GÖKKUŞAĞI YEDİ RENK Mİ?..

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

GÖKKUŞAĞI YEDİ RENK Mİ?..

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 18 Haz, 10:38

Resim
Resim

Dün sabah ve bu sabah Gündoğumunu seyrettim..Hayır bizim evden değil..Kaldığım hastahaneden(annemin yanında kalıyorum)..

Daha önce hiç gündoğumunu görmemiştim..Şehir hayatı işte..Dört duvardan başka gördüğümüz hiçbirşey yok..Biz yaşamıyoruz aslında..hepimiz özgür olduğunu sanan Trumanlarız..Yaşantımızı özetleyen kelime:dört duvar..

Günbatımını bilirim ama..Muhteşemdir..Ve hiçbir günbatımı diğerine benzemez..

Ama gün doğumu öyle değil sanırım..Gerçi daha 2 tane gündoğumu gördüm ya..Ama ikisi de aynıydı..Peki neydi gündoğumunu gizemli yapan..tamam günbatımı ile kıyaslanamazdı ama Gündoğumun da 7renk vardı..tıpkı gökkuşağını andıran 7 renk..Gündönümündeki gökkuşağı gökte yuvarlak bir köprü değil,ufukta bir çizgiydi..yedi renkli kalın bir çizgi..

Göndönümü başlarken uyanmıştım..ve ufuğa bakınca ve 7 rengi ufukta görünce şaşırdım..gökkuşağının ufuk çizgisinde olmasına şaşırdım..

Bu 7 renk güneşi karşılayordu..yeryüzüne yaşam veren güneşi bu sihirli renkler ve mucizevi bir gökkuşağı karşılıyordu hergün..çünkü güneş yeryüzü için çok değerliydi..güneş tüm canlıların tek hayat kaynağıydı..güneşte su gibi hayattı..

ve zaten güneş ve su el ele vermese yeryüzüne hayat veren yağmurda olmazdı..biri olmadan diğeri olamazdı..ve belkide bu yedi renkli gökkuşağı bunu anlatıyordu bizlere..bilirsiniz gökkuşağı su damlalarından oluşur..

ama işin mucizevi tarafı şu idi:Güneşi karşılayan bu gökkuşağı su damlalarından oluşmuyordu..bu gökkuşağı susuz meydana gelmişti..ve gökte değil gökyüzünün başlangıcında meydana gelmişti..ufukta..ve düz bir çizgi şeklinde..sanki bu sıra dışı haliyle diyordu ki:ben gökkuşağıyım..ama ben farkılıyım..ve yağmuru değil gündönümünü tanırım..ben gündoğumunun müjdecisiyim..güneşin hayat olduğunu hergün müjdeliyorum..ben bir mucizeyim..ben mucize derler..ama nedense güneş mucizeliği artık unutulmuştur..

evet hayatımızda ne mucizeler saklı..keşke hepsini görebilseydik..

not:Kopya çekmeden orda,gündoğumundaki yedi rengi saydım:hepsini akıl edemedim:Sarı,kırmızı,turuncu,pembe,mor,yeşili gördüm..diğer 7.rengi göremedim..ama gökkuşağı 7 renktir..

not:bu renkler en çok güneşin tam doğacağı son saniyelerde iyice belirginleşiyor..güzelleşiyordu..

not:

"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 18 Haz, 10:55

Resim
Resim

sahi gökkuşağının renkleri neler?..ben 6 tane sayabiliyorum:(7.renk hangisi?..)

işte 6 renk(belki de yalnış..google ye bakmadım..):Sarı,kırmızı,turuncu,yeşil,mor,pembe..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 18 Haz, 11:01

Sanırım gündoğumunda 7 renk değil..5 renk var..ve o gördüğüm gökkuşağı değil..güneşin renkleri..suyun değil..suyun rengi 7 dir..

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön