ve mevcut ozgurluk
duygularini daha guvenli gorunen arenalarda sergiler. Dahi yok olur. Diger golgesi olan sembolik isyan baslar. Bireyligini ve
Olagandisi deneyimler yasama hakkini savunacagina, bu enerjiyi anlamsiz tuhaf davranislari savunarak harcar. Bireyligi
gelismeyince bu eksantrikliklerin arkasina gittikce daha cok saklanir. Suni oz Guvenine karsin, mesafeli, hatta belki soguk gozlerin altinda
Bosluk ve kayip bir insan bulunur.

ÖZETLE:Ogrenmesi gereken; gercek gereksinmelerini ve dunyadaki gercek Amacini belirlemek, kabul edilme arzusu ve sosyallesme ugruna
Bireyliginden taviz vermeden kendini ifade etmektir.

İŞTE BEN BURADA BUNU YAPIYORUM..KABUL EDİLME ARZUMU BİLMEYEN KALMADI..AMA BUNU KENDİMDEN TAVİZ VERMEDEN YAPMAYA ÇALIŞIYORUM..NEDEN Mİ KABUL EDİLMEK İSTİYORUM:AKIL SAHİBİ HER İNSAN BİLİRKİ İNSAN "SOSYAL" BİR VARLIKTIR..

PEKİ SORUN NEREDE:SORUN ŞU ARKADAŞLAR:"HERKES BUNU FARKLI YOLLARLA YAPAR..İŞTE BENİM YOLUMU DA YUKARI DA AÇIKLADIM..TAMAM EPEYCE ZOR VE BELKİ PEK DE ELLE TUTULUR CİNSTEN DEĞİL..AMA BENİM TEK BİLDİĞİM YOL BU..VE BİLMEDİĞİM YOLLARA SAPIP YOLUMU KAYBETMEK İSTEMİYORUM..

BU SEFER ANLATABİLDİMMİ?..

AMA ŞU NOTUDA EKLEMEDEN GEÇEMEYECEĞİM:

"Kapı ne kadar dar,
Ceza ne kadar fazla olursa olsun,
Yazgımın efendisi,Ruhumun kaptanı
Benim!..."(HENLEY)

Yukarıda Henley'in söylediği bu paraftan esinlenerek şunu da önemle belirtmeliyim:Astroloji yazgıdır..ama ipler aslında bizim elimizdedir..Tanrı bu yazgıyı yazarken "irade"denen güçlü ve herşeyden etkili bir silah da vermiştir bize..ki yazgımızın kaptanı Astroloji değil "kendimiz"olalım diye..Yani dediğiniz gibi kva olmak bana engel değil..TAM TERSİ DE OLABİLİRİM..YANİ SİZİN İSTEDİĞİNİZ "LOTUS"DA OLABİLİRİM..

AMA OLMAMALIYIM..BU DOĞRU DEĞİL..ÇÜNKÜ İÇİMDEKİ GÜÇLÜ SEZGİLER BUNUN YAPACAĞIM EN BÜYÜK "HATA"OLACAĞINI SÖYLÜYOR..

SÖYLERMİSİNİZ KAÇINIZ "KOVA"OLMADIĞI HALDE BU DEĞİŞİMİ KABUL EDERDİ..YANİ BAŞKASININ İSTEDİĞİ KİŞİ OLURDU?..

SİZ ÜSTELİK BUNU BİR "KOVA'DAN" İSTEMEKTESİNİZ..

VE SÖZLERİMİ "YAY" OLMAKLA BİTİRECEĞİM:.. :D

BEN YAYIN 13-22aralık dönemindeyim..bu şu demekmiş:Sezgi gücünüz inanılmaz diyor zamanının en ünlü Amerikalı astroloğu Evangeline Adams..ve devanında diyorki:Sırtınızı bu güce çevirmeyin..Jüpiter ve Satürn'ün yardımıyla kazandığınız içgüdünüz en iyi rehberdir..ONA GÜVENİN!

İŞTE BEN DE BUNU YAPIYORUM..

