BAŞLAYAN İLİŞKİLER BİTMEYE MAHKUMDUR YAŞAMDA YADA ÖLÜMDE

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
BODRUM25

BAŞLAYAN İLİŞKİLER BİTMEYE MAHKUMDUR YAŞAMDA YADA ÖLÜMDE

Okunmamış mesaj gönderen BODRUM25 » Sal 25 Eyl, 23:41

ARKADAŞLAR BU KONU ÜZERİNDEN HEM CİNSLERE OLAN BELİRGİN SINAMA TEKNİGİNİ SİZLERLE PAYLAŞALIM ÖNCE. BİR HATUN AYARLIYOSUNUZ BİR BAKIŞ YADA BİR TANIŞMA YADA BİR TARTIŞMA VEYA ÇARPIŞMA GİBİ vs.vs.vs. İLİŞKİ ÇOK HEYCANLI BAŞLAR TELEFONLAR ALINIR VE ARAMAK İÇİN DORU ZAMAN BEKLENİR AMA HER NE HİKMETSE BİR TÜRLÜ ARAMA BAHANESİ BULUNAMAZ. AMA BÜTÜN CESARAT TOPLANIM GAYET ÖNCEDEN AYARLANMIŞ BİR SES TONUYLA MERHABA BEN ........... (BOŞ OLAN YERDE İSMİNİZ VAR) NASILSIN DERSİNİZ VE ARADIGIN AŞKI BULDUGUNA İNANARAK İÇİNİ BİR HEYCAN SARAR GÜNLER AYLAR HATTA YILLAR GEÇER BU ZAMAN AKTİNDE TARAFLAR BİRŞEYLER PAYLAŞMIŞ YAŞAMIŞ KAVGA ETMİŞ AGLAMIŞ GÜLMÜŞ VS.VS.VS. GÜNLERİ GEÇİRMİŞTİR.ARTIK HER İKİ TARAF ONLADA OLMUYO ONSUZDA OLMUYO DÜŞÜNCESİNE GİRER İLİŞKİNİN İLK ZAMANLARI SAYGI SEVGİ BİR ARADADIR DERKEN SEVGİ SAYGIYI GERİDE BRAKIR VE İLİŞKİ ARTIK SAYGISIZ BİR SÜRECE GİRER VE ARDINDAN HAKARETLER BEN SENİ YANLIŞ TANIMIŞIM YAZIKLAR OLSUN SENİ ARTIK TANIYAMIYORUM BEN İLK GÜNKÜ .......... SEVMİŞTİM AMA ŞİMDİ GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİN GİBİ HOŞ OLMAYAN SÖZLER BİRBİRİNE TELAFUZ EDİLİR.VE O HEYCAN YARATAN SABAHLARA KADAR TLF LA KONUŞAN ÇİFT ARTIK GÜZEL ŞEYLER YAŞAYAMAZ HATTA BAZAN GEÇ SAATLERE KADAR KONUŞMALARDA ERKEKLER HEP ESNER VE BUDA KAVGA SEBEBİ OLUP UYKUSU GELEN DELİKANLININ İÇİNE GECE ZEHİR OLUR KIZ MİLLETİDE BU GİBİ ŞEYLERİ GÜNDÜZ DÜŞÜNÜP AKŞAM KONUŞURKEN BENİ ARTIK SEVMİYORSUN BANA DEGER VERMİYORSUN DİYE KONUYA GİRER VE ERKEK BU İŞİN İÇİNDEN NASIL ÇIKACAGINI DÜŞÜNÜP DURUR AMA KARŞI TARAFA ANLATAMAZ.ZATEN SEVGİLİSİDE BUNU ANLAMAMAYA ADAPTE OLMUŞTUR .VE İLİŞKİ BİTERRRRRR ARTIK GECELER İKİ TARAF İÇİN AŞİYANA GEÇMEYE BİRBİRİNİ ÖZELLE ARAYIP SESİNİ DİNLEMEYE GİZLİ MESAJ ATMAYA ŞARKISI OLAN HER AŞK GİBİ SARKINIZI DİNLEYİP DİNLEYİP BÖGÜRE BÖGÜRE AGLAMA YÜZ TUTAR.ŞİMDİ SİZ DOSTLARA SORUYORUM HAYATIN BÜTÜN AGIRLIGI ÜSTÜNE ALAN BİZ ERKEKLER NEDEN BİRAZ HUZUR ARARKEN HUZURSUZ BİR İLİŞKİDEN ÇIKARIZ HATA BİZDEMİ BİZİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKEN VE GENELDE ANLAMAYAN KIZLARDAMI.......... ÇOGUMUZ BÖYLE İLİŞKİ YAŞAMIŞIZDIR ...........İÇİMİZDE ENDER RASTLANIR SONU GÜZEL BİTEN ARKADAŞLARDA VAR VE ONLARIDA TEPRİK EDİYORUM.BUNU OKUYAN ARKADAŞLAR YORUMLARINI YAZSIN Kİ HATAMIZI ANLAYALIM............BODRUM25

