Burçlarda ki Zararlı Gezegenler

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Cmt 15 Ara, 20:50

güzel bişe dese şaşardım doğrusu

Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Pzr 16 Ara, 00:44

şükür venüsüm akrepte değilmiş diğer gezegenlerede baktım sıkıntı yok iyiyim yani teşekkürler kuki :D
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Pzr 16 Ara, 02:40

tek sorun merkür gibi gözüküyor satürnden sonra bide merkürü halletmem lazım :(
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 10 Şub, 12:34

venüsü hiç sevmıyorummmmm....
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 10 Şub, 12:49

denemekte zarar yok.... :)
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 10 Şub, 12:56

Allah Kerim....yalnız öldürmeyen güç beni yüceltir...

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 10 Şub, 13:10

KuKi yazdı:akrebin zayıf noktası vardır en çokta ay burcunda gizlidir ikinci seçenek 2.evi olabilir, money money money :D

belkide.... :)

Kullanıcı avatarı
AnkaSimurg

Okunmamış mesaj gönderen AnkaSimurg » Pzr 09 Mar, 21:35

venüs'ü akrep'te olmayanlar sevinedursun ama benim venüs'üm akrep'te ve mars akrep'le 5. evimde kavuşum halindeler.

ben akrep burcu değilim; güneşim YAY, yükselenim İKİZLER ve ayım OĞLAK.. dördüncü burcum da sanırım AKREP çünkü Merkür, Venüs ve mars akrep'teler.. satürn güneş ile, yükselelenim ise ay ile zıt açılar içinde, pluto ile ay arasında da kare açı var.. anlayacağınız ne kadar negatif durum varsa hepsini taşıyorum.. venüs akrep'te, ay oğlak'ta ZARARLI koumda, jüpiter ise OĞLAK'ta güçsüz konumda..

eskiden bu durumdan çok korkardım, ama insan dönüp kendi içine bakmaya ve ruhunun derin sularında yüzme cesareti gösterdiğinde bu KORKU hali bir kırılmaya uğruyor. ondan sonra öğreniyoruz ki; aslında kötü açılar ve zararlı konumlar, insan eğer değerlendirebilirse çok öğretici oluyorlar.. açıkçası hiç açı almamaktansa, kare ve zıt açı almayı tercih ederim.. ne yani tamamı 60 ve 120'lik olumlu açılarla dolu br harita çok sıkıcı olmaz mı.. zorluklar öğreticidir ve insan kendi deneyimlerinin küllerinden yeniden dirilebilir.. acı çekmeyi kabul edip, o acılarla, sıkıntılarla, komplekslerimizle, hoşumuza gitmeyen yanlarımızla barışmadan kendimizle nasıl barışabiliriz ki.. ölümle yüzleşilmeden yaşamla barışılabilir mi.. kızılbaş ezoterizminde "ölmeden ölmek" deyiminden bahsedilir, "ölüm ölür biz ölmeyiz" denir.. kuki'nin venüs akrep'le ilgili tekstini okuyunca aklıma bunlar geldi..

neyse konumuz Venüs'ün AKREP serüveni.. evet kendi deneyimlerinden de biliyorum ki venüs akrep konumu çok zorlayıcı ve arkadaşlar AKREP dediğimiz şey her zaman cesaret, korkusuzluk ve güçlülük anlamına gelmiyor.. evren ve yaşam doğrusal değil döngüsel olduğuna göre; burçlara bakarken de sadece pozitif yönüne ağırlık vermek doğru değil bana göre.. iyi varsa kötü de vardır, herşeyi iki yönlü görüp hem artı kutbu, hem de eksi kutbu dikkate almamız gerekmez mi..

işte size kendi venüs akrep halim; ayrılıklardan çok yaralanıyorum, ilişkilerimde hassas ve kırılgan davranıyorum.. acı çekmekten, terkedilmekten hep korktum.. altında kalkamayacağım derin tutkuların içinde saklandım ve bu halimi karşı tarafa yansıtmaya çoğu zaman cesaret bile edemedim.. oyun, hep oyun ve genelde de kaybedilmiş oyunlar, bozulan iç denge, yaralanan duygular, acizlik, güçsüzlük, kendine güvensizlik ve derindeki korku ve endişeler..

ama şu çok güzel ki; haritamdaki akrep etkileri, koşulların üzerine gitmeme, kendimle acımasız hesaplaşmalar ve yüzleşmeler yaşamama, derin sularda yüzmeme ve çok sağlam bir iç seziye neden oluyor..

devamını paylaşmak dileğiyle..
"yolcu ateşler içinde yanmak ile yol yanmaz.."