VE BAŞARI İHTİMALİM YİNE AYNI YAZARDAN.. :D

JÜPİTER;başarı,sağlık,iyi bir meslek ve parlaklık demektir.Onun çocukları soylu,ulugönüllü ,şen,güleryüzlü,ılımlı ve naziktirler.Bu özellikler karşısında en olumsuz astrolojik özellikler bile etkisiz kalırlar..

daha ne olsun.. :D

***NOT:Ama yalnış anlamayın..bunu sadece kendime moral vermek için alıntı yaptım..yoksa insanın hayatla nücadelesini bu kadar hafife almıyorum..bunu jüpiter bile kolay kılama.."insan insan olmazsa" ona kimse yardım edemez..jüpiter bile..

"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 21 Şub, 17:44

EĞER..BENİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORSANIZ YUKARIDAKİ UZUUUN YAZIMI OKUMALISINIZ BENCE..

TAMAM VAKİT BULUDUĞUNUZDA OKUYUN.. :D BENDEB BAŞKA ONCA ÖNEMLİ KNU VARKEN..HAKLISINIZ TABİ.. :D

AMA insandan önemli daha ne olabilirki..önce bir bireyden sonra bireylere gitsek.."bir insan bir insandır..hatırladınızmı kıyıdaki "deniz yıldızının hikayesini"..tek onu kurtarmak bile önemliydi hani..bir yıldızı kurtaramayanın insanlığa da faydası olamaz bence..bu yazdıklarım bencillik mi?..kesinlikle değil..biraz daha olumlu ve ön yargısız düşünürseniz sanırım ne demek istediğimi anlarsınız..

önce beni değil başkalrını kurtarın eğer benden uzaksanız..biliyormusunuz bunu bu kadar rahat sizden istememin yada tavsiye etmemin nedeni şudur:ben öyle yapmaya çalışıyorum..elimden geldiğince önüme çıkan deniz yıldızlarını es geçmiyorum..Onlara bir şansı çok görmüyorum..BİR İNSAN BİR İNSANDIIR..

DAHA önce de başka başlıklarda buna değindim:Aslında eğer bunu yapmıyorsak boşuna yaşıyoruz..Hayatta en önemli şey:ANLAMAK VE YARDIM ETMEKTİR..ANLAMAK VE SEVMEKTİR..BUNU yapamıyorsak "insan"olmayı anlamamışız demektir..
En son lotus2 tarafından Prş 21 Şub, 17:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Prş 21 Şub, 17:47

:D

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 21 Şub, 17:52

Sevgili intu ikinci yazım da var bak.. :D

onada bu işareti koyarsın sanırım.. :D

hem sen ilk yazımı okudunmu?.. :D (çok uzuuun ya..)

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Prş 21 Şub, 17:57

elbette okudum.bağırarak yaptığın uyarıyı görünce sırtardım.ne hızlı değiştirdin ikinciyi,onuda okudum.anlattıkların bana uyar :) :D

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Prş 21 Şub, 18:01

kendi adıma yazını okudum, ben seni seviyorum, burcunun ne olduğunun önemi yok insansın sonuçta ( zaten takip edemiyorum burcunu :D ) sende kendini benim sevidiğim kadar severmisin :D
En son hulya tarafından Prş 21 Şub, 18:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

gbk
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gbk » Prş 21 Şub, 18:13

ne dıyım Allah ıyılıgınız versın : )

sızı tanımıyorum, sızınle ılgılı yorum yapamam ama sunları demek ıstıyorum: aynı seyı tekrar tekrar soylemek onun kabul edılmesını saglamaz.bılakıs soylenen sey dogru bıle olsa bır sure sonra bu yaklasım karsı tarafı bıktırp, ters tepkı olusturur ve etkısını kaybeder.yanı soylenenın dogru olup olmamasının yanında dogru zaman ve mekanda soylenmesı onu daha etkılı ve kabul edılır kılar.bılmem anlatabıldım mı?

bununyanında eger kısı sızı anlamak ısterse sızın bır caba gostermenıze gerek kalmadan bır sekılde sızı cozmeye calısır..ama oyle bır ıstegı yoksa sız ıstedıgınız kadar kendınızı anlatın kısı gozunu,kulagını,zıhnını sıze kapatır, ne yapsanız sızı anlamaz..

bırakın kım ne dusunurse dusunsun..dıleyen anlar dılemeyen anlamaz..
bıraz karsık oldu ama umarım sızı ıncıtmeden dogru sekılde ıfade edebılmısımdır yorumumu..

sevgıyle ve oldugunuz gııb kalın..

