Kadınlar Neden Genç Erkek Sever ?

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Demiurgos

Okunmamış mesaj gönderen Demiurgos » Cmt 02 Haz, 13:38

sonuçta İslamın Peygamberi de olgun kadın tercih etmiş. demekki bu işte bir nimet var. ben de olgun bir kadın bulayım. teşekkürler KuKi iyi fikir verdin bana.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 02 Haz, 14:27

Kadınların genç erkekleri tercih etmesindeki en temel nedeni söyleyeyim: Saygı. Kuki'nin de belirttiği gibi, yaşıtı erkeklerden saygı göremeyen kadın gençlere yöneliyor, çünkü genç bir erkek için sayılacak o kadar çok meziyeti var ki... Yani birbirini çeken iki taraf var ortada. Şayet kendi adıma konuşacak olursam, orta yaşlı kadınlar avlanmaya çok daha müsait ve alıcıdırlar. Erkekleri ikiye ayırırlar; sevişilecek erkek/sevişilemeyecek erkek. Ya da daha muhafazakar olanları; evlenilecek erkek/evlenilemeyecek erkek. Eğer bir kadın 30lu yaşlarındaysa, çoluk çocuk sahibi değilse ve boştaysa, istisnasız hepsi günün her saati bu arayış içindedir. Gözlerindeki arzuyu 55 metre uzaktan da rahatça gözlemleyebilirsiniz. Ancak icra ettikleri meslekleriyle bütünleşen ve kendilerini işe adayan adamlar, hayatın bu kısmından ellerini eteklerini çektikleri için, ne bu apaçık gerçeği görebilirler ne de kadının ihtiyaçlarını anlayabilirler; yaşamlarının bir kısmı körelmiş hatta çürümüştür. Kadın da ihtiyacını karşılayacak olana koşar doğal olarak.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
SelçukÖzcan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SelçukÖzcan » Cmt 02 Haz, 14:53

30 yaşında kadın- 40 yaşında erkek, bu söylemlere ilk olarak Balzac'ın 30 yaşındaki kadın romanında rastlamıştım. İnsanlık komedyasının nadir parçalarından özellikle ikisinde bu durumdan bahsedilir. Olgun erkek genç kız-olgun kadın genç erkek.. Ayrıca Bacchmann'ın 30 yaş adlı kitabında da değindiği gibi "30 yaşında hem çocuk, hem genç, hem kadın olabilmenin güzelliğiyle, daha güzel olduğunu hissedecek otuzundaki kadın. hissetmek mutluluktur ve 30 yaş tepeden tırnağa bu mutlulukla doludur. ne mutlu otuzundaki kadına!" Ayrıca bildiğim kadarı ile astrologlar satürn döngüsü adlı bir 29 yaş bunalımından söz ederler. Kadınların bu bunalımı atlattıktan sonra dünyaya olan bakış açılarının değiştiğinden ve daha tutarlı olduklarından söz edilir. Ben bu konuya hakim değilim ama böyle de bir bakış açısı var. Fakat bence en önemlisi Jung'un bahsettiği sonradan geliştirilen arketipler konusudur. Kadın içindeki erkek arketipini dengede tutmayı 30larında öğrenir. İşte kadındaki tüm bu değişimler erkeklerin bir kısmındaki kollektif bilinçdışı tarafından fark edilir ve henüz içerlerindeki kadın arketipi kaybolmamışken onu dengeye yani olgun kadına yöneltirler ve sonunda aslında dengini bulma olayını çözmüş olurlar. kısa geçtim ama benimde ilgimi çekmiş olan bir konuydu bu. Üzerine yazmaya devam etmeye değer bir başlık..
Şunu bilmek gerekir ki, bu nesnel, gerçek bir zorluk ve de bunun üstesinden ancak bilimsel kesinlik ve soyutlama çıraklığı ile gelinebilir. Bu çıraklık eğitimiyse bir günde tamamlanmıyor.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 02 Haz, 15:10