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Pzt 10 Mar, 14:54

Sevgili AnkaSmurg

Bana portalda format katili diyorlar..bence değilim..bazen yeri geliyor böyle yapıyorum..ve şimdi de yeri geldi..

Sizinle yıldız haritamızda benzer yönlerimiz var..benim de yıldız haritam berbat..

Ay kare pluto ve güneş kare pluto,ay zıt açı güneş,jüpiter bende de oğlakta ve mars akrepte..ve pluto 1.evde..pluto 1.evde aslında güçlü bir konumda lakin çok zorlayıcı bir konum..

ve portalda bir benzerimi gördüğüme çok sevindim..çünkü bazı nedenlerle kendimden bahsettim burada..ve çoğu zaman anlatımım abartılı bulundu..tek dertli sen misin dendi..tabiki değilim..benimkinden berbat haritalarda var tabi..ama bir sitede pluto açıları hakkında sorduğum soruya aldığım cevap şu oldu:Bu konumlar insanı sudan çıkmış balığa çevirir..Sanırım bu tek cümle benim durumumu iyi tanımlıyor..hatta eskiler portaldaki ahvalimden halimi bilir..yani portaldaki ahvalim de yıldız haritamı doğrulamakta:(buradaki ahvalim nasılmı?..bilenler bilir:(..

Ve size bu sert açılar hakkında katılıyorum..yani bunların etkileri zorlu ama sonuçlar hayırlı olmakta..evet dediğiniz gibi:

"Zorluklar öğreticidir ve insan kendi deneyimlerinin küllerinden yeniden dirilebilir..acı çekmeyi kabul edip,o acılara,sıkıntılara,komplekslerimizle,hoşumuza gitmeyen yanlarımızla barışmadan kendimizle nasıl barışabiliriz ki.."

Ben aylardır yazıyorum..ama şu yukarıda sizin kurduğunuz cümleyi kurabilseydim sanırım aylarca yazmama gerek kalmayacaktı..bu iki cümle "benim ahvalimi çok iyi "tarif etmekte..

ve bu cümleleri izninizle kendi açtığım bir konu başlığında sizden alıntı olarak yeniden yazacağım..hatta sonra gelen ölüm kısmınıda alarak..

konu başlığına dönersek:

BEN DE MERKÜR YAYDA..VE ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE KOVAYIM(BU GÜNEŞ KOVA ANLAMI TAŞIYOR SANIRIM)..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
AnkaSimurg

Okunmamış mesaj gönderen AnkaSimurg » Sal 11 Mar, 00:02

sevgili Lotus2..
astrolojiyi ben de yeni öğreniyorum, o nedenle çok hakim değilim ama yine de deneyimlerimden ve tanıdıklarımdan yola çıkarak oluişturduğum bilgi havuzuna başvurarak yorumlar yapıyorum..

pluto 1. evde çok güçlü ve kişilik üzerinde baskın bir etki yaratıyor.. keskin davranışlar, duygusal yoğunluklar ve derin düşünceler arasında bir sarkac gibi salınıp durur.. kardeşimin de pluto'su birinci evde ve bazen bu durumun onun bütün iç dünyasını kararttığını düşünürüm.. dikkat edilmesi gereken müthiş bir güç veriyor ve bu dikkatli kullanılmazsa, kişi kendisini yiyip bitiriyor.. buna hem yaratıcı hem de yıkıcı yönleriyle bakmak gerekiyor.. bu yıkıcı gücü farketmezsen başına iş açabilir:-) ama bence iyi bir konum.. eğer kendindeki bu potansiyeli açığa çıkarabilirsen, onu dönüştürürsün ve bundan müthiş yararlanabilirsin..