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Prş 21 Şub, 18:26

gbk yazdı:
sızı tanımıyorum, sızınle ılgılı yorum yapamam ama sunları demek ıstıyorum: aynı seyı tekrar tekrar soylemek onun kabul edılmesını saglamaz.bılakıs soylenen sey dogru bıle olsa bır sure sonra bu yaklasım karsı tarafı bıktırp, ters tepkı olusturur ve etkısını kaybeder.yanı soylenenın dogru olup olmamasının yanında dogru zaman ve mekanda soylenmesı onu daha etkılı ve kabul edılır kılar.bılmem anlatabıldım mı?

bununyanında eger kısı sızı anlamak ısterse sızın bır caba gostermenıze gerek kalmadan bır sekılde sızı cozmeye calısır..ama oyle bır ıstegı yoksa sız ıstedıgınız kadar kendınızı anlatın kısı gozunu,kulagını,zıhnını sıze kapatır, ne yapsanız sızı anlamaz..
işte bu CEVAPTIR ...
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Prş 21 Şub, 22:01

Bir şeyin ardından ne kadar koşarsan,o da bir o kadar kaçar Lotus.Kabul edilme arzun var ise eğer,sen kendi içinde kendini kabul et yeter.Ve o zaman içteki değişimin,dış dünyanı yeniden şekillendirecektir.Mevlana nın sözlerindeki gibi:''Sen neye bakarsan o sun''
Ve Gandhi nin sevdiğim bir sözü:
''Dünya üzerinde görmek istediğiniz değişim olun ve dünya sizinle değişecektir''
Kovalar haklıdır.Hiç kimsenin hayatı üzerinde gücümüz ya da hakkımız yoktur.Böyle düşünmek sadece bizim yanılgımızdır.Ve herşey, aslında göründüğü gibi olmamaktır.
Çok rafinesin ve akreportal diyince aklıma gelen ilk sensin.
Ve başkalarının hakkında düşündüğü hiçbirşeyin seni olduğundan daha iyi yada kötü yapamayacağını bilen birisin.Herkesin harcı değildir olduğu gibi olmak.
Yüreklisin...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 22 Şub, 01:25

Şimdi lotusun kendi bünyesinde etkisini gösteren bir çok burç yorumunu garipseyenler olacaktır. Nasıl yani bir insanda belli başlı burçlar vardır bunun dışında diğerleri gereksizdir lotus neden bahsediyor diyenler de olacaktır.

Şüphesiz her doğum haritasında her eve bir burç düşer. O yüzden bir insanda bir burç yoktur. Her insanda bir çok burç vardır. Evlere düşen burçlardır bizim farklı olaylarda farklı tepkiler vermemize işaret olan oluşumlar..

Kullanıcı avatarı
_destina_

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Cmt 23 Şub, 03:12

yalnızefe yazdı:Şimdi lotusun kendi bünyesinde etkisini gösteren bir çok burç yorumunu garipseyenler olacaktır. Nasıl yani bir insanda belli başlı burçlar vardır bunun dışında diğerleri gereksizdir lotus neden bahsediyor diyenler de olacaktır.

Şüphesiz her doğum haritasında her eve bir burç düşer. O yüzden bir insanda bir burç yoktur. Her insanda bir çok burç vardır. Evlere düşen burçlardır bizim farklı olaylarda farklı tepkiler vermemize işaret olan oluşumlar..
Güzel bir cevap, katılıyorum.

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Kova olmak ve lotus olmak..

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 27 Nis, 13:28

lotus çin astrolojisine göre fare..yani çin astrolojisine göre kovayım demiş sanırım..

