sizce BuRÇLaR HaKSıZLıK değilmi?

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

sizce BuRÇLaR HaKSıZLıK değilmi?

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 17 Şub, 05:14

burçların haksızlık olduğunu düşündünüzmü? Misal; akrepliğin ağırlığıyla karmaşasıyla yaşıyorum diğer burçlar ılımlı bu haksızlık değil mi veya kovanın asiliğine mahkum oldum Veya diğer burçlar mantıklıyken yengecin melankolikle boğuşması. şu burcun özellikleri daha pozitif şu burçlar daha hassas, niye burçlar birbirine benzemez, kimisi sert kimisi ılımlı özelliklerde olur, bunun ortası buldurulamamışmı... gibisinden düşüncelere ne dersiniz?

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 17 Şub, 13:26

ama sonucta herkes aynı ozellikleri tasısaydı hayat insanlar arasında bi fark olusturmazdı ne biliim cogunun dusuncesi aynı olurdu ve hayatta tek bir karar tek bir gorus olurdu bnce akrebin yasamı ne kadar karmasık olsada ben bi yolunu bulup mutlu, eglenceli ,enerjik olmayı basarıyorum bunu neden digerleride yapmasın...:)
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 17 Şub, 14:38

Bütün doğum haritalarında dengenin ve adaletin var olduğuna inanıyorum..
Sonuçta Tanrı'nın adaleti, eşitlikçilik asla değildir. Kimisinde merhamet fazla iken kimisinde merhametin bu bünyede barınamayacağı acımasızlık ve mertlik bir arada bulunabilir..

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 17 Şub, 15:17

evet yalnız efe sana katılıyorum
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Pzt 18 Şub, 00:31

aslında haksızlık yok burçlar arasında, her burcun kendine göre çok güzel ve özel yönleri var... asıl haksızlıkları insanlar kendilerine yaparlar, öyle akrepler tanıyorum ki burcun özelliklerini öyle bastırmışki ne olduğunun farkında değil, birazda insanların kendilerini geliştirip geliştirememesinen kaynaklanıyo sanırım... mesela ben kendimi çok ama çok şanslı görüyorum.... : )))
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 18 Şub, 01:26

heaven, hep bastırmayla oluyor, biraz gevşek bıraksa eskiye döner : ) yani kendini değiştirmek için zorlanması gerek ama bi yerden yine patlak verir.

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Pzt 18 Şub, 12:14

ben burclar üzerinde bilgi edindikce,bilgilerin cogunu sizlerin sayesinde alabildim,uzaklasiyorum burclarin insanlarin üzerinde icnde etkisi ola bileceginden.saplanmamali diye düsünüyorum.
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 18 Şub, 17:39

kahve doğru dersin saplanmak yanlış zaten bizde astrolojiyle yatıp kalkmıyoruz ama sonuçta inceleme yapınca astrolojinin doğruluğunuda görüyoruz, amaç birazda bu derin konulara keyif katmak,muhabbet etmek.

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Pzt 18 Şub, 20:39

ok ozaman,oyun bozarlik yapmayim neseniz kacmasin :D
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Pzt 18 Şub, 21:59

ama ama ama bu haksızlık,hem de ne haksızlık :hayir

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Cum 22 Şub, 22:43

Haksızlığa örnek çok ..neden yeni doğmuş bebekler ölüyor?neden kimisi zengin kimisi sıkıntı çekiyor? neden 3 yaşındaki bebekler tecavüze uğruyor?Ya da tanrı bunlara izin veriyor?Tanrı nın işine aklım erseydi hiç soru sormazdım zaten..
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."

Kullanıcı avatarı
_destina_

Re: sizce BuRÇLaR HaKSıZLıK değilmi?

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Cmt 23 Şub, 02:31

gece_akrebi yazdı:burçların haksızlık olduğunu düşündünüzmü? Misal; akrepliğin ağırlığıyla karmaşasıyla yaşıyorum diğer burçlar ılımlı bu haksızlık değil mi veya kovanın asiliğine mahkum oldum Veya diğer burçlar mantıklıyken yengecin melankolikle boğuşması. şu burcun özellikleri daha pozitif şu burçlar daha hassas, niye burçlar birbirine benzemez, kimisi sert kimisi ılımlı özelliklerde olur, bunun ortası buldurulamamışmı... gibisinden düşüncelere ne dersiniz?
Öncelikle bunların senin düşüncen olmadığını ve sadece bir araştırma yaptığını varsayarak konuya başlıyorum. Güzel bir araştırma konusu olduğunu da eklemeliyim.

Birincisi; insanlar burçlarından ibaret değildir bu en temel kuraldır astrolojide.

İkincisi; her Kova aykırı, asi ya da deha zekasında olacak diye bir şey yoktur.

Üçüncüsü; ben bir Yengeç burcuyum ama inan melankoli kadar nefret ettiğim bir şey daha yoktur. Kapkaranlık, yeni moda adıyla "darkness" tabir edilen sitelere rastladığımda içim sıkılır, daralırım ve hemen o sitenin sağ üst köşesinde görünen çapraz işaretine tıklarım.. Bu durum reel hayatımda da geçerlidir. Durmadan ağlayan, sızlayan, melankolik takılan, sürekli abuk sabuk aşk şiirleri yazan tiplere gıcık olurum..

Dördüncüsü; harita bir bütündür, kişinin parmak izi gibidir. Dolayısıyla nasıl parmak izimizi beğenmeme gibi bir lüksümüz yoksa haritamızı da eleştiremeyiz.. "Bence" tek yapmamız gereken; horoskopumuzu bütünüyle kabul edip, eksik yönlerimizi saptamak ve tamamlamaya çalışmak. Bu, haritamızı (dolayısıyla kendimizi) yararsız bir şekilde eleştirmekten daha yerinde bir davranış olacaktır.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 23 Şub, 02:45

benim anlatmak istediğimi anlamadınız tam olarak sanırım yada ben anlatamadım : ) doğum haritasından evlerden ve bunların etkisinden, dengelemelerden filan bahsetmiyorum, her burcun karakteristik özelliği var (takviyelerden bahsetmiyorum) şu burç bu karakteristik özelliği taşır bu burç bunu taşır vs. normalde bir yengeç hassastır, melankoliktir. kova özgürlükçüdür,başkaldırandır. boğa inatçıdır. terazi zerafete önem verir..... ben bu özelliklerin adaleti uygun dağıtılmışmı onu sormak istedim, yoksa ben akrebim (gerçi yükselenimde akrep) ay burcum terazi bu akrepliğimi biraz yumuşatır gibisinden bakmadım olaya.

Kullanıcı avatarı
_destina_

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Cmt 23 Şub, 03:04

Hımm anladım.. Peki size bir sorum olacak.. Sizce bizim gibi aciz kullar, yeryüzü ve gökyüzünün -ve bunların arasındaki bütün canlıların- yaratıcısının adaletini sorgulayacak zeka ve akla sahip olabilir miyiz? (:

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 23 Şub, 14:33

sizin söylediğinizde doğru ne haddimize yaradanı sorgulamak ama bağımsız fikir belirtmek adına bu konuyu açtım, sonuçta bu platform birazda astrolojik bilgi paylaşım merkezli, bu merkeze doğal olarak akrebi koyduğumuz gibi diğer burçları ve astrolojik durumları paylaşıyoruz. yoksa kahinatı yargılamak bizi aşar.