pluto-ay kare açısı da insanı özellikle duygusal yaşamında ve karşı cins ilişkilerinde çok etkiliyor.. bu açının sonuçlarını kendi hayatımda henüz dönüştürebilmiş değilim ve bu nedenle inanılmaz bir parçalanma yaşatıyor bana.. aslında bu açıyı biraz konuşabiliriz.. mesela benim pluto 4 evde olduğu için özellikle geçmişten kaçma, bunu travma hallerine dönüştürme eğilimi veriyor. diğer akrep etkilerinin de katkısıyla; örneğin karşımdaki kişileri değişmeye zorluyorum, arkadaşlarımı seçerken, onlara uymak yerine kendi açımdan rahat arkadaşlık edebilmek için onları kendime göre değiştiriyorum.. bir arkadaşım söylemişti.. pluto-ay kare açısı müthiş bir duru görü verebiliyor. öte yandan çoğu zaman kendimi aniden gelen büyük karmaşaların içinde buluyorum, tehlike çok kolay tutuyor yakamdan ve bir anda bakıyorum ki bir sürü şey alt üst olmuş, sonrası yeniden ve bazen sıfırdan yaratmak zorunda kalıyorum..

benzeriyle buluşmak, tanışmak insanı kendini tanıma yolculuğunda güçlendiriyor.. deneyim paylaşımının öğreticiliğine çok inanıyorum. cümlelere gelince dilediğin gibi kullanabilirsin.. sonuçta bunlar insanlık tarihinin ortak tecrübelerinin sonuçları ve sadece bize ait değil..

ve düşünsene venüs2; tamamı 60 ve 120 derecelik açılarla dolu bir harita çok sıkıcı olmaz mıydı.. bu kötü haerita hayatıma sık sık yenilik getiiyor.. defalarca kendimi parçalayıp yeniden toparladıktan sonra her defasında daha da güçlendiğimi hissediyorum.. diyorum ya kendi deneyimlerimizin küllerinden dirilmek.. insan ölmeden dirilemez ki.. nietzsche'de diyor ya: "beni öldürmeyen şey, beni güçlendirir"..

korkularımız varsa cesaret ne güne duruyor..
ben de çok memnun oldum.. sevgiler..
"yolcu ateşler içinde yanmak ile yol yanmaz.."

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 11 Mar, 12:58

Bu portalda ciddi sorunlar yaşadım..hatalar yaptım..ama hatalarımın çok daha ötesinde ceza da çektim..çekiyorum..avet dediğiniz gibi hayatımda kaç kere öldüm..tamamen yok oldum..ve küllerimden dirildi..

Dün şunu yazmılar portalda:kişilik gelişimi çooook geride..acaba bu insanlar böyle kaç kere ölüp ölüp dirilseydi kişilik gelişimleri "hangi noktada olurdu..ahkam kesmek ve böyle acımasızca yargılamak kolay..

Acaba kaçının böyle zorlayıcı bir yıldız haritası var..çok merak ediyorum..eminimki çoğu 60 ve 120 derecelik güllük gülistanlık haritalarla süslenmiştir..

tekrar ediyorum:binlerce kez ölüp ve yeniden dirilmek öyle kolay değil..her insanın harcı değil..

VE son olarak Nietzsche gibi şunu da diyorum:"Beni öldürmeyen şey,güçlendirir..ve insan ölmeden dirilemezki..

ve sevgili Anka Smürg dediğiniz gibi pluto 1.eve dikkat etmeliyim..çünkü ciddi dikkatsizlik edip çok ciddi darbeler aldım..ve onarması çok güç oluyor..ve insanlarda üstüme gelip bana masal anlatırmışım gibi yaklaşıyor burada..düzel değiş adam ol naralarında yaşıyorum..hem de her taraftan yara almışken..ben yaralarımı mı sarayım laf mı yetiştireyim şaştım..insanlar sandığımdan çok daha acımasızmış..yaralı bir hayvana dahi eziyet edilmezken yaralı bir insana bu kadar saldırının açıklamasını çok merak ediyorum..bunu "NE" açılklar?..

ve pluto-ay kare anlatımınız çok doğru..dediğiniz gibi beni de tehlike kolayca tutuyor yakamdan ve bakıyorum ki herşey alt üst olmuş..ve sonra yeniden ve sıfırdan herşeyi yaratmaya çalışıyorum..

hatta diyebiliriMki PORTALDA ŞUYAN BUNU YAPIYORUM..Yani herkes soruyorda ne yapıyorsun diye..kolayca beni tuzağına düşüren tehlikeyle savaşıyorum.
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..