"30 yaşında hem çocuk, hem genç, hem kadın olabilmenin güzelliğiyle, daha güzel olduğunu hissedecek otuzundaki kadın. hissetmek mutluluktur ve 30 yaş tepeden tırnağa bu mutlulukla doludur. ne mutlu otuzundaki kadına!"
Ayrıca bildiğim kadarı ile astrologlar satürn döngüsü adlı bir 29 yaş bunalımından söz ederler. Kadınların bu bunalımı atlattıktan sonra dünyaya olan bakış açılarının değiştiğinden ve daha tutarlı olduklarından söz edilir.
Fakat bence en önemlisi Jung'un bahsettiği sonradan geliştirilen arketipler konusudur. Kadın içindeki erkek arketipini dengede tutmayı 30larında öğrenir. İşte kadındaki tüm bu değişimler erkeklerin bir kısmındaki kollektif bilinçdışı tarafından fark edilir ve henüz içerlerindeki kadın arketipi kaybolmamışken onu dengeye yani olgun kadına yöneltirler ve sonunda aslında dengini bulma olayını çözmüş olurlar.
Bunlara da katılmamak elde değil. Olaya, "erkek, olgun kadına neden koşar" açısından bakacaksak, en temel neden kadınların kendilerini genelde 30 yaşından sonra keşfetmeleridir. Daha öncesinde amaç kendilerini sergilemek olduğu için, hayattan zevk almaya ve kendilerini analiz etmeye sıra gelmez. Beğenile beğenile gerçekleşen ilkel ego tatminlerinin bir işe yaramadığını anlamaları genelde bu devrede olur ve bu şekilde aslında mutlu olmadıklarını keşfederler. Artık alma zamanı gelmiştir, icraat vaktidir. Yani şehvet, alıcılık doruktadır; bu da vermek için yanıp tutuşan genç erkekleri çeker.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
serqet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen serqet » Cmt 02 Haz, 21:17

ama yani çekilin olgun bayanlar :evil: aaa genç kadınlar ne yapsın??
avuçlarımda aynalar...

Kullanıcı avatarı
SelçukÖzcan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SelçukÖzcan » Pzr 03 Haz, 07:36

Onlarda ya kaprislerine dayanabilecek sürü ile erkekten birini bulsunlar yada olgun erkek bulsunlar...
Şunu bilmek gerekir ki, bu nesnel, gerçek bir zorluk ve de bunun üstesinden ancak bilimsel kesinlik ve soyutlama çıraklığı ile gelinebilir. Bu çıraklık eğitimiyse bir günde tamamlanmıyor.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 03 Haz, 12:24

Benim düşüncem hayat görüşüm davul bile dengi den gine çalınır diye bir ata sözümüz var ben buna kesinlikle katılıyorum her iki tarafında aynı yaşta olması gerektini düşünüyorum belki bir iki yaş ola bilir aynı yaşlardaki insanlar hayat görüşleri dünyaya bakışlarıyla aynı konumda olacaklarını düşünüyorum
insan yaşadıkça yaşamdan aldıklarıyla olgunlaşıyor yani hayat onları olgunlaştırıyor aradaki yaş farkıyla çok kopukluklar olacagını düşünüyorum yaşta büyük olan kadın dafazla yaşamdan alacanı almıştır ve dogruyu yanlışı daha çabuk analiz ede bilir hoş görü neticesindede olgunlugun vermiş oldugu yaşamdan aldıgı örneklerlede yapılan hatalara daha olumlu yaklaşacaktır yaklaşır yaklaşmasınada bunlar suistimal edilmedigi müttetce güzeldir suistimal edilmeye başlandıgında kadın için yıpratıcı olmaya başlar bir müttet sonra

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 03 Haz, 12:33

işte ozaman beraberlik çekilmez hale gelir
ben böyle bir beraberligin içine çekildim ve neticedede yukarda yazmış olduklarımı yaşadım hep hoş görüyle yaklaşmaya çalıştım bana karşı yapılanları görmezden gelmeye çalıştım o yaşlarda bende bunları veya buna yakın şeyler yapmıştım diye düşünmüştüm ama bir baktımki ben alttan aldıkça ardı arkası kesilmiyor ve aradaki yaş farkı ve hayata bakış açısı ortaya çıkmaya başlıyor
benim tavsiyem arkadaşlar yaşı yaşınıza boyu boyuza huyu huyunuza göre olanı bulmaya çalışın lütfen hayatın hiçmi hiç şakası yok bir kapıldınızmı çokzor unutuluyor ve kopmasıda çok zor oluyor

Kullanıcı avatarı
SelçukÖzcan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SelçukÖzcan » Pzr 03 Haz, 13:01

o atasözünde denklik yaşta değil olgunlukta, zenginlikte denklikten bahsediliyor. Herhangi bir kuram disiplin yada dinde yaşça eşitlikten söz edilmez. Elbetteki bir çoklarının yaşça yakınlık aramasının ve bunda karar kılmasının da nedenleri var. Mesela statü veya rolleriniz benzer olduğu idealleriniz benzer olduğu için davranış düşünce ve duygulanışlarınız da benzerdir. İşte çoğu insan benzerliklerle hareket eder. Fakat sözünü ettiğimiz çoğunluk değildir ve farklılıklarından hareket eden farklılıkları ile bütün oluşturan insanlardan söz ediyoruz. Kim olgun bir sevgilinin seni olgunlaştıracağından yada dinamik bir sevgilinin seni hareketlendireceğinden şüphe eder ki?