SON SÖZÜNÜ YAGMUR ALTINDA SÖYLEKİ GÖZ YAŞLARIN SENİ ELE VERMESİN...

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Sal 25 Eyl, 23:49

Her başlangıçın bir sonu vardır. Hayattayken veya ölümle...
Paylaşımın için teşekkürler.
Bu arada, mümkünse küçük harflerle yaz. : )
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Sal 25 Eyl, 23:54

Abi tercübe konuşuyor :)
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
BODRUM25

Okunmamış mesaj gönderen BODRUM25 » Çrş 26 Eyl, 00:02

arkadaşlar bu yazıyı büyük yazı ile yazmamın sebebi konunun içerigi büyük bir sorun diye yazdım :)

Pasifize

Okunmamış mesaj gönderen Pasifize » Çrş 26 Eyl, 00:04

Karıncalarda büyüktür bodrum!!

Kullanıcı avatarı
BODRUM25

Okunmamış mesaj gönderen BODRUM25 » Çrş 26 Eyl, 00:07

karıncanın kendisi deyil hedefleri büyük olur buda onu bu yüden asil kılar

Pasifize

Okunmamış mesaj gönderen Pasifize » Çrş 26 Eyl, 00:09

Haklısın bodrum konunun özü her zaman olduğu gibi ayrıntılarda kalmış anlaşılan.

pisBÖCEK

Okunmamış mesaj gönderen pisBÖCEK » Çrş 26 Eyl, 00:11

bu çocuk felaket yanıyor bence.
içindeki aTEŞİN sıcaklığını aldım.
çok derinde girmiş mevzuya.
anlatımıda fazlasıyla hoş.
bu arada balıkları çok severim.
konu için teşekkürler bodrum.

Kullanıcı avatarı
BODRUM25

Okunmamış mesaj gönderen BODRUM25 » Çrş 26 Eyl, 00:18

arkadaşlar ben bu siteyi neden daha önce görmedim diye kendime kızıyordum ama anladımkı burda herkes birbirine gayet sevyeli ve saygılı burdayım mutluyum ve hoş bulduk

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 26 Eyl, 00:18

Hiç böyle bir ilişkim olmadı.

Sebebi basit: Ya hep ya hiç!

İlk gün nasılsan sonra da öyle olacaksın; ya da son gün(sonradan) nasıl olacaksan ilk gün de öyle olacaksın.

Ve hep kendin olacaksın.

Peki benim ilişkilerim hep mutlu mu bitti?

Elbette hayır; hemen hemen hepsi berbat bir şekilde son buldu. Ama genelde suç bendeydi. Tutku bazen vahşi bir hal alıyor ve karşındakini yağmalamaya başlıyorsun. Karşı tarafın suçuysa genelde kıymet bilmemek.

Bir de seven bir kadın seven bir erkeğe nazaran daha kolay terkeder. Çünkü kadınların güven ve huzur gibi derdi daha çok oluyor. Bulamadı mı ardına bakmadan gidiyor.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
BODRUM25

Okunmamış mesaj gönderen BODRUM25 » Çrş 26 Eyl, 00:21

dorudur ama ilk günün heycanını yaşamak için insan neler vermezki yada ilk bakış ilk öpüş ilk buluşma ve ilk seni seviyorm aaaahhhhh aaaahhhh nerdeeeee

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 26 Eyl, 00:37

BODRUM25 yazdı:dorudur ama ilk günün heycanını yaşamak için insan neler vermezki yada ilk bakış ilk öpüş ilk buluşma ve ilk seni seviyorm aaaahhhhh aaaahhhh nerdeeeee
O da kişilik yapısıyla alakalı, bende heyecan her geçen gün artar.
Peki benim ilişkilerim hep mutlu mu bitti?
Çok salak bi' laf etmişim burda da:)

Kullanıcı avatarı
CaRLoS
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen CaRLoS » Çrş 26 Eyl, 09:23

Tamda günüydü!!! Gol oldu...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 26 Eyl, 09:34

EffEndY yazdı: Bir de seven bir kadın seven bir erkeğe nazaran daha kolay terkeder. Çünkü kadınların güven ve huzur gibi derdi daha çok oluyor. Bulamadı mı ardına bakmadan gidiyor.
Ben bu söze katılmıyorum..Çünkü kadına bir kere sevgini gösterip sonra çekip gittiğinde eğer seviyorsa o da seni beklemesini biliyor ve sevgisini değişik şekillerde ortaya koyuyor..