evet çin astrolojisinde fareyim..ve çin astrolojisine göre yükselenim domuz..fare ve domuzun batı astrolojisinde karşılığı kaynaklara göre değişiklik gösteriyor nette..bazı kaynaklarda farenin batıdaki karşılığı kova..kimisine göre yay..kimisine göre de koç..domuzun batıdaki karşılığı ise kimisine göre akrep kimisine göre balık..işin içinden çıkamadım..ben kovaya yada balığa benziyormuyum mesela..dahi olacak biri değilim..ama kova gibi son derece özgür ruhluyum..gerçi yay da özgür ruhludur..bu yaylığımdan geliyor olabilir..balıksı dengesizliğim ve melankolikliğim var ama..balıkları sevmem ki ben ya..yoksa sevmelimiyim kendimden dolayı:)..mesela iş yerindeki elemanım bir yılan..bunun batıdaki karşılığı boğa yada başak..elemanım başağa benziyor..başak olarak nitelenen kaynak doğru o zaman..yani farenin kova olduğu kaynak..bu tek örnekten yola çıkılmaz ki..yani iyi tanıdığım insanlarla bu durumu çözebilirmiyim..bu konuyu çözmek için bu şekilde gözlem yapmam işe yarar mı..bildiğim insanları gözlemem yani..mesela tavşanlar var etrafımda..batıdaki karşılığı akrep yada balık..tandıklarım hem akrebe hem balığa benziyorlar..tavşandan yola çıkamayacağım..kaynanam ve görümcem tavşan..bunlar akrep mi balık mı..ne olduklarını bimiyorum ama akrebide balığıda bu ikisi yüzünden düşünmeden silebilirim..cidden..çocukluk arkadaşım ejderha..onu iyi tanırım mesela..ama terazi mi, koç mu, aslan mı bilemedim..hepsine benziyor çünkü..eşim öküz burcu..ve koç,oğlak ve boğa şıklarından hepsine benziyor o da..zor olacak doğru şıkkı bulmam sanırım..çünkü etrafı kalabalık bir insan değilim ki..

eskiden bu site hareketliymiş..ve değerli üyelikleri varmış..yine hareketlenir mi ve yine değerli üyeleri olur mu acaba?..çok uzun süredir sessizdi burası..uzun bir süre sadece ben vardım burada:)..burası bana ait bir adresti sanki:)..

ve sanki o eski günlerdeki o hareket,neşe,dostluk bir daha olmayacak gibi..nedense böyle hissediyorum..ama belli olmaz tabi..

http://astroloji.ulkeler.net/astrology/fare.htm

fare özellikleri kovaya değil yay burcuna benziyor sanki..kovalarda dinamizm ve sıcakkanlılık olmaz çünkü..bunlar yaylarda vardır..kaplan çin astrolojisinde ya yay, kova yada ikizler..onunda yay burcuna daha uygun özellikleri var yukarıdaki linkten okuduklarıma göre..ama başka simgeleri okuduğum zaman daha farklı bir durum ortaya çıkıyor..dediğim gibi bu işin içinden çıkamayacağım ben..
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 28 Nis, 14:13

kaplarların batı astrolojisindeki karşılığı yay yada kova..yani kaplanlar kova olabilir..fare ve kaplanların özeliklerini okudum netten..kaplanların özellikleri yay burcuna daha uygun sanki..fare kova o zaman...kova akıl hastalıklarına yatkın oluyor..bende de akıl hastalığı var mesela..

belki de çin burçlarının batı astrolojisinde tam karşılığı olan bir burç yoktur..

yükselen balık:Hayatın gerçeklerinden uzaklaşarak, hayal dünyasında kalmak, günlük gereksinimleri gözardı etmek, tipik Yükselen Balık karakteristikleri arasındadır(alıntı)..çin astrosunda yükselenim domuz..batıdaki karşılığı balık yada akrep..muhtemelen balık..çünkü yükselen balığın özelliklerini taşıyorum ben..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 02 May, 16:02

insanlar kendimi sevmediğimi söylemiş yukarıda..doğru sanırım..astrolojiyle ilgilenme nedenimde bu sanırım..kendimi tanımak ve sevmek..nete yazı yazma nedenimde bu..kendimi sevmek ve hatalarımı düzeltmek..hayattaki en büyük amacımda iyi insan olmaktı..ama öyle kötü durumdayım ki artık bunlarla uğraşamıyorum..düzelirsem kötü yada iyi olmamı önemsemeyeceğim eskisi gibi..ki eskiden kötü olmak en büyük korkumdu..bu kadar çaresiz durumdayım..iyileşmek bu kadar önemli..hayat amacımı önemsemeyecek kadar..çok rahatsızım,çok..tek düşüncem iyileşmek..ama hiç umudum yok..

bu arada farenin negatif özellikleri çok rahatsız edici..eskiden olsa çok üzülürdüm..dediğim gibi şimdi önemi kalmadı..o kadar kendimden ve yaşamdan uzağım..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 02 May, 23:40

Bu kadar ısrarcı bir insan isterse tüm enerjisini iyileşmek için de harcayabilir.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"