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 03 Haz, 13:14

birincisi ata sözü sadece yaş ve zenginlikle sınırlandını düşünmüyorum bu nu yaşamdaki herşeye ölçü olarak düşüne biliriz bu konunun dinlede alakası yok insan yaşamının yaşanmışlıklarla ilgili oldunu düşünüyorum dinde keşke böyle bir sınırlama olmuş olsaydıda 12 yaşındaki bir çocugu 70 yaşındaki insanla evlendiremeselerdi olgun bir sevgili seni olgunlaştırırmı dinamikleştirirmi yaşada gör bakalım nasıl oluyormuş selçuközcan ben sadece açıklamak istediklerimi açıkladım bu yazdıklarımı dogru bulup bulmamakta sizlere kalmış ben azımın payını aldım sadece

Kullanıcı avatarı
SelçukÖzcan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SelçukÖzcan » Pzr 03 Haz, 13:26

HUYSUZ KEDİ yazdı:birincisi ata sözü sadece yaş ve zenginlikle sınırlandını düşünmüyorum bu nu yaşamdaki herşeye ölçü olarak düşüne biliriz bu konunun dinlede alakası yok insan yaşamının yaşanmışlıklarla ilgili oldunu düşünüyorum dinde keşke böyle bir sınırlama olmuş olsaydıda 12 yaşındaki bir çocugu 70 yaşındaki insanla evlendiremeselerdi olgun bir sevgili seni olgunlaştırırmı dinamikleştirirmi yaşada gör bakalım nasıl oluyormuş selçuközcan ben sadece açıklamak istediklerimi açıkladım bu yazdıklarımı dogru bulup bulmamakta sizlere kalmış ben azımın payını aldım sadece

Bence önce sakin olmanız lazım. Sonra da ben ne din ne de herhangi bir disiplinde dedim. Ve yine bu dünyada sınırlandırılamayacak bir şey yoktur. Ben o atasözünün çözümlemesini yaptım.

Ayrıca bana bir daha "yaşa da gör bakalım" gibisinden laubali cümleler ile hitap etmeyiniz. Sizi tanımıyorum bu hakkı nerden aldınız. Sakin ve kibar olunuz.. Burda birşeyler yazmaya ve paylaşmaya çalışıyoruz, herkes öyle. Stres ve sıkıntıya sebep olmanın alemi yok.

berdan

Okunmamış mesaj gönderen berdan » Pzr 03 Haz, 14:26

önemli olan kişinin dış görünüşü veya yaşı değildir. eğer sevebiliyorsan ve onu olabildiğince kucaklayabiliyorsan, o da seni kucaklayabiliyorsa, gözüne baktığın zaman engin denizlerde buluyorsan, seni bilgisiyle yüceltiyorsa sen de bilginle onu yüceltiyorsan, kalbin kırıldığında onunda kalbi kırılıyorsa ve onun kalbi kırıldığında senin de kalbin kırılıyorsa, dert yığınaklarını birlikte aşıyorsanız; yaşın bir önemi kalır mı?

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 03 Haz, 15:00

neyse arkadaşlar benim anlatmaya çalıştıgım şey başkaydı konu benim yaşadıgım birliktelige odaklandı kaldı ben vaz geçtim bişey anlatmıyorum
iş yaşamaya geldiginde burda yazıldıgı gibi olmuyor işte evlik kelimesini hiç kullanmadım hiçte şimdiye kadar aklımdan geçirmedim bile
ben sustum

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 03 Haz, 15:51

küstüm banane konuşmucam işte :o

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 03 Haz, 15:56

35-40 yaşlarında bir kadının 20 yaşlarında bir erkekle birlikte olmasını ben tamamen cinsel duygulara bağlıyorum. olgun kadın çaylak genci kolay avucuna alır dişiliğiyle. yoksa bir erkek anası yaşında bir kadınla birlikte olmasının başka hiç bir sebebi olmaz.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...