Murathan Mungan bir de şöyle diyor: "Üstüne gitmek, boğulmasına sebep olur. Bir parça uzakta kalabilirseniz, gerçekte size duygusu hissi tanımlama fırsatı verirseniz, özgür hissettiğinde size geliyorsa sizindir. Gelmez ise zaten hiç sizin olmamıştır." Tabi Mungan sözünün doğrudan bu mesele ile alakası yok.. Ama gerçekten kadın sevdiği zaman terk etmesi daha da zorlaşıyor istediği sevgiyi tam olarak bulamasa bile..

En son ki ilişkimde(daha 2 aylık), ayrılma girişimimde " Bitti artık saçının renginden tut, her şeyinden nefret ediyorum, artık sana geri dönmeyeceğim!.." dediğim halde ondaki sabır, metanet ve özellikle tutkuyu görünce hele de ruhsuz ve duygusuz bir Başak'tan bunu görünce kendi özümü gördüm onda..Ve bu çırpınışlara tekrar karşılık verdim..

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 26 Eyl, 11:32

yalnızefe yazdı:
EffEndY yazdı: Bir de seven bir kadın seven bir erkeğe nazaran daha kolay terkeder. Çünkü kadınların güven ve huzur gibi derdi daha çok oluyor. Bulamadı mı ardına bakmadan gidiyor.
Ben bu söze katılmıyorum..Çünkü kadına bir kere sevgini gösterip sonra çekip gittiğinde eğer seviyorsa o da seni beklemesini biliyor ve sevgisini değişik şekillerde ortaya koyuyor..

Murathan Mungan bir de şöyle diyor: "Üstüne gitmek, boğulmasına sebep olur. Bir parça uzakta kalabilirseniz, gerçekte size duygusu hissi tanımlama fırsatı verirseniz, özgür hissettiğinde size geliyorsa sizindir. Gelmez ise zaten hiç sizin olmamıştır." Tabi Mungan sözünün doğrudan bu mesele ile alakası yok.. Ama gerçekten kadın sevdiği zaman terk etmesi daha da zorlaşıyor istediği sevgiyi tam olarak bulamasa bile..

En son ki ilişkimde(daha 2 aylık), ayrılma girişimimde " Bitti artık saçının renginden tut, her şeyinden nefret ediyorum, artık sana geri dönmeyeceğim!.." dediğim halde ondaki sabır, metanet ve özellikle tutkuyu görünce hele de ruhsuz ve duygusuz bir Başak'tan bunu görünce kendi özümü gördüm onda..Ve bu çırpınışlara tekrar karşılık verdim..
Farklı bir şeyden bahsediyorsun sanırım. Terkedilen her zaman bekleyen taraf olur zaten, bu kural değişmez.

Tabii ben genelleme yapıyorum, istisnalar elbette olacak. Ancak sevgi bulamayıp da kalan kadın pek tanımıyorum; anca Akrep kadınıdır o:) Çünkü kadın zaten sevgi bulmak için ilişkiye giriyor, erkekse sevmek için. Konu yine dayandı bizim klasik Mars/Venüs ikilemine. Alıcılık-vericilik meselesi.

Bir kadının bir ilişkiyi sürdürmesi için mutlaka sevildiğini hissetmesi gerek. Erkeğinse böyle bir derdi yok. O, hiç üşenmeden sevdiğini fethetmek için çabalayıp duracaktır.

Meseleyi anlamak için kadınla erkeğin genel bilinç yapısını anlamak gerekiyor. Biri mücadele, coşkunluk; diğeri huzur ve sükunet olarak algılıyor varlığı. İstediği kadar sevsin; güvensiz ve huzursuzsa, bu durum varoluş niteliğiyle çeliştiği için ilişkiyi sürdürme gücünü kendinde bulamıyor, kendine söz geçiremiyor.

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön