46 yıl boyunca hamile kalan Faslı kadın

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

46 yıl boyunca hamile kalan Faslı kadın

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 18 Eki, 15:40

46 yıl boyunca hamile kalan Faslı kadın Zehra Ebu Talip ve uyuyan bebeği herkesi şaşırttı.

1955'te, Kazablanka'nı n biraz dışındaki bir köyde yaşayan Zehra Ebu Talip adlı Fas'li kadın ilk çocuğuna hamile kalır. Doğuma 48 saat kala büyük bir acı içinde kıvranan Zehra hastaneye kaldırılır. Doktorlar, doğumun ancak sezeryanla gerçekleşebileceğ ini anne adayına bildirirler. Bu konuşmadan hemen sonra Zehra hastanede baska bir kadının sezeryanla doğum yaparken öldüğüne şahit olur. Aynı durumun kendi başına da geleceği korkusuyla hastaneden kaçar.

Devam eden günlerde, Zehra büyük doğum sancıları çeker ve bebek halen anne karnındadır. Birkaç gün sonra bebek hareket etmeyi keser ve acı diner.

Fas geleneklerine göre, bebek anne karnında sırf annenin onurunu korumak için uyuyabilir. Zehra da bu mistisizme inanır. Bebeğinin uykuya daldığına inanır ve hamileliği aklından silip çıkarır. 3 çocuk evlat edinir, kendisine torunlar bahşedilir.

Aradan çok uzun zaman geçer. Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları yeniden başlamıştır. Evlatlıklarından biri bu durumdan endişelenir ve annesini hemen bir uzmana, Rabat'a götürür. Doktor karın şişkinliğinin yumurtalıktan kaynaklanan bir tümörden dolayı olduğunu düşünerek, Zehra'ya ultrason çekimini uygun görür. Ultrason sonucunda kendisinin de açıklayamadığı bir kütle olduğunu görür ve Zehra'yı bir radyograf uzmanına havale ederek onun da fikrini almak ister. İkinci bir uzman incelemesinden sonra karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önce Zehra'nin hamile kaldığı bebeği olduğu anlaşılır.

Yumurtalar anne karnında anormal bir yerde (ektopik) döllenmiştir. Büyüyen cenin karın bölgesindeki plasenta'ya hayati organlarıyla tutunmuş ve bu gelişimi devam ettirmiştir.

Doktorlar ceninin anne karnından alınmasının ne kadar güvenli olacağı konusunda büyük bir sıkıntı yaşarlar. Cenin yaklaşık 4kg ağırlığında ve 42cm boyundadır.

Operasyon sonrasında ise ceninin tamamen taşlaştığı görülür. En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır.

4 saatlik başarılı bir operasyon sonrasinda cenin anne karnından çıkartılır. Ektopik hamilelikte eğer ölü cenin anne vücudu tarafından yeniden absorbe edilmeyecek kadar büyükse, cenin annenin bağışıklık sisteminden tamamen farklı bir beden halini alır.

Anne vücudu ise böyle bir durumda muhtemel enfeksiyonlardan korunmak için, cenini dokular öldüğünde ve kuruduğunda kireçli bir kılıfla kaplar. Kireç tabakası oluştuğunda, cenin yavaş yavaş taşlaşmaya doğru giderek sonunda taş bebek halini alır.

İbrahim Özer – Kanada / Dünya Bülteni

Kullanıcı avatarı
SuPerisi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SuPerisi » Prş 18 Eki, 15:52

üzücü ve düşündürücü bir durum ...
En son SuPerisi tarafından Cum 19 Eki, 14:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
" LİDER, beyinde devrim yapan ve herkesi peşinden sürükleyen fikir ve ruhlar rüzgarıdır ... " Osman PAMUKOĞLU

.. ## ..Türkiye Cumhuriyeti 2007-2008 Turkcell Süper Ligi Şampiyonu Galatasaray Futbol Takımı .. ##..

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Cum 19 Eki, 10:26

vay canına

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Cum 19 Eki, 12:19

En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır.
bu durumu anneyi korumak içinmi yapmış acaba enteresan
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

ÇÖL-AKREBİ

Okunmamış mesaj gönderen ÇÖL-AKREBİ » Cum 19 Eki, 15:11

inandırıcı olması için arkadaşıma yardım edeyim.

resimdeki Faslı kadın Zehra Ebu Talip.

Resim

buda cerahlar tarafından alınmış cenin.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
gitaristimm
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen gitaristimm » Cum 19 Eki, 15:38

çok ilginç.. :?
Kimse sormadan kaybolsam gölgemde, herşeyi unutsam dönermiyim geriye?

http://www.msnbc.msn.com/id/21253084 "No" (Ermeni soykırımı yok..!! oylamaya katılın..!!!!)

..::10Ksm::..

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Cum 19 Eki, 16:06

teşekkür ederim çöl akrebi, ben resimleri eklemeyi bi türlü beceremedim... : ((
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Cum 19 Eki, 19:36

ALLAH ın mucizesi, inanç ve beynin işlevselliği birleşmiş...

Gönül_Dostu

Okunmamış mesaj gönderen Gönül_Dostu » Cum 19 Eki, 20:36

Akıl ermez ermez bişey gerçekten çok ilginç ve düşündürücü.

Kullanıcı avatarı
frankensteın
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen frankensteın » Cum 19 Eki, 21:00

muhteşem bişey yaa çok etkilendim yine içimdeki genetik hayranı kız uyandı ama ben onu zor uyutmustum ben yanlış işteyim yaa ben mollekuler biyolojiyle ilgilenmeliydim.:(
Derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla...