VAN GÖLÜNDE CANAVAR VARMIŞŞŞ

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

VAN GÖLÜNDE CANAVAR VARMIŞŞŞ

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 18 Oca, 23:21

bir kaç yıl önce heyecan uyandıran van gölünde canavar olduğu söylentisi bir süredir olan sessizliğini yeniden bozdu, van gölünde balıkçılık yapanlar kameraya canavarın görüntüsünü aldıklarını iddia ediyorlar, bilim dünyasına bu kasedi para karşılığında satacaklarmış. insanı yine merak sarıyor, acaba balıkçılarınsöylediği doğruysa canavar denilen mağluğun görüntüsü var mıdır?
iskoçyadaki ness gölündede canavar olduğu uzun yıllardır iddia ediliyor. ama kanıt yok, tıpkı bizim van gölü canavarı gibi.
canavar olmasa bile nesli tükenmiş sayılan büyük bir deniz canlısınada ait olabilir. bilim çevreleri nesli tükenmiş olarak bilinen fakat görüldüğü ispat edilen bir kaç deniz canlısının hala var olabileceği kabul ediyor.
belkide yöreye turist çekmek için yapılan bir dümendir. iskoçyadaki ness gölü canavar hikayeleri sayesinde turist çekmeyi başardı.

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 18 Oca, 23:26

bu haberi daha önce yine duymuştum.ama tamamiyle asparagas,van kedileriyle yeterince meşhur değilmi?
En son POİSON tarafından Prş 29 Mar, 20:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 18 Oca, 23:29

kedi karın doyurmuyor scorp, turist gelsin ki parada gelsin beraberinde.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 18 Oca, 23:33

bak o konuda haklısın.yuh yani be canavarmış.canavar dedikleride allah bilir kocaman bir balıktır.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 18 Oca, 23:36

ağzından ateşler saçan bir ejderha veya ona benzer bir hilkat garibesi olacak değil ya. nadir görülen büyük balık veya memeli bir deniz canlısıdır.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 18 Oca, 23:44

memeli bir deniz canlısı : ))evet

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 19 Oca, 11:44

Bence de asparagas bi haber, ama gecenin dediği gibi turist çekmek için yapılmış akıllıca bir oyun. Daha öncede bu şekilde yapmamışlar mıydı? Baya bi turist çekmişlerdi o zaman, demek ki paralar suyunu çekince akıllarına başka bişi gelmedi gene aynı bayat haberi fırınlayıp medyaya sunmuşlar... :)
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
smuglers
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen smuglers » Cum 20 Oca, 14:42

bende izledim haberi. artık bay verdi van gölü canavarı olayı. tadında bırakamadılar. ama amaç tabiki maddi. kasetin sahibi de, büyük ihtimalle hiç bir net görüntüsü olmayan kaset için 250 000$ isitiyormuş. bakalım o parayı verecek kadar meraklı biri çıkacakmı :D
Fire from the black shadows......

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Cum 20 Oca, 16:26

o van gölü canavarı dedikleri şey ya çıkarsa ???? :?

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Sal 20 Mar, 18:45

abi bu şey yine hortlamış haberlerde boy boy çıkıyor yine hatta ekipler bile oluşmuş: )

Kullanıcı avatarı
pazzini
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen pazzini » Sal 20 Mar, 19:38

bu Van Gölü Canavarı sakın Trafik Canavarıyla akraba olmasın, ikiside görünmüo ama gündemdende düşmüo : ))

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 20 Mar, 23:27

canavar çok, enflasyon canavarı var, trafik canavarı var, kurabiye canavarı var birde van gölü canavarımız olsun çok mu yani : )

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Prş 29 Mar, 19:48

İyi de olur aslında. : ))
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
nandina
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen nandina » Prş 29 Mar, 20:10

vanlıların turist çekme telaşından ziyade medyanın gündemi değiştirme senaryolarından biri daha yaşanmaktadır bu kadar çok siyasi polemiğin içinde...
Canavara gelince bilindiği üzere vangölünde tuzlu su ve soda oranının fazla olmasından ötürü tek tür inci kefali yaşamaktadır.
biyologların yapmış olduğu açıklamalara göredeniz yada göl suyununu sıcaklığının değiştiği ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde balıklar yumurtlamak ve yumurtalarını bırakmak için toplu hareket ederler tek vucut gibi davranışların sergilendiği bu uyumlu tablo belirli bir mesafeden bakıldığında tek bir canlıymış gibi görünür. yani bu bir nevi göz yanılgısı olarakta nitelendirilebilir.

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Cum 30 Mar, 11:27

yani katılıyorum nandina ya amaç gündem değiştirmek. vanın turist çekmeye ihtiyacı yok ki ben bile iki kez gittim bi daa fırsat olsa yine giderim görmediğim yerleri var hala. o sodaya doymuş suda yaşadığı tespit edilen tek canlı bir kefal türü fazlası değil ve evet göç eden balıkların bir yanılgıya sebep olması en büyük ihtimal..

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön